sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Styczeń w Ostrołęckim Centrum Kultury

Wiele ciekawych atrakcji czeka na nas w styczniu w Ostrołęckim Centrum Kultury. Będą spektakle teatralne, w tym również dla dzieci, koncerty kolęd. Tradycyjnie ulicami naszego miasta przemaszeruje Orszak Trzech Króli, który zakończy się mszą świętą.

6 I (sobota)
Orszak Trzech Króli 2018
Jasełka uliczne pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". Orszak ruszy spod kościoła pw. Zbawiciela Świata o godz. 12.30, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Przy trasie przemarszu zobaczymy scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie, a po nim w hali odbędzie się msza święta. Jak co roku można robić zdjęcia podczas orszaku i przesyłać na konkurs, który organizuje OCK. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach:
- orszak (zdjęcia dokumentujące przejście orszaku oraz poszczególnych scen, które są integralną częścią orszaku),
- w tle orszaku (zdjęcia reporterskie zrobione podczas orszaku, zwrócenie uwagi na wszystkie ciekawe sytuacje dziejące się wokół orszaku).
W każdej z kategorii zostaną przyznane trzy nagrody rzeczowe. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.ock-ostroleka.pl.

Reklama 6 I (sobota)
Koncert kolęd
Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji okresu świąt Bożego Narodzenia. Teksty kolęd są szeroko znane więc organizatorzy zachęcają do wspólnego śpiewania. W koncercie wystąpią: Ostrołęcki Chór Kameralny i Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce. Obydwa chóry pracują pod kierownictwem Bożeny Harasimowicz-Pęzy.
- godz. 16.50, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

7 I (niedziela)
Zamknięte drzwi
Spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego "Niewidzialni" na podstawie opracowań Krzysztofa Polaneckiego i Moniki Żochowskiej.
Wystąpią: Julia Jankowska, Amelia Kosowska, Gabrysia Laskowska, Oliwier Potocki, Marcin Protas, Adrian Szostak, Antoni Wawrzyński, Zofia Zyśk, Alicja Obuchowska, Maja Kowalska, Patrycja Laskowska, Paweł Mazurek, Andżelika Parzych, Miłka Zyskowska. Scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska. Światło i dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- godz. 12.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 7 I (niedziela)
Pierwsza kolęda
Kantata Johna W. Petersona w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego
Soliści: Kinga Kurpiewska - mezzosopran, Natalia Kozłowska - mezzosopran, Magdalena Głażewska - mezzosopran, Grzegorz Kozłowski - tenor, Piotr Konarzewski - tenor, Marek Pęza - baryton. Fortepian - Bartłomiej Bemowski, narrator - Ewa Gałka.
- godz.11.30, kościół pw. św. Ducha w Kadzidle.

13 I (sobota)
Mumio taki mix
Mumio to grupa teatralna założona w 1995 w Katowicach. Mumio prezentuje humor absurdalny połączony z autoironią. Unika humoru politycznego, a także szufladkowania, nie chce być więc traktowane jako kabaret, ich przedsięwzięcia mają charakter teatralny.
- spektakl w ramach akcji Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł.

21 I (niedziela)
Kryształowa Królowa Śniegu
Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Muzyczny spektakl wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadzą widza w świat baśni, a autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania.
- godz. 12.00, sala widowiskowa OCK, bilety - 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła), spektakl dla dzieci od lat 3 w ramach akcji Godziny dla Rodziny.

Reklama 26 I (piątek)
"Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2018" w fotografii
Podczas wernisażu poznamy werdykt jury tegorocznej edycji konkursu. Laureatom zostaną wręczone nagrody. Na wystawie prezentowane będą nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotogramy oraz te, które komisja konkursowa zakwalifikuje do wystawy.
- godz. 18.00, hol OCK, wstęp wolny, wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii.

26 I (piątek)
Ballada na trzy biurka
Pani dyrektor, kadrowa tuż przed emeryturą, księgowa po czterdziestce i 20-letnia maszynistka to bohaterki sztuki Izabeli Degórskiej. Co łączy panie oprócz tego, że razem pracują? Na to pytanie odpowie najnowszy spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej (grupa dorosła).
Wystąpią: Marta Dąbrowska, Ewa Krupka, Monika Dębek, Monika Geburt, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Przez cały styczeń w Galerii Ostrołęka można oglądać wystawę poplenerową Czarnia 2017.

Wyświetleń: 3115 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 03.01.2018, 09:50r. Drukuj
Powrót