piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Ubieram

Aktualności

Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu

Fot. RCKK w MyszyńcuRegionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zaprasza na XXIX Jarmark Kurpiowski, podczas którego zaprezentują się kapele ludowe, grupy śpiewacze, wokaliści oraz tancerze. Na zakończenie konkursu, około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs ma na celu przede wszystkim konfrontację dorobku artystycznego zespołów i grup taneczno-wokalnych z Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, kultywowanie kurpiowskiej muzyki, pieśni i tańców, uaktywnianie zainteresowań twórczych i odtwórczych muzyki, pieśni i tańca, promocja twórczości taneczno-wokalnej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pielęgnowania tradycji.

Reklama Artyści wystąpią w kilku kategoriach głównych: grupy śpiewacze, soliści, kapele kurpiowskie, młodzi instrumentaliści oraz zespoły taneczne. Grupy będą podzielone także na kategorie wiekowe. Występy i prezentacje uczestników konkursu oceniać będzie komisja, która weźmie pod uwagę m.in. dobór repertuaru, oryginalność, choreografię, czy walory językowo-gwarowe oraz ubiór.

Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu Pl. Wolności 58 lub złożyć osobiście w sekretariacie RCKK w terminie do 18 maja br. do godz. 16.00. Organizator zobowiązuje się do powołania kompetentnej komisji oceniającej, przygotowania nagród i dyplomów, zapewnienia ciepłego posiłku i miłej atmosfery. Na zakończenie - około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs odbędzie się 27 maja 2018 roku o godz. 10.00 w Amfiteatrze RCKK, ul. Dzieci Polskich 2. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie RCKK w Myszyńcu.

Wyświetleń: 2947 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 02.05.2018, 08:43r. Drukuj
Powrót


Myszyniak @ 11:21, 16.05.2018

IP: 31.0...76

Brawo

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank