piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pytań: dlaczego nie można podwieźć samochodem pacjenta do budynku szpitala?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Dlaczego nie można podwieźć samochodem pacjenta bezpośrednio do budynku, w którym świadczona jest nocna i świąteczna pomoc? W tym przypadku dotyczyło to ponad dziewięćdziesięcioletniej kobiety z chorymi nogami.

Dlaczego w SOR młodzi, w pełni zdrowia mężczyźni przywiezieni przez policjantów są obsługiwani poza kolejnością, a staruszka musi czekać?

ReklamaOdpowiada Ryszard Sidorzak, zastępca dyrektora ostrołęckiego szpitala ds. administracyjno-technicznych:
W odpowiedzi na zapytanie czytelnika w sprawie możliwości podwiezienia samochodem pacjenta bezpośrednio do budynku, w którym świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna, w imieniu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wyjaśniam, że organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej została zorganizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie i w pomieszczeniach szpitalnych najbardziej właściwych i możliwych do świadczenia takiej pomocy.

Pragnę stwierdzić, że szpital na swoim terenie posiada parkingi dla pacjentów przyjeżdżających do szpitala z pełną infrastrukturą i w ilości miejsc zapewniających zaparkowanie każdego samochodu. Ze względu na rozległy teren szpitala i wewnętrzną organizację pracy i bezpieczeństwo wewnętrzne - nie możemy zabezpieczyć i umożliwić dojazdu bezpośrednio pod każde drzwi szpitala. W trosce o pacjentów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zabezpieczono możliwości dowiezienia osób mających problemy z chodzeniem wózkami szpitalnymi, które znajdują się w SOR i w korytarzu poradni przy wejściu głównym.

ReklamaOdpowiada Bogusława Rentflejsz, zastępca dyrektora ostrołęckiego szpitala ds. pielęgniarstwa:
W odpowiedzi na pytania czytelnika o przyjęcia poza kolejnością w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pacjentów zatrzymanych do osadzenia w PDOZ, dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce uprzejmie informuje, że wynika to ze względów bezpieczeństwa i porządkowych oraz konieczności ograniczenia zbędnego absorbowania służb mundurowych do celów administracyjnych. Pragniemy nadmienić, że powyższa zasada nie obowiązuje w przypadku konieczności podjęcia czynności medycznych wobec pacjentów przebywających w SOR, zakwalifikowanych podczas segregacji medycznej do natychmiastowej lub pilnej interwencji (kolory czerwony, pomarańczowy lub żółty).

Wyświetleń: 6520 komentarze: -
11:24, 22.04.2018r. Drukuj