poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Skrzynka skarg: blok przy ul. Chętnika się sypie

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Bardzo proszę o interwencję spółdzielni w bloku przy ul. Chętnika 6 w Ostrołęce. Budynek od lat niszczeje i obecnie jest niemal ruiną - sypią się schody i ściany, pełno jest robaków.

Blok niszczeje, ale siedziba spółdzielni jest ładna i zadbana na koszt podatników. Prosimy, aby zająć się także blokiem. Czy jest szansa na odrestaurowanie klatek, przeprowadzenie remontów czy po prostu bieżące zadbanie o porządek?

Reklama Odpowiada zarząd Ostrołęckiego TBS, spółka z o.o.:
Budynek przy ul. Adama Chętnika 6 w Ostrołęce nie stanowi zasobu Spółdzielni Mieszkaniowej, ani zasobu TBS Sp. z o.o. Jest to wspólnota mieszkaniowa działająca na podstawie ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 1892 ze zm.). Wspólnotę Mieszkaniową tworzy ogół właścicieli lokali. Wszelkie remonty na nieruchomości odbywają się na podstawie decyzji właścicieli i w ramach środków zgromadzonych na funduszu remontowym wspólnoty. Każdego roku do końca pierwszego kwartału odbywa się zebranie wspólnoty, na którym między innymi są podejmowane uchwały o zadaniach remontowych do realizacji w danym roku. Na zebraniu w dniu 3 marca br. oraz w trybie indywidualnego głosowania właściciele podjęli decyzję, że w roku bieżącym opracowana zostanie dokumentacja projektowa oraz na jej podstawie zostanie wymieniona instalacja elektryczna w części wspólnej nieruchomości. Decyzja właścicieli w zakresie remontu klatek schodowych będzie podejmowana w latach następnych po zgromadzeniu potrzebnych na ten cel środków.

Bieżące utrzymanie czystości i porządku na klatkach schodowych i terenu wokół budynku jest zlecone firmie świadczącej usługi w tym zakresie. Właściciele na zebraniu wspólnoty, o którym mowa wyżej, nie wnosili uwag do jakości usługi. Na wykonywanie dezynsekcji i deratyzacji wspólnota mieszkaniowa ma również zawartą umowę. Dwa razy do roku są rozkładane środki na gryzonie w korytarzach piwniczych. Dezynsekcja klatek schodowych jest wykonywana według potrzeb. Na zebraniu właścicieli oraz w innym trybie nikt z mieszkańców nie zgłaszał problemu robaków w części wspólnej nieruchomości. Ostrołęckie TBS sp. z o.o. na podstawie umowy jest administratorem części wspólnej nieruchomości.

Wyświetleń: 2051 komentarze: 3
01.04.2018, 10:40r. Drukuj
Powrót


Tr @ 15:38, 01.04.2018

IP: 94.254...32

Trzeźwa zmienić administratora budynku,

X @ 12:20, 02.04.2018

IP: 188.146...15

Od lat w tym bloku nic nie robią tylko pożyczki biorą rzekomo na remont biorą partaczy dach robiony co roku a i tak ludziom na głowę się leje administratorka omija szerokim łukiem ten blok o nic nie można się doprosic a na zebraniach tylko mowa o parkingu żeby ucznie mieli gdzie auto zostawić w zimę nawet nie łaska odśnieżyc wjazd dla karetki tam mieszkają starsi ludzie robactwo łazi po klatkach a dezynfekcja na koszt mieszkańca jak szczury łaźiły do około bloku to administracja nie widziała problemu ale kasę to wiedza jak brać trzeba wybrać nowy zarząd a jak jest zebranie to lokatorzy też powinni uczestniczyć w zebraniu i powiedzieć swoje zdanie to że nie mogą głosować to nie znaczy że ktoś będzie za nich podejmować decyzji bo co jest uchwalone to i tak nikt nic nie wie nic nie mówią lokatorom co było na zebraniu i to jest zarząd dziękuję bardzo a Pani administrator niech się wreszcie weźmie do roboty bo w innych blokach mogą robić wszystko pod blokiem w blokach a ten blok odkąd pamiętam zawsze na końcu

jjj @ 10:16, 03.04.2018

IP: 46.76...247

Budynek nie stanowi zasobu Spółdzielni Mieszkaniowej, ani tez zasobu TBS - - administrator TBS. Paranoja!.