sobota, 23 lutego 2019 r., imieniny Damiana, Romany, Florentyna

Aktualności

Inscenizacja "Wigilia w kurpiowskiej chacie" (zdjęcia, wideo)

W hali im. Arkadiusza Gołasia społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 zaprezentowała wspaniałe świąteczne przedstawienie. Inscenizacja pt. "Wigilia w kurpiowskiej chacie" wprowadziła wszystkich zgromadzonych w magiczną atmosferę zbliżających się świąt bożonarodzeniowych.

W tym roku Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce obchodzi 50-lecie swojej działalności. Z tej okazji co miesiąc społeczność szkolna przygotowuje ciekawe wydarzenie. Tym razem zaprezentowano interesującą inscenizację pt. "Wigilia w kurpiowskiej chacie", nawiązującą do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie podczas przedstawienia posługiwali się gwarą kurpiowską. Widowisko wprowadziło licznie zgromadzoną publiczność w magiczny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Reklama - Przygotowana scenografia i przedstawienie wigilijne na Kurpiach stanowi element wprowadzający ZSZ nr 4 w obchody 50-lecia szkoły. To, że młodzież angażuje się w kurpiowskie spotkania jest faktem, że bardzo ceni swojego patrona Adama Chętnika, który był znanym etnografem i Kurpiem. To, że zaczynają mówić gwarą kurpiowską świadczy o tym, że jest to jednak coraz żywsza tradycja w naszym regionie. Cieszę się, że uczniowie chcą mówić w tym języku, ubierać się w stroje kurpiowskie. Zaprezentowane przedstawienie było przypomnieniem tradycji kurpiowskich - powiedziała w rozmowie z nami Anna Przygoda-Majewska, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce.

Korzystając z okazji szefowa placówki złożyła wszystkim uczestnikom wydarzenia piękne życzenia bożonarodzeniowe.

Inscenizacja odbyła się w piątek 15 grudnia.

Zobacz zdjęcia:
"Wigilia w kurpiowskiej chacie"

Wyświetleń: 1393 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15.12.2017, 14:53r. Drukuj
Powrót