sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Odblaski kluczem do bezpieczeństwa

Fot. KMP w OstrołęceZgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski należy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Dbając jednak o bezpieczeństwo, tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet w obszarze zabudowanym. Mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski czy nawet latarki.

Mówiąc o elementach odblaskowych warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Reklama - Według znowelizowanych przepisów poza obszarem zabudowanym mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych, za jego nieprzestrzeganie grozi mandat do 500 złotych. Jednak to nie kary powinny nas zachęcać do noszenia odblasków, a dbałość o własne bezpieczeństwo - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Dlatego mundurowi apelują do pieszych o noszenie elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym. Mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski, latarki.

Reklama - Nośmy odblaski, dajmy dobry przykład i wpajajmy od najmłodszych lat takie bezpieczne nawyki, np. naszym dzieciom. Dzięki takiemu postępowaniu nasze dzieci będą bezpieczne, a przecież nie ma nic cenniejszego jak bezpieczeństwo naszego dziecka. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie. Zawieźmy także element odblaskowy także do naszej babci czy cioci. Dzięki temu otrzymają być może najlepszy prezent - życie - dodaje oficer prasowy.

Wyświetleń: 821 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 11.01.2018, 09:26r. Drukuj
Powrót


Tak @ 19:17, 11.01.2018

IP: 37.47...31

Tak tak, ubierzcie wszystkich w odblaski i załóżcie im kaski. Żadne odblaski nie zwalniają z myślenia.