czwartek, 26 kwietnia 2018 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Aktualności

Kwiecień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

8 IV (niedziela)
Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne
Konkurs śpiewaków i muzykantów ludowych. Prezentacje pieśni, piosenek i melodii kurpiowskich regionu Puszczy Zielonej i Białej ocenia komisja, która przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji kurpiowskiego grania i śpiewania, integracja artystów ludowych z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej, zainteresowanie młodzieży i dzieci muzycznym dziedzictwem Kurpiów, a także promocja artystów kurpiowskich.
- godz. 10.00, sala OCK, wstęp wolny.

Reklama8 IV (niedziela)
Chwalmy Pana
Koncert utworów sakralnych. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, E. Morricone, L. Cherubiniego, G. Younga. Śpiewać będzie Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy z akompaniamentem Bartłomieja Bemowskiego.
- godz. 16.30, kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ostrołęce, ul. Kaczyńska 33.

10 IV (wtorek)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- eliminacje rejonowe, klub "Oczko", godz. 10.00.

11 IV (środa)
Za rogatką grand zabawa
Koncert z cyklu Spotkania z muzyką. - Wpisując się w nurt koncertów świętujących 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę pragniemy odwiedzić trzy największe miasta II Rzeczypospolitej - Warszawę, Wilno i Lwów. Przejdziemy się po ich ulicach, zajrzymy na podwórka, do kawiarni, na dworce, do kabaretu, czy do zwykłej tancbudy. Miejsca te stanowiły wówczas istny tygiel kultur - mazowieckiej i kresowej, miejskiej i wiejskiej, a nawet ulicznej i salonowej. Stare uliczne piosenki, podwórkowe ballady, kawiarniane tańce przywołają niepowtarzalną atmosferę przedwojennej ulicy czy tzw. ogródka, czyli ośrodków życia towarzyskiego nie tylko artystycznej cyganerii, ale zwykłych ludzi - informuje OCK.
Wykonawcy:
Agata Harz - śpiew, bębenek obręczowy,
Katarzyna Szurman - śpiew, harmonia, skrzypce,
Katarzyna Andrzejowska-DeLatour - ksylofon, skrzypce,
Jurij Pastuszenko - śpiew, gitara, buzuki.
- godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

11 IV (środa)
Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa
Koncert promujący pełne namiętności utwory z autorskiej płyty Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa. Muzykę do tekstów piosenek Kazimierza Dłuskiego skomponował Piotr Grzyb.
Wykonawcy:
Piotr Grzyb - śpiew, gitara rytmiczna,
Adam Wołosz - gitara solowa,
Jakub Rutka - instrumenty klawiszowe,
Arek Kuśmierczyk - gitara basowa,
Olga Kiersnowska - skrzypce,
Wojciech Richter - gitara solowa,
Przemysław Zera - instrumenty perkusyjne.
- godz. 19.30, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama12 IV (czwartek)
Malarstwo Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej
Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Inspiruje ją codzienność oraz miejsca, przedmioty i obrazy, które z nią współgrają. Artystka ukazuje to wszystko w taki sposób, że jej twórczość budzi niespodziewane emocje. Bąkowska-Roszkowska prowadzi widza przez puste korytarze, ciemne zaułki, niezamieszkane wnętrza, w których w zadziwiający sposób pojawia się natura - dzika, nie udomowiona. Ten surrealny klimat towarzyszy wszystkim jej obrazom, gdzie woda i wyrastające z niej rośliny zawłaszczają stworzoną przez człowieka kulturową, materialną przestrzeń. Obrazy artystki nacechowane są dużą kulturą malarską, pewnością i swobodą w malowaniu niełatwych motywów.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

13 IV (piątek)
Emigranci
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej wg Sławomira Mrożka. W "Emigrantach" bohaterowie opuszczają swoją ojczyznę z dwóch powodów. Z powodów polityczno-światopoglądowych oraz z pobudek czysto ekonomicznych, dla zarobienia pieniędzy. Jakie problemy napotykają bohaterowie na emigracji dowiemy się oglądając spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, który wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Występują: Dominik Opęchowski i Bartosz Żebrowski, reżyseria: Wojciech Kraszewski.
- klub "Oczko", godz. 19.00, wstęp wolny.

14 IV (sobota)
Lora Szafran
Koncert z cyklu Nastroje we Dwoje. Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Artystce towarzyszy zespół: Wojciech Gogolewski - fortepian, Dariusz Szymańczak - bas, Adam Lewandowski - perkusja
- godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

15 IV (niedziela)
O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci
Spektakl dla dzieci w ramach Godziny dla Rodziny. Któż z nas nie zna bajki o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie i trafiło do chatki z piernika i innych łakoci? Tyle różnych wersji tej historii powstało.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dziecko), 15 zł (osoba dorosła).

Reklama16 IV (poniedziałek)
Autyzm - co to oznacza?
Zapraszamy na spotkanie z Ewą Mierzejewską, która przybliży temat autyzmu. Punktem wyjścia będzie książka "Krzyś jest wyjątkowy - dla dzieci o autyzmie" Charlesa A. Amenta.
- godz. 14.50, Kultownia.

20 IV (piątek)
W poszukiwaniu zaginionego czasu
Gra miejska z Kultownią. Zapisy będą prowadzone w dniach 3-13 kwietnia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Kultowni, ul. AWP 40, tel. (29) 643 87 34.
- godz. 17.30, plac Bema w Ostrołęce.

20 IV (piątek)
Dziewczyny Sióstr Nazaretanek
Wernisaż wystawy fotografii Olgi Świąteckiej. Chłodne, choć przestronne przedwojenne mury. Szkoła z zasadami, ale i renomą. Świat pełen sprzeczności, modlitwy, rozterek, śmiechu. Pomiędzy rygorem, a ciepłem tego miejsca nastoletnie dziewczęta, które tęsknią za domem. I za chłopcami. Dziewczyny Sióstr Nazaretanek, to opowieść o szkolnym życiu uczennic prywatnego gimnazjum i liceum prowadzonych przez siostry Nazaretanki w Warszawie. Nie innym niż życie rówieśnic. Cykl jest fragmentem projektu multimedialnego.
Olga Świątecka z wykształcenia ekonomistka, dziennikarka i fotograf. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2007 roku pisząc, redagując, fotografując i prowadząc projekty marketingowe w agencjach reklamowych i prasie.
- godz. 18.00, hol OCK.

20 IV (piątek)
Czekoladki
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co ci się trafi. Spektakl jest idealnym tego odzwierciedleniem. Z wyglądu słodkie i niewinne, w środku - sami się przekonajcie! Spektakl autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej.
Występują: Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Justyna Kita, Małgorzata Śmiarowska, Paulina Zawadzka. Reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- klub "Oczko", godz. 19.00.

27 IV (piątek)
Zacznij od Bacha
Koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Artystki Studia Piosenki przypomną piosenki Zbigniewa Wodeckiego - wszechstronnego muzyka wirtuoza, kompozytora, aranżera, wybitnego wokalisty obdarzonego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami.
Wystąpią: Martyna Dulewicz, Wiktoria Dobrowolska, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz
Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino, Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce.
- godz.19.00, klub "Oczko".

Odsłon: 2107 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:03, 05.04.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

PartnerAGD
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko