poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu

Fot. RCKK w MyszyńcuRegionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zaprasza na XXIX Jarmark Kurpiowski, podczas którego zaprezentują się kapele ludowe, grupy śpiewacze, wokaliści oraz tancerze. Na zakończenie konkursu, około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs ma na celu przede wszystkim konfrontację dorobku artystycznego zespołów i grup taneczno-wokalnych z Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, kultywowanie kurpiowskiej muzyki, pieśni i tańców, uaktywnianie zainteresowań twórczych i odtwórczych muzyki, pieśni i tańca, promocja twórczości taneczno-wokalnej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pielęgnowania tradycji.

ReklamaArtyści wystąpią w kilku kategoriach głównych: grupy śpiewacze, soliści, kapele kurpiowskie, młodzi instrumentaliści oraz zespoły taneczne. Grupy będą podzielone także na kategorie wiekowe. Występy i prezentacje uczestników konkursu oceniać będzie komisja, która weźmie pod uwagę m.in. dobór repertuaru, oryginalność, choreografię, czy walory językowo-gwarowe oraz ubiór.

Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu Pl. Wolności 58 lub złożyć osobiście w sekretariacie RCKK w terminie do 18 maja br. do godz. 16.00. Organizator zobowiązuje się do powołania kompetentnej komisji oceniającej, przygotowania nagród i dyplomów, zapewnienia ciepłego posiłku i miłej atmosfery. Na zakończenie - około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs odbędzie się 27 maja 2018 roku o godz. 10.00 w Amfiteatrze RCKK, ul. Dzieci Polskich 2. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie RCKK w Myszyńcu.

Odsłon: 1881 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 08:43, 02.05.2018r. Drukuj
Powrót


Myszyniak @ 11:21, 16.05.2018

IP: *.*.121.76

Brawo

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko