czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Renault

Aktualności

O roli literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce przygotowała dla mieszkańców miasta kolejne spotkanie literackie. Tym razem tematem dyskusji była epoka romantyzmu i rola literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prelekcję poprowadził doktor Karol Samsel, poeta i krytyk literacki.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Ojczyzna - gdy myślę...". W programie przedsięwzięcia są między innymi spotkania, prelekcje, czytanie literatury polskiej czy debata.

Reklama Jedno z powyższych wydarzeń pracownicy ostrołęckiej biblioteki przygotowali w piątkowy wieczór. Uczestnicy najpierw wysłuchali prelekcji pt. "Romantyczna i Niepodległa. O wizerunkach walki Polaków o niepodległość w polskiej literaturze epoki romantyzmu", a następnie wzięli udział w dyskusji. Omówili rolę literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Spotkanie odbyło się w piątek 9 marca w klubie "Przy Studziennej" mieszczącym się w bibliotece przy ulicy Gomulickiego 13.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie w klubie "Przy Studziennej"

Wyświetleń: 839 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 12.03.2018, 10:44r. Drukuj
Powrót


Barbara @ 14:01, 12.03.2018

IP: 94.254...66

Świetna prelekcja, z przyjemnością wysłuchałam nowinek na temat współczesnych badań nad romantyzmem. Karolina Sobańska jako "szpieg w spódnicy", Towiański jako wcielenie Napoleona, głos sprzeciwu wobec towiańszczyzny ze strony Fredry, uwikłanie bohaterów romantycznych w sytuację historyczną, tragiczne losy więźniów politycznych, literatura jako kapsuła idei narodowowyzwoleńczych - to tylko kilka najciekawszych wątków. Szkoda, że maturzyści nie przyszli, mieliby za darmo kilka korepetycji, tak to wystąpienie Karola Samsela było bogate i systematyzujące wiedzę. Pozdrawiam.

majkel @ 19:34, 12.03.2018

IP: 94.254...66

tłumy na sali...