poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

Zofia Warych z Myszyńca laureatką Muzyki Źródeł

Zofia Warych, fot. RCKK w MyszyńcuW tegorocznej edycji nagród Muzyka Źródeł wyróżniona została m.in. kurpiowska śpiewaczka Zofia Warych z Myszyńca. To ju z szósta edycja konkursu w którym honorowani są wybitni artyści ludowi kultywujący tradycje i przekazujący następnym pokoleniom bogactwo kulturowe.

Zofia Warych urodziła się 25 marca 1939 r. w Dębach w powiecie ostrołęckim. W Myszyńcu mieszka od 1957 r.

ReklamaSwoją działalność koncertową rozpoczęła w latach 90. Wcześniej poświęciła się wychowywaniu dzieci i obowiązkom domowym. Artystka występowała z Zespołem Śpiewaczym z Ciesiny, z którym za namową siostry Eugenii zadebiutowała na scenie kazimierskiej. Później dołączyła do myszynieckiego zespołu i zaczęła występować w roli solistki. Jako zdobywczyni wielu nagród jest zauważana i doceniania przez jurorów najrozmaitszych festiwali. Urzeka jej autentyzm, niepowtarzalność, styl i osobliwość wykonań kurpiowskich pieśni.

Nagrodzeni artyści wystąpią podczas koncertu inauguracyjnego tegoroczny festiwal muzyki folkowej - 10 maja o godz. 19.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Festiwal trwający od 10 do 13 maja br. organizuje Polskie Radio.

Odsłon: 1199 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12:29, 05.05.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko