niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Aktualności

Radna wnioskuje o doposażenie placu zabaw i remont ulicy

Na biurko prezydenta Ostrołęki Janusz Kotowskiego cyklicznie są składane interpelacje od lokalnych samorządowców. Pisma dotyczą głównie próśb o realizacje różnych inwestycji. Tym razem dwa wnioski złożyła Grażyna Sosnowska.

Pierwsza interpelacja zawiera prośbę o doposażenie placu zabaw przy ulicy Krańcowej w nowe zabawki dla najmłodszych dzieci.

Reklama - Rodzice dzieci sugerują, że przydatnym byłby mały domek ze ścianką wspinaczkową, podwójna huśtawka, zabawka typu mały pająk. Prośba podyktowana jest potrzebą powiększenia liczby zabawek, ponieważ na placu jest tylko pięć niewielkich urządzeń sportowych, a przy większej liczbie dzieci (szczególnie w piątki, soboty, niedziele i wakacje), dzieci i wnuki mieszkańców osiedla mają utrudnioną możliwość korzystania z placu zabaw - napisała w interpelacji radna Sosnowska.

Drugie pismo dotyczy remontu ulicy Kazimierza Pułaskiego. Radna zauważyła, że do tej pory został prawie w całości ułożony chodnik oraz wykopano studzienkę. Natomiast w jezdni nadal jest sporo ubytków o dużej powierzchni i głębokości.

Reklama - Ruch pieszy i samochodowy jest utrudniony i niebezpieczny. Szczególnie dlatego, że ulica prowadzi nie tylko do budynków mieszkalnych, ale przebiega również w pobliżu trzech placówek oświatowych. Uzupełnienie ubytków i położenie nowej warstwy bitumicznej na pewien czas rozwiąże problem. Wydaje się to zasadne, ponieważ rodzice uczniów, dyrektorzy szkół jak i mieszkańcy okolicznych budynków kilkakrotnie zwracali uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej. Ponadto w obecnym roku Szkoła Podstawowa nr 4 będzie obchodziła jubileusz 100-lecia, a wyremontowana jezdnia przyczyni się do estetycznego wyglądu tego miejsca - uzasadniła radna.

Czekamy na odpowiedź prezydenta Ostrołęki. Do sprawy wrócimy.

Wyświetleń: 1211 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 17.04.2018, 11:00r. Drukuj
Powrót


Rebeliant Remek @ 14:39, 18.04.2018

IP: 188.146...147

Jak miło wiedzieć, że mamy radnych/radną. Przynajmniej przed wyborami😀😀😀
Ja bacznie staram się śledzić lokalną politykę tak o Pani zapomniałem. Przepraszam, ale nie raziła Pani aktywnością 😀

ewa @ 20:00, 18.04.2018

IP: 37.47...91

Tak to prawda aktywność wzrasta a tak podnoszę rękę lub nie albo wychodzę w niezrecznych syruacjach taka ta radna bezradna

mieszkaniec @ 21:46, 18.04.2018

IP: 31.1...108

dajcie spokój kobiecie a poza tym jest to najbardziej aktywna radna robiąca bardzo wiele dla osiedla i jego mieszkańców.

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK