czwartek, 22 lutego 2018 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

MediaExpert

Aktualności

Tytus, Romek i A'Tomek w OCK (zdjęcia, wideo)

"Tytus, Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?" - to tytuł kolejnego przedstawienia, które wczoraj obejrzały dzieci. Spektakl powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.

W pracowni wielkiego wynalazcy - profesora T'alenta - pojawia się niespodziewany gość - szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne?

ReklamaPora sięgnąć po nietypowe środki wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A'Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A'Tom wpada na genialny pomysł.

Widowisko było połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznali zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzieli się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełniła oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

ReklamaNa tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się świetnie. Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpili: Tytus - Rafał Szałajko, Romek - Maciej Makowski, A'Tom - Łukasz Matecki, T'alent/Boss - Bartosz Adamczyk, Policjantka/Asizo - Katarzyna Taracińska-Badura, złodzieje - Łukasz Matecki, Maciej Makowski.

Przedstawienie odbyło się w niedzielę 11 lutego.

Zobacz zdjęcia:
"Tytus, Romek i A'Tomek, czyli jak zostać artystą?" w OCK

Odsłon: 633 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:39, 12.02.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
METALTECHNIK
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl