czwartek, 22 lutego 2018 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

MediaExpert

Aktualności

Policyjna akcja "Trzeźwość w przewozie osób"

Fot. KMP w OstrołęceTrwają wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość w przewozie osób". Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców autobusów, busów, a także taksówek. Kierowanie w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila - jest przestępstwem.

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Reklama- Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu, zwrócą dziś również uwagę na sposób przewożenia pasażerów. Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń podczas podróży z dziećmi. Pamiętajmy też o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i liczbie przewożonych pasażerów - by była ona zgodna z określoną w dowodzie rejestracyjnym. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na trzeźwość - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czyli pow. 0,5 promila, jest przestępstwem. Grozi za to utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

Reklama- Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczne oraz karalne, jak prowadzenie pod wpływem alkoholu. Wysokoprocentowe trunki oraz środki działające podobnie do alkoholu obniżają koncentrację, powodują błędną ocenę prędkości i odległości. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenia na naszych drogach - zaznacza rzecznik. - Apelujemy też, jeżeli widzimy nietrzeźwego, który wsiada za kierownicę lub podejrzewamy, że może być on pod wpływem innych środków, które mają podobne działanie- zadzwońmy pod numer tel. 997 lub 112. Dzięki temu możemy zapobiec nieszczęściu.

Odsłon: 905 komentarze: 5 Wrzuć na Facebooka 10:23, 12.02.2018r. Drukuj
Powrót


kaktus @ 14:18, 12.02.2018

IP: *.*.48.22

Na jakiej podstawie, są przeprowadzane takie, akcje, które zakładają tzw. "kontrole prewencyjne"?

Sytuacje, w których policja ma prawo zatrzymać jadący samochód, są jasno określone w przepisach i nie ma tam nic o możliwości "prewencyjnego" zatrzymywania pojazdów.

Społeczeństwo obywatelskie, to jest społeczeństwo świadome swych praw i obowiązków, dlaczego więc policja, na podstawie wewnętrznych przepisów, łamie obowiązujące prawo - pytanie oczywiście nie do funkcjonariuszy, bo oni wykonują rozkazy, ale do tych, którzy te rozkazy wydają - czy nikt im nie powiedział, że działają wbrew prawu?

Pik @ 15:55, 12.02.2018

IP: *.*.43.145

Ciekawi mnie kto sprawdza policjanta czy jest trzeźwy podczas służby?? To przecież są tacy sami ludzie jak i my,

a ja sie bardzo @ 18:16, 12.02.2018

IP: *.*.116.178

ciesze ze sa takie dzialania prewencyjne.jesli dzieki nim choc jeden pijany idiota zostanie zatrzymany, to byc moze ocali to mi, Tobie czy Wam zycie

kaktus @ 11:11, 13.02.2018

IP: *.*.48.22

@up, czyli cieszysz się, z łamania prawa przez policję. Posiadanie narkotyków, broni bez zezwolenia, przedmiotów niebezpiecznych jest również zabronione i zagraża innym, czy zatem jeśli, w imię złapania chociaż jednego takiego przestępcy, policja zorganizuje masowe kontrole osobiste, połączone z rewidowaniem, to również będziesz się cieszył? Jeśli rządzący uważają takie prawo za potrzebne, to niech je uchwalą.

kaktus @ 18:03, 13.02.2018

IP: *.*.116.178

zazdroszcze Ci ze masz tylko takie problemy w zyciu, serio...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
METALTECHNIK
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl