wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Dofinansowanie na nowy wóz strażacki dla gminy Myszyniec (zdjęcia)

Gmina Myszyniec otrzymała fundusze na zakup nowoczesnego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydmusach. Umowę podpisali burmistrz Bogdan Glinka oraz przedstawiciele władz samorządu Mazowsza.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego gmina otrzyma ponad 430 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020.

Reklama Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego oraz Bogdan Glinka, burmistrz Myszyńca. Zakup nowoczesnego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z dodatkowym wyposażeniem stanowi niesłychanie ważny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko dla gminy Myszyniec, ale też dla, obsługiwanej przez tamtejsze OSP, gminy Czarnia.

Samochód OSP Wydmusy będzie wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym m.in. wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka, sprzęt ratownictwa medycznego, podręczny sprzęt gaśniczy, węże, armatura i osprzęt. Do strażaków trafi również sprzęt ratowniczy, oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności.

Reklama Elżbieta Lanc podkreśliła, że rok 2018 dobrze się zaczął dla gminy Myszyniec i życzyła, aby kolejne wnioski również zakończyły się sukcesem.

- Dziękuję w imieniu swoim, mieszkańców i strażaków. Nasza gmina jest jedną z najdalej oddalonych gmin od Ostrołęki. Obsługujemy też jeszcze odleglejsza gminę Czarnia. Jestem przekonany, że samochód będzie doskonale wykorzystany. Nasi strażacy wyjeżdżają około 150 razy rocznie, w zasadzie co drugi dzień samochód pracuje. Koszt samochodu jest duży, ale przysłuży się niewątpliwie mieszkańcom i wspólnemu bezpieczeństwu, a także sąsiednim gminom - mówił Bogdan Glinka.

Reklama Projekt otrzymał unijne dofinansowanie w ramach konkursu z działania dotyczącego dostosowanie do zmian klimatu. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Umowę podpisano 12 stycznia br. podczas konferencji, która odbyła się w sali ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przy ul. Piłsudskiego 38.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja dotycząca dofinansowania dla subregionu ostrołęckiego
Wyświetleń: 1462 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.01.2018, 13:35r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank