piątek, 19 stycznia 2018 r., imieniny Henryka, Mariusza, Erwina

Aktualności

Dzieci z SP nr 5 wiedzą jak spędzić bezpiecznie ferie (zdjęcia)

Od poniedziałku 15 stycznia rozpoczynają się, długo wyczekiwane przez najmłodszych, ferie zimowe. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 dobrze przygotowali się na bezpieczny odpoczynek pod okiem nauczycieli, policjantów oraz ratowników WOPR-OS.

Dzieci wzięły udział w zorganizowanym w szkole wydarzeniu pod hasłem "Pamiętaj koniecznie - spędzaj ferie bezpiecznie".

ReklamaUczniów odwiedzili tego dnia panowie policjanci oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce. Wszyscy z uwagą słuchali jak bezpiecznie spędzić dwa tygodnie ferii, a prawidłowe nawyki zachować już na zawsze. Policjanci przypominali, m.in. o tym, aby dzieci korzystały tylko z wyznaczonych terenów do zabawy - placów zabaw, podwórka czy boiska sportowe, nie otwierały drzwi obcym, nie przesiadywały zbyt długo przy komputerach oraz bawiły się bezpiecznie.

Ostrzegali też o zakazie wchodzenia na dzikie lodowiska czy zamarznięte akweny wodne. Tam tylko chwila nieuwagi i beztroska zabawa może się zakończyć tragicznie. Podobnie w przypadku lubianego przez dzieci rzucania śnieżkami.

- Gdy spadnie śnieg, rzucanie śnieżkami to super zabawa, ale pamiętajcie, że rzucenie w kogoś bardzo zmrożonym śniegiem, może być bardzo niebezpieczne. Trafiając komuś np. w oko możemy wyrządzić nieodwracalną krzywdę - przestrzegał policjant.

ReklamaDzieci przypomniały też sobie wiele potrzebnych umiejętności m.in. wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale też numery telefonów alarmowych, pod które można zadzwonić, aby wezwać pomoc. Okazuje się, że dzieci bardzo dużo już wiedzą na temat bezpieczeństwa i chętnie odpowiadały na pytania zaproszonych gości.

Podczas wydarzenia wręczono też dyplomy i upominki dla dzieci, które wyróżniły się w szkolnym konkursie "Anioł - aniołowie są wśród nas".

Szkolną akcję przygotowały: Elżbieta Ossowska, Alina Piasta, Agnieszka Kornaga-Bałdyga i Karolina Milewska-Lipka. Impreza profilaktyczna w SP nr 5 odbyła się w piątek 12 stycznia br.

Zobacz zdjęcia:
"Pamiętaj koniecznie - spędzaj ferie bezpiecznie" w SP nr 5

Odsłon: 1243 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15:23, 12.01.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Bowling
Haliszka
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl