piątek, 19 stycznia 2018 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": szczątki odnalezione na budowie MŻW są badane (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Prawdopodobnie już za kilka tygodni znane będą wyniki badań odnalezionych na terenie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce fragmentów kości. Odnalezione szczątki są poddawane analizom. O sprawie poinformował "Kurier Mazowiecki".

Wykopane w toku prac budowlanych elementy amunicji oraz kości poddawane są gruntownym badaniom. Analiza ma potwierdzić, czy są to szczątki ludzkie.

ReklamaMuzeum Żołnierzy Wyklętych powstaje w budynku dawnego carskiego więzienia, które liczy sobie niemal sto lat. Mury obiektu skrywają ciekawe, a niejednokrotnie straszne i wstrząsające historie. Okazuje się, że także ziemia wokół budynku ma swoje tajemnice.

W toku prac ziemnych natrafiono m.in. na dół z wapnem, w którym odnaleziono kości. Szczątki oddano do analizy i niebawem dowiemy się czy były to fragmenty ludzkich kości.

- Były podejrzenia, że na terenie więzienia mogły być wykonywane wyroki śmierci i pochówki. Zaczęliśmy przeszukiwać teren nie ruszony jeszcze przez budowę. Natrafiono na dół oszalowany drewnianymi deskami i wygląda, jakby było to specjalnie przygotowane - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" Antoni Smoliński, archeolog.

Jak tłumaczył dyrektor obiektu Jacek Karczewski, do tego typu odkryć należy podchodzić z dużą ostrożnością, przebadać, bo gdyby okazało się, że są to szczątki np. żołnierzy to do tematu należy podejść z szacunkiem i godnością.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

Odsłon: 2376 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14:27, 11.01.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Haliszka
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl