czwartek, 2 lipca 2020 r., imieniny Jagody, Urbana, Martyniana

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: bezpańskie psy atakują w Łątczynie

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
W Łątczynie (gmina Troszyn) doszło do ataku bezpańskich psów na zwierzęta gospodarcze oraz małe dzieci. Sprawa została zgłoszona na policję i do wójta. Nic nie zostało w tej sprawie zrobione.

W niedzielę 8 kwietnia te same psy zaatakowały grupkę bawiących się dzieci, jedno z nich zostało pogryzione. Pytanie do policji oraz wójta gminy Troszyn, czy mają zamiar zająć się tą sprawą czy będą czekać aż stanie się tragedia?

Reklama Odpowiada Edwin Mierzejewski, wójt gminy Troszyn:
Gmina o bezpańskich, agresywnych psach została powiadomiona przez mieszkańca miejscowości Łątczyn w piątek 6 kwietnia br. Po otrzymaniu zgłoszenia, pracownik urzędu gminy niezwłocznie powiadomił policję oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radysach, w celu odłowienia bezpańskich psów. Z informacji uzyskanej ze schroniska w Radysach wynika, że działania zostały podjęte, skutkiem czego w poniedziałek 9 kwietnia został odłowiony jeden pies. Obecnie pies ten przebywa w schronisku i poddany jest 14-dniowej kwarantannie.

Wyświetleń: 1417 komentarze: 6
28.04.2018, 12:00r. Drukuj
Powrót


paula @ 13:23, 28.04.2018

IP: 37.47...97

No ale sterylizacja taka niepotrzebna. Ja pilnuję swojej s*ki/psa. S*ka musi mieć chociaż jeden raz szczeniaki, inaczej zwariuje. I wiele innych bredni przyczynia się do bezdomności zwierząt. Póki człowiek nie zrozumie, że psy nieprzeznaczone do hodowli (czyli niezarejestrowane w ZKwP), się sterylizuje/kastruje, dopóty takie sytuacje będą miały miejsce.
To człowiek jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy! Każdy właściciel psa/kota powinien obligatoryjnie poddać go zabiegowi! W przeciwnym razie, pies powinien trafić do odpowiedzialnego właściciela.

Paula 2 @ 16:17, 28.04.2018

IP: 78.152...229

Suniaa nie musi mieć raz szczeniaków i powinno się edukować ludzi w tym temacie. Trzeba zmusić osoby do dbania o sterylizację ich zwierząt, inaczej będziemy mieć jeszcze więcej bezpańskich i niechcianych psów. Tak ciężko poświęcić czas i zawieźć zwierzaka do weta na zabieg? To może nie powinniście mieć zwierząt?

Onaka @ 09:40, 29.04.2018

IP: 178.235...49

Często rano w niedzielę, będąc na spacerze ze swoim psem, obserwuję dziwne zjawisko - biegające nerwowo, często głodne i chude bezpańskie psy. Dziś również spotkałam na ul. Pileckigo przy śmietniku dwa pieski z obrożami. Dziwne, ale kojarzę to z niedzielnym rynkiem. Smutne to bardzo - przyjechać, wyrzucić i odjechać.

Łączyniak @ 17:28, 29.04.2018

IP: 185.135...143

Te psy które atakują w Łątczynie należą do Pana radnego gminy Troszyn zamieszkałego w Łątczynie.

Ppp @ 18:50, 29.04.2018

IP: 94.254...12

Z kopa zaje,bac albo kijem. Ja tak robie i zaden kundel mi du.py nie zawraca.

Czlowiek jest wazniejszy niz pies. Nie ma prawa taki zapchlony kundel stwarzac zagrozenia czlowiekowi.

Gdzie my zyjemy? W europie czy afryce ze dzikie zwierzeta beda nam zycie uprzykszac

paula do Ppp @ 16:12, 30.04.2018

IP: 37.47...97

Nie rozumiesz, że to człowiek i tylko on jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Gdyby ludzie mieli łby na karku i odpowiednio dbali o swoje zwierzęta (czyli, np. sterylizacja), to takich sytuacji by nie było! Trzeba zacząć od siebie, a później bluźnić na bezpańskie zwierzęta, które są w całej tej sytuacji najmniej winne. To jest zwierzę, ma instynkt, nie zaprosisz go na pogadankę, i nie wytłumaczysz, że gryźć nie wolno! Pies się zachowuje po "psiemu", bo taka jest jego natura, a jak się chce żeby się "ucywilizował", to trzeba zadbać, aby bezdomności nie było. A to leży w gestii człowieka, nie psa.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter