czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Inżynierowie z WAT oglądali przeprawę zastępczą (zdjęcia)

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceDo naszego miasta przyjechała grupa specjalistów z zakresu inżynierii wojskowej. Goście obejrzeli konstrukcję wykorzystaną przy budowie przeprawy zastępczej. Pochwalili zastosowane przez wykonawców technologie oraz wprowadzone rozwiązania.

Zbudowana przez 2 Pułk Inżynieryjny w Inowrocławiu przeprawa tymczasowa to obiekt, który interesuje nie tylko ostrołęczan, ale również inżynierów wojskowych. O wizycie gości informuje ostrołęcki ratusz.

Reklama- We wtorek 19 grudnia nasze miasto odwiedzili ppłk Ryszard Chmielewski, płk Jerzy Robert Jarzyna i Grzegorz Jakubowski - wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej oraz płk Kazimierz Błaszczyk - dowódca budowy słynnego mostu Syreny w Warszawie. Mogli z bliska ocenić stalową konstrukcję - czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Jak się okazuje to jedna z niewielu ostatnio okazji, by tego typu most zobaczyć w terenie.

- Jestem pod wrażeniem, że zdołaliście sprawnie dotrzeć do stosownych urzędów, władz, namówić także wojsko do realizacji budowy, mówił płk Jerzy Robert Jarzyna. - Inowrocław jest w zakresie budowy mostów składanych wiodącą jednostką. Można być prawie pewnym, że tutaj kłopotów większych nie będziecie mieli. A jeśli pojawią się jakieś problemy eksploatacyjne to służymy konsultacją.

Goście pochwalili zastosowane przez wykonawców technologie oraz wprowadzone rozwiązania.

Reklama- Wojskowa Akademia Techniczna jako jedyna uczelnia w kraju zajmuje się mostami składanymi. Tylko u nas są projektanci tego typu konstrukcji. Mamy również doświadczenie praktyczne, bo nasi inżynierowie są w kierownictwach budowy. Dlatego chętnie służymy radą - mówił ppłk Ryszard Chmielewski, zastępca kierownika katedry Inżynierii i Komunikacji, Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. - Dodam, że nasze konstrukcje, jako jedyne na świecie mogą pracować w układzie belki ciągłej. Konstrukcje zachodnie czy też rosyjskie są to konstrukcje belek swobodnie podpartych. Technologia zastosowana w Ostrołęce z pewnością się sprawdzi i bez problemu przejmie ruch tymczasowy. Z czasem oczywiście trzeba będzie przewidzieć wymianę nawierzchni, bo zawsze jest ona mało trwała, mówimy tu w końcu o bardzo cienkiej nitce asfaltu, jest to naturalny proces zużycia w tego typu konstrukcji. Te mosty sprawdziły się jednak w wielu przeprawach tymczasowych i nie stwarzają większych problemów technicznych czy konstrukcyjnych.

Prace przy przeprawie zastępczej dobiegają końca i w najbliższych dniach zaplanowany jest odbiór techniczny. Więcej zdjęć z wizyty znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Więcej na ten temat:
Na moście zastępczym trwają testy obciążeniowe (zdjęcia)
Wyświetleń: 6010 komentarze: -
13:00, 20.12.2017r. Drukuj