czwartek, 21 lutego 2019 r., imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Aktualności

Luty w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości program lutowych wydarzeń. Wśród propozycji zdecydowanie dominują spektakle teatralne. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

Reklama 11 lutego (niedziela)
Tytus, Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?
Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy - profesora T'alenta - pojawia się niespodziewany gość - szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A'Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A'Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia.
Spektakl "Tytus Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?", powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa. Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi. Na tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić.
Wystąpią: Tytus - Rafał Szałajko, Romek - Maciej Makowski, A'Tom - Łukasz Matecki, T'alent/Boss - Bartosz Adamczyk, Policjantka/Asizo - Katarzyna Taracińska-Badura, złodzieje - Łukasz Matecki, Maciej Makowski.
- spektakl dla dzieci od lat 4 w ramach akcji Godziny dla Rodziny, sala widowiskowa OCK, bilety: 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła), godz. 12.00.

11 lutego (niedziela)
Pół na pół
Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo. Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.
Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych "To dramat przebrany za komedię". Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru.
Reżyseria - Wojciech Malajkat, obsada - Piotr Polk i Piotr Szwedes, czas trwania - 100 minut, 1 przerwa.
- sala OCK, bilet 50 zł, godz. 18.00.

Reklama 13 lutego (wtorek)
"Miłość niejedno ma imię"
Słuchacze OUTW zapraszają na program na wesoło poruszający relacje damsko męskie na różne sposoby. Czy tylko w młodym wieku potrafimy kochać i cieszyć się z tego uczucia? Czy miłość to zasadzka?
- program artystyczny słuchaczy OUTW, klub "Oczko", wstęp wolny, godz. 18.00.

14 lutego (środa)
Piosenka jest dobra na wszystko
Pełne zaraźliwych rytmów przeboje z repertuaru Majki Jeżowskiej, nastrojowe, liryczne piosenki z musicali, a do tego utwory przyprawione odrobiną absurdu - wszystko to złoży się na ciekawy i urozmaicony stylistycznie koncert.
Wykonawcy: Zuzanna Makowska/Katarzyna Andruszko - wokal, Kamil Zięba/Marek Grabiniok - wokal, Michał Załęski/Adam Sychowski - fortepian.
- sala OCK, bilet 5 zł, godz. 13.15 i 14.15.

16 lutego (piątek)
OTF 2017
Wernisaż wystawy fotografii członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa prezentuje różnorodne spojrzenie na fotografię członków OTF, którzy zgłosili swoje prace do prezentacji. Można będzie zobaczyć zdjęcia o różnorodnej tematyce, które powstały w minionym roku. Fotografie prezentowane na wystawie są autorskim wyborem każdego z członków.
- wernisaż wystawy fotografii, hol OCK, godz. 18.00.

Reklama 23 lutego (piątek)
"Emigranci"
W "Emigrantach" Sławomira Mrożka bohaterowie opuszczają swoją ojczyznę z dwóch powodów. Z powodów polityczno-światopoglądowych oraz z pobudek czysto ekonomicznych, dla zarobienia pieniędzy. Jakie problemy napotykają bohaterowie na emigracji, dowiemy się oglądając najnowszy spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Spektakl wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Wystąpią: Dominik Opęchowski i Bartosz Żebrowski, reżyseria: Wojciech Kraszewski.
- klub "Oczko", wstęp wolny, godz. 18.00.

Wyświetleń: 2986 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 10.02.2018, 12:45r. Drukuj
Powrót


??? @ 20:29, 10.02.2018

IP: 77.112...190

Kiedy wystawiane będzie przedstawienie „Emigranci”? Nie podano daty

Do ??? @ 15:08, 12.02.2018

IP: 37.248...106

Wystawione będzie 23 lutego ;)