piątek, 19 stycznia 2018 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Aktualności

Styczeń w Ostrołęckim Centrum Kultury

Wiele ciekawych atrakcji czeka na nas w styczniu w Ostrołęckim Centrum Kultury. Będą spektakle teatralne, w tym również dla dzieci, koncerty kolęd. Tradycyjnie ulicami naszego miasta przemaszeruje Orszak Trzech Króli, który zakończy się mszą świętą.

6 I (sobota)
Orszak Trzech Króli 2018
Jasełka uliczne pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". Orszak ruszy spod kościoła pw. Zbawiciela Świata o godz. 12.30, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Przy trasie przemarszu zobaczymy scenki teatralne przygotowane przez szkoły i OCK. Oddamy pokłon Świętej Rodzinie, a po nim w hali odbędzie się msza święta. Jak co roku można robić zdjęcia podczas orszaku i przesyłać na konkurs, który organizuje OCK. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach:
- orszak (zdjęcia dokumentujące przejście orszaku oraz poszczególnych scen, które są integralną częścią orszaku),
- w tle orszaku (zdjęcia reporterskie zrobione podczas orszaku, zwrócenie uwagi na wszystkie ciekawe sytuacje dziejące się wokół orszaku).
W każdej z kategorii zostaną przyznane trzy nagrody rzeczowe. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.ock-ostroleka.pl.

Reklama6 I (sobota)
Koncert kolęd
Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji okresu świąt Bożego Narodzenia. Teksty kolęd są szeroko znane więc organizatorzy zachęcają do wspólnego śpiewania. W koncercie wystąpią: Ostrołęcki Chór Kameralny i Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrołęce. Obydwa chóry pracują pod kierownictwem Bożeny Harasimowicz-Pęzy.
- godz. 16.50, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce.

7 I (niedziela)
Zamknięte drzwi
Spektakl Dziecięcego Teatru Amatorskiego "Niewidzialni" na podstawie opracowań Krzysztofa Polaneckiego i Moniki Żochowskiej.
Wystąpią: Julia Jankowska, Amelia Kosowska, Gabrysia Laskowska, Oliwier Potocki, Marcin Protas, Adrian Szostak, Antoni Wawrzyński, Zofia Zyśk, Alicja Obuchowska, Maja Kowalska, Patrycja Laskowska, Paweł Mazurek, Andżelika Parzych, Miłka Zyskowska. Scenariusz i reżyseria - Anna Filochowska. Światło i dźwięk - Mateusz Grzybowski.
- godz. 12.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama7 I (niedziela)
Pierwsza kolęda
Kantata Johna W. Petersona w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego
Soliści: Kinga Kurpiewska - mezzosopran, Natalia Kozłowska - mezzosopran, Magdalena Głażewska - mezzosopran, Grzegorz Kozłowski - tenor, Piotr Konarzewski - tenor, Marek Pęza - baryton. Fortepian - Bartłomiej Bemowski, narrator - Ewa Gałka.
- godz.11.30, kościół pw. św. Ducha w Kadzidle.

13 I (sobota)
Mumio taki mix
Mumio to grupa teatralna założona w 1995 w Katowicach. Mumio prezentuje humor absurdalny połączony z autoironią. Unika humoru politycznego, a także szufladkowania, nie chce być więc traktowane jako kabaret, ich przedsięwzięcia mają charakter teatralny.
- spektakl w ramach akcji Nastroje we Dwoje, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł.

21 I (niedziela)
Kryształowa Królowa Śniegu
Muzyczna bajka na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena to opowieść o chłopcu, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Muzyczny spektakl wzbogacony efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Zaskakujące dialogi wprowadzą widza w świat baśni, a autorskie piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania.
- godz. 12.00, sala widowiskowa OCK, bilety - 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła), spektakl dla dzieci od lat 3 w ramach akcji Godziny dla Rodziny.

Reklama26 I (piątek)
"Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2018" w fotografii
Podczas wernisażu poznamy werdykt jury tegorocznej edycji konkursu. Laureatom zostaną wręczone nagrody. Na wystawie prezentowane będą nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotogramy oraz te, które komisja konkursowa zakwalifikuje do wystawy.
- godz. 18.00, hol OCK, wstęp wolny, wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii.

26 I (piątek)
Ballada na trzy biurka
Pani dyrektor, kadrowa tuż przed emeryturą, księgowa po czterdziestce i 20-letnia maszynistka to bohaterki sztuki Izabeli Degórskiej. Co łączy panie oprócz tego, że razem pracują? Na to pytanie odpowie najnowszy spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej (grupa dorosła).
Wystąpią: Marta Dąbrowska, Ewa Krupka, Monika Dębek, Monika Geburt, reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- godz. 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Przez cały styczeń w Galerii Ostrołęka można oglądać wystawę poplenerową Czarnia 2017.

Odsłon: 2518 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:50, 03.01.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Haliszka
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl