piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: czy dzieci w Rzekuniu nie mają warunków do ćwiczeń?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Jako rodzic dziecka, które uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, chciałbym zapytać dyrekcję placówki, dlaczego dzieci, które zostały przeniesione do gimnazjum ćwiczą w takich fatalnych warunkach.

W ubiegłym roku ćwiczyły w hali sportowej przy Szkole Podstawowej - przestronnej, ciepłej, czystej, zadbanej, wyposażonej w szatnie, łazienki, sprzęt do gry w siatkówkę, koszykówkę, w piłkę ręczną, materace.

Reklama Teraz, gdy są starsi i chcą rozwijać swoje sportowe pasje, muszą się gnieździć w małej, starej, zimnej i cuchnącej stęchlizną niewentylowanej salce, że nawet sami nauczyciele nosy zatykają i nie wiedzą co z dziećmi w takich warunkach robić. Kto jest odpowiedzialny za taką organizację zajęć? Kto teraz korzysta z tej wielkiej hali przy Szkole Podstawowej w Rzekuniu? Gdzie trzeba się udać, żeby nasze dzieci mogły mieć zajęcia wychowania fizycznego na miarę XXI wieku?

Odpowiada Magdalena Eliza Mieszkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu:
W odpowiedzi na skargę mieszkańca pragnę wyjaśnić, że reforma oświaty, która weszła w życie we wrześniu 2017 r. zmusza dyrektora szkoły do przyjęcia takich rozwiązań organizacyjnych, które z jednej strony zapewnią wysoką jakość edukacji a z drugiej pozwolą na zachowanie jednozmianowości w placówce. Niestety, budynek dotychczasowej szkoły podstawowej nie ma tylu sal lekcyjnych, które pomieściłyby 13 oddziałów szkoły podstawowej. Dlatego też, zgodnie z uchwałą rady gminy, szkoła podstawowa mieści się w dwóch budynkach: przy ulicach Nowej i Szkolnej. Wyjaśniam, że w budynku przy ulicy Szkolnej są dwie sale gimnastyczne (duża i mała). Są też szatnie dla uczniów z łazienkami oraz cały potrzebny sprzęt i baza sportowa, które pozwalają na rozwijanie pasji sportowej, o ile nauczyciel chce wykorzystać potencjał uczniów. Jestem przekonana, że nauczyciel właściwie przygotowany do zajęć, z pasją i chęcią do pracy, potrafi rozwijać w swoich uczniach zdolności i umiejętności, a także angażuje ich w zdobywanie wiedzy. Należy też dodać, że zajęcia w obu salach odbywają się rotacyjnie. Uczniowie gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej korzystają na zmianę z obu sal. Zapewniam o odpowiednim stanie czystości małej sali gimnastycznej.

Reklama Do tej pory ani uczniowie ani rodzice nie zgłaszali zastrzeżeń odnośnie warunków panujących w salach gimnastycznych. Nadmieniam, że do września 2017 roku w budynku przy ulicy Szkolnej z sal gimnastycznych korzystali tylko uczniowie gimnazjum i nic nie stało na przeszkodzie, aby osiągali sukcesy na szczeblu międzypowiatowym i wojewódzkim. Wręcz przeciwnie - kończyli szkołę z umiejętnościami, które w późniejszych latach kontynuowali i doskonalili. W hali sportowej w budynku przy ulicy Nowej ćwiczą uczniowie klas I-V. Jednakże plan zajęć lekcyjnych uwzględnia możliwość korzystania z hali uczniom klas VI i VII, o ile nauczyciel zechce z niej korzystać. Zatem hala sportowa w budynku przy ulicy Nowej jest w pełni wykorzystywana na potrzeby uczniów a w miarę potrzeb korzysta z niej także społeczność gminna. Na zakończenie chciałabym wyrazić swoje zdziwienie, że taka informacja dociera do mnie poprzez media, bo żadna uwaga rodziców na powyższy temat nie wpłynęła jak dotąd do szkoły. Rodzice wiedzą, że z każdą nurtującą ich sprawą mogą zawsze przyjść do dyrekcji szkoły i zostaną wysłuchani. Żaden ich głos nie pozostanie bez odpowiedzi, bo zdrowie i bezpieczeństwo uczniów jest dla mnie najważniejsze.

Wyświetleń: 5926 komentarze: 149
09.03.2018, 13:23r. Drukuj
Powrót


Dają @ 13:35, 09.03.2018

IP: 94.254...80

Kto tą salą zarządza? Dlaczego mieszkańcy nie mogą z niej korzystać?

Rodzic @ 14:00, 09.03.2018

IP: 94.254...124

Jako rodzic chcę pogratulować beznadziejnego pomysłu oddania hali panom Z. W jakiś śmieszny zarząd. Tragedia. Zacznijcie myśleć.

Jolaska @ 14:19, 09.03.2018

IP: 188.146...98

Ale w tym Rzekunu rozpi...iaj się zrobił. Odlot władz z wójtem na czele totalny. Trupy wypadają z szafy jak się tylko drzwi uchyli...Smród syf kilka i mogiła. ...

Do wyżej @ 14:20, 09.03.2018

IP: 2a00:f41...ecec

Nic dyrektor szkoły nie wyjaśnia o oddaniu hali pod jakiś zarząd
Proszę napisać więcej informacji. Mieszkańcy gminy mają prawo wiedzieć

Mieszkaniec @ 14:52, 09.03.2018

IP: 188.146...44

Co to za bzdury! Znowu jakiś ferment. Po pierwsze w Rzekuniu są 3 sale sportowe mała, średnia i duża. Niech mi ktoś powie gdzie są takie warunki do ćwiczeń w okolicznych miejscowościach! Jak zwykle ktoś chce narobić problemów ludziom... W hali przy SP prowadzone są zajęcia piłki nożnej, karate, tenisa stołowego i fitnessu. A codziennie w godzinach wieczornych korzystają z niej mieszkańcy. Tyle w temacie.

Drwecz @ 15:11, 09.03.2018

IP: 2a01:110f...cddb

W szkołach w gminie Rzekun jest obraz nędzy i rozpaczy. Rządzą w nich jak by to były prywatne folwarki. Tak jak i wójt, on ich obsadza i razem z nim rządzą. Sytuacja tragiczna. Myśle ze ludzie się zbuntują. Jeszcze trochę. Jest zle.

Mieszkaniec @ 15:41, 09.03.2018

IP: 37.47...48

Jako mieszkańcy gminy korzystamy z sali gimnastycznej raz w tygodniu od 20:30 do 22:00 gdyż takie godziny są zbyt późnymi dla dzieci i młodzieży i z tego co mi wiadomo jedynymi osobami korzystającymi z tej sali przed godzina 20:30 byli piłkarze gminnego klubu rzekunianka rzekun.
Sala zawsze jest przygotowana a szatnie czyste, choć napewno po całym dniu nie jest to zapach świerzości. Uwazam że skarga bardziej kierowana jest do nauczycieli którym nie chce się zbierać dzieci klas 6-7 i prowadząc na sale dużą tu rola Pani Dyrektor by to zweryfikować.

uważam @ 16:15, 09.03.2018

IP: 188.146...100

Moje dziecko skarży się cały czas na wuef który odbywa się w małej śmierdzącej hali w gimnazjum. W tym samym czasie hala w Rzekuniu stoi pusta bo wuefisci przechodzą z dziećmi gdy już nie mogą znieść smrodu. Źle zarządzane jest tymi salami. Starsze dzieci wymagają przestrzeni, a tam w gimnazjum smród i zimno jak jasna ch.o.l.e.r.a.

Mąż @ 16:26, 09.03.2018

IP: 37.47...33

Proponuje wyrzucić Panie z fitnesu to chociaż żona w domu posiedzi.

szkoła marzeń @ 16:45, 09.03.2018

IP: 188.146...130

W gimnazjum to rządzi pani Dorota, a warunki w jakich uczą się tam dzieci to jeden wielki dramat. Nauczyciele z podstawówki noszą wszyskie pomoce do gimnazjum bo tam przez wójta wioleletnie oszczędności nie ma nic. Szkoła przypomina czasy międzywojenne. Te mundurki idealnie wpisują się w klimat. Aż dziw bierze że ta placówka funkcjonowała tyle lat w takim stanie. Mamy XXI wiek a ona zatrzymała się w czasie. I jeszcze wójt obnosił się jako wielki gospodarz. Może Panu Podolakowi buty czyścić.Tyle w temacie.

ki @ 16:48, 09.03.2018

IP: 185.166...93

,,o ile nauczyciel chce wykorzystać potencjał uczniów. Jestem przekonana, że nauczyciel właściwie przygotowany do zajęć, z pasją i chęcią do pracy, potrafi rozwijać w swoich uczniach zdolności i umiejętności, a także angażuje ich w zdobywanie wiedzy." Cha cha cha chciałoby się rzec na ten pani fragment wypowiedzi. Szkoda,że pani tak nie wykorzystywała potencjału uczniów ,narzekając na brak pracowni chemicznej z prawdziwego zdarzenia.

Z próżnego i Salomon nie naleje droga pani , a z gó....batu nie ukręci.

Jak to się zmienia widzenie, interpretacja faktów i rzeczywistość, kiedy zaczyna się piastować stołek i tańczy jak wójt zagra.

wina @ 16:56, 09.03.2018

IP: 188.146...14

To nie Rada Gminy przeniosła klasy 6 i 7 do gimnazjum.To decyzja pani dyrektor. Rada nie ma nic do tego. Dyrektor planuje organizacje zajęć a składanie winy na radę to już szkoła wójta. Wyuczył gdzie szukać winnych. Rada mogła przypisać i 10 adresów ale decyzja gdzie będą odbywały się zajęcia należy do dyrektora, choć w naszej gminie dyrektorzy nie mają nic do powiedzenia i wszyscy o tym wiedzą. Tak więc należało wyjaśniać skąd pomysł przeniesienia klas do starego budynku, w którym jest zimno bo wszystko od początku było źle przemyślane. Hala przy gimnazjum dopiero co pobudowana, już wójt chce ocieplać znów. Trzeba robić raz a dobrze. A tu do czegokolwiek wójt się dotknie, bez zamysłu, aby było, dla oka. A nauczyciele się nie skarżą boją się, pracują w takich warunkach tam tyle lat. Niestety tracą nasze dzieci.

Mieszkaniec @ 17:03, 09.03.2018

IP: 37.248...26

Brawo dla rodziców za swoje zdanie, tak trzymać bo przecież chodzi tu o nasze dzieci. Niech wójt oraz dyrektorka przestaną oszczędzać na szkołach. Dobrze, że wybory się zbliżają czas skończyć te nieudolne rządy.

brak słów @ 17:10, 09.03.2018

IP: 188.146...183

Korea to jest pikuś przy tym co się w tym gimnazjum wyrabia.Już uczniowie widzą, kto tam rządzi. Osadzeni w Przytułach są mniej kontrolowani niż uczniowie, którzy chcą opuścić szkołę przed czasem. A problemów w brud. Narkotyki, bójki, skargi. A Pani Woźna problemy rozstrzyga. Czy ktoś w jakiejś szkole widział jakąś woźną siedzącą w pokoju nauczycielskim? Albo Panią szatniarkę w fotelu dyrektora? Chore relacje. W głowie się nie mieści. Jakby człowiek nie zobaczył to by nie uwierzył bo choć słyszał to puszczał mimo uszu bo nie wierzył. Autorytet nauczyciela zachwiany totalnie.

BEZROBOTNY ARTYSTA @ 17:13, 09.03.2018

IP: 2a00:f41...cc9c

Prawda jest taka jak napisane
Chyba że o czymś jest zapomiane
Córka moja tu pracuje
Niech nikogo to nie interesuje
Pracuje tu też mojego bratanka żona
I jest bardzo zadowolona
Pracuje mojej bratanicy szwagierka
Ale tak było i za Gierka
Jej synowa siedzi w urzędzie
Ale przecież tak jest wszędzie
Pracuje oczywiście mojej swatki bratowa
Bo to jest nowej gminy odbudowa
I brat mój cioteczny i jego rodzina
Kuzyn , kuzynka oraz ich rodzinka
Moja rodzina ma wszystkie kontrakty
To są tylko oczywiste fakty
MPZP do mnie należy
Niech się z tym nikt nie mierzy
Co jeszcze mogę zrobić dla gminy
Wsadziłem tu swojej pół rodziny
GOK trzeba zbudować !
Bo gdzie mam dalszą rodzinkę ulokować
Zwalniać wszystkich kto z poza rodziny
Preteks znajdziemy za modlitwę, za przerwę w pracy
Tak musi być, DRODZY RODACY

rodzic @ 17:17, 09.03.2018

IP: 188.146...66

Jakim prawem sprzątaczka z gimnazjum drze się na dzieci z podstawówki? Wychowawca wytłumaczył na zebraniu że podstawówka tylko wykorzystuje tam pomieszczenia, a dziećmi opiekują się nauczyciele z podstawówki. Po co ta Pani ingeruje w sprawy szkoły podstawowej? Ona jest tam vice? Czemu podstawówka nie ma vice? Też z oszczędności? Mógłby wtedy czuwać nad dziećmi w gimnazjum.

do wyżej @ 17:22, 09.03.2018

IP: 188.146...143

Vice miała być pani z podstawówki ale pan wójt ma zastrzeżenia do jej moralności bo jest po rozwodzie. Druga Pani zaś według wójta też zła bo niewierząca. Tak wójt tłumaczy w swoim środowisku.
Ciekawe jak wygląda jego moralność że ocenia innych? Bo wierzący to jest od niedawna.

Beata @ 18:10, 09.03.2018

IP: 188.146...22

W gimnazjum jest zimno. Od lat okropnie zimno. Sanepid co roku ma zastrzeżenia a tu się nic nie poprawia.

&&&& @ 18:26, 09.03.2018

IP: 188.146...228

A po co zgłaszać problemy do dyrektorki jak ona bez zgody wójta nic nie może nawet swego zastępcę powołać nie może.


Na zebraniu zglaszaliśmy problem ale nikt się nie zajął. Nauczyciele w-fu się skarżą na warunki w gimnazjum i na zimno.

A gimnazjum osiągało wyniki bo dzieci należą do różnych klubów i tam ćwiczą.

W tej niewymiarowej salce na pewno nie rozwinęli umiejętności. Całe lato chodzą na boisko przy podstawówce. Na orlik. Stąd wyniki.

Panienka @ 18:30, 09.03.2018

IP: 95.49...66

Ludzie, ale wy macie problemy. W Lipnikach przez tyle lat nie było żadnej hali, tylko mała salka i jakoś wszyscy dali radę. Nie raz miało się wf na korytarzu. Z tego co czytam, to są w Rzekuniu 3 hale, więc nie widzę problemu. Wystarczy ruszyć dupska i konkretnie porozmawiać z dyrektorem. Jeszcze może zgłoście się ze swoim problemem do prezydenta może on coś zdziała haha smile smile smile

Panicz @ 18:58, 09.03.2018

IP: 94.254...137

Niestety nie zgadzam się z tym co pisze Pani dyrektor. Kiedyś chciałem z Panią się spotkać i omówić problem panujący w klasie. Niestety spotkanie chyba graniczy z cudem. Nauczyciele źle się o Pani wypowiadają.
Kiedy ostatni raz była Pani na sali wieczorem? Kto tam sprząta? Jeden wielki syf. Proszę napisać kto za to odpowiada? Proszę napisać dlaczego w salach jest zimno? Przecież w takich warunkach ciężko jest się skupić na nauce? Dla mnie beznadzieja

Hi @ 19:23, 09.03.2018

IP: 188.146...172

W gimnazjum są 2 sale gimnastyczne- duża i mała- uczniowie gimnazjum 2 razy w tygodniu mają W-F z inną klasą gimnazjum lub podstawówki, co tydzień zamieniają się salami. Wyposażenie magazynku jest bardzo dobre, sprzęt jest odpowiedni. Co prawda zimno może jest, ale bez przesady. Na hali zawsze jest świeże powietrze. W niektórych szkołach są w razy mniejsze "hale" niż w gimnazjum mała i jakoś uczniowie dają radę

dcsdfgthj,.l;/;i @ 19:53, 09.03.2018

IP: 88.156...137

Do tej pory było dobrze i nikt się nie skarżył na sale gimnastyczne. Ktoś tu na siłę robi zamęt.

[h-pg9g-0f0 @ 20:17, 09.03.2018

IP: 88.156...137

Moim zdaniem to powinni narzekać rodzice gimnazjalistów a nie podstawówki 6-7.Oni potrzebują największej "przestrzeni życiowej" ze względu na swój wiek.

do wyżej @ 20:20, 09.03.2018

IP: 188.146...228

Świeże powietrze w tej klicie śmierdzącej? Brak wentylacji. Tam się żadne okno nie otwiera. Mój syn mówi że nauczyciele nosy zatykają. Stara podłoga z czasów gdy byłem uczniem, czyli 50 lat temu. Brak całkowicie wyposażenia. Hala w podstawówce powinna służyć naszym dzieciom.

Rzekuń @ 20:31, 09.03.2018

IP: 188.146...44

Bezpodstawna skarga moim zdaniem, ktoś koniecznie chce aby o Rzekuniu było głośno. Mojej koleżanki córka chodzi do szkoły w Ostrołęce i tam wfy odbywają się nawet czasami na korytarzach i jakoś na ten temat skarg nie widać😉 chciał się ktoś doczepic to się doczepil o głupotę😁

LOLO @ 20:37, 09.03.2018

IP: 78.31...109

Rzeczywiście widać, że nie byłeś przez ostatnie kilkanaście lat w szkole i tak się interesujesz swoim dzieckiem skoro nawet nie wiesz jak wygląda sala gimnastyczna i podłoga w niej położona. okna wszystkie się otwierają i wentylacja jest pełna. Zaplecze sportowe w salach jest bardzo dobre tylko trzeba chcieć je wykorzystać. Najpierw sprawdź a dopiero później pisz.

Lolo @ 21:00, 09.03.2018

IP: 94.254...121

Mnie bardziej interesuje to że w szkole odwoływaane są lekcje z jakiś nieważnych powodów. Dzieci szczęśliwe bo czas zajęć ucieka a oni jakieś bzdury w tym czasie robią. To nie ma nic wspólnego z dbaniem o dobro ucznia. Hala to też bardzo ciekawa sprawa. Zamiast szkoła zająć się halą to podobno oddaje ją jakiemuś klubowi. Co tam się dzieje wieczorem to wszyscy wiemy. Kto bierze za to kasę też wszyscy wiemy. Przecież to jakaś paranoja.

123 @ 21:04, 09.03.2018

IP: 31.1...179

Nie narzekajcie, moje dziecko do listopada miało wf na dworze, a SKSy to nawet w śniegu na boisku:-/ Komuś naprawdę zależy żeby było głośno o Rzekuniu, czyżby kampania już się zaczęła?
A nauczyciele muszą się nauczyć nowoczesnego zarządzania, większych wymagań i będą narzekać, z tego co wiem stary dyrektor się zasiedział trochę, nic się nie zmieniało przez lata. Myślę, że w wielu szkołach przydałaby się nowa, młoda krew.

na siłe @ 21:10, 09.03.2018

IP: 79.191...66

Ktoś szuka na siłe problemów

Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego??
|Czy może dlatego że korytko uciekło ciepły fotelik pensja dyrektorska największa w gminie?

Czy może dlatego że w końcu w SP zaczyna panować lad i porządek i trzeba pracować? że już nie do końca róbta co chceta?

Jak widać i w komentarzach wcale nie chodzi tu o dzieci ale o to by znaleźć pretekst by czepiać się wójta?

Gimnazjum było jedną z najlepszych szkół w okolicy. Pomimo że starsi uczniowie Gimnazjum korzystali z mniejszej sali mieli wyniki i to jedne z najlepszych w powiecie.
Pomimo że w SP korzystano z hali większej (choć zaniedbanej jak rzadko która okna na sznurkach dopiero teraz Pani dyr doprowadziła do ich używalności) WYNIKÓW tam nie było!!!!!!!!!!!!!

Więc nie robić problemów tam gdzie ich nie ma!!

Wstyd w taki sposób prowadzić walkę polityczną!!

Ludzie i tak mają swój rozum i żaden "prawnik" im go nie odbierze!

Ona @ 21:12, 09.03.2018

IP: 94.254...236

Dla mnie ta dyrektorka co ledwie umie przeczytać coś z kartki na uroczystościach szkolnych to porażka, ot i tyle. W Drwęczy jeszcze gorzej. Tam rodzice ponoć co chwila piszą petycje bo wytrzymać nie mogą.

Lolek @ 21:19, 09.03.2018

IP: 94.254...80

Może wreszcie zrobicie porządek z tą polonistką z długimi pazurami. Nauczyciel to chyba trochę uczyć powinien.

123 @ 21:24, 09.03.2018

IP: 31.1...179

"na siłę" Zgadzam się, dzieci po rzekuńskim gimnazjum radzą sobie w średnich szkołach bardzo dobrze, chyba o czymś to świadczy, a jak komuś nie pasuje, zawsze może swoje dziecko zabrać,
Do "ona" chyba sama ledwie umiesz czytać, wystąp publicznie przed większym gronem niekoniecznie przychylnych Ci osób, zobaczysz jak to jest bez kartki. Poza tym świadczy to o rzetelnym przygotowaniu się nowej dyrektorki do swojej pracy, żeby nie zapomnieć o niczym. tongue

Przerost formy nad treścią @ 21:29, 09.03.2018

IP: 94.254...76

Ta nowa Pani dyr. To przerost formy nad treścią. To prawda że doskonale zna się na poprawianiu sznurków i gniazdek bo jeżeli chodzi o dzieci to jakoś fenomenu tu nie ma. Różnica jest widoczna gołym okiem bo Pan dyrektor zawsze dbał o pracowników, dzieci stawiał na pierwszym miejscu i piedestale, zawsze liczyli się rodzice i dobra atmosfera. Dzieci były w centrum uwagi. Wszystkie inwestycje szły w dzieci i ludzi. Teraz idą w mur. Szkoda

Kto odpowiada ......?? @ 21:29, 09.03.2018

IP: 178.42...201

Gdyby w tych szkołach nie było odpowiednich sal gimnastycznych czy hal sportowych a byłby tylko korytarz, przy tym dobra współpraca, życzliwość i szacunek to ćwiczono by na korytarzu i nikt by nie narzekał, zaś mądra władza gminna myślała by o poprawie warunków .......

Skoro są sale gimnastyczne i hale sportowe, które pobudowane zostały dzięki poprzedniej - tej przed p. godziną - władzy samorządowej, jest potrzebny sprzęt - to świętym obowiązkiem jest udostępniać te sale dzieciom i młodzieży szkolnej, jak również gminnej społeczności. Ta społeczność korzysta po zajęciach lekcyjnych w szkole więc wszystko jest w porządku. Te sale są dla ludzi a nie do ozdoby.

Nie może być tak, że hala sportowa jest pusta a młodzież czy dzieci wysyła się do gimnazjum, gdzie muszą się gnieżdzić w małej, starej, zimnej i cuchnącej stęchlizną, niewentylowanej salce, gdzie trudno wytrzymać i sami nauczyciele zatykają nosy i nie wiedzą co z dziećmi w takich warunkach robić.

Pani dyrektor Mieszkowska na odpowiedziała na pytanie: kto jest odpowiedzialny za taką organizację zajęć? oraz na pytanie: kto korzysta w tym czasie z tej wielkiej hali przy szkole podstawowej w Rzekuniu?
Udzieliła odpowiedzi nie na temat.
Dlaczego???? Może to pani dyrektor tak zarządziła??
Też chcę wiedzieć.

Popieram @ 21:30, 09.03.2018

IP: 79.191...66

Popieram wyżej i na siłę

Ciekawe spostrzeżenia

Jak zwykle sobota i temat dyżurny

RZEKUŃ.

Mdłości już biorą

Totalna opozycja mogłaby się uczyć

Puści @ 21:37, 09.03.2018

IP: 94.254...15

Może niech Pani dyrektor zamiast siedzieć na forum i pisać sobie kom... odpisze na zadane pytania.

Dlaczego hala stoi pusta a dzieci b muszą iść do gimnazjum? Przecież to strata czasu

Dlaczego dzieci tracą zajęcia?

Dlaczego tak rzadko można Panią zastać? Rodzice mają poważny problem z kontaktem a to bardzo ważne

wieś tańczy i śpiewa @ 21:37, 09.03.2018

IP: 31.0...61

1. co jakiś czas MO wrzuca granat w kloakę rozgrywek personalnych w "Że-kuniu" (Zorro, Zorrro, a skund masz takiego kunia) - rozbryzgi odchodów sięgają i tych co nie potrafią siąść (przy prymuszce chociażby) i dogadać się troszkę chociaż (Wójt i Opozycja) oraz tych co chcą w tym wariatkowie coś zrobić (na przykład nowa dynamiczna Dyrektor SP) . - pytanie: kto namawia prowincjonalnych redaktÓrów na takie akcje? -jest retoryczne - na pewno nie są to osoby ze spektrum :neutralny do popierający wójta - ergo któś powiązany z tzw. Klubokawiarnią pseudoporozumiewawczą z nazwy tylko a w zasadzie mającą gdzieś i prawO i porozumieniE (oczko zmruż).

16.66 @ 21:39, 09.03.2018

IP: 94.254...15

Odejdź już kobieto od komputera. Wszyscy już wiedzą że musisz czytać z kartki bo nie możesz nauczyć się kilku zdań na pamięć. Takie to przygotowanie? Może trochę szacunku dla rodziców. Wstyd tak samemu sobie.... pisać

D @ 21:42, 09.03.2018

IP: 79.191...66

Tu chodzi o kasę za wynajem? A może komuś się wymagały? Żal pozostał?

Prawda jest taka.

Wójt zrobił porządek w gminie i instytucjach gminy. To się po nim jedzie

Teraz Pani dyrektor robi porządek w SP. Też trzeba się skarżyć

Do roboty!! Się wziąć!! A nie po MO się smażyć

Wójt zrobił porządek? @ 21:50, 09.03.2018

IP: 94.254...116

Dobre sobie.....

1. Strata 500 ha ziemi pod efektywnie
2. Strata ok 2mln zl rocznie z wpływów do kasy gminnej
3. Brak inwestycji w gminie
4. Przegrane sprawy sądowe
5. Afera solna
6. Afera działkowa
7. Afera zatrudnieniowa, patrz. Rodziny radnych, sołtysi itp.

Gmina w tv Ci chwila za jakieś smrody.... To jest ten porządek?

Sesje też wspaniale wyglądają w wykonaniu dwóch aktorów. Wójta i przewodniczącego.

Wstyd przyznać się z jakiej gminy się pochodzi.

powiem wam @ 21:58, 09.03.2018

IP: 95.49...172

Powiem wam tajemnicę

Ta polonistka z długimi pazurami jak tam ktoś napisał to ona tak smaruje na MO
a cel jest taki ..... chce amanta z Burowego wójtem zrobić

Koń by się uśmiał ale ona mu wytłumaczyła a on to łyknął :)

śmiać się czy płakać ale sobie dziewcze pogrywa starym c.......... :)

Jeszcze wyjdzie na to z maturę za niego zrobi. No bo jak wójt bez matury?? Głupio by było

wieś tańczy i śpiewa @ 22:20, 09.03.2018

IP: 31.0...61

2. Wszyscy w naszej (znów LUDOWEJ) Ojczyźnie znają się na a) zdrowiu - bo chorują i reklamy suplementów oglądają z gębą rozdziawioną i ślinotokiem, b) na polityce - bo "każden" może zostać pry- zydentem, (p)osłem, (bez)radnym i temu podobnym "(ni)kimś" i ma "pomysła" jak to Najjaśniejszą kierować aby swojej kieszeni dogodzić oraz - co w zasadzie należy na pierwszym miejscu wymienić c) zna się na szkole bo chodził, ma dzieci czy wnuki w obowiązku szkolnym.
Tylko że:
Rolnik wie kiedy orać, siać i zbierać - bo dziady i ojce, również książki i profesury nauczyli, pokazali;
blacharz wie jak szpachlować, klepać, lakierować - bo szef(ociec) i nauczyciel pokazali i przypilnowali;
Ksiądz wie jak z ambony "kazać", co łaska" pobrać - bo palec boży go wskazał, na Paetza nie trafił (anus ocalony), a w seminarium nauczyli jak trzeba;
elektryk, inżynier od ścieków, lekarz, astronauta czy ekonom(ista) i wszelkie zawody i profesje - wszyscy, WSZYSCY musieli skorzystać z pracy N A U C Z Y C I E L A znaczy się nauczycielki * bo staystycznie jak Kopernik nauczyciel jest KOBIETĄ.
A ONE wypełniają postawione przez Państwo i Prawo wymagania - studia, nienagnane prowadzenie, empatia, uśmiech dobro CUDZYCH dzieci ponad dobrowłasnych, kartki na ksero z własnej kasy, nożyce, bibuła też - bo rodzic będzie narzekał bo szkoła - czytaj organ prowadzący - SAMORZĄD nie daje !!!! nie buduje izb lekcyjnych, wielkich hal sportowych boisk. Przypomnijcie sobie jak było z etatem wychowawcy świetlicy - poprzedni dyrektor nie pomyślał ( nie chciał, nie umiał ?) że będzie VII klasa, której uczniowie zechcą zostać na świetlicy. Pani Dyrektor POMYŚLAŁA i UMIAŁA - zorganizowała DOBRYCH nauczycieli. I co - Rada zdominowana przez klubokawiarnię powiązaną z poprzednim dyrektorem w poprzek -

Świetlica @ 22:38, 09.03.2018

IP: 94.254...163

Może przypomnę że godziny pracy świetlicy i pieniądze na ten cel to przyznała rada gminy Rzekuń. Może trzeba Co niektórym przypomnieć że było to po wielkiej awanturze bo Pan wójt nie chciał ogłosić zmian w budżecie. Rodzice przyszli na sesję i się Pan tłumaczył. Więc jeżeli coś piszesz to pisz prawdę

I jeszcze coś @ 22:41, 09.03.2018

IP: 94.254...163

To latanie od szkoły do szkoły to porażka. Zorganizujcie to wreszcie jakoś bo to śmiech na sali

Kinga @ 22:50, 09.03.2018

IP: 94.254...190

Obserwując to wszystko dochodzę do wniosku, że nikt nie panuje nad tym wszystkim. Zamiast skupić się nad pracą to wy robicie tylko politykę. I co z tego wychodzi? W Drwęcy bałagan, w Rzekuniu też skargi, w gminie źle.się dzieje. Marazm i stagncja. Śmierci mocno e górę. Ziemie nam zabrali......


Ludzie opanujcie się. Weźcie tego wójta do zabrodzia bo niedługo to nie da się tu żyć

wieś tańczy i śpiewa @ 23:14, 09.03.2018

IP: 31.0...61

3.Po pracy i jej owocach poznaje się ludzi - wszak to wasza/nasza religia mówi.
Radni klubokawiarni zdecydowali, że Gimnazjum nie włączy się do SP. Dlaczego? bo mieli nadzieję, że ociec ich szefa ostanie się na stolcu. Dla niewtajemniczonych info: dyrektora placówki oświatowej wybiera komisja - 3 osoby organ prowadzący (gmina), 3 organ nadzoru pedagogicznego (delegatura kuratorium), po 2 - Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna,wreszcie po 1 związki zawodowe. w przypadku gdy z mocy "deformy" minister Zalewskiej sp łączy się z gim elektorami są: po jednym rodzicu i nauczycielu z sp i gim. Aby nie było w konkursie tych z gim zdecydowali radni głosami klubokawiarni skazując gimnazjum na niebyt.
Nie udało się zachować nijakiego.
Dla czego?
i tu dochodzimy do sali gimnastycznej w gimnazjum.
Jakoś tak na przednówku ubiegłego roku właśnie do tej sali przybyli dyrektorzy z powiatu ostrołęckiego na spotkanie informacyjne w/s "deformy" z UWAGA! - Mazowiecką Kurator Oświaty i bliskimi współpracownikami Minister Zalewskiej.
Jakby było to "locum zapyziałe, śmierdzące to ówczesna dyrektor Gimnazjum nie zebrała by pochwał za organizację spotkania i MEN nie poparłby jej kandydatury.
Pytam: czy od wybudowania sali były jakiekolwiek skargi na jej jakość? jeśli nie to znaczy, że artykuł zrobiony jest w celu ataku na Pani Dyrektor.
Owoce zabiegów klubokawiarni są "rotten:"- "ni ma" naszego na stolcu stąd działanie trzeba dalej siać ferment
Kierowanie placówką oświatową nie jest łatwe - niby jest się pracodawcą i zarządzającym i minęło dopiero pół roku pracy Dyrektorki w ekstremalnie trudnych warunkach - oczywiście bezduszni przeciwnicy zawsze znajdą to źdźbło nie widząc belki.
Jednak to Ty Rodzicu wiesz, że teraz jest lepiej niż rok, dwa ..... lata temu.
Apel do czytających:
Rozejrzyj się dookoła, nie jesteś gorszy niż inni (nawet tak obesnani wyszczekani jak autor niniejszego) = masz swoją wartość
Myśl, to nie boli a przynosi radość gdy zrozumiemy co poeta miał na myśli
Pamiętajcie wszystko zaczyna się od dobrego Nauczyciela.
Tylko pozwólcie Mu/Jej robić to czego sięnauczył

wieś tańczy i śpiewa @ 23:22, 09.03.2018

IP: 31.0...61

do Świetlica
jak można tak pisać - było odwrotnie
to klubokawiarnia blokowała pieniądze na świetlicę. Dyrektorka wniosła o zmianę budżetu wójt dwukrotnie przedstawił pod obrady Rady i dopiero obecność Rodziców spowodowała, że przesunięto środki. Każda sesja jest nagrywana i tam jest dowód, że mijasz się z prawdą.
oczywiście w ostatnim poście jest literówka jest "obesnani" powinno być "obeznani" przepraszam

123 @ 23:26, 09.03.2018

IP: 31.1...179

Amen

S @ 23:36, 09.03.2018

IP: 94.254...101

Rację masz.

Przyczyną niezadowolenia jest brak na stolcu
Naszego czyli związanego z klubokawiarnia

Zmiany na lepsze też się nie podobają

Mama @ 23:41, 09.03.2018

IP: 194.50...90

Pani dyrektor super!!!!! A może maszyna syna???

Ha ha @ 23:41, 09.03.2018

IP: 94.254...249

Czy wy - mam tu na myśli upadającą władzę- macie nas mieszkańców za i.d.i.o.t.o.w. ?

Właśnie bardzo proszę żeby mieszkańcy zobaczyli jak wyglądają sesje. Jak Pan wójt zachowywał się na poszczególnych obradach. To bardzo wiele mówi. I zapewne ludzie obejrzą jak wygląda prawda.

Władza jest dla ludzi a nie ludzie dla władzy- zapamiętajcie to!

Wszystko sprowadzacie do wyborów i do władzy. Aż tak jesteście przyspawani? Myślicie że obrażaniem i pojawieniem innych wygracie?

Ludzie po czynach Was ocenią. . A wszyscy widzą co robicie.

Pani dyr. @ 23:43, 09.03.2018

IP: 94.254...249

Jest Pani słaba. Wszyscy widzą...

Do wieś tanczy i śpiewa @ 23:59, 09.03.2018

IP: 2a00:f41...7a72

Bardzo dobrze napisane .Rolnik zna się na oraniu a nie na wybieraniu .To co robił rolnik w komisji konkursowej.Kto go tam powołał.
Co do powołania na stanowisko dyrektora szkoły w Drwęczy.
Opinia rady pedagogicznej jest wymagana tak czy nie.Być może tam prawo oświatowe nie obowiązuje.
Co dalej z reformą oświaty.Likwidacja gimnazjów to jest tylko początek.Czy dyrektorzy szkół w naszej gminie wybiegają troszeczkę w przyszłość.Czy specjaliści nie wiedzą czy tylko udają że nie wiedzą.
Naprawdę w nadchodzących wyborach mieszkańcy powinni kandydatom na wójta zadać te trudne pytania i egzekwować od przyszłego wójta tego co powie .

Mama @ 00:00, 10.03.2018

IP: 194.50...90

Jak lekcjie odwołane to kiedyś super ale teraz co a może żony nie muszą obiadu robić ale fajnie co. Kiedyś na pierwszy dzień wiosny szło się na wagary i fajnie było ale rodzice tego nie pamiętają a sami chodzili..... Napiszę dalej Pani dyrektor super a nie ten co dzieci uczył hazardu wrzucasz i wypada

Lola @ 00:01, 10.03.2018

IP: 94.254...11

Nie przykryjecie tych wszystkich negatywnych rzeczy. Za dużo tych fekalów już wpłynęło. Mieszkańcy widzą co się dzieje.


Wstyd. Wstyd.

Wybory już blisko trzymajcie się tych stołków bo.... możecie spaść

Lola @ 00:04, 10.03.2018

IP: 94.254...11

Nie przykryjecie tych wszystkich negatywnych rzeczy. Za dużo tych fekalów już wpłynęło. Mieszkańcy widzą co się dzieje.


Wstyd. Wstyd.

Wybory już blisko trzymajcie się tych stołków bo.... możecie spaść

Ip @ 00:05, 10.03.2018

IP: 94.254...11

I znów pojawiło się słynne ip 157'90 i jak zwykle broni władzy.... ciekawe...

Mama @ 00:06, 10.03.2018

IP: 194.50...90

Jak lekcjie odwołane to kiedyś super ale teraz co a może żony nie muszą obiadu robić ale fajnie co. Kiedyś na pierwszy dzień wiosny szło się na wagary i fajnie było ale rodzice tego nie pamiętają a sami chodzili..... Napiszę dalej Pani dyrektor super a nie ten co dzieci uczył hazardu wrzucasz i wypad

T @ 00:06, 10.03.2018

IP: 94.254...101

Metoda klapac to samo.
Klubokawiarnia zablokowała
1 budowę domu kultury
2 budowę wodociągów
3 kwiaty na ulicach
4 skwer przy kościele. Tylko nie mów że za drogo. To określa przetarg
5. Połączenie SP i Gimnazjum. Co zrobiono we wszystkich gminach tylko nie w Rzekuniu. Trzeba było ratować stolec

I wiele innych

Mama @ 00:16, 10.03.2018

IP: 194.50...90

A Pan Podolak chciał mieć szkołę idealną nie rozwiązał problemu dlaczego???? Bo chciał być mieć lepszą frekwencję w powiecie!!!! Kiedyś szkoły były inne np SP nr 7

Rodzic z Czarnowca @ 01:59, 10.03.2018

IP: 37.47...28

Pani Dyrektor jest najwspanialszym pedagogiem na świecie. Super zarządzającą osobą tej placówki. Próbuje jednać mieszkańców i pomagać nam rodzicom rozwijać swoje pasję właśnie poprzez konkursy wszelkiego rodzaju po turnieje organizowane w szkole często w soboty czy niedziele aby nie zajmować sali do wf. Brawo brawo brawo.

Polityka @ 07:57, 10.03.2018

IP: 94.254...65

I jak zawsze sprowadzanie wszystkiego do polityki.

1. Ile byście nie pisali to prawda jest taka, że ta nowa Pani dyr. To będzie musiała długo popracować żeby dorównać Panu Markowi. Nie będę to wymieniać zasług bo nie o to chodzi ale sama budowa sali czy orlik to była zasługa właśnie Pana Marka za co dziękuję
2. Nie rozumiem skąd ta zawiść trzeba pracować dla dobra dzieci i szkoły, a będziecie mieli taki szacunek jak Pan Marek
3. Nie mam nic do tej Pani do Pana Marka też nutę miałem, ale szukanie na siłę sukcesów to trochę przesada. Niech Pani robi swoje a kiedyś też będzie Pani miała uznanie. Na razie czeka Panią praca i reforma.

Pozdrawiam i życzę udanych przemyśleń.

Nie sprowadzajcie wszystkiego do polityki bo wójta nie będzie a my zostaniemy i będziemy musieli patrzeć sobie w oczy. Proszę o zachowanie rozsądku i godności.

Zgadzam się @ 08:14, 10.03.2018

IP: 94.254...170

Pan Marek to jest wspaniały człowiek i dobry pedagog. Człowiek z pomysłem i pasją, który przez lata wspaniale prowadził szkołę. Umiał zadbać też o inwestycje sala, orlik, bieżnia, kort, plac zabaw, siłownia. Pozdrawiam Pana.

Bibkioteka @ 08:22, 10.03.2018

IP: 94.254...24

Weźcie się za bibliotekę w tej szkole bo jest szlam i nic więcej

Dodam @ 08:29, 10.03.2018

IP: 188.146...33

Nie wybierajcie więcej nauczyciela na wojta !!!!!!!

Ph @ 08:33, 10.03.2018

IP: 94.254...101

PH ma tu odczyn Klubokawiarnia. 🙏
AZ dziw bierze. Dlaczego ten Pan nic nie zbudował wcześniej?

Dopiero jak prxysxed Pan Godzina.

Nie pamiętacie jak wyglądala SP w starym budynku.. Zbudowal Orlik!!!

Pierwsze ważna inwestycja sportowa na którą woj zdobył kasę

Już widze jak on wyglądalby. Wójt nawet zarządzanie kuchnia musiał dać dyr Przedszkola bo nie dawał rady

Refleksja @ 08:45, 10.03.2018

IP: 95.49...172

Wygląda na to że przecenieniacie siłę MO

Gdyby pisali tu zadowoleni ze zmiany to
nie był by miejsca

A tu dwie osoby zdolowane bo muszą zacząć pracować albo wpływy straciły.. Pedagog wielki jak się dzieci skarżą i rodzice to myk na urlop

Refleksja @ 08:45, 10.03.2018

IP: 95.49...172

Wygląda na to że przecenieniacie siłę MO

Gdyby pisali tu zadowoleni ze zmiany to
nie był by miejsca

A tu dwie osoby zdolowane bo muszą zacząć pracować albo wpływy straciły.. Pedagog wielki jak się dzieci skarżą i rodzice to myk na urlop

Refleksja @ 08:46, 10.03.2018

IP: 95.49...172

Wygląda na to że przecenieniacie siłę MO

Gdyby pisali tu zadowoleni ze zmiany to
nie był by miejsca

A tu dwie osoby zdolowane bo muszą zacząć pracować albo wpływy straciły.. Pedagog wielki jak się dzieci skarżą i rodzice to myk na urlop

do rodzica z Czarnowca @ 09:09, 10.03.2018

IP: 188.146...79

Bogusiu nie szalej. Jak zauważyłaś zachwytów nad zmianą dyrekcji brak a raczej krytyka ze strony rodziców jeśli umiesz słuchać. Byłam na pasowaniu klas pierwszych i wyszłam zażenowana tym co zobaczyłam. Te przemowy polityczne miały tyle z tymi dziećmi wspólnego co nic. Tę szkołę zaczęło się wykorzystywać do promocji władz. A Ty Bogusiu to widzisz na pewno i jeśli ci się to podoba to jesteś odosobnionym przypadkiem.

refleksjo! @ 09:34, 10.03.2018

IP: 188.146...24

Do IP.149.172


Widzę że masz ze sobą poważny problem. Tajemnice które tu sprzedajesz to chyba wójt ci mówi na ucho. Uważaj żebyś nie skończył jak Syzyf. Z taką wyobraźnią możesz śmiało książki pisać. Zajmij się czymś pożytecznym I nie wciągaj ludzi w bagno w którym siedzisz. Nie wszyscy tak jak Ty maja ą parcie na stołek czy władzę. Cenią inne wartości, realizują swoje pasje, cieszą się życiem. Radzę Ci to samo. Wymysły przelewaj na papier, jak znasz wiecej tajemnic to może powstanie z tego jakiś zbiór baśni. Konsultuj wszelkie nowinki w Urzędzie. Tam jest ich źródło. Nadstawiaj ucho i twórz niczym rzekuński Andersen. Trzymam kciuki.

Rodzic @ 09:38, 10.03.2018

IP: 94.254...195

Czy możecie urojonej wielkości pewnego Pana związanego z czasem nie budować na krzywdzie ludzi. Po pierwsze to Pan dyrektor Dziewirski jak odchodził to zostawił szkołę w takim stanie na jaki pozwalały warunki. Była reforma trzeba było wyremontować i dostosować szkołę do potrzeb gimnazjum i tyle. Pan dyrektor Podolak dorastał w spadku nie dokończone zalane przedszkole. Powstała hala za czasów poprzedniej władzy i wójta Tyszki. Dyrektor napisał projekt na orlik i dostał pieniądze. Teraz mamy piękny obiekt. Szkoda, że to żadna zasługa obecnego wójta.

mama @ 09:56, 10.03.2018

IP: 188.146...200

Czytam tu że porządek nastał w podstawówce. Przyprowadzam dziecko od trzech lat i dla mnie zawsze był porządek. Tylko świetlicą się teraz niewłaściwa osoba zajmuje i ta zmiana mnie się nie podoba. Dlatego już moje dziecko nie korzysta. Pana Podolaka cenię i szanuję. Pani Dyrektor nie znam ale źle mówią o niej rodzice. Że na usługach wójta jest i nie szanuje byłego dyrektora. Sala gimnastyczna w podstawówce jest bardzo ładna i uczniowie powinni z niej korzystać. Ktoś to źle zorganizował. Dla dzieci z klas młodszych aż takie warunki nie są potrzebne. Młodzież powinna tu ćwiczyć.

błąd @ 10:19, 10.03.2018

IP: 188.146...227

Błędem nowej dyrektorki jest to że weszła w konflikt z radą gminy. Powinna dbać o szkołę a bez rady gminy nic nie zwojuje. Pomijanie radnych i nie zapraszanie na uroczystości tylko dlatego żeby nie narazić się wójtowi to błąd. Dobro szkoły powinno być na pierwszym miejscu. A nie zadowolenie wójta.

Do rodzic @ 10:52, 10.03.2018

IP: 87.205...52

W 2011 r.byl napisany, złożony i zrealizowany projekt na budowę orlika w Rzekuniu(gdy wójt obecny objął funkcję). Dyrektor nie mógł napisać projektu i złożyć ponieważ nie reprezentuje gminy.Proszę ,bardzo proszę piszcie komentarze ale takie które nie mijają się z prawdą a niestety takie bywają.Zycze miłego dnia .

Stop obłudzie! @ 10:56, 10.03.2018

IP: 83.28...172

Stop obłudzie! Już za długo trwa. Krzywd ludzi niektórych, straconego zdrowia i dobrego samopoczucia w pracy, w środowisku - nic nie jest w stanie zrekompensować.
Zarządzanie przez skłócanie mieszkańców, dla własnej wygody i potrzeb nie przynosi nic dobrego. Swiadomi mieszkańcy to widzą, słyszą i czują.
To od większości światłych mieszkańców zależy czy pozwolą na to, aby byli lekceważeni, aby byli manipulowani i wprowadzani w błąd, aby ktoś kto obiecał i komu zaufali traktował ich jak jakiś ciemnogród, bo tak jest.

Powyższy artykuł jest napisany słusznie, gdyż nasze dzieci czy młodzież mogą ćwiczyć w sali odpowiadającej wymogom, wybudowanej "za czasów" mądrej władzy, która widziała takie potrzeby i realizowała zadania na rzecz i dla dobra mieszkańców.
W tym obecny wójt nie ma żadnego udziału.
Zakaz wstępu czy utrudnianie dostępu do istniejących pomieszczeń to bardzo nierozumna decyzja i na to nie można pozwolić.

Pani Mieszkowska, obejmując stanowisko dyrektora SP po zwycięskim konkursie,
rozpoczęła pracę od remontu gabinetu. Podobnie jak wójt, tylko w mniejszym zakresie. ByŁy na to pieniążki??? Czy ten remont był konieczny i kiedy został zaplanowany?? Z kim pani dyrektor ustalała??
Potem okazało się, że nie starczy tych pieniążków dla nauczyciela na świetlicę.
Temat był przedstawiony - z pominięciem owego remontu. Wiadomo ........
Czy w ramach oszczędności na zdrowiu naszych dzieci i młodzieży - muszą one gnieździć się w małej, cuchnącej stęchlizną niewentylowanej salce????
Nie muszą!

Właśnie @ 10:59, 10.03.2018

IP: 94.254...85

Widzę że wam się nie podoba że Klubokawiarnia nie jest zapraszana.

Żadnych radnych do polityki i promocji.

Organem prowadzącym jest Wójt

Radny jak chce zrobić coś dobrego to powinien współpracować z innymi i z Wójtem

Ale jak celem jest wykopać Wójta. To się bije pianę

Było cierpliwie poczekać bo tym razem to nie macie jeszcze szansa

WÓJT WYGRA Z KAŻDYM. PO PROSTU NIE MA liczącego się kontrkandydata

Pani z pazurkami nie przepadnie swojego Borowika. Zresztą on już roboczy ze starości.

Roman @ 11:35, 10.03.2018

IP: 104.196...220

Widać, że nigdy nie byłeś/aś w szkole. Gabinet i sekretariat nic nie się zmieniły. Tylko ustawienie mebli. To pokój nauczycielski jest zrobiony.

do wyżej @ 11:46, 10.03.2018

IP: 188.146...182

Gdybyś wierzył w to co piszesz nie powielałbyś non stop tych samych bzdur tylko dlatego że nie masz merytorycznych argumentów. Szarpiesz wszystkich bo nie, wiesz kto wystartuje. Powtarzasz pod artykułami że nikt z Tobą nie wygra. Martwisz się widzę. Siejesz plotki i pomawiasz ludzi którzy są dalecy od tego politycznego bagna, za które w gminie jesteś odpowiedzialny. Wiesz, masz powody się bać. Pani sekretarz i pan Jastrzębski to faktycznie za mało by wygrać wybory a gorycz porażki zbliża się wielkimi krokami. Z kimkolwiek się w gminie rozmawia, każdy ma Cię dość. Prawda jest taka, że musisz nawet ma forum sam siebie wspierać i pocieszać. Każdy kto wystartuje z Tobą wygra, tak słaby jesteś. Natomiast nie musisz się obawiać przewodniczącego. Śpij spokojnie. Gdy patrzy co z Ciebie zrobiło stanowisko, a gołym okiem widać, nie warto doprowadzić się do takiego stanu psychicznego dla żadnego stołka. Także się nie denerwuj i nie ubliżaj ani mu, ani jego znajomym. Radni Ci pokazali, jak daleko można zajść gdy się nie ma szacunku dla drugiego człowieka. Przemyśl....może sam odejdź...dla własnego zdrowia a naszego lepszego samopoczucia. Bo dość już złego ludziom wyrządziłeś. Uczyniłeś w UG lęgowisko plotek i pomówień. Do interesantów i sołtysów pomawiasz radnych, na forum czepiasz się ich wykształcenia, a w kampanii ci wszyscy odpowiadali. Startowali z Tobą, nie przeszkadzał brak wykształcenia. Wręcz przeciwnie. Przy nich nawet wydawało Ci się że jesteś kimś. Nie jesteś. Jesteś zakompleksionym mężczyzną któremu stanowisko obnażyło wszelkie braki, a wśród nich brak umiejętności współżycia społecznego. Nikt Cię nie lubi, nawet ta garsrka co trwa przy Tobie dla stołka bądź innego interesu. Pozdrawiam internautów i życzę miłego weekendu.

przegra z kretesem @ 12:03, 10.03.2018

IP: 188.146...70

To ostatnia kadencja i mówią o tym mieszkańcy czekają na wybory bo chcą żeby ten bajzel się wreszcie skończył. Wójt sam powinien odejść no jak w piosence Trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść.

Potem trzeba będzie się pozbyć tych wszystkich, którym wpoił te chore metody rządzenia. To jedyny sposób na uzdrowienie tej sytuacji.

Nowy wójt będzie musiał integrować mieszkańców bo ten skłócił wszystkie środowiska. Ma już w tym doświadczenie na sąsiednim gruncie, a że to człowiek młody i ambitny, poradzi sobie zmakomicie.

Wójt szans już nie ma żadnych. Zapracował.

a.... @ 12:12, 10.03.2018

IP: 188.146...70

Podstawówka powinna być tu gdzie jest. Remonty gimnazjum nic nie dadzą bo to stary i cuchnący budynek a okna nieszczelne. Błędem było budowanie przy nim hali sportowej zimnej i niewymiarowej. To obskórna placówka i trzeba ją po prostu zamknąć a budynek przeznaczyć na inne cele. W podstawówce jest wystarczająco miejsca bo to bardzo duży i zadbany budynek.

hahahahahah @ 12:19, 10.03.2018

IP: 178.42...166

do a...

Słuchaj czy ty wiesz co piszesz ??
myślisz że to normalne??? kto ci to powiedział?
aaa mamusia... rozumiem
jej to wybaczam .... kocha cię ....ale ty nie wierz jej to naprawdę nieprawda

krótko @ 12:38, 10.03.2018

IP: 188.146...253

Mam złe zdanie o gimnazjum w Rzekuniu a opieram je na doświadczeniu. Kiedyś córka miała problemy z żołądkiem. Pani wychowawczyni nie chciała jej zwolnić do domu choć mieszka 200 m od szkoły. Nie mogła się do mnie dodzwonić a nie było jej komu odwieźć do domu choć prosiła. Biegała do ubikacji przez kilka lekcji i nikt nie mógł znaleźć rozwiązania. Takie zasady tłumaczyła mi jeszcze poprzednia pani dyrektor. Tam nie chodzą przedszkolaki tylko młodzież. Zabrakło zdrowego spojrzenia na problem.

Matka @ 12:47, 10.03.2018

IP: 188.146...229

Trzeba się wziąć do roboty drodzy pedagodzy.
Bacznie obserwuje co się działo wczesniej w tej szkole a co dzieje się teraz.
I jeszcze jedno. Nie można kosztem naszych Dzieci toczyć wojenek politycznych.
Dzieci znajomych nigdy nie wypowiadały się źle o szkołach podstawówce czy gim. w Rzekuniu
Problemy ma pewne grupy Rodziców i nauczycieli powiązanych z wcześniejszymi władzami ale to już polityka.
Tylko dla czego chowają się miedzy tymi komentarzami ? I co najważniejsze Dla czego przeszkadzają naszym Dzieciom się uczyć ?
Mamy dużo znajomych, których dzieci są po Rzekuniu świetnie sobie radzą w średnich szkołach i na studiach.
Z tego co wiem w osiągnięciach sportowych też gimnazjum miało wysokie miejsca.
Pisze to po rozmowie z moją córką, która niestety czyta te komentarze.
Proszę dajmy spokój naszym Dzieciom, Dajmy im się uczyć, Nie przeszkadzajmy Im.
Ja jestem dumna że tu mieszkam. I ciągle powtarzam to swoim dzieciom.

cha chacha @ 13:15, 10.03.2018

IP: 188.146...177

To żonka Jaskólskiego załatwiła mu warunki do ćwiczeń chachacha!

Chyba po znajomości! Wykaż się teraz chłopie! Chachacha.

A chalą w podstawówce zarządza ten Ciok z gimnazjum. Teraz wszystko jasne! Chachacha. A Dora pilnuje małżonka!!!! Chachacha. Aż taki niegrzeczny? Chachacha. No istny cyrk tam macie.

poziom @ 13:25, 10.03.2018

IP: 188.146...129

Poziom gimnazjum bardzo niski. Kadra słaba. Fizyka - leży, angielski - poziom podstawówki, biologia - leży, polski i matematyka - poziom przeciętny, matematyka - przeciętny, a z piątek w liceum robią się trójki i dwójki. Wiedzy brak a piątki na świadectwie. Niskie wymagania a cel - zadowolić rodziców. Niech się cieszą. Niestety, gimnazja w Oce - przepaść. A mówią tak sami nauczyciele którzy pracowali i w Oce i w Rzekuniu.
Pisanie" jakoś sobie radzą" właściwe. Jakoś.....raczej ciężko....braki nadrabiają. Taka prawda.

Poprawmy sobie .... @ 13:31, 10.03.2018

IP: 83.28...172

Odejdż pan, nie czepiaj się porządnych ludzi, nie zwalaj winy na innych.
Brak kompetencji, szacunku dla ludzi, umiejętności zdrowej współpracy, znajomości podstawowych magicznych słów, brak wrażliwości na krzywdę innych - nie pozwala na piastowanie ważnej funkcji w gminie. Takich nie chcemy.

Szanowni podlegli, jeszcze "za" - nie pozwalajcie robić z siebie narzędzi czy marionetek, znacie swoje prawa i obowiązki, nie przyczyniajcie się do złego w naszej gminie, bo potem będzie Wam wstyd, będziecie się zapierać że niby musieliście.
To nieprawda.

Wybierzmy w wyborach swojego człowieka, nie patrzmy ilu będzie kandydatów.
Mamy swoje ustalone zdanie i nie dajmy się zwieść. Tylko zrównoważony człowiek szanujący ludzi i posiadający wiedzę może przywrócić normalność.

Jestem zdecydowanie przeciw chorym domysłom, atakom, mściwości czy zemsty.
Naszym miejscem i małą ojczyzną jest ta gmina i musimy o nią dbać, Trzeba więc spotykać się, rozmawiać, konsultować, wykazywać życzliwość i musi być lepiej.
Przy obecnym włodarzu jest to niemożliwe zupełnie.
A każda władza powinna dbać, wykonywać to co chcą Ci, którzy ją wybrali.
Nie odwrotnie. U nas, jak wszyscy widzą - jest bardzo żle.
Od nas samych zależy... Naiwność nie popłaca.

chore od podstaw @ 13:45, 10.03.2018

IP: 188.146...25

W gimnazjum od samego początku był chory układ. Jastrzębski z Godziną uczynili sobie z tej placówki przedpole do skoku na władzę a woźna została kapitanem tego okrętu. Choć do Tytanika mu daleko, koniec podobny. Jedni z nim już idą na dno, inni chcą się oderwać od burty ale strach nie pozwala racjonalnie myśleć. Coś co w zalążku było chore nie mogło skończyć inaczej. Bierna akceptacja nauczycieli tam pracujących - zadziwia. Ci którzy na głupotę reagowali przypłacili sprawami sądowymi, na szczęście wygranymi. Inni znaleźli pracę gdzie indziej.
Szkoła Podstawowa nie zachorowała na tę samą przypadłość bo Pan Podolak uodpornił się na ataki i chronił placówkę przed brudną polityką.Niestety Teraz wdarła się i tam. Szkoda, bo to była zdrowa szkoła dla uczniów i rodziców. Teraz gości się władza. Przemawia władza. Żal patrzeć.

ponadto @ 14:14, 10.03.2018

IP: 188.146...25

Były czasy gdy pan Jastrzębski miał wpływ na przydział uczniów do klas, przydział godzin dla nauczycieli....maszynista....to zdrowe jest?
Wyposażeniem szkoły trzeba było się zająć a nie spotkaniami wyborczymi w placówce. Ani porządnej mapy, ani dobrze działającego sprzętu, ani rakietek nawet do gry w tenisa, a zasoby biblioteki- poniżej normy. Świetlica odpycha brakiem wyposażenia - nawet tv brak i temperaturą,szatnia ta sama od 100 lat. Ta szkoły zatrzymała się w czasie dawno temu. I podobno dobro dzieci dla wòjta najważniejsze.

rodzic @ 14:25, 10.03.2018

IP: 188.146...244

Mam pytanie do dyrekcji gimnazjum, piszę dyrekcji bo tam trudno określić kto ma jakąś władzę. Dlaczego nasze dzieci gdy nie ma nauczycieli są przetrzymywane w zimnej świetlicy gdzie nie mają zupełnie czym się zająć bo tam tylko parę stolików i krzeseł grają więc na telefonach. I to nawet trzy lekcje pod rząd.

Czy nie można tak przesunąć zajęć by nie siedziały pół dnia w świetlicy czekając na ostatnią lekcję?

Kto tym zarządza? Do której dyrekcji iść bo się zrobił straszny chaos w tej oświacie rzekuńskiej.

Mówi się nam że to tymczasowe. Czy to znaczy że za rok się coś zmieni? Oby na lepsze. Nasze dzieci przez złą polityke nie mogą cierpieć.

Do 111 25 @ 14:47, 10.03.2018

IP: 2a00:f41...3965

Ładnie napisane taka szczera prawda

zmiana nagorsze @ 14:48, 10.03.2018

IP: 188.146...191

a podstawówce to biblioteka w ogóle działa czy zamknięta przez oszczędności? Kto tam pracuje, bo dzieci się skarżą że nowa i niemiła pani tam teraz. Po drugie czemu na świetlicy się cały czas nauczyciele zmieniają. To niedobre dla dzieci.

gość @ 15:02, 10.03.2018

IP: 188.146...16

Córka Jastrzębia chodziła z moją do klasy a piątki miała po znajomości. Matury nie zdała tak ją gimnazjum wykształciło. I po co to. Po znajomości pracuje w przedszkolu a dzieci po studiach pracy szukają. Wójt zatrudnia nie dyrektorze. W gimnazjum nadal wójt rządzi rękami kumpeli że wsi a te wszystkie dyrektory to tylko pionki.

prawda @ 15:33, 10.03.2018

IP: 188.146...16

Czytam komentarze i wnioskuję że dobrze rada zrobiła nie pozwalając na połączenie placówek. A pamiętam jak się na łamach portalu ukazał list otwarty dyrekcji gumnazjum jakimi to warunkami dysponuje placówka, pracownie, hale sportowe, a jaka kadra wykwalifikowana...gdzie to wszystko....wystarczy posłuchać co mówią nauczyciele z podstawówki którzy mają porównanie, pracują w obu. Oczy przecierają że zdumienia że można tak na młodzieży oszczędzać, światła na korytarzach gasić że trudno wiadomości powtórzyć na lekcje. Remonty po najtańszej linii. Wszystko stare,zniszczone i nic nie działa jak należy. Dobrze, że prawda wyszła na jaw o tej wójtowej szkole marzeń. Śmiechu tylko teraz kupa.

rodzic @ 15:58, 10.03.2018

IP: 188.146...138

Składanie skarg do dyrekcji nic nie da bo tu jedni z drugimi powiązani. Zgłosiłem do wychowawcy że pani która uczy syna angielskiego w SP nie potrafi uczyć, nie ma pojęcia o angielskim zupełnie a moja żona która jest anglistką w głowę się puka gdy widzi jej braki. Wychowawczyni syna powiedział mi że ta pani to córka dyrektorki przedszkola a ta jest koleżanką wójta i nic z tym nie zrobią. Okropne jest to kolesiostwo w gminie. Nie patrzy się na kompetencje tylko na znajomości.

do do prawda @ 16:04, 10.03.2018

IP: 185.166...93

Teraz wszystko wiadomo...takie genialne zaplecze to czemu mieszkowska się pchała do podstawówki ???Takie atuty, a trzeba było wygryźć tego, który zarządzał i dbał o szkołę podstawową bardzo dobrze i ratować swój zadek przed zwolnieniem. Co za paskudna obłuda i zakłamanie. Skoro tak pięknie było na tym okręcie , to czemu kapitan pierwszy sprzątnął swój tyłek i poszedł gdzie indziej???

A jeśli chodzi o tę słynną świetlicę w gimnazjum to wszystko prawda.Za jaskólskiej było tam tak zimno,że panie nauczycielki chodziły w kurtkach i kiedy dzieci pytały czy też mogą na mundurek założyć kurtki to pani majkowska (wykształcona w kierunku bibliotecznym dyrektorka laughing laughing) nie pozwalała im na to. Sama jednak ubrana w kurtkę. OTO NORMALNOŚĆ.

Mieszkaniec @ 16:26, 10.03.2018

IP: 83.28...223

To cieszy, że piszecie o niedogodnościach, nieprawidłowościach, o błędach w zarządzaniu, itp. a wiele z nich można wyeliminować i poprawić warunki pobytu w szkole naszych dzieci.
To bardzo dobrze, że ukazała się ta skarga. Jest słuszna i zasadna. Ta pani dyrektor powinna sama wcześniej nie pozwolić aby nasze dzieci w zimnie i fatalnych warunkach odbywały zajęcia w-f., skoro jest sala do tego odpowiednia.
Przy okazji tej skargi porusza się wiele istotnych problemów, wymienia się informacje i tworzy podstawy do dalszego skutecznego reagowania na to co złe
i nie do zaakceptowania.

Nie możemy patrzeć na to, że jeszcze kilku "obrońców" wójta, w tym może sam wójt gdyż jest IP 157.90 pod którym wcześniej podpisał się a do innych komputerów też ma dostęp - obraża ludzi rozsądnych, kulturalnie wypowiadających się, piszących o faktach, co jest bardzo słuszne i zasadne.
Ci tzw. obrońcy nie mają argumentów, nie potrafią dyskutować na forum w sposób nie przynoszący wstydu sobie i mieszkańcom. Oni piszą o stołkach, korycie, stolcu, wykopaniu wójta, biciu piany, atakach, pomyjach, itp.
....... - O czym to świadczy? Jaki to jest poziom? Prawie zero.
Nasza gmina nie rozwija się, wręcz spada na dno po równi pochyłej, zaś od człowieka do człowieka coraz dalej. Kompromitacja wprost.

Nie może tak być. Cieszy mnie, że świadomość mieszkańców wzrosła.
Razem przywrócimy, myślę, normalność, czyli porozumienie i szacunek. Pozdrawiam

mama @ 18:08, 10.03.2018

IP: 95.160...251

Jestem zadowolona i wdzięczna za dziennik elektroniczny, o który prosiłam już kilka lat. A ta dyrektorka zrobiła to szybko.

powiem @ 18:54, 10.03.2018

IP: 83.31...247

Ilu was jest to sami wiecie

Chcieliście bronić przegranego dyrektora

i gdzie sa te podpisy??

co wam ludzie powiedzieli??

Ile ich zebraliście ?? 10 czy może 11??

To wszystko mówi

Teraz kiedy paniz pazurkami musi pracować bo zaczyna sie od niej tego wymagać

to co?? Skargi pisze na MO

a później komentarze. Jak ktoś ma inne zdanie od poprwanego wg tej pani z pazurkami to krzyczy że to wójt albo pani dyr.

PARANOJA

kolega z szkoły @ 19:53, 10.03.2018

IP: 89.22...124

Radny Sławuś i co narobiłeś .W szkole to ty orłem do nauki to nie byłeś a w komisji zasiadałeś.Wróć do społeczeństwa ludzie zapomną.
Dyrektorka to do ideału Jej bardzo daleko .Straszenie młodzieży ocenami to nie w tych czasach.Nauczyciel musi mieć szacunek do swojej pracy jak i do młodzieży
Jeszcze wiele nauki przed panią

do wyżej @ 20:02, 10.03.2018

IP: 188.146...95

Nie oczerniaj ludzi tylko dlatego że nie uwielbiają wójta jak ty sama a od tej pani trzymaj się z daleka jeśli nie chcesz mieć problemòw. Nie wciągaj mądrych ludzi w to swoje bagno. Trzymaj się stołka bo zginiesz bez niego. Nie masz wyjścia. Ty musisz służyć. Inni nie muszą.

Do 255.247 @ 20:12, 10.03.2018

IP: 94.254...17

Tyko oczernianie i brak szacunku z domieszką nieprawdziwych informacji czyli styl naszej obecnej władzy. Właśnie dlatego ludzie od Was odchodzą i nie mają do was szacunku

do: powiem @ 20:32, 10.03.2018

IP: 83.28...223

Człowieku - należysz do grupy obrońców czego? kogo?? za co??
Czy rozumiesz co to jest odpowiedzialność za swoje słowa i czyny?
Widzę, że nie.
Siejesz jakąś propagandę, sugerujesz coś bez żadnych argumentów konkretnych, unikasz nazwisk, dlaczego?? boisz się??? Kto Cię poinformował, żeby tak napisać?
Co chcesz osiągnąć tym swoim komentarzem?
Zasugerować jakąś głupotę bo może ktoś uwierzy??
Nie uda ci się.
Już znamy te sposoby "współpracy"" chore, bezczelne często, niedopuszczalne, krzywdzące. Niektórzy tylko tak potrafią. Są niereformowalni. Taka ich uroda, to można zrozumieć. Nie można jednak pozwolić aby szkodzili innym.
Pomyśl najpierw, potem mów. Tak będzie lepiej dla wszystkich. Spróbuj, dobrze radzę.Już

Do wyżej @ 20:37, 10.03.2018

IP: 188.146...62

Popieram w całej rozciągłości. Oczernianie innych weszła władzy w krew a cienie przeszłości męczą. To już jest obłęd. Specjalista potrzebny. On usunie obrazy które prześladują, ludzi którzy męczą sumienie. Będzie lżej żyć.

Do powiem @ 22:30, 10.03.2018

IP: 5.172...26

Jesteś strasznie zakompleksionym małym człowieczkiem.Dla lepszego samopoczucia obrażasz innych .Kobieta z malowanymi paznokciami to norma,ale ty z farbowanymi włosami to wyglądasz jak błazen.

po zmianach @ 22:34, 10.03.2018

IP: 188.146...26

Zdecydowanie lepsze warunki do ćwiczeń ma szkoła podstawowa. Lepszych ma też nauczycieli. Dzieci są tu przygotowane od podstaw. Wuefiści z gimnazjum bazowali na tym co wypracowała podstawówka.
Wuefiści są bardzo zaangażowani a przeniesienie ich do śmierdzącej salki w gimnazjum to nieporozumienie.

pustka @ 22:50, 10.03.2018

IP: 188.146...79

Wójtowym... się wydaje że życie wszystkich ludzi kręci się wokół gminnej polityki. Patrzą z własnej perspektywy. To musi być okropnie płytkie i puste życie. Można tylko współczuć ograniczenia intelektualnego.

do 255.247 @ 23:37, 10.03.2018

IP: 188.146...51

Wójt to ma obsesję widzę. Żeby już zadbane dłonie były powodem zaczepki....napatrzył się.....kupić mu lakier niech nie zazdrości. Bezczeność godna ..... Wstyd.

do wyżej i inn. @ 00:39, 11.03.2018

IP: 83.28...217

Może sobie pazury obgryza to i nie ma prawie co pomalować.
Ale to ich problem. Wydają o sobie świadectwo.
Na ładne pazurki popatrzeć z daleka, podziwiać i uczyć się.

W przyszłości to niech pani dyrektor czyta tekst ze zrozumieniem i odpowiada na pytania wyczerpująco. Z odpowiedzi której udzieliła wynika, że
- brak odpowiedzi na zadane pytania,
- nie mówi prawdy, bo gdyby zdrowie dzieci, jak mówi, było najważniejsze to zajęcia w-f nie odbywały by się w zimnej i cuchnącej sali, a trwa to już tyle miesięcy,
- nie oczekiwała by na uwagi rodziców w sprawie zimnej i ..... sali ponieważ to obowiązek dyrektora wiedzieć gdzie dzieci wysyła, rodzic wysyła dziecko do szkoły pod fachową opiekę, to wstyd, że dopiero rodzic musi interweniować w tej czy innej sprawie.

Gratuluję " wygrania stanowiska pani dyrektor.
Pan Podolak nie jest przegrany, jak wyżej ktoś napisał. On nie splamił swojego życiorysu, nie krzywdził nikogo. Zawsze służył pomocą i radą. Był i jest szlachetnym, rozsądnym człowiekiem.

-

Rodzic @ 07:34, 11.03.2018

IP: 88.156...137

Nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej to fajni, bardzo lubiani ludzie i przyjaźni dzieciom. Można na nich zawsze liczyć. Pozdrawiam.

do wyżej @ 09:57, 11.03.2018

IP: 188.146...173

Zgadzam się, zawsze byli bardzo zaangażowni w przygotowanie dzieci naszych do zawodów i uważam że powinni pracować w warunkach w jakich tyle lat pracowali.
Przechodzenie nawet latem na wf do szkoły obok to strata czasu. Zanim się dwudziestu przebierze zanim przejdą to trwa a lekcja tylko 45 min.

Wójt nie przemyślał, pewnie mu wf w życiu potrzebny nie był, na sportsmena nie wygląda. Do listopada będzie musiał potrenować biegi przez płotki. Przyda się. I skok w dal, gdyby most zdjęli.

świstak @ 11:08, 11.03.2018

IP: 188.146...95

Siedzi ta nasza wójcina za komputerem, paznokcie obgryza ze złości i smaruje. Nie ma już komu -sam musi. Wierzba czasem go tu pochwali i to wszystko.

Zakon imienia św.Doroty wygasa, a tyle pracy włożył żeby wychować nauczycieli w duchu donosicielstwa, walki o posadę kosztem kolegi z pracy, żeby przysposobić do nauczania w skrajnym ubóstwie.

Nakombinował ze szkołami, uwikłał dyrektorów w te swoje polityczne plany, widzą że źle, ale robią co każe. Lekceważą radnych a potem się dziwią że kasy im rada nie dała. Zamiast dbać o szkołę to pilnują stołków. Sami nie mogą nawet sprzątaczki zatrudnić. Wszystko w uzgodnieniu z wójtem.


Biblioteka kuleje, ale co by poczytność rzekomo wzrosła to ludzie książki "czytają" których na oczy nie widzieli. Dziś wszystko można. Do czasu kontroli Rady Gminy. Pani posadę objęła i chce się wykazać co by wójt był tylko zadowolony.

Co pomysł Wójta to jak kulą w płot.
Basen, skwerek za ponad milion, przebudowa remizy w GOK / strach pomyśleć co byłoby gdyby rada gminy na to wszystko pozwoliła/ Urząd Gminy niefunkcjonalny, instytucje przeniesione na koniec Rzekunia, miejsca zabrakło. A i ten co jest, nie spełnia norm, choćby urząd stanu cywilnego - brak. Nieprzemyślane to zupełnie.

Dobrze że to wszystko już tylko chwilę potrwa. Zmiana konieczna. Reorganizacja placówek i zmiany na stołkach. Inaczej gmina do normalności nie wróci.

rodzic @ 11:26, 11.03.2018

IP: 188.146...17

Dopytałem syna jaka jest ta mała sala w gimnazjum i opisał dokładnie tak jak w skardze. Że mała i że śmierdzi w niej okropnie. Ta większa bardzo zimna i nie da się tam nawet przebrać tak jest zimno. Nigdy nie interesowałem się tym ale trzeba będzie zacząć. Sanepid powinien się tym zająć.

Rzekuń @ 11:53, 11.03.2018

IP: 176.109...226

Nie rozumiem tylko umiecie składać skargi i narzekać, jeżeli coś wam nie pasuje to przenieście dzieci do szkoły w Ostrołęce. "Gimnazjum" na szkolnej to budynek w dobrym stanie a co do sal gimnastycznych to nie ma się co czepiać, może na małej sali jest zimno, ale to trzeba się ruszać na zajęciach wf-u i się zrobiło ciepło. Niech rodzice złożą się na jakiś remont skoro tylko narzekają...

do wyzej @ 12:19, 11.03.2018

IP: 188.146...39

Bzdury!!!!

Gdy moje dziecko chodziło kilka lat temu do gimnazjum sanepid wyłączył salę z użytku bo nie spełniała wymogów. Nakazał też podnieść temperaturę w szkole. Za warunki w jakich uczą się nasze dzieci odpowiada dyrekcja szkoły. A jeśli boi się upomnieć u wójta o godne warunki dla uczniów to nie powinien czy powinna być dyrektorem.

fit @ 13:47, 11.03.2018

IP: 188.146...25

Jaskólski to niech nie narzeka tylko się za lekcję weźmie a nie romansowanie

złej baletnicy

Swojak @ 14:25, 11.03.2018

IP: 83.28...112

Jak ćwiczy na hali non stop klub korona i powiązana z nim szkoła techniki na "F", to i nie dziwne, że tak jest. Pani dyrektor na to pozwala, cóż pogratulować rozsądku w podejściu na własnej młodzieży i mieszkańców gminy.

zapytanie @ 14:29, 11.03.2018

IP: 188.146...214

Jako rodzic chcę dopytać dlaczego moja córka jak chce wyjść z gimnazjum to musi mieć dla pani woźnej kartkę od rodzica? Nie wystarczy że dzwonię do wychowawcy i ją zwalniam? Wydaje mi się że woźna czy szatniarka ma inne zajęcia. Jeśli idzie i mówi że wychowawca zwolnił to chyba powinno wystarczyć. To jest brak zaufania. Z góry zakłada się że córka może kłamać. To jest nie do pomyślenia. Druga córka jest w szkole podstawowej i nie ma tam takich cyrków.

? @ 14:45, 11.03.2018

IP: 87.205...146

A może wychowawca nic nie mówił.No cóż, ale jak dojdzie do tragedii poza murami szkoły, to wszyscy winni, tylko nie mamusia, która dzwoniła? Pomyśl, zanim napiszesz. To się nazywa odpowiedzialność, a nie brak zaufania!

Tak jest ? @ 14:57, 11.03.2018

IP: 78.10...133

I to są właśnie rodzice. To z nimi jest problem nie z dziećmi.

chore @ 15:05, 11.03.2018

IP: 188.146...16

Czytam co się w tym gimnazjum dzieje i powiem krótko : to jest chore! W żadnej szkole młodzież się przed żadną woźną tłumaczyć nie musi. Rodzic zwalnia u wychowawcy i dziecko wraca do domu. To nie dwulatek. Tylko piętnastolatek. Jestem zbulwersowana.

--- @ 15:13, 11.03.2018

IP: 2a01:110f...470a

Moje dzieci przeszły całą podstawówkę i gimnazjum. Obecnie studiują na Politechnice .
W podstawówce nie było tak różowo, jak opisujecie za poprzedniej władzy. Też były częste zwolnienia z j. polskiego, bo nauczyciel radny w powiecie i inne miał wyjazdy.
Problem z jakim moje dziecko spotkało się w szkole był zamieciony pod dywan.
W gimnazjum była dyscyplina, nauczyciele sumiennie przygotowali dzieci do egzaminów i tak, że w liceum nie mieli braków.
Obecną p.dyr. Mieszkowską pamiętam jako sumienną i wyrozumiałą nauczycielkę chemii.
Nie wieszajcie obelg na obecnej p. dyrektor, bo to porządna osoba i jako rodzic mile ją wspominam.
Jest to osoba dobrze wykształcona, a nie każdy jest dobrym mówcą, to się przygotuje na kartce. A szczególnie, gdy widzi się ludzi na spotkaniu czekających tylko na potknięcie.
Będąc na zebraniach z rodzicami też słyszałam różne uwagi dotyczące nauczycieli, ale rodzic nie widział swoich dzieci, 22 w nocy a pociechy jeszcze włóczą się po przystankach, ulicach.
A stara maksyma mówi: obyś cudze dzieci uczył.
Miłej niedzieli, niech was żółć nie zalewa.:)

prawda @ 15:15, 11.03.2018

IP: 188.146...166

Pani dyrektor się dziwi że nikt się nie skarżył. Na Pana Podolaka rodzice się nie skarżyli, wręcz przeciwnie. To wójt z nienawiści rozprzestrzeniał wiele pomówień co do dyrekcji i nauczycieli tej szkoły. To jego radni opluwali i nadal to robią dobre imię tej szkoły. Na jego nieszczęście prawda wyszła na jaw jak
"Cudowną " placówkę stworzył. Na szczęście kończy się jej działalność. "Mundurki" a raczej porozciągane piżamy trzeba będzie spalić przed gminą na stosie. Niech wójt się sam w nie ubierze. To był wstęp do ograniczenia ludzkiej niezależności.

Pismo - list otwarty - był nie tylko wielkim nietaktem pod kontem SP jej dyrekcji i nauczycieli, ale ogromnym niewypałem.

do chore @ 15:20, 11.03.2018

IP: 2a01:110f...470a

Nauczyciel zwalniając ucznia na telefon rodzica, bez zwolnienia pisemnego nie wie co robi. Jakby coś się stało to rodzic zapewne szukałby winy w działaniu nauczyciela.
Nauczyciel by miał problem z prokuratorem, takie mamy czasy.

do wyżej @ 17:53, 11.03.2018

IP: 188.146...166

Nie można oceniać rodzica swoją miarą. Zrozumiałe byłoby gdyby dyrekcji trzeba okazać zwolnienie od rodzica, nawet nauczycielowi ale nie pani woźnej. To nie jest normalne. I nie ważne czy woźna jest prawą czy lewą ręką wójta. To jest pani woźna. Wszystko.

maly @ 18:03, 11.03.2018

IP: 185.220...46

nauczyciele w podstawówce rzucali nam tylko pilke a sami siedzieli na kanapach w niezle urządzonym pokoju

n-l @ 18:52, 11.03.2018

IP: 78.88...27

Dlaczego tak kłamiesz mały. Dostałeś może słabą ocenę.

do n-l @ 19:00, 11.03.2018

IP: 93.115...206

Mały dobrze wie co pisze ta było niestety.

oczywiście @ 19:44, 11.03.2018

IP: 79.191...126

i dlatego dziś taki krzyk
bo Pani dyr zaczęła nad tym panować

Kolejna sprawa to wszelkie uroczystości
każdy łaził jak chciał i gdzie chciał

Żadnego prządku ani składu ani ładu
a dyr nudził godzinę

lepiej z kartki a konkretnie i nie za długo

BRAWO PANI DYREKTOR!!!

Jadwiga @ 19:53, 11.03.2018

IP: 37.248...149

Brawo Pani Dyrektor, to jest jednak dobra zmiana. Obelgi są wyssane z palca, bo ciężko się pogodzić z tym, że świetnie Pani zarządza i jest lepiej.

X @ 19:54, 11.03.2018

IP: 87.205...146

Wszystko teraz nie pasuje,bo dyr.zarządza. Lepiej było się obijać. A teraz tylko jadem plucie zostalo, bo jak wymaga to zły. Jak to w SP.A poza tym tez jestem po gim. Pani z szatni jak słyszała od wychowawcy,że ktoś zwolniony,to bez problemu wypuszczała do domu.Ale jak się wychowawcy nie chce zgłosić,to nie puści. I nie ma się co dziwić.

do wyżej @ 21:17, 11.03.2018

IP: 188.146...27

Widać że jesteś nauczony przekłamywać rzeczywistość.

Pan Podolak mówił do dzieci w sposób ciepły i serdeczny, językiem adekwatnym do wieku i sytuacji. Prowadził dialog, żartował, nawiązywał ze słuchaczami porozumieniem wzrokowe niezbędne do wzajemnego zrozumienia. To człowiek o ogromnej wiedzy i inteligencji a retoryka i oratorstwo jest domeną ludzi mądrych.

c.d. @ 21:21, 11.03.2018

IP: 188.146...27

Dziś mamy górnolotne idee wygłaszane z mównicy przez gości, przemowy zdają się nie mieć końca a znurzenie dzieci sięga zenitu. W zasadzie to i goście nie są zainteresowani bo proboszcz zawsze ziewa.
Dzieci nie mogą pojąć o co chodzi, biją brawo wtórując gościom sądząc że tak trzeba.

c.d. @ 21:27, 11.03.2018

IP: 188.146...27

Stanowiska wymagają pewnych predyspozycji, a przemówienie nie może być sztuką dla sztuki. Jasne , że aby przemawiać trzeba mieć wiedzę. Czytanie z kartki choćby najpiękniejszych treści czyni mówcę niewiarygodnym. Jeśli rzucamy się na głęboką wodę, musimy nauczyć się pływać. Niewłaściwa forma przekazu może unicestwić każdą treść. Warto o tym pomyśleć.
Dobrej nocy życzę.

Heloł @ 08:22, 12.03.2018

IP: 95.49...246

Kolejny artykuł mający na celu dowalenie wójtowi i wychwalenie radnych z klubu.
Żenujące.

do wyżej @ 08:33, 12.03.2018

IP: 188.146...75

Nie, to kolejna prawda która wyszła na jaw. Pan Podolak dbał przede wszystkim o dzieci, mimo, że wójt ograniczał mu pieniądze, wyposażył szkołę wspaniale. Dzieci tam mają wszystko czego dusza zapragnie. W przeciwieństwie do gimnazjum gdzie nie ma nic. Szachy zwykłe są tu niedostępne. Wszystko stare trochę z grubsza przymalowane. Drzwi łomoczą, posadzki zimne, najtańsza terakota. Klasy obskórne, dziury w ścianach że słychać lekcje za ścianą. A nowe skrzydło - jakby miało 100 lat. Kto to dziś takie posadzki w szkołach robi?Ale tanio. I taki gospodarz z wójta? Barak ogarnął z grubsza bo szkoły to nie przypomina.

Uczeń @ 21:16, 12.03.2018

IP: 37.47...162

Od kiedy rodzice stali się tacy delikatni? Tyle pokoleń chodziło do tych szkół, korzystało z hal i nigdy nie było problemów. A teraz nagle są? Jeżeli podstawówka nie potrafi zrozumieć, że ta szkoła ma jakieś zasady i nie jest to samopas, to proszę się nie dziwić, że puszczają niektórym nerwy. Tak naprawdę gdyby nie pani Dorota w szatni po zajęciach panowałaby jeszcze większy chaos. Może niektórzy rodzice postawiliby się na jej miejscu, kiedy codziennie musi użerać się z bezczelnymi bachorami? Tak moi drodzy, wasze pociechy idealne są tylko w domu. Mówię o tym obcując z nimi na codzień. Mówicie, że nie da się w klasach oddychać? Podstawówka wcale nie wietrzy klas, więc owszem nie da się tam oddychać. Zimno, to jest problem, ale da się to przeżyć. Jeżeli na hali gimnastycznej tylko się grzeje ławkę to owszem można się trząść. Narzekacie na to jak wyglądają zajęcia w-f? Zależy to tylko od nauczyciela. Różnica pomiędzy zajęciami w szkole podstawowej a gimnazjum jest taka, że zajęcia odbywają się na większej sali, "lepszej" jak to wiele osób wspomniało, oraz tym że w podstawowce nie da sie nic nauczyć :) Chyba nigdy nie zapomnę jak to nauczyciel rzucał nam piłkę i szedł na 45 minut na swoje zaplecze. W gimnazjum poznałam chociaż podstawy sportu. Żadna szkoła nie jest idealna, obydwie mają dużo wad jak i dużo zalet. A jeśli tak kogoś razi poziom budynku gimnazjum, to proszę bardzo przepisać swoje kochane dzieci do innej szkoły :)

Miałam jeszcze wspomnieć, że jeśli komuś się nie chce wietrzyć małej hali, no to smród może przeszkadzać.

uczennica @ 21:44, 12.03.2018

IP: 2a01:110f...8a8f

Dużo osób tutaj ocenia rzekuńskie gimnazjum. Ktoś mógłby zapytać jak to wygląda z perspektywy gimnazjalisty. Drodzy Rodzice, sądzę, że żaden gimnazjalista nie był z początku zadowolony z obecności młodszych kolegów, którzy piszczą, biegają, a czasami są chamscy w stosunku do nas, ale do wszystkiego prędzej czy później da się przyzwyczaić. Można się również przyzwyczaić do warunków na hali (na które raczej nie da się narzekać). Można by powiedzieć, że gimnazjum ma lepiej, bo ma dwie hale, prawda? Każda z hal - och, całe szczęście - ma otwierane okna, więc łatwo można je wywietrzyć. Na dużej hali temperatura jest odpowiednio NISKA, aby uczniowie się nie zgrzali. Jeśli ktoś grzeje ławkę.. no cóż. Nikt nigdy nie skarżył się na takie rzeczy na poważnie, bo to jest po prostu wstyd.
Kolejna sprawa - organizacja lekcji. Jeśli naprawdę przeszkadza Państwu obecna sytuacja - proszę podać jakąś lepszą propozycję.
Przeczytałam tu również niemiły komentarz na temat pani Doroty. Ja mogę powiedzieć tyle - chwała pani Dorocie za to, że potrafi nas ogarnąć i nie zwariować.
Pozdrawiam Wszystkich Wiedzących Lepiej

do absolwentów i uczniów gim. @ 22:15, 12.03.2018

IP: 178.42...242

ZWRACAM SIĘ DO WSZYSYTKICH ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW GIMNAZJUM

NIE PO0ZWÓLMY OCZERNIAĆ NASZEJ SZKOŁY!


SZKOŁY Z KTÓREJ JESTEŚMY DUMNI

KTÓRA DAŁA NAM PODSTAWY DO TEGO BY ZDOBYĆ PORZąDNE WYKSZTAŁCENIE

Dzięki poziomowi Gimnazjum nie musieliśmy isę wstydzić w liceum i mogliśmy z innymi czuć się na równi.

dziękujemy wszystkim nauczycielom i dyrektorom Gimnazjom z jego organizatorem

PANEM STANISŁAWEM GODZINĄ

Uczeń @ 22:51, 12.03.2018

IP: 5.60...200

Jako uczeń gimnazjum mogę szczerze stwierdzić, iż obecność naszych ukochanych kolegów z podstawówki nie jest nam na rękę. Korytarze pełne są krzyczących, biegających i niewychowanych dzieci z brakiem szacunku do innych uczniów, nauczycieli, a niekiedy i samych siebie : )
Wiele pokoleń korzystało z opisywanych wyżej hali sportowych i nie widziało w nich większych braków. W większej bywa chłodno, jednak nie jest to temperatura, w której jedyne co pozostało nam robić, to umierać. Już po rozgrzewce przestaje to być problemem. Ponadto, w hali przy podstawówce nie jest znacząco cieplej. Mała hala natomiast owszem, nie pachnie zbyt pięknie, jednak po otwarciu okien i ten problem znika ( ale zdaję sobie sprawę, że z tym uczniowie podstawówki sobie średnio radzą, co czuć, gdy ma się po nich lekcje ). Gimnazjum posiada również odpowiedni sprzęt sportowy, wykorzystywanie go jest już jednak zadaniem wuefistów z SP. Choć wspominając, jak prowadzą oni lekcje, które bardziej zniechęcają do aktywności fizycznej, niżeli do niej nakłaniają, nie dziwi mnie, iż wielu uczniów nie wie nawet o istnieniu takowego asortymentu ; ) Na koniec odnośnie p. Doroty – dzięki niej moje życie jest mniej zagrożone, gdy po skończonych lekcjach całe zoo zbiega się w szatni. Kochani Rodzice SP, uważacie, że p. Dorota nie powinna zwracać uwagi waszym pociechom? Ale któż by się tym wówczas zajął? Jeżeli nadal widzicie w tym problem, proponuję zajrzeć do szkoły tuż po ostatnim dzwonku i , o ile przeżyjecie, podziękować p. Dorocie, bo dzięki niej nic nikomu się jeszcze nie stało.

SZKOŁA to ważna instytucja @ 06:35, 13.03.2018

IP: 178.42...30

.............................. Pani Dorota musi użerać się z bezczelnymi bachorami, piszesz?!!, niewychowanymi ....?? (chodzi o gimnazjum)

Jak możesz tak myśleć w ogóle, obrońco ...???!!!!!!!
Już widzę więc jak mogą być traktowane nasze dzieci, jako zło konieczne i trzeba się użerać ......., najlepiej jak całe zoo pójdzie już do domu. Okropność!!!

Nie chodzi piszącym prawdę o oczernianie. Chodzi o stworzenie warunków do nauki, zakupu potrzebnych pomocy dydaktycznych i ich udostępnianie, wykorzystywanie odpowiednio, a przede wszystkim traktowanie uczniów przyjażnie, życzliwie, poważnie, ciepło, żeby Oni czuli się dobrze w swojej szkole, nie jak jacyś intruzi ....... , na których się patrzy z góry, stosuje nieprzemyślane kary niby słuszne - to szkodzi bardzo.
Trzeba rozmawiać, świecić przykładem, tłumaczyć, wskazywać drogi właściwe i pomagać w rozwiązywaniu problemów młodych ludzi.

To Wy, - uczeń, uczennica, do absolwentów ..w swoich powyższych wypowiedziach. - oczerniacie, nie macie wiedzy co jest dobre a co złe, zarówno dla uczniów jak i dla środowiska, nie rozumiecie celu głównego, że SZKOŁA to bardzo ważna instytucja, która ma ogromny wpływ na przyszłe życie tych młodych ludzi. To nie są "bezczelne bachory" .....

Jeśli nauczyciel czy pani ... ma się z dziećmi użerać - to niech zmieni pracę, bo szkodzi.
Wychowanie a przechowanie w miarę bezpiecznie w szkole - to ogromna różnica.

Uczeń @ 07:40, 13.03.2018

IP: 37.47...250

Obserwując sytuację, tłumaczenia dzieciom już na nic się tu zdają, bo i tak dzieje się to samo. Oczywiście, niektorzy gimnazjaliści zachowują się tak samo, gimnazjum też nie jest święte.

uczennica gimnazjum @ 11:20, 13.03.2018

IP: 94.254...250

A ja powiem tak jak wam coś bardzo nie pasuje to wypiszcie swoje dzieci do Ostrołęki tam na pewno znajdziecie lepsze warunki i szczególnie tą pachnącą sale gimnastyczną

Uczennica 3 gim @ 11:27, 13.03.2018

IP: 194.50...90

Było czysto i nikt nie skarżył gdy podstawówki nie było. Teraz jak przyszła to wszystko im nie pasuje. Jeżeli macie jakiś problem to mozecie się stąd wypisać. Droga wolna!

wójt nam doradził??? @ 12:54, 13.03.2018

IP: 83.6...124

To znów pan wójt z IP ..157.90 (pod którym podpisał się wcześniej) doradza wypisanie się nam, mieszkańcom tej gminy???
Sam niech pan odejdzie do swojej gminy, tam gdzie pan mieszka.
Mamy dość problemów przez pana.

Widocznie nauczyciele ze Szkoły Podstawowej są przyzwyczajeni do normalnej pracy, gdzie dobro dziecka jest najważniejsze, gdzie jest wyposażenie, gdzie jest odpowiednia temperatura, gdzie jest zdrowa atmosfera, gdzie dzieci wszystkie czują się dobrze. Tam można powiedzieć swoje zdanie we właściwym czasie bez strachu o utratę pracy, ...................

My tu mieszkamy, to jest nasza gmina, a wójt powinien pracować dla naszego dobra. Swoje dyktatury i wszelkie knucia proszę stosować w swoich prywatnych sprawach.
Miał pan szansę, zastał gminę bogatą ..... Nie szanował pan ludzi od początku i nie szanuje nadal. Taki typ człowieka.
Jeszcze wszelkimi sposobami pan chce dokuczyć ?????

Jeśli ma pan jakiś problem to może się stąd wypisać, Droga wolna!. - Tę doradę nam ------ niech pan zastosuje do siebie. Czemu się pan tak trzyma??
sad angry

Tylko ja... @ 17:56, 13.03.2018

IP: 31.0...63

Czy nie widzisz (czytasz) KOBIETO - powyżej, że tych komentarzy nie pisze nikt inny, jak sami uczniowie? W szkole jest między nimi o tym artykule, a szczególnie o tych komentarzach, bardzo głośno! Wyciszcie trochę swoje emocje... Jaki dajemy tym młodym przykład... Jest mi wstyd, że tu mieszkam... wśród takich obrzydliwych komentujących.. Jak się nie podoba, to należy o tym rozmawiaćz osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi... a nie kryć się jak piskorz i dawać czadu ile klawiatura zniesie... Wstyd, na prawdę... WSTYD!!!

do _ Tylko ja... @ 22:22, 13.03.2018

IP: 83.6...124

Obrażasz. Skąd wiesz kto pisze? Skąd wiesz o czym rozmawiają uczniowie?
Wyprowadż się jeśli jest żle. albo dyskutuj kulturalnie.
Poczytaj słownik ortograficzny zamiast komentarzy,
Świeć dobrym przykładem. Pisz o faktach a nie domysłach swoich.

Prawda boli?? Trzeba czynić tak, żeby nie było wstyd obejrzeć się za siebie.

Stanisław @ 23:28, 15.03.2018

IP: 94.254...219

Moje zdanie jest takie że wójt godzina to najgorszy wójt w historii gminy

A ta dyrektorka ośmiesza tyko szkołę i tę funkcję

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter