sobota, 24 marca 2018 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Aktualności

O roli literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce przygotowała dla mieszkańców miasta kolejne spotkanie literackie. Tym razem tematem dyskusji była epoka romantyzmu i rola literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Prelekcję poprowadził doktor Karol Samsel, poeta i krytyk literacki.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu "Ojczyzna - gdy myślę...". W programie przedsięwzięcia są między innymi spotkania, prelekcje, czytanie literatury polskiej czy debata.

ReklamaJedno z powyższych wydarzeń pracownicy ostrołęckiej biblioteki przygotowali w piątkowy wieczór. Uczestnicy najpierw wysłuchali prelekcji pt. "Romantyczna i Niepodległa. O wizerunkach walki Polaków o niepodległość w polskiej literaturze epoki romantyzmu", a następnie wzięli udział w dyskusji. Omówili rolę literatury w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Spotkanie odbyło się w piątek 9 marca w klubie "Przy Studziennej" mieszczącym się w bibliotece przy ulicy Gomulickiego 13.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie w klubie "Przy Studziennej"

Odsłon: 667 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 10:44, 12.03.2018r. Drukuj
Powrót


Barbara @ 14:01, 12.03.2018

IP: *.*.168.66

Świetna prelekcja, z przyjemnością wysłuchałam nowinek na temat współczesnych badań nad romantyzmem. Karolina Sobańska jako "szpieg w spódnicy", Towiański jako wcielenie Napoleona, głos sprzeciwu wobec towiańszczyzny ze strony Fredry, uwikłanie bohaterów romantycznych w sytuację historyczną, tragiczne losy więźniów politycznych, literatura jako kapsuła idei narodowowyzwoleńczych - to tylko kilka najciekawszych wątków. Szkoda, że maturzyści nie przyszli, mieliby za darmo kilka korepetycji, tak to wystąpienie Karola Samsela było bogate i systematyzujące wiedzę. Pozdrawiam.

majkel @ 19:34, 12.03.2018

IP: *.*.170.66

tłumy na sali...

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
DietMed
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja