środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

Kwiecień w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

8 IV (niedziela)
Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne
Konkurs śpiewaków i muzykantów ludowych. Prezentacje pieśni, piosenek i melodii kurpiowskich regionu Puszczy Zielonej i Białej ocenia komisja, która przyznaje nagrody w poszczególnych kategoriach. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji kurpiowskiego grania i śpiewania, integracja artystów ludowych z kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Białej, zainteresowanie młodzieży i dzieci muzycznym dziedzictwem Kurpiów, a także promocja artystów kurpiowskich.
- godz. 10.00, sala OCK, wstęp wolny.

Reklama 8 IV (niedziela)
Chwalmy Pana
Koncert utworów sakralnych. W programie koncertu znajdą się utwory m.in. W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, E. Morricone, L. Cherubiniego, G. Younga. Śpiewać będzie Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy z akompaniamentem Bartłomieja Bemowskiego.
- godz. 16.30, kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ostrołęce, ul. Kaczyńska 33.

10 IV (wtorek)
63 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- eliminacje rejonowe, klub "Oczko", godz. 10.00.

11 IV (środa)
Za rogatką grand zabawa
Koncert z cyklu Spotkania z muzyką. - Wpisując się w nurt koncertów świętujących 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę pragniemy odwiedzić trzy największe miasta II Rzeczypospolitej - Warszawę, Wilno i Lwów. Przejdziemy się po ich ulicach, zajrzymy na podwórka, do kawiarni, na dworce, do kabaretu, czy do zwykłej tancbudy. Miejsca te stanowiły wówczas istny tygiel kultur - mazowieckiej i kresowej, miejskiej i wiejskiej, a nawet ulicznej i salonowej. Stare uliczne piosenki, podwórkowe ballady, kawiarniane tańce przywołają niepowtarzalną atmosferę przedwojennej ulicy czy tzw. ogródka, czyli ośrodków życia towarzyskiego nie tylko artystycznej cyganerii, ale zwykłych ludzi - informuje OCK.
Wykonawcy:
Agata Harz - śpiew, bębenek obręczowy,
Katarzyna Szurman - śpiew, harmonia, skrzypce,
Katarzyna Andrzejowska-DeLatour - ksylofon, skrzypce,
Jurij Pastuszenko - śpiew, gitara, buzuki.
- godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł.

11 IV (środa)
Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa
Koncert promujący pełne namiętności utwory z autorskiej płyty Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa. Muzykę do tekstów piosenek Kazimierza Dłuskiego skomponował Piotr Grzyb.
Wykonawcy:
Piotr Grzyb - śpiew, gitara rytmiczna,
Adam Wołosz - gitara solowa,
Jakub Rutka - instrumenty klawiszowe,
Arek Kuśmierczyk - gitara basowa,
Olga Kiersnowska - skrzypce,
Wojciech Richter - gitara solowa,
Przemysław Zera - instrumenty perkusyjne.
- godz. 19.30, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 12 IV (czwartek)
Malarstwo Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej
Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Inspiruje ją codzienność oraz miejsca, przedmioty i obrazy, które z nią współgrają. Artystka ukazuje to wszystko w taki sposób, że jej twórczość budzi niespodziewane emocje. Bąkowska-Roszkowska prowadzi widza przez puste korytarze, ciemne zaułki, niezamieszkane wnętrza, w których w zadziwiający sposób pojawia się natura - dzika, nie udomowiona. Ten surrealny klimat towarzyszy wszystkim jej obrazom, gdzie woda i wyrastające z niej rośliny zawłaszczają stworzoną przez człowieka kulturową, materialną przestrzeń. Obrazy artystki nacechowane są dużą kulturą malarską, pewnością i swobodą w malowaniu niełatwych motywów.
- godz. 19.00, Galeria Ostrołęka.

13 IV (piątek)
Emigranci
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej wg Sławomira Mrożka. W "Emigrantach" bohaterowie opuszczają swoją ojczyznę z dwóch powodów. Z powodów polityczno-światopoglądowych oraz z pobudek czysto ekonomicznych, dla zarobienia pieniędzy. Jakie problemy napotykają bohaterowie na emigracji dowiemy się oglądając spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, który wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.
Występują: Dominik Opęchowski i Bartosz Żebrowski, reżyseria: Wojciech Kraszewski.
- klub "Oczko", godz. 19.00, wstęp wolny.

14 IV (sobota)
Lora Szafran
Koncert z cyklu Nastroje we Dwoje. Uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. Artystce towarzyszy zespół: Wojciech Gogolewski - fortepian, Dariusz Szymańczak - bas, Adam Lewandowski - perkusja
- godz. 17.00, sala OCK, bilet 30 zł.

15 IV (niedziela)
O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci
Spektakl dla dzieci w ramach Godziny dla Rodziny. Któż z nas nie zna bajki o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie i trafiło do chatki z piernika i innych łakoci? Tyle różnych wersji tej historii powstało.
- godz. 12.00, sala OCK, bilety: 7 zł (dziecko), 15 zł (osoba dorosła).

Reklama 16 IV (poniedziałek)
Autyzm - co to oznacza?
Zapraszamy na spotkanie z Ewą Mierzejewską, która przybliży temat autyzmu. Punktem wyjścia będzie książka "Krzyś jest wyjątkowy - dla dzieci o autyzmie" Charlesa A. Amenta.
- godz. 14.50, Kultownia.

20 IV (piątek)
W poszukiwaniu zaginionego czasu
Gra miejska z Kultownią. Zapisy będą prowadzone w dniach 3-13 kwietnia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Kultowni, ul. AWP 40, tel. (29) 643 87 34.
- godz. 17.30, plac Bema w Ostrołęce.

20 IV (piątek)
Dziewczyny Sióstr Nazaretanek
Wernisaż wystawy fotografii Olgi Świąteckiej. Chłodne, choć przestronne przedwojenne mury. Szkoła z zasadami, ale i renomą. Świat pełen sprzeczności, modlitwy, rozterek, śmiechu. Pomiędzy rygorem, a ciepłem tego miejsca nastoletnie dziewczęta, które tęsknią za domem. I za chłopcami. Dziewczyny Sióstr Nazaretanek, to opowieść o szkolnym życiu uczennic prywatnego gimnazjum i liceum prowadzonych przez siostry Nazaretanki w Warszawie. Nie innym niż życie rówieśnic. Cykl jest fragmentem projektu multimedialnego.
Olga Świątecka z wykształcenia ekonomistka, dziennikarka i fotograf. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2007 roku pisząc, redagując, fotografując i prowadząc projekty marketingowe w agencjach reklamowych i prasie.
- godz. 18.00, hol OCK.

20 IV (piątek)
Czekoladki
Spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz co ci się trafi. Spektakl jest idealnym tego odzwierciedleniem. Z wyglądu słodkie i niewinne, w środku - sami się przekonajcie! Spektakl autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej.
Występują: Aleksandra Gąska, Oliwia Kruczyk, Justyna Kita, Małgorzata Śmiarowska, Paulina Zawadzka. Reżyseria - Wojciech Kraszewski.
- klub "Oczko", godz. 19.00.

27 IV (piątek)
Zacznij od Bacha
Koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego. Artystki Studia Piosenki przypomną piosenki Zbigniewa Wodeckiego - wszechstronnego muzyka wirtuoza, kompozytora, aranżera, wybitnego wokalisty obdarzonego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami.
Wystąpią: Martyna Dulewicz, Wiktoria Dobrowolska, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz
Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino, Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce.
- godz.19.00, klub "Oczko".

Wyświetleń: 2195 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 05.04.2018, 10:03r. Drukuj
Powrót