sobota, 23 lutego 2019 r., imieniny Damiana, Romany, Florentyna

Aktualności

Policyjna akcja "Trzeźwość w przewozie osób"

Fot. KMP w OstrołęceTrwają wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość w przewozie osób". Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców autobusów, busów, a także taksówek. Kierowanie w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila - jest przestępstwem.

Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Reklama - Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu, zwrócą dziś również uwagę na sposób przewożenia pasażerów. Ważne jest aby kierowcy używali fotelików bezpieczeństwa lub podwyższeń podczas podróży z dziećmi. Pamiętajmy też o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i liczbie przewożonych pasażerów - by była ona zgodna z określoną w dowodzie rejestracyjnym. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na trzeźwość - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czyli pow. 0,5 promila, jest przestępstwem. Grozi za to utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności.

Reklama - Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczne oraz karalne, jak prowadzenie pod wpływem alkoholu. Wysokoprocentowe trunki oraz środki działające podobnie do alkoholu obniżają koncentrację, powodują błędną ocenę prędkości i odległości. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenia na naszych drogach - zaznacza rzecznik. - Apelujemy też, jeżeli widzimy nietrzeźwego, który wsiada za kierownicę lub podejrzewamy, że może być on pod wpływem innych środków, które mają podobne działanie- zadzwońmy pod numer tel. 997 lub 112. Dzięki temu możemy zapobiec nieszczęściu.

Wyświetleń: 1027 komentarze: 5 Wrzuć na Facebooka 12.02.2018, 10:23r. Drukuj
Powrót


kaktus @ 14:18, 12.02.2018

IP: 176.109...22

Na jakiej podstawie, są przeprowadzane takie, akcje, które zakładają tzw. "kontrole prewencyjne"?

Sytuacje, w których policja ma prawo zatrzymać jadący samochód, są jasno określone w przepisach i nie ma tam nic o możliwości "prewencyjnego" zatrzymywania pojazdów.

Społeczeństwo obywatelskie, to jest społeczeństwo świadome swych praw i obowiązków, dlaczego więc policja, na podstawie wewnętrznych przepisów, łamie obowiązujące prawo - pytanie oczywiście nie do funkcjonariuszy, bo oni wykonują rozkazy, ale do tych, którzy te rozkazy wydają - czy nikt im nie powiedział, że działają wbrew prawu?

Pik @ 15:55, 12.02.2018

IP: 37.47...145

Ciekawi mnie kto sprawdza policjanta czy jest trzeźwy podczas służby?? To przecież są tacy sami ludzie jak i my,

a ja sie bardzo @ 18:16, 12.02.2018

IP: 193.227...178

ciesze ze sa takie dzialania prewencyjne.jesli dzieki nim choc jeden pijany idiota zostanie zatrzymany, to byc moze ocali to mi, Tobie czy Wam zycie

kaktus @ 11:11, 13.02.2018

IP: 176.109...22

@up, czyli cieszysz się, z łamania prawa przez policję. Posiadanie narkotyków, broni bez zezwolenia, przedmiotów niebezpiecznych jest również zabronione i zagraża innym, czy zatem jeśli, w imię złapania chociaż jednego takiego przestępcy, policja zorganizuje masowe kontrole osobiste, połączone z rewidowaniem, to również będziesz się cieszył? Jeśli rządzący uważają takie prawo za potrzebne, to niech je uchwalą.

kaktus @ 18:03, 13.02.2018

IP: 193.227...178

zazdroszcze Ci ze masz tylko takie problemy w zyciu, serio...