czwartek, 20 września 2018 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość, stracił prawo jazdy

Ponad 120 km/h, z taką prędkością jechał w obszarze zabudowanym 38-letni kierowca saaba. Jazda zakończyła się dla mieszkańca powiatu wyszkowskiego utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem. Policjanci zatrzymali mężczyznę na terenie gminy Olszewo-Borki.

W poniedziałek 16 kwietnia jeden z patroli ostrołęckiej drogówki na terenie gminy Olszewo-Borki mierzył prędkości kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym. Około godziny 11.15 zatrzymali do kontroli osobowego saaba, który w obszarze zabudowanym prawie potroił dopuszczalną prędkość.

Reklama - Za kierownicą saaba siedział mieszkaniec powiatu wyszkowskiego w wieku 38 lat, który poruszał się przy ograniczeniu do 50 km/h aż 121 km/h. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał za popełnione wykroczenie mandat w wysokości 400 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych dziesięć punktów karnych - informuje asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostrołęcka policja apeluje do kierowców, aby pomimo coraz lepszych warunków atmosferycznych stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Wraz z poprawą pogody mundurowi odnotowali w ostatnim czasie wzrost zdarzeń drogowych, szczególnie jeśli chodzi o jednoślady.

- Zanim zdecydujemy się na podwojenie prędkości w obszarze zabudowanym, to zastanówmy się dobrze czy stać nas i naszą rodzinę, aby trzy miesiące zrezygnować z korzystania z auta. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy - ostrzega rzecznik.

Wyświetleń: 1341 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 17.04.2018, 14:01r. Drukuj
Powrót


Hahaha @ 18:22, 17.04.2018

IP: 5.172...132

To o ile trzeba przekroczyć prędkość żeby dostać 500 zł ?