poniedziałek, 24 września 2018 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności

O polskich odkrywcach XIX i XX wieku w "Muzeum dla Seniora"

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na wykład pt. "Polscy odkrywcy i wynalazcy w XIX i na początku XX wieku", który odbędzie się w cyklu spotkań "Muzeum dla Seniora". Udział w projekcie jest bezpłatny.

Spotkanie będzie kolejnym z cyklu wykładów historycznych, których celem jest przedstawienie mało znanych zagadnień z dziejów naszej ojczyzny.

Reklama Okres zaborów powszechnie kojarzony jest z powstaniami i walką narodowowyzwoleńczą. Celem wykładu jest przedstawienie mniej znanych aspektów dziejów narodu bez państwa, jakim byli Polacy we wspomnianym czasie. Nasi goście poznają dokonania takich postaci jak: Edmund Strzelecki, Henryk Arctowski, Benedykt Dybowski, Ignacy Łukasiewicz czy Maria Skłodowska-Curie.

Projekt "Muzeum dla Seniora" jest skierowany do osób, które zakończyły aktywność zawodową, lecz w dalszym ciągu chcą rozwijać się i obcować z kulturą. Spotkania mają na celu rozwój intelektualny, poszerzenie wiedzy o historii i kulturze Kurpiowszczyzny, a także umożliwienie starszemu odbiorcy dostępu do oferty edukacyjnej muzeum.

Więcej informacji pod numerem telefonu: (29) 764-54-43 w. 43.

Spotkanie rozpocznie się 26 kwietnia br. o godz. 16.00 w budynku muzeum przy placu gen. J. Bema 8.

Wyświetleń: 744 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07.04.2018, 11:05r. Drukuj
Powrót