niedziela, 21 lipca 2019 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Aktualności

Dzieci z SP nr 5 wiedzą jak spędzić bezpiecznie ferie (zdjęcia)

Od poniedziałku 15 stycznia rozpoczynają się, długo wyczekiwane przez najmłodszych, ferie zimowe. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 dobrze przygotowali się na bezpieczny odpoczynek pod okiem nauczycieli, policjantów oraz ratowników WOPR-OS.

Dzieci wzięły udział w zorganizowanym w szkole wydarzeniu pod hasłem "Pamiętaj koniecznie - spędzaj ferie bezpiecznie".

Reklama Uczniów odwiedzili tego dnia panowie policjanci oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Wszyscy z uwagą słuchali jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii, a prawidłowe nawyki zachować już na zawsze. Policjanci przypominali, m.in. o tym, aby dzieci korzystały tylko z wyznaczonych terenów do zabawy - placów zabaw, podwórka czy boiska sportowe, nie otwierały drzwi obcym, nie przesiadywały zbyt długo przy komputerach oraz bawiły się bezpiecznie.

Ostrzegali też o zakazie wchodzenia na dzikie lodowiska czy zamarznięte akweny wodne. Tam tylko chwila nieuwagi i beztroska zabawa może się zakończyć tragicznie. Podobnie w przypadku lubianego przez dzieci rzucania śnieżkami.

- Gdy spadnie śnieg, rzucanie śnieżkami to super zabawa, ale pamiętajcie, że rzucenie w kogoś bardzo zmrożonym śniegiem, może być bardzo niebezpieczne. Trafiając komuś np. w oko możemy wyrządzić nieodwracalną krzywdę - przestrzegał policjant.

Reklama Dzieci przypomniały też sobie wiele potrzebnych umiejętności m.in. wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale też numery telefonów alarmowych, pod które można zadzwonić, aby wezwać pomoc. Okazuje się, że dzieci bardzo dużo już wiedzą na temat bezpieczeństwa i chętnie odpowiadały na pytania zaproszonych gości.

Podczas wydarzenia wręczono też dyplomy i upominki dla dzieci, które wyróżniły się w szkolnym konkursie "Anioł - aniołowie są wśród nas".

Szkolną akcję przygotowały: Elżbieta Ossowska, Alina Piasta, Agnieszka Kornaga-Bałdyga i Karolina Milewska-Lipka. Impreza profilaktyczna w SP nr 5 odbyła się w piątek 12 stycznia br.

Zobacz zdjęcia:
"Pamiętaj koniecznie - spędzaj ferie bezpiecznie" w SP nr 5
Wyświetleń: 1402 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.01.2018, 15:23r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter