środa, 26 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Pawła, Miromira

Dalubo

Aktualności

Skrzynka skarg: nie korzystam z gazu, ale muszę płacić

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Mieszkam na osiedlu Dzieci Polskich w Ostrołęce. Od czterech lat nie korzystam z gazu, ale niestety muszę co miesiąc uiszczać opłatę w wysokości 9 zł. Dlaczego nie można wykluczyć z opłat takiej osoby?

Może 9 zł to niewiele, ale dla osoby utrzymującej się z emerytury, to mimo wszystko znaczna kwota w skali miesiąca i niepotrzebny wydatek. Czy jest szansa na to, aby spółdzielnia nie egzekwowała tej należności?

Reklama Odpowiada Tadeusz Zawistowski, prezes zarządu Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
W odpowiedzi na zapytanie w sprawie zasad naliczania opłat za zużycie gazu w budynkach mieszkalnych będących w zasobach Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej uprzejmie wyjaśniam, że zasady rozliczania kosztów dostawy gazu sieciowego w budynkach wyposażonych w zbiorcze gazomierze ujęte są w obowiązującym w OSM "Regulaminie rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i ustalania opłat za używanie lokali w OSM". Przedmiotowy regulamin umieszczony jest na naszej stronie internetowej OSM. Zgodnie z § 8 pkt.2. regulaminu, w ramach opłat za używanie lokali (czynsz), użytkownicy lokali obciążani są opłatami zaliczkowymi za zużycie gazu liczonymi w zł/osobę miesięcznie. Wysokość opłat ustalana jest na podstawie planowanych kosztów zużycia gazu przypadających średniomiesięcznie na jednego mieszkańca i zatwierdzana przez radę nadzorczą. Jeżeli w mieszkaniu nie jest zameldowana - nie zamieszkuje żadna osoba, do naliczania opłaty zaliczkowej przyjmuje się jedną osobę. pkt.3.

Reklama Rozliczenia faktycznych kosztów zużycia gazu w poszczególnych budynkach, dokonuje się w okresach półrocznych roku kalendarzowego, biorąc za podstawę koszt 1 m sześc. gazu oraz przeciętną liczbę mieszkańców danego lokalu za okres półroczny objęty rozliczeniem. Jeżeli w lokalu nie była zameldowana - nie zamieszkiwała żadna osoba, do rozliczenia przyjmuje się jedna osobę. Reasumując, zasady obowiązujące w przytoczonym regulaminie obowiązują jednakowo wszystkich mieszkańców, nawet jeżeli nie korzystają z gazu, ponieważ budynki mieszkalne wyposażone są w instalację gazową z możliwością korzystania z dostaw gazu przez każdy lokal mieszkalny. Z uwagi na powyższe, nie jest możliwe zwolnienie osoby z opłat za dostawę gazu w budynku wyposażonym w zbiorczy gazomierz.

Wyświetleń: 2949 komentarze: 13 Wrzuć na Facebooka 31.03.2018, 14:33r. Drukuj




Powrót


tomasz @ 15:13, 31.03.2018

IP: 178.213...244

400 zł. kosztuje licznik do gazu. Kup sobie emerycie zapłać za montaż i będziesz miał taniej,.... równowartość 60 miesięcy po 9 zł.

Ok @ 16:05, 31.03.2018

IP: 94.254...16

Popieram..

Basia @ 16:23, 31.03.2018

IP: 46.215...60

Gazownia pobiera miesięczny abonament i nie jest on niższy niż 9 zł. Przed kupnem licznika należy dokładnie sprawdzić czy będzie przez Spółdzielnię ( czy przez Gazownię) naliczany abonament.

gaz @ 18:43, 31.03.2018

IP: 37.47...192

auto masz nie jezdzisz a OC trzeba płacic , to jak z instalacja gazowa w bloku konserwacja i gotowosc do uzywania tez kosztuje.

złoty @ 19:11, 31.03.2018

IP: 188.146...136

Odciąć gaz zaworem odcinającym, który na pewno istnieje dla każdego lokalu i zaplombować.

mieszkaniec @ 20:11, 31.03.2018

IP: 94.254...55

Niedługo spółdzielnia zamontuje internet i dociągnie telewizję kablową i też pobierane będą opłaty jak powyżej, czy ktoś korzysta czy nie. To normalne?
Radzę oddać sprawę do sądu o niesłuszne naliczanie opłat. Spółdzielnia NIE MA PRAWA narzucać nikomu takich opłat, gdy z tego medium nie korzystamy. Regulamin nie może być sprzeczny z prawem lokatorskim, a w tym przypadku jest.

Iwa @ 09:44, 01.04.2018

IP: 178.235...107

Tu nie chodzi o te 9 zł tylko o prawo. Logiczne przychodzi komisja z osm stwierdza ze w lokalu jest kuchnia elektryczna kobietę wyklucza z ryczałtu który proporcjonalnie jest naliczany na pozostałych lokatorów koniec kropka

mieszkaniec @ 23:13, 01.04.2018

IP: 78.31...114

tak na pytania i problemy mieszkańców odpowiada Pani Zambron i jaśnie najczystsza rada nadzorcza w tym bałaganie członek sie nie liczy liczą sie pieniądze od niego i nic więcej zęby Pni Zambron mogla dalej zarabiać jako emerytka i jako pracująca na etacie członkowie będą płacić na emerytkę

grazyna @ 09:35, 02.04.2018

IP: 79.184...125

gaz mam odciety przez pracownia spoldzielni od 4 lat

lolo @ 09:45, 02.04.2018

IP: 109.241...158

Jak nie mieszkasz to widocznie jest Ci niepotrzebne, jak niepotrzebne to sprzedaj i będziesz miał po problemie. angry

grazyna @ 09:51, 02.04.2018

IP: 79.184...125

c.d.do wyzej.Licznka nie moge zainstalowac indywidualnie,bo spoldzielnia nie daje zgody. Dziwne jest,ze otrzymuje nadplaty za zuzycie gazu np.11-12 zl. Jak to jest liczone? Tlumaczenie,ze podlaczona jest instalacja gazowa i musze placic jest dziwne. Kazdy lokator ma podlaczona instalacje telefoniczna. Na 10 lokali w mojej klatce sa 2 telefony stacjonarne,pozostali dawno zlikwidowali i nie placa za instalacje.Moze ktos mi poradzi jak rozwiazac ten problem?

grazyna @ 10:01, 02.04.2018

IP: 79.184...125

do legoeolo Mieszkam w tym lokalu 40 lat i nie planuje sprzedazy-starych drzew nie przesadza sie. Mam plyte indukcyjna,wiec place wiecej za prad.Dlaczego dodatkowo musze placic za gaz,ktorego nie zuzywam?

@ @ 12:38, 02.04.2018

IP: 37.47...115

Trzeba było kupić gazową tongue

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank