piątek, 19 stycznia 2018 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Aktualności

Dyskusja nad budżetem na sesji w Rzekuniu (zdjecia)

Podczas ostatnich obrad w starym roku spotkali się radni gminy Rzekuń, aby pochylić się nad szeregiem uchwał dotyczących m.in. budżetu na 2018 rok, nadania ulic w miejscowościach Ławy i Czarnowiec czy studium zagospodarowania przestrzennego gminy.

Pierwszą sprawą jaką zajęli się radni było studium przestrzenne gminy, które określa politykę lokalnych zasad zagospodarowania terenu.

ReklamaW przedstawionym projekcie dostrzeżono pewne uchybienia, przedstawiono też uwagi, które radni głosowali w kolejności. Wszystkie przedstawione uwagi nie zostały uwzględnione przez wysoką radę. Ostatecznie radni 11 głosami za, przy dwóch wstrzymujących się, przyjęli studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Radni zdecydowali, że wprowadzone uchwały dotyczące opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostaną cofnięte do prac w komisji. Z uwagi na fakt, że rada nie miała wystarczająco dużo czasu na zapoznanie się z proponowanymi przez włodarza zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2027, ogłoszono 30-minutową przerwę.

Dalsza część obrad została zdominowana przez dyskusje nad gminnymi finansami. Do WPF oraz uchwały budżetowej na 2018 rok wójt złożył autopoprawkę. Radni, 10 głosami odrzucili zaproponowane przez wójta zmiany.

Reklama- Wójt nie wyraził zgody na naszą współpracę z panią skarbik w zakresie opracowania zmian w budżecie. Chciałabym zatem przedstawić wnioski klubu oraz punkty z autopoprawki, którą wójt znów nas zaskoczył - mówił na sesji radny Piotr Suchta.

Uchwała budżetowa wraz ze zgłoszonymi wnioskami do WPF na lata 2018-2027 została przyjęta 10 głosami za.

Rada zatwierdziła także w toku obrad wprowadzenie nazw nowych ulic. W miejscowości Ławy pojawiła się ulica Łąkowa, zaś w Czarnowcu ulice Akacjowa i Jarzębinowa.

XLII sesja rady gminy Rzekuń odbyła się 27 grudnia ub.r.

Zobacz zdjęcia:
Sesja Rady Gminy Rzekuń

Odsłon: 2337 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14:30, 11.01.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Haliszka
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl