piątek, 19 stycznia 2018 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Aktualności

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla gminy Myszyniec (zdjęcia)

Gmina Myszyniec otrzymała fundusze na zakup nowoczesnego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydmusach. Umowę podpisali burmistrz Bogdan Glinka oraz przedstawiciele władz samorządu Mazowsza.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego gmina otrzyma ponad 430 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020.

ReklamaUmowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca. Zakup nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z dodatkowym wyposażeniem stanowi niesłychanie ważny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko dla gminy Myszyniec, ale też dla, obsługiwanej przez tamtejsze OSP, gminy Czarnia.

Samochód OSP Wydmusy będzie wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym m.in. wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka, sprzęt ratownictwa medycznego, podręczny sprzęt gaśniczy, węże, armatura i osprzęt. Do strażaków trafi również sprzęt ratowniczy, oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności.

ReklamaElżbieta Lanc podkreśliła, że rok 2018 dobrze się zaczął dla gminy Myszyniec i życzyła, aby kolejne wnioski również zakończyły się sukcesem.

- Dziękuję w imieniu swoim, mieszkańców i strażaków. Nasza gmina jest jedną z najdalej oddalonych gmin od Ostrołęki. Obsługujemy też jeszcze odleglejsza gminę Czarnia. Jestem przekonany, że samochód będzie doskonale wykorzystany. Nasi strażacy wyjeżdżają około 150 razy rocznie, w zasadzie co drugi dzień samochód pracuje. Koszt samochodu jest duży, ale przysłuży się niewątpliwie mieszkańcom i wspólnemu bezpieczeństwu, a także sąsiednim gminom - mówił Bogdan Glinka.

ReklamaProjekt otrzymał unijne dofinansowanie w ramach konkursu z działania dotyczącego dostosowanie do zmian klimatu. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Umowę podpisano 12 stycznia br. podczas konferencji, która odbyła się w sali ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przy ul. Piłsudskiego 38.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja dotycząca dofinansowania dla subregionu ostrołęckiego

Odsłon: 1271 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13:35, 12.01.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Haliszka
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl