sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Uczniowie "Kolorowej szkoły" ubrali choinkę (zdjęcia)

Fot. archiwum szkołyUczniowie "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce udekorowali świąteczne drzewko. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli wyjątkowi goście - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Otwarte Serca" w Ostrołęce.

Najważniejszym punktem spotkania było oczywiście udekorowanie szkolnej choinki. Każdy, kto uczestniczył w tym niecodziennym wydarzeniu zawiesił na świątecznym drzewku wybraną przez siebie ozdobę, wykonaną podczas odbywających się tydzień wcześniej warsztatów bożonarodzeniowych.

Reklama - Po zawieszeniu bombek, łańcucha, pierników i papierowych serc brakowało już tylko wieńczącej drzewko gwiazdy. Szybko więc przystąpiliśmy do jej ozdabiania: wybieraliśmy kolory brokatu i oprószyliśmy nim przygotowany szablon - informuje Karina Piórkowska, oligofrenopedagog.

Kiedy zgasły światła, nadszedł czas na iluminację udekorowanego przez nas drzewka - rozbłysły choinkowe lampki, w powietrzu unosił się zapach świerku, a wszyscy zebrani w sali poczuli świąteczną, magiczną atmosferę. Był to idealny moment na wspólne śpiewanie piosenki. W tym dniu nie mógł to być inny utwór jak tylko "Choinko piękna jak las".

- Wcześniej jednak czekało nas specjalne zadanie - uzupełnianie tekstu piosenki. Wszyscy oczywiście doskonale poradzili sobie z odszyfrowaniem brakujących słów i uzupełnieniem ich przy pomocy piktogramów. Po zaśpiewaniu utworu nadeszła pora na słodki poczęstunek. Był to moment kiedy mieliśmy możliwość cieszyć się wspólnie spędzanym czasem pełnym ciepła i świątecznej magii - podkreśla Karina Piórkowska.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 5 grudnia.

Zobacz zdjęcia:
Ubieranie choinki w "Kolorowej Szkole"

Wyświetleń: 717 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07.12.2017, 10:32r. Drukuj




Powrót