wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Zapłaciła za zestaw klocków, nie otrzymała przesyłki

270 złotych, to kwota jaką straciła mieszkanka naszego miasta podczas zakupów w sieci. Kobieta chciała kupić zestaw markowych klocków dla syna. Po przelaniu pieniędzy na numer konta podany przez sprzedającego, zamówiona przesyłka nie dotarła do 40-latki.

Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został powiadomiony o oszustwie internetowym na szkodę 40-letniej ostrołęczanki. Kobieta oświadczyła, że 27 grudnia ubiegłego roku za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych kupiła dla swojego syna zestaw markowych klocków za kwotę 270 złotych.

Reklama - Sprzedający zasugerował ostrołęczance, że najwygodniejszą dla niej formą zapłaty będzie przelew internetowy, ponieważ zmniejszy to koszty przesyłki, na co zgłaszająca przystała. Sprzedający poinformował kobietę, że po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty od razu zabawka zostanie do niej wysłana. Po krótkim czasie kobieta nie otrzymując zamówionej przesyłki, ponownie weszła na konto sprzedającego, lecz było ono już zamknięte i nie było możliwości kontaktu z osobą sprzedającą. Do chwili zgłoszenie mieszkanka naszego miasta nie otrzymała zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

- Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu dużej ostrożności. Lampka ostrzegawcza powinna nam zapalić się, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu lub gdy nie mamy np. pełnych danych personalnych osoby sprzedającej. W dalszym ciągu jedna z najbardziej bezpiecznych form płatności za dany towar będzie ta za pobraniem - mówi asp. Żerański.
Wyświetleń: 1441 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 12.01.2018, 12:58r. Drukuj
Powrót


Widz @ 11:03, 13.01.2018

IP: 31.41...41

Kolejny co wpłaca na konto słupa? Ludzie ręce opadają. Przecież prowizje dla PayU, czy Przelewy24 są wliczone w cenę funkcjonowania serwisów aukcyjnych. Przy korzystaniu z innych form płatności nie ma ubezpieczenia :(.

Widz @ 11:07, 13.01.2018

IP: 31.41...41

Rada na końcu artykułu jest bardzo dobra. Szczególnie, gdy kupujemy drogi towar i wtedy dodatkowe 5 złotych nie stanowi żadnego problemu. Ale okazjonalni sprzedawcy nie zawsze chcą ryzykować i wysyłać rzeczy nie mając pewności, że przesyłka zostanie odebrana. W innym wypadku muszą ponieść pełny koszt nadania i czekać na powrót przesyłki.

ala @ 20:48, 13.01.2018

IP: 94.254...234

następnym razem nie dadza się oszukać 270 zl szkoda . ale 270 tys trudno się przyznać.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank