piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Ubieram

Aktualności

Zofia Warych z Myszyńca laureatką Muzyki Źródeł

Zofia Warych, fot. RCKK w MyszyńcuW tegorocznej edycji nagród Muzyka Źródeł wyróżniona została m.in. kurpiowska śpiewaczka Zofia Warych z Myszyńca. To ju z szósta edycja konkursu w którym honorowani są wybitni artyści ludowi kultywujący tradycje i przekazujący następnym pokoleniom bogactwo kulturowe.

Zofia Warych urodziła się 25 marca 1939 r. w Dębach w powiecie ostrołęckim. W Myszyńcu mieszka od 1957 r.

Reklama Swoją działalność koncertową rozpoczęła w latach 90. Wcześniej poświęciła się wychowywaniu dzieci i obowiązkom domowym. Artystka występowała z Zespołem Śpiewaczym z Ciesiny, z którym za namową siostry Eugenii zadebiutowała na scenie kazimierskiej. Później dołączyła do myszynieckiego zespołu i zaczęła występować w roli solistki. Jako zdobywczyni wielu nagród jest zauważana i doceniania przez jurorów najrozmaitszych festiwali. Urzeka jej autentyzm, niepowtarzalność, styl i osobliwość wykonań kurpiowskich pieśni.

Nagrodzeni artyści wystąpią podczas koncertu inauguracyjnego tegoroczny festiwal muzyki folkowej - 10 maja o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Festiwal trwający od 10 do 13 maja br. organizuje Polskie Radio.

Wyświetleń: 1448 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 05.05.2018, 12:29r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank