wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: mieszkańcy Ław grzęzną w błocie, a pomocy znikąd

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Od kilku lat jestem mieszkańcem miejscowości Ławy w gminie Rzekuń. Mieszkam przy drodze, gdzie powstało już niemal całe osiedle. Problem w tym, że po opadach deszczu nasze osiedle pływa w wodzie i to dosłownie.

Droga do naszych posesji jest powybijana, dziurawa, robi się tarka i są olbrzymie kałuże, w które aż strach wjechać.

Reklama Już kilkukrotnie zakopaliśmy się z sąsiadami na drodze i trzeba było wyciągać auta ciągnikiem. Pominę fakt, że od lat zabiegamy na naszym osiedlu o lampy oświetleniowe, kanalizację, drogę, chodnik - to są również ważne sprawy. Wójt gminy zafundował nam żwirówkę, ale niestety nikt nie utrzymuje jej w należytym stanie. My tu mieszkamy i chcemy normalnie żyć. Proszę pana wójta o udzielenie odpowiedzi na pytania: czy rozwiązany będzie problem przejezdności dróg żwirowych na osiedlu Zielonym? Do kogo mamy się zwracać o pomoc, bo pana wójta nie można zastać w urzędzie, a nasz sołtys unika kontaktów z mieszkańcami.

Od redakcji:
Skargę mieszkańca Ław przesłaliśmy do Urzędu Gminy w Rzekuniu.

Wyświetleń: 2636 komentarze: 0
25.02.2018, 05:25r. Drukuj
Powrót


AAA @ 06:59, 25.02.2018

IP: 94.254...51

Drodzy Państwo z osiedla tzw. Zielonego czy jesteście zameldowani w tych swoich domach i czy płacicie podatki do Gminy Rzekuń. Bo z tego co słychać to nie płacicie podatków do gminy a wszystko chcecie mieć pierwsi i macie - gaz, kanalizacja, oświetlenie, drogi wewnętrzne osiedlowe również w większości a stara wieś czeka i czeka więc i wy poczekajcie. Trzeba było zastanowić się przed wprowadzeniem na to osiedle a było widać że domy pływają w błocie i mimo to żeście się powprowadzali. Cierpliwości nie jesteście pępkami świata oprócz was jest cała reszta Wsi. Pozdrawiam

olo @ 08:30, 25.02.2018

IP: 37.47...10

pole, pole łyse pole, a na polu błoto hahah

Ci ludzie @ 09:02, 25.02.2018

IP: 94.254...38

To chyba nie jest wina ludzi że wybudowali się w ławach. Może niech sołtys weźmie się do roboty w końcu żwirowanie to jego działka.

Sołtysek... @ 09:16, 25.02.2018

IP: 94.254...79

Kiedyś było takie zebranie na naszym osiedlu. Sołtys kazał przez 2 godziny ludziom na mrozie czekać bo musi jeszcze kilka opon wymienić. A ludzie? Czekali...
Starsza pani powiedziała że jak sołtys latał po wsi z ulotkami wójta przed wyborami to wszystko obiecywał. A teraz co? Gdzie jesteście mości Panowie?

sołtys - chorągiewka @ 09:26, 25.02.2018

IP: 188.146...163

Sołtys siedzi i analizuje jak tu się do wyborów przysposobić, żeby nie stracić na własnym interesie. Do rady się nie nadaje bo jest niestabilby politycznie podobnie tak teść. Jako mieszkaniec Ław obserwuję działania i nie podoba mi się brak zdecydowania. To źle wróży. W polityce nie można być chwiejnym bo przy silniejszym wietrze - wydymają. Trzeba być jasno określonym i mieć stały kierunek działań. Wybrać jeden ołtarz i do niego się modlić. Ciągłe zmiany ołtarzy powodują że przestajemy być traktowani poważnie i tracimy szacunek ludzi. Pozdrawiam.

Zawiedziony @ 09:27, 25.02.2018

IP: 94.254...180

Jestem zawiedziony taką postawą niektórych ludzi. Jesteście tam u władzy dla nas, dla ludzi. Budowałem się tutaj bo gmina wydała mi się atrakcyjna i przyjazna. Najbardziej zawiedziony jestem postawą wójta i tego co się dzieje w gminie bo źle to rzutuje na gminę i mieszkańców. Sołtys no cóż najpierw był zachwyt bo wydawał się dobry chłop, ale..... jestem rozczarowany postawą. Niech Pan się zastanowi po co jest tym sołtysem?. Dobrze że chociaż radny sztywny chłop

darek, proszę weź się chłopie @ 09:35, 25.02.2018

IP: 83.31...109

Darek weź się chłopie trochę za robote ludzie tu muszą żyć. Może swojego kolegę z Zabrodzia zmobilizuj. Jemu może nie zależy tu nie żyje nie mieszka ale Ty.... będziesz tu musiał dalej żyć. A ja na kułka już nie zajadę

Jeep @ 09:47, 25.02.2018

IP: 94.254...233

Teraz to jest mróz jakoś się jeździ tylko co będzie jak przyjdzie odwilż? Aż strach myśleć. Proponuję żeby zarządca drogi kupił mieszkańcom jeepy. Wtedy wszyscy będą mogli do domów dojechać. Jak Was nie stać to jest tańsze rozwiązanie - zrobić drogę! Przyjdźcie do nas przed wyborami.... czekamy.....

więcej wyrozumiałości @ 10:04, 25.02.2018

IP: 188.146...81

Wójt nie ma czasu na takie bzdury!!!
On ciężko pracuje!!!! Władza się z rąk wymyka a Wy tu z jakimiś lampami? Kanalizacją? Błotem?
Włodarz ma przed sobą sprawy sądowe, za sobą zwalnianie z pracy nieposłusznych, podejmuje też liczne próby przeciągania radnych na swoją stronę żeby odzyskać pensję, zaskarża uchwały, donosi miastu co robią radni gminy żeby np.śmieci było tańsze dla mieszkańców, musi też zadbać o siebie, bo chce się przypodobać prezydentowi, już tylko w nim widzi ratunek. To wszystko tyle kosztuje! Ma świadomość że jego rządy w gminie się kończą. Trochę wyrozumiałości! Ludzie Kochani! Ten człowiek szuka przysłowiowej brzytwy, żeby się chwycić. Traci sojuszników, a bezinteresownie wspierających nie ma. Każdy kto jeszcze tkwi jest uwiązany stołkiem. On nie wie, komu ufać! Bo i ci już kombinują na dwa fronty widząc zerowe szanse na kolejną kadencję. To jest bardzo poważny problem! W pracy się wszyscy uśmiechają z nadzieją że to już niedługo potrwa. Nie wie, kiedy może uśmiech odwzajemnić! Ciężko zebrać myśli i pogodzić się z nieuchronną porażką. A wszystko wskazuje na to że piwo, którego naważył, sam będzie musiał wypić! Czkawką się już krzywdy odbijają! Męczą go zapewne pytania, gdzie się w grudniu podzieje? Kto go przygarnie,? Kim będzie rządził? Przecież musi kimś rządzić. Musi czuć moc. A Wy mu tu z jakąś żwirówką wyjeżdżacie! Więcej współczucia !

Jose @ 10:19, 25.02.2018

IP: 178.42...200

Nie piszcie głupot, że trzeba było tam się nie budować ........
Powstaje osiedle, mieszkają ludzie i obowiązkiem władzy (tych wybranych przez nas tj. wójta, radnych, sołtysów też) czynić wszystko co możliwe w celu poprawy warunków i ułatwienia życia mieszkańcom, oczywiście, przy współpracy z tymi mieszkańcami.

Nasz obecny wójt miał szczęście, bo wszedł do gminy bogatej, miał miliony, których nie pozyskał (to zasługa poprzedników) i można było, dobrze zarządzając, zrobić bardzo dużo na rzecz mieszkańców.
Ale wójt szastał na lewo i prawo. Pierwszy był pałac tj. budynek UG w Rzekuniu za ok 5 milionów a wcześniej, od razu na wejście wójta, generalny remont jego gabinetu ze skrobaniem wszystkich ścian, z sufitem i podłogą włącznie. Za niedługo znów to samo, bo budowa pałacu trwa....... Kasa szła bezlitośnie.
W innych gminach za połowę tej kwoty zrobili pięknie, dobrze i cieszą się.
Tu u nas nie było żadnej dotacji. Były środki tzw. własne. Rządził jak chciał ............... , pamiętając o sobie ...........
Mieszkańcy nie mieli nic o powiedzenia. Wtedy jeszcze wójt rządził, budował co chciał i gdzie chciał, ludzie odchodzili z pracy - też ci co wójt chciał, (sic!), a rada się zgadzała. Och i ach ... chociaż żle. Potem ........

przyłączam się do współczucia @ 10:49, 25.02.2018

IP: 188.146...56

Zgadzam się że musimy okazać współczucie. Ten człowiek się w życiu nie spodziewał, że krzywda ludzka mu bokiem wyjdzie, przygotowałby się jakoś. Liczył że na skwerku przy kościele usypią jakiś kopiec, pomnik postawią, że procesje z proboszczem na czele...a tu chcą z gminy wygonić? Sól swięconą sypią na biurko? Diabła chcą przepędzić? Dobrze że służby przybyły bo by człowiek od tej soli jakiego zawału dostał. Piszą że niby lecznicza, ale wójta wystrszyła i trauma zostanie na resztę życia. On już nic słonego nie zje. A potrawy bez soli są przecież niesmaczne. I to jest dopiero prawdziwy dramat! A nie tam jakieś błoto w Ławach. W błocie można żyć i wójt o tym wie najlepiej. Każdy mężczyzna podobno w pewnym wieku wraca do swego dzieciństwa. Zaraz weźmie łopatki, wiaderko i zobaczycie jaką Wam tam świetlicę wybuduje. Nie ma co płakać, mróz chwycił, lodowiska darmowe, trzeba umieć każdą stratę przekuć na sukces. Uczyć się od wójta. Ziemię nam zabrali to i mniej skarg będzie. Tamci już do prezydenta będą pisać, że błoto, nie do wójta. Dlatego mocno nie ubolewa. Trzymać się ciepło i oby do lata, bo wiosną może być tylko gorzej. A jesienią choćby wpław do urn wyborczych! I mądrze głosować, swojego wybrać, z energią i pomysłami, emeryci na emeryturę!

Mieszkaniec @ 10:50, 25.02.2018

IP: 5.172...14

Jak czytam artykuły o Rzekuniu, to wszędzie jest coś nie tak. Nie wybieracie więcej tego człowieka na wójta i będzie lepiej. Nowy będzie chciał się pokazać z dobrej strony i coś zrobi, chociaż po takich rządach to każdy będzie lepszy od obecnego.

sąsiad z ostrołęki @ 11:12, 25.02.2018

IP: 176.109...7

Witam państwa, chcę zapytać tych nie zadowolonych.Wybraliście obecnego wójta i nie pasuje wam bo zrobił sporo inwestycji. Poprzedni wójt nie mógł realizować swoich obietnic bo rada blokowała. Czy wybierzecie kiedyś wójta z którego będziecie zadowoleni . Patrząc na Rzekuń to dostrzegam wiele dobrego . Ktoś krytykuje modernizację budynku.To lepiej było jak biura urzędu były porozrzucane po całym Rzekuniu.?Trochę cierpliwości , ja mieszkam niby w mieście a ulice pożal się boże.Budując dom na wsi , trzeba liczyć się z tym , że będzie sporo uciążliwości a zwłaszcza w terenie podmokłym.Przed budową domu trzeba mieć to na uwadze.

do wyżej @ 11:36, 25.02.2018

IP: 188.146...56

Z Ostrołęki to Ty nie jesteś, obstawiam Zabrodzie.A co do szklanego pałacu- pasuje jak korona krowie. Brak poczucia estetyki i przestrzeni. A co do biur...
to dopiero są porozrzucane po całym Rzekuniu. Opieka, ZOG, Biblioteka na szarym końcu wsi! Pracownicy swoimi samochodami zasuwają po parę razy dziennie do Urzędu bo przecież nikt sam bez zgody decyzji żadnej nie podejmie. Trzeba wszystko ustalić. I nie rozgniewać....jak uniżeni słudzy... na koszt własny....z racji wdzięczności że się jeszcze pracuje.

olo @ 13:01, 25.02.2018

IP: 37.47...10

hmm a czy to nie radni zdjęli ostatnio fundusze z żwirowania drug?
Coś mi tu śmierdzi celowością psucia atmosfery w gminie

Staś @ 13:12, 25.02.2018

IP: 2a00:f41...63b

Zrobię wszystkie drogi, tylko na jesieni przed wyborami :-D :-D :-D

Kasa jest @ 14:42, 25.02.2018

IP: 94.254...168

Pieniądze na żwir są tylko trzeba chcieć je wydać. Radni dużo inwestycji budżetuja a kto nie chce robić? W tym przypadku niech się sołtys za robotę weźmie razem z włodarzem

Jackowski wizjoner @ 15:54, 25.02.2018

IP: 83.6...95

Tu na razie jest blotnisto ale bedzie San Fran sisco

Do tych z zielonego @ 16:29, 25.02.2018

IP: 188.146...106

Wielmożni państwo zapraszamy na ul Poligonową tylko powyćiągajćie szczeki bo wypadną i też czekamy czekamy czekamy już nawet nie lyczymy ile to już lat

do IP: *.*.163.56 @ 16:50, 25.02.2018

IP: 176.109...7

Żadna tajemnica gdzie mieszkam. Nie mam nic wspólnego z m.Zabrodzie , mieszkam na oś.Stacja. Nie pisałem po to, aby komuś dokopać ale po prostu z obserwacji widzę , że, Rzekunianie mają od dłuższego czasu problem z Wójtami.Zaproponujcie start w wyborach na wójta naszemu włodarzowi p.Kotowskiemu. Super gospodarz,zrobi dużo inwestycji w gminie.A my się pozbędziemy .Będzie szkoda, ale cóż się nie robi dla dobra sąsiedztwa.

Do wyżej @ 17:10, 25.02.2018

IP: 5.172...202

Ten wasz włodarz już pokazał się mieszkańcom gminy Rzekuń z dobrej strony, myślę że ma takie same szanse jak nasz jaśniepanujący. Przejeliście nasze ziemie, to weźcie i wójta gratis oddamy ;-)

Nawet poradzimy @ 17:23, 25.02.2018

IP: 94.254...63

Nawet wam jakoś dopłacimy żebyście go zabrali

bubu @ 18:50, 25.02.2018

IP: 37.47...185

Najpierw to pokupywali te chałupki, na terenie gdzie zawsze błoto było po kostki i wszystko pływało od lat, a teraz wymagają ... jeszcze pewnie za te domki płacili jak za zboże, ech wy miastowe laughing laughing laughing

Naiwność nie popłaca ... @ 19:08, 25.02.2018

IP: 83.28...149

Panie wójcie! Niech pan nie pisze tu i nie opowiada jacy do radni żli i wymienia pan po nazwisku często, bo to bzdury wierutne, ośmiesza się pan tylko.
Nie potrafi pan ani zarządzać, ani szanować ludzi, ani współpracować na zdrowych zasadach, ani nie ma dobrych pomysłów na rozwój gminy. Szkodzi pan tylko.
Zastał pan gminę bogatą a zostawi biedną.
Tak lekceważącego mieszkańców wójta jeszcze u nas nie było.

Basen w Rzekunie pan chciał za gminne nasze środki budować????
Skwer przy Kościele za 1.200.000,- zł???
GOK razem ze strażą???? ........ To chore pomysły.
Ile kasy poszło na projekt skweru i GOK-u??? Z kim pan uzgadniał ten pomysł???
Z radnymi nie uzgadniał pan. Zwróci pan teraz te pieniądze?? Jak pan śmie, co to prywatny folwark pana ta gmina? Można proponować swoje pomysły ale nie samodzielnie narzucać. Ten skwer to za 200 000,- może być piękny a te miliony na drogi przeznaczyć trzeba.

Ludzie proszą, radni przyznają środki, w tym na utrzymanie dróg a wójt nie realizuje.
Jeszcze mówi, że to wina radnych. Wstyd człowieku.
Jak można tak bezczelnie wprowadzać w błąd!!

Dobrze, że mieszkańcy piszą skargi, mają słuszność, niech wszyscy widzą kogo wybraliśmy a gdzie on nas ma, w d...

Dlaczego wójt nie odpowiada?? Który to już raz??? Mów pan prawdę jak redakcja pyta bo działalność organów publicznych jest jawna.
Zamiast po sądach biegać, knuć kogo zwolnić czy gdzie przenieść za karę, niesłusznie oczywiście, to za właściwą pracę trzeba się wziąć.

Żeby w naszej gminie, na tyle pieniędzy, które zastał wójt, ludzie nie mogli do domów dojechać??!! Sam nie potrafi i mądrych nie słucha. Cierpią niewinni mieszkańcy. Kara za wcześniejszą naiwność, tak myślę.
.Wstydu trzeba nie mieć i odpowiedzialności, ani własnej godności, żeby ludziom teraz w oczy patrzeć.Dlaczego nie realizuje pan tych inwestycji, które uchwaliła rada!??

Emilia @ 20:14, 25.02.2018

IP: 94.254...84

Do AAA. Nie wypowiadaj się człowieku na publicznym forum, skoro nie masz zielonego pojęcia o sprawie. Skąd Ty posiadasz informacje o meldunkach ludzi mieszkających na osiedlu Zielonym. Nawet gdyby takowa sytuacja miała miejsce , że meldunków nie posiadają, to chyba mają tu działki i płacą za nie podatki, niekoniecznie meldując się na nich, bo mając działkę, nie mają obowiązku meldunku skoro jej nie zamieszkują. A dojechać do tej działki chyba jakoś muszą. Serdecznie Ciebie pozdrawiam i miłej niedzieli Tobie życzę.

SKN @ 20:40, 25.02.2018

IP: 2a00:f41...78e4

Społeczny Komitet Narodowy.
Panie wójcie proszę podać do publicznej wiadomości na jakich zasadach pan przyjął prywatną drogę w miejscowości Lawy na rzecz gminy.Jakie warunki pan uzgodnił z inwestorem dotyczące infrastruktury.Podział zasad budowy drogi ,wodociągu, kanalizacji, gazu powinnien być uzgodniony na partnerskich zasadach np: po 50 %.W zależności od wielkości osiedla.
Czy są specjaliści w gminie od MPZP.Dlaczego na tak niskich terenach , ziemia jest przekształcana pod zabudowe.
MPZP w naszej gminie jest bardzo rygorystyczy dla pojedynczych inwestorów właścicieli gruntów.Czy nie należało by zrobić ogromnych korekt w planie.Inne gminy posiadają plany które są bardziej elastyczne.
SKN żąda od wójta także podania do publicznej wiadomości na stronie UG wywłaszczone grunty na drogi publiczne .Nr ewidencyjne działek, wielkość,cena od dnia 01 01 2011 roku
SKN żąda od wójta także podawania do publicznej wiadomości na stronie UG projektów uchwał przygotowywanych przez Wójta Gminy Rzekuń
1 projekt uchwały podwyżki cen wywozu śmieci
Pisma w tej sprawie wpłyną do UG w najbliższym czasie
Społeczny Komitet Narodowy życzy mieszkańcom Gminy Rzekuń zgody i pojednania

obłęd @ 21:25, 25.02.2018

IP: 178.42...183

Kampania wyborcza w pełni. Jeśli ktoś nie pamięta jak wyglądał Rzekuń i cała gmina przed objęciem władzy przez P. Godzinę to ma amnezję zapewne. To można jakoś leczyć.
Co do Zielonego osiedla to rzeczywiście mieszczuchy troche w mieście troche na wsi i wszystko im się należy. Wójta to wy powinniście na rękach nosić bo zrobił wam całą infrastrukturę w błyskawicznym tempie. Wodociąg, kanalizacja oświetlenie i na koniec asfalty. Inni mieszkają dużo dłużej i wciąż czekają.

Każdy rozumie że nie wszystko na raz się nie da. Tępo zmian jakie idzie pod kierunkiem wójta Godziny jest zadziwiająco szybkie wystarczy tylko być uczciwym i nie prowadzić kampanii wyborczej. Jest to gmina która się szybko rozwija a jak słyszymy teraz jest grupa radnych przeszkadza wójtowi tylko dlatego żeby zbić kapitał wyborczy.

Jestem przekonany że ludzie jednak mają dobrą pamięć i widzą pozytywy. Jestem w stanie postawić wysoką stawkę na to że wójt wygra wybory w cuglach. A narzekacze będą dale narzekać i pisać śmieszne skargi

Oczywiście drogi trzeba poprawiać ale nawet na tym zdjeciu widać że jest to jakiś zjazd z drogi asfaltowej. Biorąc pod uwagę że w gminie Rzekuń cała rola została zabudowana to nic dziwnego że trzeba na drogę troche poczekać

Różnica @ 21:42, 25.02.2018

IP: 94.254...202

Przeczytałem też o drodze w Bialobieli. Uderzające różnica w komentarzach. Brak agresji. Nie to co w Rzekuniu.

Ale czemu się dziwić jak oglądając sesję. Przewodniczący zionie agresją bez kultury.
Nie tędy droga do władzy panowie

Zgadzam się z wyżej wójt wygra bez problemu

O Terry @ 21:54, 25.02.2018

IP: 94.254...168

W mojej ocenie wójt ma bardzo małe szanse na wygraną w wyborach. Bardzo dużo ludzi źle się wypowiada o jego działaniach.

1. Przegrane niepotrzebne sprawy sądowe
2. Zwolnione z pracy pracownice
3. Afera solna
4. Zabór ziemi
5. Kłótnie w gminie, bałagan
6. Brak inwestycji
7. Brak dbałości o mieszkańców
8. Radni zapewniają pieniądze na inwestycje wójt ich nie wykonuje

Ludzie to widzą i negatywnie oceniają

Mirek @ 22:00, 25.02.2018

IP: 2a00:f41...3f11

Do SKN dobre to jest o tych śmieciach zaraz mieszkańcy będą wiedzieć jak to było ze śmieciami.Projekt uchwały przygotowany przez wójta do internetu żyjemy w 21 wieku przecież każdy oceni sam.
A może to jest z tymi uchwalami jak w kawale o żonie.Żona podaje zupe mężowi a mąż krzyczy że zupa za słona żona mówi przecież nie soliłam to co ty nie osolone mi podajesz .Tak czy tak to bedzie na jej niekorzyść a mąż do baru czmycha

do obłęd @ 23:54, 25.02.2018

IP: 188.146...79

Jasne że Rzekuń wygląda ładniej, ale to nie jest absolutnie sukces obecnie panującego wójta. Działania poprzedników zabezpieczyły w budżecie a ten je tylko wydał. Nawet projektów nie musiał robić, ppoprzednik zrobił. A zwycięstwa wójta nie obstawiaj zbyt pochopnie bo w kontekście obecnych jego posunięć byłaby to z Twojej strony czysta desperacja i głupota.
Nosić nie będziemy wójta na rękach, tego możesz być pewien, możemy go tylko wynieść albo wywieźć po tym popękanym moście zastępczym.
I choćbyś tu nie wiem jak próbował ratować jego wizerunek, kijem Narwi nie zawrócisz. Przegrana jest jedynie kwestią czasu. Wsłuchaj się w głos społeczeństwa a zrozumiesz jak dalece błądzisz.

Rolnik @ 08:21, 26.02.2018

IP: 46.134...159

Glosowalem na wójta ale jak się okaże że są spore różnice na wywłaszczanej ziemi to już na pana nie zagłosuje chociaż jak nie opublikują tego dla wszystkich to też już nie zaglosuje

@ @ 08:24, 26.02.2018

IP: 188.146...202

Wójt jak szybko nie opanuje sytuacji to o wygranych wyborach może pomarzyć. Z kim nie pogadać to się z niego albo śmieje albo mu h..je sadzi.I garstka ludzi gotowa za wójta oczy drapac.

@@ @ 08:28, 26.02.2018

IP: 188.146...202

A może ktoś napisać o co chodzi z tym PZP i wywlaszczeniami ?

Rolnik @ 08:48, 26.02.2018

IP: 46.134...159

U nas soltyska po wsi latała oddajcie na gmine to nam drogę poszerzą ciekawe ila sama nabrała piniedzy bo tak wojta chwali mnie to dali po 3 zl za m2 w dzisiejszych czasach to se szarej masci niech za to kupi

@@ @ 09:49, 26.02.2018

IP: 188.146...202

Do rolnik.W jakiej miejscowości?

Xxx @ 09:57, 26.02.2018

IP: 188.146...99

Do obłęd.Ty naprawdę jesteś chyba oblakany .Wójt już sam wie że przegra wybory i próbuje już układać sie z miastem na temat ciepłej posadzki.Zasłużył się więc coś dadzą.A za taką kasę jaką zastał można było więcej zrobić.Inne gminy mogły tylko pozazdrościć tej kasy,a i tak prawie tyle samo zrobiły albo więcej.

Podatki są płacone @ 10:12, 26.02.2018

IP: 194.50...254

przy przekształcaniu gruntów i sprzedaży działek na tzw.osiedle zielone właściciel przekazał ZA DARMO gminie Rzekuń tereny w zamian za zrobienie dróg na tym osiedlu.
Podatki płaci się już od chwili zakupu działki, budowy domu i odebrania budowy, niezależnie od miejsca zameldowania.
Poza tym przypominam, że nie ma OBOWIĄZKU MELDUNKOWEGO.

Ławiak @ 13:07, 26.02.2018

IP: 31.0...61

Mieszkam na Ławach i żyje mi się tu bardzi dobrze. Pozdrawiam Ławiaków i panią Wiesię ze sklepu.

Z Rzekunia @ 13:25, 26.02.2018

IP: 188.146...79

Zapraszam do Rzekunia na łyżwy, takiej ślizgawicy na drogach to nawet za Tyszki nie było. Samochody wpadają w poślizg jeden za drugim a ludzie zaliczają upadki. Żeby przejść przez jezdnię potrzeba nie lada odwagi. I najlepiej buty do gorskiej wspinaczki założyć. A Pan Wójt siedzi w Urzędzie zadowolony. Soli nie posypie, wiadomo, skoro groźna dla zdrowia i życia, nie będzie mieszkańców narażał... niech nogi łamą.

cccccccc @ 21:16, 26.02.2018

IP: 2a01:110f...51ec

ale ty jesteś koleś posyp sobie przed domem i zobacz jak działa sól przy tej temperaturze -- albo nie zostań w domu i pisz te pi...oły - albo umów się na wizytę -

Obiektywny @ 21:43, 26.02.2018

IP: 31.0...160

Jakoś w Ostrołęce nie przeszkadzało posypać i jest ok.Trzeba było tylko w odpowiednim czasie to zrobić.

Obiektywny 2 @ 18:19, 28.02.2018

IP: 37.248...224

Sołtys to nie Prezydent, jak Wam się wielokrotnie wydaje i nie mylcie kompetencji. Sołtys oprócz Ław Zielonych ma również całą wieś, gdzie ludzie mieszkają dużo więcej lat i również nie mają jeszcze dróg asfaltowych. Uważam, że chyba Państwo od początku za dużo wymagacie. Uważam, że Sołtys wykonuje swoje zadania należycie i dba o całą wieś.