czwartek, 22 lutego 2018 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

MediaExpert

Aktualności

Kierował motorowerem. Miał ponad dwa promile

Zdjęcie ilustracyjnePonad dwa promile alkoholu w organizmie miał mieszkaniec naszego powiatu, który postanowił wybrać się w podróż motorowerem. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwiła 28-latka. Kobieta o całej sytuacji powiadomiła też policję.

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 lutego około godziny 15.00. Do dyżurnego ostrołęckiej policja zadzwoniła 28-letnia kobieta z informacją, że jadąc trasą Kurpiewskie-Dąbrówka ujęła pijanego kierowcę. W związku z tym pod wskazany adres pojechali policjanci z wydziału patrolowego.

Reklama- Według wstępnych ustaleń kobieta przed swoim autem zobaczyła motorowerzystę, którego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że jest pijany, po chwili motorower przewrócił się na środku jezdni. Kobieta zatrzymała auto i udała się w stronę kierowcy jednośladu, jednak ten próbował podnieść motorower i odjechać. Widząc zachowanie mężczyzny i zapach alkoholu kobieta uniemożliwiła mu dalszą jazdę i o całej sytuacji powiadomiła policję - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy policji.

Kierowcą motoroweru okazał się 48-letni mieszkaniec naszego powiatu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych pozwoliło na ustalenie, że posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, został on osadzony w policyjnym areszcie i niebawem odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

Reklama- Pamiętajmy, że bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, to jazda pod wpływem alkoholu niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo dla nas samych oraz dla innych zupełnie niewinnych osób. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców - apeluje oficer prasowy.

Odsłon: 2247 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 17:23, 12.02.2018r. Drukuj
Powrót


Pijak @ 07:04, 13.02.2018

IP: *.*.248.172

No ale nie załatwiła o co jej chodziło o te dwie tony w zeszłym tygodniu,

Blake @ 08:16, 13.02.2018

IP: *.*.71.53

To niech policja zainteresuje się sklepem w Kurpiewskich. Wtedy się przekonają ile pijanych na drogach jest.

Blake @ 08:18, 13.02.2018

IP: *.*.71.53

To samo dotyczy sklepu Bit w Legu...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
METALTECHNIK
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Spaja
Ynet.pl