czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Renault

Aktualności

Działania funkcjonariuszy promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceOstrołęccy policjanci oraz strażacy z OSP przeprowadzili spotkanie poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu z uczniami Szkoły Podstawowej w Dręwczy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Mundurowi każdego dnia prowadzą akcje skierowane na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Zmniejszenie ilości wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych - to jedne z głównych zadań funkcjonariuszy.

Reklama - Chcąc zapobiegać takim zdarzeniom duża cześć tych działań jest poświęcona profilaktyce. Dzielnicowi, policjanci z zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, a także zespołu komunikacji społecznej niemal codziennie odwiedzają szkoły i przedszkola rozmawiając z najmłodszymi na temat zagrożeń na jakie mogą napotkać w drodze do szkoły. Tradycyjnie już było one oparte na zabawie z licznymi elementami humoru. Wszystko po to by zainteresować jak największą grupę dzieci. Z uwagi na porę roku podczas pogadanki omówiono niebezpieczeństwo jakie może nieść za sobą wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli komisarz Kurpik. Spotkanie odbyło się w piątek 9 marca w Szkole Podstawowej w Drwęczy.

Więcej informacji oraz zdjęć znajduje się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wyświetleń: 557 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 13.03.2018, 09:13r. Drukuj
Powrót


milicja @ 13:19, 13.03.2018

IP: 91.229...26

jest i kolpolator