wtorek, 19 marca 2019 r., imieniny Józefa, Bogdana, Laili

Aktualności

Kierował motorowerem. Miał ponad dwa promile

Zdjęcie ilustracyjnePonad dwa promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec naszego powiatu, który postanowił wybrać się w podróż motorowerem. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwiła 28-latka. Kobieta o całej sytuacji powiadomiła też policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 lutego około godziny 15.00. Do dyżurnego ostrołęckiej policja zadzwoniła 28-letnia kobieta z informacją, że jadąc trasą Kurpiewskie-Dąbrówka ujęła pijanego kierowcę. W związku z tym pod wskazany adres pojechali policjanci z wydziału patrolowego.

Reklama - Według wstępnych ustaleń kobieta przed swoim autem zobaczyła motorowerzystę, którego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że jest pijany, po chwili motorower przewrócił się na środku jezdni. Kobieta zatrzymała auto i udała się w stronę kierowcy jednośladu, jednak ten próbował podnieść motorower i odjechać. Widząc zachowanie mężczyzny i zapach alkoholu kobieta uniemożliwiła mu dalszą jazdę i o całej sytuacji powiadomiła policję - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Kierowcą motoroweru okazał się 48-letni mieszkaniec naszego powiatu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, że posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, został on osadzony w policyjnym areszcie i niebawem odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

Reklama - Pamiętajmy, że bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, to jazda pod wpływem alkoholu niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla nas samych oraz dla innych zupełnie niewinnych osób. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców - apeluje oficer prasowy.

Wyświetleń: 2375 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 12.02.2018, 17:23r. Drukuj
Powrót


Pijak @ 07:04, 13.02.2018

IP: 87.205...172

No ale nie załatwiła o co jej chodziło o te dwie tony w zeszłym tygodniu,

Blake @ 08:16, 13.02.2018

IP: 31.0...53

To niech policja zainteresuje się sklepem w Kurpiewskich. Wtedy się przekonają ile pijanych na drogach jest.

Blake @ 08:18, 13.02.2018

IP: 31.0...53

To samo dotyczy sklepu Bit w Legu...

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte