poniedziałek, 24 września 2018 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności

"Dni Książki dla Dzieci" w SP nr 2 (zdjęcia)

Fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w OstrołęceKtóż z nas nie marzył o tym, by choć raz i choć na chwilę przenieść się w niezwykłą krainę baśni, pełną magii, fantazji i czarów? Taką okazję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, którzy uczestniczyli w zajęciach pod hasłem "Dni Książki dla Dzieci".

Spotkania zorganizowane w szkolnej bibliotece były nawiązaniem do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego co roku 2 kwietnia, w dniu urodzin największego baśniopisarza świata - Hansa Christiana Andersena.

Reklama Andersen jest patronem tego dnia, ponieważ to właśnie jego baśnie są znane na całym świecie, a przeczytane raz w dzieciństwie, zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

- Obchody "Dnia Książki dla Dziecka" mają na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, rozwijanie zainteresowań literaturą oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Nasi uczniowie, którzy brali udział w obchodach święta dowiedzieli się wielu ważnych informacji i mało znanych ciekawostek dotyczących życia prywatnego i artystycznego H. Ch. Andersena. Dzieci uświadomiły sobie ze zdumieniem, że tak znany obecnie człowiek miał często trudne i smutne życie, zwłaszcza w dzieciństwie. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach na podstawie min. takich baśni: "Brzydkie kaczątko", "Królowa Śniegu", "Calineczka", "Dziewczynka z zapałkami", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Stokrotka" - czytamy w relacji z wydarzenia.

Konkursy pozwoliły organizatorom zajęć wyłonić z każdej klasy najlepszych znawców baśni Andersena. "Dni Książki dla Dzieci" w Szkole Podstawowej nr 2, odbywały się od 10 do 13 kwietnia br.

Zobacz zdjęcia:
"Dni Książki dla Dzieci" w SP nr 2

Wyświetleń: 479 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 17.04.2018, 09:51r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK