sobota, 23 lutego 2019 r., imieniny Damiana, Romany, Florentyna

Aktualności

Tytus, Romek i A'Tomek w OCK (zdjęcia, wideo)

"Tytus, Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?" - to tytuł kolejnego przedstawienia, które wczoraj obejrzały dzieci. Spektakl powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

W pracowni wielkiego wynalazcy - profesora T'alenta - pojawia się niespodziewany gość - szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne?

Reklama Pora sięgnąć po nietypowe środki wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A'Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A'Tom wpada na genialny pomysł.

Widowisko było połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznali zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzieli się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełniła oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

Reklama Na tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się świetnie. Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpili: Tytus - Rafał Szałajko, Romek - Maciej Makowski, A'Tom - Łukasz Matecki, T'alent/Boss - Bartosz Adamczyk, Policjantka/Asizo - Katarzyna Taracińska-Badura, złodzieje - Łukasz Matecki, Maciej Makowski.

Przedstawienie odbyło się w niedzielę 11 lutego.

Zobacz zdjęcia:
"Tytus, Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?" w OCK

Wyświetleń: 757 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.02.2018, 10:39r. Drukuj
Powrót