wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Drodzy Pospieszalscy

Ponad 30 tys. zł zapłaciło miasto za koncert kolęd Pospieszalskich w Ostrołęckim Centrum Kultury. To niewiele mniej niż za organizację miejskiego sylwestra - 33 tys. zł. Najbardziej znaną postacią zespołu jest Jan Pospieszalski, prawicowy i kontrowersyjny dziennikarz znany z TVP.

Koncert kolęd Pospieszalskich odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury 17 stycznia br. Wstęp był wolny, jedynie za okazaniem wejściówki, którą można było za darmo odebrać w kasie kina Jantar. Warto przy tym wspomnieć, że podobne imprezy z udziałem znanych artystów, miasto organizuje z płatnymi biletami w ramach cyklu "Nastroje we Dwoje". Żeby uczestniczyć w takim wydarzeniu, należy kupić bilet, który kosztuje 30 złotych.

ReklamaDlaczego więc ratusz postanowił udostępnić mieszkańcom koncert Pospieszalskich za darmo? Prawdopodobnie z obawy przed brakiem zainteresowania. I to był dobry pomysł, bo publiczność - można powiedzieć - dopisała.

Pospieszalscy to jedna z najbardziej znanych muzycznych rodzin w naszym kraju. Kolejne pokolenia muzyków od lat wspólnie występują, aby nieść w świat nowinę o Bożym Narodzeniu. Muzycy zaprezentowali w Ostrołęce najpiękniejsze pastorałki, kantyczki i kolędy, które wybrzmiały w autorskich opracowaniach. Znalazły się też fragmenty, gdzie także widownia mogła śpiewać wspólnie z muzykami.

Najbardziej znaną postacią zespołu jest Jan Pospieszalski, prawicowy i kontrowersyjny dziennikarz znany z TVP. Zawsze czuł się związany z prawicą, konserwatyzmem i Bogiem.

ReklamaJako dziennikarz w telewizji publicznej prowadził program "Swojskie klimaty". Po jego likwidacji był m.in. dyrektorem artystycznym sieci katolickich rozgłośni radiowych "Plus". Ponadto prowadził w TVP2, a później w TVP1 program publicystyczny "Warto rozmawiać". Stworzył też audycję pt. "Jan Pospieszalski: Bliżej" emitowaną w TVP Info. Potem powrócił do TVP1 z programem "Warto rozmawiać". W 2016 r. został także gospodarzem audycji "Twarzą w Twarz" na antenie Radiowej Jedynki.

W 2010 r. Pospieszalski nakręcił wraz z Ewą Stankiewicz film dokumentalny "Solidarni 2010". W produkcji zebrali wypowiedzi ludzi składających hołd parze prezydenckiej, która poniosła śmierć w wyniku katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Film wzbudził wiele kontrowersji, w wyniku czego Rada Etyki Mediów uznała, że dziennikarz naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji.

Więcej na ten temat:
Rodzina Pospieszalskich koncertowała w OCK (zdjęcia, wideo)
Wyświetleń: 5680 komentarze: -
09:13, 12.03.2018r. Drukuj