środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

Radny założył się o pączka, że elektrownia w Ostrołęce nie powstanie

Działka, na której ma powstać nowa elektrowniaNa wykonawcę nowego bloku węglowego wybrano ofertę GE Power oraz Alstom Power Systems. Rozstrzygnięcie przetargu nie jest jednak równoznaczne z rozpoczęciem budowy. Sprawę poruszył Maciej Kleczkowski na ostatniej sesji, zaproponował też zakład o pączka.

Najtańszą ofertę o wartości 4 mld 849 mln 828 tys zł przedstawiło China Power Engineering Consulting Group, zaś najdroższą konsorcjum Polimex-Mostostal S.A. oraz Rafako - 9 mld 591 mln 540 tys. zł. Ofertę w przetargu na budowę elektrowni węglowej Ostrołęka C złożyło też konsorcjum GE Power, Alstom Power Systems S.A.S. na kwotę 6 mld 23 mln 34 tys. 950 zł. O złożonych ofertach pisaliśmy w artykule "Trzech chętnych do budowy nowej elektrowni w Ostrołęce. Najtańsi Chińczycy". Ostatecznie na wykonawcę nowego bloku węglowego wybrano GE Power oraz Alstom Power Systems. Żaden z oferentów nie złożył odwołania od wyników przetargu na budowę bloku energetycznego w Ostrołęce.

Reklama - Rozstrzygnięcie postępowania nie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zawarcie kontraktu z generalnym wykonawcą, ponieważ do wyrażenia takiej zgody konieczna jest między innymi zgoda rad nadzorczych Energi oraz Enei. Zakończenie postępowania przetargowego nie oznacza również wyrażenia zgody na wydanie polecenia rozpoczęcia prac - czytamy na stronie "Biznes Alert".

Postępowanie prowadzi spółka Elektrownia Ostrołęka, której udziałowcami są Energa i Enea. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zamawiający podał kwotę 4,803 mld zł, którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

A może zakład o pączka...
Kwestię budowy bloku węglowego poruszył radny Maciej Kleczkowski podczas ostatniej sesji rady miasta.

- Panie prezydencie, powiedział pan, że elektrownia powstanie. Według mnie, elektrownia w Ostrołęce nie zostanie wybudowana. Takie są fakty. Na dziś nikt nie zgadnie, nie powie czy ja czy pan ma rację. Ja jestem przekonany, że nowa elektrownia węglowa w Ostrołęce nie powstanie - stwierdził stanowczo radny Kleczkowski.

Reklama - Przygotowano postępowanie, rozstrzygnięto je w dużym trudzie, nie było odwołań, jest wszystko przygotowane i są bardzo jasne deklaracje najwyższych przedstawicieli polskiego rządu, którzy nie znikną za pół roku albo za miesiąc. Pan Maciej mówi, że nie będzie budowana. Oczywiście jest wiele sił, które próbują walczyć, zakładają niektórzy stowarzyszenia na rzecz ziemi i istot wszystkich, które twierdzą, że trzeba zablokować budowę. W moim przekonaniu jest to dla naszego regionu potężna szansa rozwojowa. Kto jej nie rozumie, tzn. że wiele nie rozumie z rzeczywistości. Region i miasto na tym skorzysta. Są jednak środowiska, które mówią, że nie trzeba budować i nie będzie budowy, powołują się na różnych ekspertów - powiedział Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki. - W odróżnieniu od rządów PO i PSL, ten nowy rząd ma jasną determinację, żeby ta elektrownia była. Oczywiście nie tylko dla regionu czy Ostrołęki, ale też dla bezpieczeństwa energetycznego ojczyzny, żeby zmniejszyć uzależnienie od Rosjan. Można zaklinać rzeczywistość i życzyć, żeby jej nie było. W moim przekonaniu to wielka szansa dla miasta regionu i dla naszego budżetu - skwitował włodarz.

Kleczkowski podkreślił, że nie jest przeciwnikiem budowy bloku węglowego, chce jedynie pokazać fakty.

- Ja mówię to co jest realne, jak wygląda na dzień dzisiejszy. Czytam publikacje. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale czytam co piszą fachowcy, np. że Ostrołęka nie będzie miała za chwilę ważnego pozwolenia zintegrowanego. Brak pozwolenia zintegrowanego uniemożliwia rozpoczęcie prac budowlanych. Chodzi o to, żeby pokazywać fakty, a nie obiecywać cały czas, że elektrownia powstanie - wyjaśnił radny Kleczkowski.

Do dyskusji dołączył przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

Reklama - Ciesze się, że będzie to polska elektrownia, z polskich kopalni, polska spółka kolejowa będzie ten węgiel przewoziła, będziemy tworzyć miejsca pracy dla Polaków i dla naszych mieszkańców, i że będzie w Ostrołęce - powiedział Grabowski. - Panie Macieju, żeby nie wiem co pan mówił i nie wiem jak zaklinał, to będzie polski węgiel, polska energia i zabezpieczenie energetyczne ojczyzny.

Na koniec Kleczkowski zaproponował przewodniczącemu rady miasta zakład o pączka, że elektrowni jednak nie będzie. Zakład został przyjęty.

Wyświetleń: 8999 komentarze: 176 Wrzuć na Facebooka 09.05.2018, 13:15r. Drukuj
Powrót


Krzyś @ 13:55, 09.05.2018

IP: 31.0...116

Proponuję cukiernie Leszczyńskich.

elektryk @ 14:16, 09.05.2018

IP: 46.170...1

Niby pączek a kiełbasa wyborcza !
I koryto+ dla PiSÓW

Rebeliant Remek @ 14:18, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Panie przewodniczący... Litości. Po co ten patriotyczno-narodowy ton. Jaka Polska, jaka ojczyzna, jaki polski węgiel i w ogóle i w szczególe. To nie walka o wrak tupolewa, a zwykły interes, gdzie należy liczyć się z rachunkiem ekonomicznym tego przedsięwzięcia, które póki co jest kompletnie nieopłacalne i nie ma powodu by Polacy dopłacali do zachcianek grupy pisowców ze wsi Ostrołęka. A w racając do patriotycznego przewoźnika i patriotycznego węgla. Węgiel jak i przewoźnik w swym patriotyzmie w sporej części wywodzą się niestety z Federacji Rosyjskiej😁

Proponuję poniechać dalszych zakładów, lub teraz już negocjować cenę dużej ilości pączków 😁😁😁

dser @ 14:18, 09.05.2018

IP: 78.152...49

Sprzedam pączka, atrakcyjna cena 1 330.16 zł.
Panie radny, szczegóły na internetowej giełdzie długów.
Kojarzy pan?

lol @ 14:20, 09.05.2018

IP: 46.170...18

z adwokatem laughing laughing laughing laughing

tępiciel lemingów @ 14:32, 09.05.2018

IP: 37.248...247

Brawo radny, ale pan wjechał na ambicje, pierwszy raz muszę pochwalić.

tępiciel lemingów @ 14:36, 09.05.2018

IP: 37.248...247

Remek, przecież w Ostrołęce jest elektrownia. Dlaczego jeszcze działa, skoro to nieopłacalne i z Federacji Rosyjskiej?

Anna - Kurpiowska Panna @ 14:37, 09.05.2018

IP: 78.8...33

Dzień dobry!

Cyt. "Na koniec Kleczkowski zaproponował przewodniczącemu rady miasta zakład o pączka, że elektrowni jednak nie będzie. Zakład został przyjęty".

Moi drodzy!

Bałamutny artykuł, bałamutny zakład. Obydwie układające się strony nie doprecyzowały warunków honorowego zakładu. Wszak nie jest wiadomym szerokim warstwom społeczeństwa ostrołęckiego, czy przegrywający zakład funduje pączka z Lidla za 0,45 zł, czy z cukierni za 1,50 złocisza.
Ponadto nic nam nie wiadomo, czy paczek mam być z dżemem, z POwidłem czy z zwykłą, POsPOlitą marmeladą, w cukrze pudrze, czy w lukrze?

Najmilsi!

Jaki stawiacie wyniki w tym frapującym cała naszą lokalną społeczność zakładzie?
Jeżeli chodzi o moją skromną osobę, to odrzucając precz swoje preferencje POlityczne, sądzę niezachwianie, że to domowy budżet pana Kleczkowskiego niebawem POmniejszy się o ok. jednego złocisza. (Co na to żona p. Macieja?)

Pozdrawiam...

PS. Korzystając z okazji POzdrawiam szczególnie cieplusio, mojego ulubionego cielusia nad cielusie, cipusia Rebelyjanta Romusia, któren po raz kolejny błysnął niePOsPoOlitem konceptem, wiedzom i erudycjom... smile

Pakować się I Spier/dalać @ 14:45, 09.05.2018

IP: 197.85...131

PIS w Ostrołęce to krętacze i naciągacze, żyjący za nasze pieniądze poukładani z policją i biznesmenami. Miasto i mieszkańcy tracą miliony na przekrętach PIS w mieście. PIS nie stworzył dla mieszkańców żadnych miejsc pracy, a rozwalił cały drobny handel i tysiące osób straciło pracę.

Pracę dają tylko policjantom, kolesiom, rodzinom i znajomym. Rozpisują przetargi pod kolesi, rozpisują konkursy i oferty pracy pod kolesi. Budują nam pomniki i muzea. Nasyłają policję i straż miejską na normalnych mieszkańców, a przestępców nie ścigają. Hazard w mieście kwitnie od lat, pod szkołami handlują narkotykami, a PIS i policja przymyka oczy. Organizują tylko łapanki na normalnych mieszkańców, a przestępcom nic nie robią, Ci chodzą po wolności. Budują pomniki, muzea, a nie dbają o zdrowie i leczenie mieszkańców. Nikt z PiS nie odwiedza szpitala, aby zobaczyć w jakich warunkach nie leczy się ludzi.

Nie przeszkadza im tworzyć miejsc pracy dla kolegów i znajomych, wypłacania sobie i swoim, setki tysięcy złotych nagród i premii. Doprowadzili do zamknięcia starego mostu, aby powstała przeprawa tymczasowa i kolesie z PIS zarobili miliony złotych, ale nie ma pieniędzy na odnowienie i budowę nowych żłobków czy przedszkoli. Dają pieniądze na koncerty dla powiązanych z partią PIS, a nie ma pieniędzy na imprezy miejskie dla dzieci i młodzieży. Czyli od lat zakłamanie, kolesiostwo, korupcja, kosztem niezbędnych inwestycji dla ułatwienia codziennego trudnego życia mieszkańców.

Najbiedniejsi emeryci i renciści, pracujący za minimalne krajowe, pracujące samotne matki, rodziny i opiekunowie niepełnosprawnych, nie leczone osoby starsze, wykształceni młodzi ludzie i inni są przez władze PIS dyskryminowani, wykorzystywani i oszukiwani.

Czas rozliczyć pana Kotowskiego i spółkę za te wszystkie lata marazmu, działań na niekorzyść interesu mieszkańców, trwonieniem naszych wspólnych pieniędzy, rozdawnictwa, kolesiostwa, korupcji. Czas, aby służby z zewnątrz sprawdziły działalność tej zorganizowanej grupy przestępczej zasiadającej w Ratuszu.

~~ostr @ 14:49, 09.05.2018

IP: 178.235...239

Kleczkowski co pan zrobil dla Ostroleki prosze podac jedno jedyno rzecz.Sam siebie osmiesza

Antyklekot @ 14:51, 09.05.2018

IP: 81.15...1

Tydzień na Milicji Obywatelskiej bez grzania tematu o tym jak to nie będzie nowej elektrowni - tygodniem straconym! laughing

Bobek @ 15:02, 09.05.2018

IP: 178.235...121

A ja codziennie chodzę na spacer z psem wałami syf jakich malo.Pozdrawiam.

Marta @ 15:33, 09.05.2018

IP: 46.113...20

do Bobek
ciekawe czy spacerując sprzątasz po swoim psie?

Antybobek @ 15:33, 09.05.2018

IP: 188.146...249

A ja zadam pytania? Kto robi ten syf? Czy sprzątasz codziennie po tym swoim psie załatwiającym się po drodze czy jednak udajesz, żecyo noe twój problem?

Rebeliant Remek @ 15:36, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Może warto skorzystać z tych funduszy. Oczywiście wcześniej należy sprawdzić co będzie bardziej patriotyczne, ruski tani węgiel czy fundusze unijne na które ostrołęcki PiS ma alergię 😁

Komisja Europejska planuje przeznaczyć dodatkowe 114 miliardów euro na walkę ze zmianami klimatu. Oznacza to, iż na lata 2021-2027 planowane jest przeznaczenie łącznej sumy 320 miliardów euro. Bez wątpienia prace nad zwiększeniem nakładów finansowych w celu zwalczania zmian klimatu są niezwykle ważnym momentem w historii Europy - Unia Europejska kolejny raz udowadnia, że jest faktycznym liderem oraz wspólnotą, która nie ma zamiaru odpuszczać w tej kwestii. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój odnawialnych źródeł energii, ochronę środowiska naturalnego, redukcję emisji zanieczyszczeń, a także na wspieranie inicjatyw i działań w zakresie walki z jednym z największych zagrożeń dla świata.👍

geos @ 15:45, 09.05.2018

IP: 178.235...199

Podobno, bo mnie przy tym nie było z wiadomych względów, lotnictwo radzieckie osłabiało morale niemieckich żołnierzy zrzucając, poza bombami oczywiście, ulotki z apelem-sugestią o brzmieniu "Pakujcie walizki, bo koniec Wasz bliski". To nie czas wojny, nie ma bombardowań, a jeśli to co najwyżej brudnymi słowy, ale w samym hasełku coś jest, oj coś jest.... Pakujcie walizki ....

W @ 15:58, 09.05.2018

IP: 77.255...153

I znowu wypowiedzi w komentarzach ekspertów od wszystkiego tj. Anka, rebeliant, brexit, ketuks, kaktus, tępiciel itd. Wy naprawdę na wszystkim się znacie. Jak tak to szanuje, ale jak pseudo tak to nieszanuję.

Hmm @ 16:08, 09.05.2018

IP: 176.109...6

Jaki polski węgiel? Już więcej sprowadzamy niz sami wydobywamy...

Rebeliant Remek @ 16:10, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Do W. Czy trzeba być specjalistą by umieć wyszukać i zacytować specjalistę? Mi to bynajmniej nie sprawia problemu😁

tank102 @ 16:10, 09.05.2018

IP: 79.184...86

smile Za czasów carskiej Rosji , zakłady były bardzie honorowe w tzw. "rosyjska ruletkę" smile

W demokratycznej Polski tylko o pączka. (jakie czasy taki honor).
I LOVE OSTROŁĘKA

Anna - Kurpiowska Panna @ 16:19, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do W @ 15:58,

Cyt. "I znowu wypowiedzi w komentarzach ekspertów od wszystkiego tj. Anka, rebeliant, brexit, ketuks, kaktus, tępiciel itd. Wy naprawdę na wszystkim się znacie. Jak tak to szanuje, ale jak pseudo tak to nie szanuję.

Dzień dobry!

Nie mam prawa ani plenipotencji, aby wypowiadać się za całe wymienione przez ciebie towarzystwo.
O sobie mogę jednak wspomnieć skromnie i nieśmiało, iż kończyło się dobre szkoły, przebywa się i obraca w doborowym towarzystwie, no i urodziłam się jako Sowa Pszemondżała ze Stumilowego Lasu.
Mogę więc bez fałszywej skromności powiedzieć o sobie: jestem ekspertem od wszystkiego, znam się na wszystkiem!

Pozdrawiam...

W do rebelianta @ 16:26, 09.05.2018

IP: 77.255...153

Własnie o to chodzi, że jak sie poważy waszą wypowiedź to jest riposta w stylu niby to kuluralnym: "a co? Ja sie nieznam" ... Piszesz "wyszukać i zacytować specjalistę" hm to jak coś komentujesz to słowami innych, nie swoimi ... W takim razie ja się nieznam na tym i kończę wypowiedź na temat, o którym niemam pojęcia czyli komentować komentarze w komentarzach artykułów portalu MO.

W do anka @ 16:28, 09.05.2018

IP: 77.255...153

😀

Obiektywny @ 16:29, 09.05.2018

IP: 188.146...242

Jaki przedmiot zakładu zaproponowano, takie przekonanie do własnych racji proponującego.

Anna - Kurpiowska Panna @ 16:34, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Kochani!

Co za marny dzień! My tutaj o zupełnych dpuerelach, o jakiejś elektrowni, o pączkach, a tam w Wielkiej Polityce - tragedia: po odejściu z .Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus (ps. Dość Dyktatury Kobiet), następny cios dla Naszej Młodej Demokracji - Nowoczesną opuszcza następna Joasia, tem razem Joasia Schmidt (ps. Podróżniczka).

Jak myślicie najmilsi: czy po tych straszliwych ciosach, nasza Młoda Demokracja utrzyma się przy życiu, czy jednak reżim PiSowski ogarnie cały kraj, infekując sobą wszystkie dziedziny życia społeczno-polityczno-kulturalnego? Nie masz już, nie masz nadzieje, dla Naszej Młodej Demokracji? Czy osieroceni bojownicy o postęp, wolność i demokrację z Platfomy Obywatelskiej, zdołają obronić Polskę przed reżimem PiSuarów? Ach, serce moje krwawi...

Olaboga, chyba z niemej rozpaczy, upiję się dzisiejszego wieczoru!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:37, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, czy byłbyś uprzejmy wytłumaczyć związek, między rentownością, nowej inwestycji, a obecnie działającą elektrownią - wydawało mi się, że w wyPiSywaniu głupot na ten temat, osiągnąłeś już apogeum, ale jak widać, nie doceniłem Cię.

Rebeliant Remek @ 16:37, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Do W. Nie widzę powodu. To nie konsylium lekarskie, a forum dyskusyjne. Jeśli racje specjalisty mnie przekonują to również stanę po ich stronie.

Dodam jeszcze, że generalnie nie dbam o to, czy to się komuś podoba, czy nie😀

W do rebelianta @ 16:58, 09.05.2018

IP: 77.255...153

Idem sprzontać w gararzu. Ładna pogoda, to co siem bende kisił w pokojó ...

Do r rebeliant remek @ 16:58, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Może dlatego o to nie dbasz boś głupi :) było kiedyś takie powiedzenie "kozak w necie, Ci/,pa w świecie " ,I moim zdaniem to idealnie pasuje do Ciebie i do wielu pseudo wszystko wiedzacych wypowiadających się na tym forum pod każdym artykułem .rzygam jak widzę ciągle wypowiadających o tych samych nickach . Nie macie co robić w domu ? A może jesteście z lat Kiedy można było kraść i dzięki temu się dorobiliscie A teraz skowyczecie ... ogólnie rzecz biorąc z takim po,sranym waszym podejściem ze się nic nie opłaca to byście dalej czyli w epoce kamienia łupanego . A jak chcecie swoje racje udowadniać to iść składać petycję ... uczestniczyć w konsultacjach.A nie bebzon wylewacie na klawiature od windowsa 95 i rzezbicie .każdy ma w dup/ie wasze eksperckie komentarze .A ja mam je tam na samym dnie .pozdro prosiaki

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:59, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Najciekawsze jest to, że racji tych specjalistów, jak do tej pory nikt, nie podważył, poza forumowymi przygłupami, rzecz oczywista.

Do Jan kowalski @ 17:02, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Ja z chęcią mogę stwierdzić i tez tego nikt nie podwazy że nic.niewiesz A Pie/,przysz głupoty .nie gegaJ tyle i nie zatruwaj powietrza .:) ciekawy czy w realu taki mądry byś byl

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:03, 09.05.2018

IP: 176.109...161

@up, czu to by coś zmieniło, poza tym, żer miałbyś o czym PiSać, gdybyśmy za każdym razem pisali pod innymi nickami?

To właśnie, tacy jak Ty, wychodzą z założenia, że po Was, choćby potop.

Coś, co jest nierentowne, jest po prostu... nierentowne - kłania się królowa nauk, czyli matematyka - jeżeli chcesz inwestować w interes, który będzie przynosił straty - Twoje zbójeckie prawo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:04, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, jestem w realu.

Do Jan kowalski @ 17:07, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Zadałeś chociaż maturę pajacu bo mi się wydaje że chcesz zabłysnąć Ale za bardzo nie masz czym :) Ale rozumiem .chociaż tutaj na chwilę chciałeś się stać mądry .sorry nie wyszło .nie będę z Tobą na tym forum pajacowal Bóg wie ile bo inne ciekawsze zajęcia A wy dalej się kloccie o coś na co nie macie wpływu :)bajo

Do Jan Kowalski @ 17:08, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...7adb

Oj tam oj tam.. Czepiasz się o marne 6mld złotych (z hakiem) 😂

Do Jan kowalskiDo @ 17:08, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

A ja myślałem że w Tesco krnabrny pasibrzuszku. Ewentualnie w biedronce . Bo w Oce niema realu :)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:10, 09.05.2018

IP: 176.109...161

@up, a dałbyś radę jeszcze raz, ale tym razem po polsku?

Masz dysgrafię, dysleksję i inne, tego typu dys..., czy jesteś, po prostu, analfabetą?

Do Jan kowalski @ 17:13, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Ojej teraz nie masz się czego czepnąć to do pisowni się przycxepiles .oj polaczku cebulaczku:)współczuję takim ludziom . Czepnij się siebie warchlaku

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:15, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Co robiłeś?

Nie ma "Reala", nazwa własna, ale dla Ciebie, faktycznie, w Ostrołęce nie ma "realu", bo sam jesteś fikcją, w dodatku w krzywym zwierciadle - zacznij od nauki języka ojczystego, bo to wstyd popełniać takie "byki", no chyba, że po raz kolejny powtarzasz 3 klasę podstawówki.

Do Jan kowalski @ 17:18, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Słuchaj czlowieczku .jak chcesz pogadać to zapraszam w uustronne miejsce .wtedy pokaże Ci swoje argumenty .A w trzeciej klasie podstawowki to cie zrobili i wyszło ch.......wie co .polaczek cebulaczek :) pozdrawiam Cię gnido dworska

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:21, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Co proponujesz, pojedynek na gołe klaty, czy inną rywalizację na Twoim poziomie, przepraszam za wyrażenie, intelektualnym - trudne słowo.

Rzucili Cię, analfabeto, "na odcinek", żebyś robił OT?

Silas @ 17:22, 09.05.2018

IP: 188.146...206

Ceny prądu w Niemczech przybrały wartości ujemne. Stało się tak, gdyż po raz pierwszy w historii całe zapotrzebowanie kraju na moc pokryte zostało przez m. in. elektrownie słoneczne, wiatrowe, na biomasę i wodne - informuje portal wysokienapiecie, powołując się na dane Niemieckiej Agencji ds. Sieci.
Ale tego pisuary nie rozumieją...

Rebeliant Remek @ 17:23, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Do Jan kowalski @ 17:13, 09.05.2018*.*.*.*.*.f040.b348.ee41

Proszę onucy. Onuca nie zmienia już ników. Czuć tak samo😀

Do r rebeliant remek @ 17:25, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Jak ja bym was chciał wszystkich na żywo cwaniaczki miekke palki zobaczyć osrance

Rebeliant Remek @ 17:29, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Witam jam jest rebeliant z osranymi jajkami .lubię grać na flecie i chylac się po mydełko . A miekkie fajki to moja specjalnosc mniam mniam

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:29, 09.05.2018

IP: 176.109...161

@up - jak mniemam, jesteś zmodyfikowaną wersją ABS-a, czyli ABM-em smile

Od straszenia, proszę analfabety, to są "duchi", a Ty to możesz sobie, co najwyżej palcem w bucie pokiwać, jeśli masz je odpowiednio większe i Cię nie cisną, bo beretka, to Cię ciśnie, na pewno.

Do Jan kowalski @ 17:30, 09.05.2018

IP: 2a00:f41...ee41

Rzucili to Ciebie ze skarpy w kanionie tylko taka dziaduwa to zawsze przeżyje.tego nie przemysleli

Do Rebeliant Remek @ 17:37, 09.05.2018

IP: 2a01:110f...599c

Remku Rebeliancie Szanuję Cię bardzo ale jeśli świadomie piszesz ,,ruski węgiel" to przestanę Cie szanować bo możesz kogoś nie lubić ale ludzka przyzwoitość nakazuje żeby go jednak szanować. Proponuję pisać rosyjski węgiel i rosyjski gaz, którego chyba nie wiesz ile niestety kupujemy od Rosjan a partnerów biznesowych należało by szanować.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:43, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Oho, ktoś się naumiał bawić VPN-em - brawo, zawsze to kolejny krok w rozwoju.

brexit @ 17:46, 09.05.2018

IP: 82.28...1

Wywołał mnie jakiś bałwan to posta napiszę.
Sam jestem ciekaw, czy elektrownia powstanie.Pobudowanie jej to konieczność.
Niestety PiS pokazuje swoje prawdziwe oblicze, i wycofuje się rakiem praktycznie ze wszystkich koniecznych reform.Do tego te wiernopoddańcze gesty wobec żydowskiej hucpy.
Nie sprawdzałem ostatnich sondaży poparcia dla partii politycznych.Ale obawiam się ,że ludzie się jeszcze nie zorientowali co tu jest grane, i że nie maja świadomości ,że kolejny raz dali się nabrać.
Im później się połapią tym więcej ich to będzie kosztować.

brexit @ 17:47, 09.05.2018

IP: 82.28...1

Zapomniałem w poprzednim poście :

Kaczyński na Madagaskar.

tępiciel lemingów @ 17:51, 09.05.2018

IP: 5.172...211

Ostry, wytłumacz dlaczego elektrownia w Ostrołęce działa. I nie widzę tych co chcą ją zamykać.

Silas, ceny prądu w Niemczech są trzy razy wyższe.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:51, 09.05.2018

IP: 176.109...161

brexit, na czym polega "konieczność pobudowania elektrowni węglowej w mieście Ostrołęka"?- jakbyś był tak miły, w kilku zdaniach.

Przy okazji, na czym polegało "rzucanie kłód pod nogi" ostrołęckim władzom, przez poprzedni rząd?

Łazisz po tym forum, na każdym kroku je krytykując, w dodatku traktując jak jakiś propagandowy wiec - czyżbyś był tu za karę?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:54, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, a dlaczego miałaby nie działać?

Niedawno Energa, władowała w jej modernizację kilka milionów złotych, to chyba dobrze, że działa - i ile, mnie pamięć nie myli, spora część tej modernizacji dotyczyła zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń.

Pytałem, o argumenty czysto ekonomiczne - w jaki sposób obecnie działająca elektrownia, uzasadnia ekonomicznie, powstanie nowej - mało tego, co jedno ma wspólnego z drugim?

Anna - Kurpiowska Panna @ 18:01, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Najmilsi!

Idę stąd. Dzisiaj jest marny dzień. Nasamprzód ostoja postępu i demokracji - Nowoczesna, wali się. (Odeszły dwie Joaśki - podpory Nowoczesnej). Teraz widzę, że mój pocieszny cieluś-smroduś, słodki Rebelyjancik-palancik zdenelwował się ociupinkę.Ach, cosik nie w sosie nas chwat nad chwaty Rebelyjant garbaty...

Cielusiu-Pimpusiu, przyjmij słodkie buziaczki od twojej Anny... smile smile smile

tępiciel lemingów @ 18:04, 09.05.2018

IP: 5.172...211

Ostry, dlaczego elektrownia w Ostrołęce działa skoro jest niby nierentowna?

Z rentownością nowej elektrowni jest taka różnica:
To tak jakby porównać np. WV Golfa pierwszej generacji do ostatniej. Oczywiście ten pierwszej generacji to ten z pierwszego rocznika i normalnie eksploatowany a ten z ostatniej generacji to nówka.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:08, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, a kto powiedział, że stara jest nierentowna?

Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie.

Rebeliant Remek @ 18:16, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Do Rebeliant Remek @ 17:37, 09.05.2018

Dziękuję za komentarz. Pewnie zauważyłaś/łeś, że we wcześniejszym komentarzu dotyczącym węgla pisałem o Federacji Rosyjskiej😀 Słowa "ruski" używam tylko wówczas gdy chce na głos ujawnić pisowskie dylematy😀

Pozdrawiam. Remek.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:18, 09.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, to porównanie z Golfem, wcale nie jest takie "od czapy", trzeba jedynie ustalić potrzeby - jeśli są to potrzeby rodziny, którą na taki samochód stać, to czemu nie, jeśli natomiast mierzyć to potrzebami taksówkarza, który na zakup musiałby wziąć kredyt, a jego raty przewyższałyby jego zarobki, to albo by musiałby jeździć na "kombinowanym" paliwie, albo musiałby oszukiwać klientów, albo podnieść stawkę za km, czym stałby się, niekonkurencyjny - czyli, jakbyś się nie obrócił, duda zawsze z tyłu i z nowego Golfa nici, no chyba, że ktoś świadomie, nie zważając na rachunek ekonomiczny, chce "pójść z torbami".

tępiciel lemingów @ 18:39, 09.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, przecież elektrownia w Ostrołęce jest na węgiel i jest rentowna.

Co do Golfa to albo kupujemy ostatnie generacji albo zostaje piechotka lub MZK czy Taxi. Czyli albo będzie elektrownia w Ostrołęce albo nie będzie i nie będzie prądu albo będzie import.

Golfy pierwszej generacji długo nie pojeżdżą.

Anna - Kurpiowska Panna @ 19:05, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do Rebeliant Remek @ 18:16,

Cyt. "Dziękuję za komentarz. Pewnie zauważyłaś/łeś"...

Nie dziękuj, tłuczku, nie tłumacz się, ino PiSz równo i wyraźnie, a nikt nie będzie zwracał ci słusznej uwagi, ty "rusku".

Oj, oj, mój cielusiu-cipulusiu, zaniżasz loty. Nie poznaję cię. Popraw się cielaku, bo cofnę ci swoje uznanie i stracisz moją sympatię. A teraz, za karę, marsz do kąta klęczeć na grochu. Dobrze ci tak chłopaku-cielaku... smile

Pozdrawiam. Anna.

PS. ...a jeżeli masz jakoweś "dylematy", to biegusiem, z wypiekami na twarzy, przeglądaj ostatnią stronę Tygodnika Ostrołęckiego... Hi... Hi... Hi... smile

W @ 19:12, 09.05.2018

IP: 77.255...153

OBIESZCZENIE!

Zbiórka wszystkich dziś Komentujących w komentarzach portalu moja-ostroleka. pl odbędzie się 10 maja 2018 roku o godz. 20.00 na placu Bema. Wszystkich zainteresowanych uprasza się o przyniesienie kartki, bądź też kartonu z napisem nazwy swojego nicku.

Zapraszam.

Anna - Kurpiowska Panna @ 19:25, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do W @ 19:12,

Propozycja jak najbardziej godna uwagi. Myślę jednak, że zbyt szybko chcesz ją zrealizować.
Taka akcja wymaga jednak dopracowania pewnych szczegółów, "oswojenia się" z nowa sytuacją, dokonania pewnych przemyśleń...

Chętnie poznałabym mojego lubego cielusia-pimpusia, Rebelyjanta-Cipulanta. (Ach, nieboga - myślę o nim cięgiem). Nie wiem tylko czy cieluś-pimpuś chciałby pozanać mnie, niczym nie wyróżniająca się dziewczynę z gminu. Przeca Romuś to Wielgi Pan, a ja, taka szara myszka, bez szkół, bez rozumku, bez urody...

Kochani!

A może skrzyknąć się 11-12 maja na Stadionie Miejskim, podczas tylu imprez zorganizowanych nam przez Pana prezydenta Janusza Kotowskiego i całą Radę Miasta? Ja na pewno będę. smile

Rebeliant Remek @ 19:26, 09.05.2018

IP: 188.146...203

Od pewnego czasu widoczny jest brak wypowiedzi w sprawie nowego bloku naszych pierwszokorytowych wybrańców, którzy przed wyborami parlamentarnymi, wspólnie z Kaczyńskim, lansowali się na rzekuńskich piaskach. Chodzi oczywiście o Czartoryjskiego, Mamątowa i Pawłowicz.

Zostało z tego dwóch golców i ich orkiestra. Kotowski, Grabowski i klakierzy z ratusza. Onuca, tępy i grubas.

tępiciel lemingów @ 19:34, 09.05.2018

IP: 194.126...230

Wystarczy, że się radny wypowie na temat elektrowni. On jest najważniejszy.

W do ani @ 19:59, 09.05.2018

IP: 77.255...153

A czego tu się bać? Czy chudu, czy gruby, czy umalowany czy nieumalowany a ładny jest każdy z nas ... W tłumie ludzi niebędziemy się szukać ... Spontanicznie zbierzmy się i o punkt 20.00 ukażmy swoje karteczki z nazwą nicku. Ot, o co w tym wszystkim chodzi. A pewien jestem, że jeżli by do takiej sytuacji doszło, to i tak pójdziemy wszyscy, kulturalnie rozmawiając, na piwko czy soczek, ale wszyscy razem bez krzyków pisemnych a z humorem słownym ... Ehh...

XXX @ 20:25, 09.05.2018

IP: 37.128...168

Na pewno nie powstanie, nie powstaną też bulwary, nie powstanie też obwodnica miasta w propagandzie przedwyborczej,żadna elektrownia,nie powstanie też STARE MIASTO , nie wrócą młodzi, którzy uciekli przed głupotą. Pozostaną muzea,pomniki , kościoły , marsze ulicami ku świętych itd. itd.Mam nadzieję , że Anka Pisanka panienka -też pójdzie w siną dal.

Anna - Kurpiowska Panna @ 20:27, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do W do ani @ 19:59,

Cyt. "pójdziemy wszyscy, kulturalnie rozmawiając, na piwko czy soczek",

Nie... Nie... Nie... Byle nie ohydne piwsko! Organicznie nie cierpię tego paskudztwa. To już wolę kieliszeczek dobrej, zmrożonej wódeczki. Jednak najbardziej ukontentowana byłabym szklaneczką słodkiej, orzeźwiającej limoniady...

Ach, nie mogę doczekać się chwili, gdy moje spojrzenie zetknie się ze spojrzeniem ulubionego cielusia-pimpusia, Rebelyjanta-Cipulanta...

Cielusiu! Tęsknię! Przyjdź i smutek w radość zmień!

. @ 20:45, 09.05.2018

IP: 94.254...182

Klekot, jak jesteś przeciwko elektrowni to nawet się nie przyznawaj żeś z Ostrołęki

Anna - Kurpiowska Panna @ 20:45, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do XXX @ 20:25,

Dobry wieczór!

Cyt. "Mam nadzieję, że Anka Pisanka panienka - też pójdzie w siną dal".

Najdroższy!

Żywisz nadzieję, że po wyborach samorządowych pójdę w siną dal? Swoim wpisem wlałeś w moje gorące serce i tęskną duszę, nadzieję na ziszczenie się moich najgorętszych, najbardziej wytęsknionych marzeń.

Ach, każdego wieczoru, przed zaśnięciem, marzę, aby pójść w siną dal, twarz przy twarzy, dłonie w dłoniach, przytulona, z takim chłopcem jak ty... Chciałabym szeptać ci do ucha tęskną pieśń miłości, wlewać w ciebie wciąż nowe zaklęcia, po czym, wzruszona, zemdlona, opuściłabym ramiona i pochyliłabym się w twoje objęcia.

Czy chciałbyś porwać mnie w krainę snów i pomaszerować ze mną - lewa prawa, w siną dal?

W do ani @ 20:48, 09.05.2018

IP: 77.255...153

A no też napisałem soczek. A jak chcesz to i mogę niezłą berbeluchę Ci załatwić, y dryneczka se ciapniesz. Ale to tylko specjalnie dla Ciebie, Aniu ... Dobranoc ....................... A i nie jestem robotem ...

tępiciel lemingów @ 21:00, 09.05.2018

IP: 194.126...230

"Kwestię budowy bloku węglowego poruszył radny Maciej Kleczkowski podczas ostatniej sesji rady miasta."

Jakie są tego powody? Uważam, że to dlatego, bo już dawno nie było na MO wzmianki o nowej elektrowni.

Odsłon: 3905 komentarze: 71

Wyborcy widzą pracę radnego na rzecz miasta.

Anna - Kurpiowska Panna @ 21:02, 09.05.2018

IP: 78.10...233

Do W do ani @ 20:48

Soczek? Dlaczego - nie!? Może być. Berbelucha - wykluczona. A fe... Z miłym ukontentowaniem natomiast, skosztowałabym znamienitej Mioduszki... Tak, tak... Mioduszka to jest to, co Anna lubi najbardziej...

Dobranoc... smile

brexit @ 21:18, 09.05.2018

IP: 82.28...1

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:51, 09.05.2018
IP: *.*.52.161

brexit, na czym polega "konieczność pobudowania elektrowni węglowej w mieście Ostrołęka"?- jakbyś był tak miły, w kilku zdaniach. "
Dowci py też ci trzeba kilka razy tłumaczyć ?

X @ 21:29, 09.05.2018

IP: 78.149...21

Czy WY 🐏🐏🐏🐏🐏
;🐏🐏🐏🐏㈁
5;🐏🐏🐏🐏Ԁ
15;🐏🐏🐏🐏€
015;🐏🐏🐯🐯
8015;🐯🐯🐯🐏
28015;🐏🐏🐏🐏&#
128015;🐏🐏🐏🐏&
#128015;🐏🐏🐏🐏
🐏🐏🐏🐏🐏
;🐏🐏-NY MYSLICIE ZE KTOS TE WASZE PIERDO..LONIE CZYTA?

XXX do panienki czy tam Wojtusia @ 21:29, 09.05.2018

IP: 37.128...168

Nie lub mnie tak bardzo ,bo puszczę pawia.

M&M's @ 22:16, 09.05.2018

IP: 188.146...231

Do wygaśnięcia pozwolenia zintegrowanego pozostało 52 dni. Tyle czasu pozostało, zgodnie z prawem, do rozpoczęcia elektrowni.
Misiek pakuj się do miski.

Wo @ 22:55, 09.05.2018

IP: 95.49...184

Mam nadzieję że radny nie wygra bo jeśli prezydent będzie musiał kupić pączka to radny kulig wystąpi z interpelacją czy przetarg na ciastko został przeprowadzony zgodnie z prawem. Ponadto zarząda fotokopii faktur i wszystkich dokumentów związanych z tym przedsięwzięciem. No i co by ludzie gadali gdyby lukier popękał...

Panie Prezydencie @ 23:09, 09.05.2018

IP: 5.172...224

Gdyby naprawdę myślał Pan o rozwoju regionu a nie o reklamówkach, to nie pozbył by się Pan jedynego fachowa, który chciał i potrafił zbudować tę elektrownię zastępując go krętaczem Misiem i pajacem Galankiem.

olo @ 23:19, 09.05.2018

IP: 2a01:110f...276b

Dla totalnej opozycji to jest tak,im gorzej dla Polski,tym lepiej dla nich...
Dorze ze ludzie POgonili to dziadostwo...

do Wo @ @ 00:09, 10.05.2018

IP: 2a01:110f...276b

Dobreee wink

Kris @ 00:34, 10.05.2018

IP: 2a00:f41...9301

Oczywiście że nowej elektrowni nie będzie nawet przetarg na wybudowanie od nowa ulicy Krańcowej rozstrzygnięto w grudniu, wygrała oczywiście Ostrada, termin maja do końca czerwca a na ul Krańcowej do dzisiaj nie zrobiono absolutnie nic, nie wiem czy to dobrze czy źle gdyby taka elektrownia powstała jak faktycznie wpływało by to na rozwój miasta w trakcie jej budowy jak i w czasie jej działania i w jakim stopniu trupa by ona środowisko ja porostu realnie patrzę na tą sprawę i stwierdzam że nawet nie zaczną jej budowy.

fffffff @ 01:56, 10.05.2018

IP: 188.146...154

jaki radny taki zAklad

kl @ 05:29, 10.05.2018

IP: 178.235...24

Ludzie myślący, pisowskie trolle, normalni mieszkańcy Ostrołęki w swoich zapędach i politycznym zapamiętaniu, zapomnieliście, że wczoraj była kolejna rocznica zakończenia II wojny światowej.Pis i kościół katolicki chce abyśmy o faszyżmie i jego zbrodniach zapomnieli.Faszyzm teraz wraca, na Jasnej Górze święcą im maczety i pały, w kościołach Białegostoku święcą im ,,sztandary,,.Elektrowni w Ostrołęce nie będzie ale również w Urzędzie pracować nie powinien ,,nacjonal,,!!

tępiciel lemingów @ 05:39, 10.05.2018

IP: 194.126...230

kl, w Rosji pamiętają 9 maja, w Europie 8 maja.

W UM nie powinni pracować komuniści, faszyści i rosyjskie trolle.

Rebeliant Remek @ 05:52, 10.05.2018

IP: 188.146...203

Tak mnie wzięło z rana na folk i na golec PiS orkiestra😀

Ja nie jestem w ciemię bity, siłę drobnych znam,
Nadrukują niech pieniędzy w reklamówki nam.

Tu gdzie wczoraj stał Jarosław, jutro blok C ma nam powstać,
A, gdzie Jurek Turbokozak, pomnik chwały PiS 😀

tępiciel lemingów @ 06:41, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Gdy elektrownia nie powstanie, to należy na tym miejscu postawić pomnik w kształcie pączka

Dolek @ 07:06, 10.05.2018

IP: 37.248...249

Liderem inwestycji w odnawialne źródła energii od dłuższego czasu pozostają Chiny. Już od kilku lat przeznaczają na zieloną energię ogromne pieniądze. Jako niekwestionowany lider na rynku światowym zostały nagrodzone za wysiłki włożone w rozwój OZE przez Międzynarodową Agencję Energetyczną. Agencja poinformowała, że Chiny zainwestowały w OZE tyle, co Europa i USA łącznie. Chiny są obecnie największym światowym rynkiem, jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe. Kiedy ONZ przedstawiło założenia dotyczące polityki ograniczającej emisję CO2, to właśnie rząd chiński jako jeden z pierwszych przedstawił swoje propozycje dotyczące między innymi zwiększenia udziału niskoemisyjnych źródeł energii. W 2016 roku Chiny uzyskały aż 19 GW mocy z energii wiatrowej. W przypadku nowych mocy słonecznych również niekwestionowanym liderem stały się Chiny, które uzyskały z tego źródła 34 GW. W Porównaniu z USA, które może się pochwalić "tylko" 11 GW, to aż trzykrotnie więcej. Warto też nadmienić, że Chiny nie tylko inwestują w odnawialne źródła energii w kraju, ale również za granicą. W 2015 roku suma inwestycji wyniosła ponad 100 mld dolarów. Natomiast w 2016 roku nastąpił kolejny wzrost, szczególnie w makroinwestycjach. Do 2030 roku Chiny będą pozyskiwać aż 1/4 światowej energii wiatrowej. Ponadto państwo to może pochwalić się posiadaniem aż pięciu największych producentów paneli słonecznych. Tam swą siedzibę ma również największy producent turbin wiatrowych. Obecnie nie ma kraju, który mógłby uzyskać takie wyniki jak Chiny.

nacjonal. @ 07:08, 10.05.2018

IP: 176.109...211

lewaku powinieneś być zadowolony,że oto sam łunijny nadkomisarz ludowy junkers wraz z brukselskimi biskupami hucznie świętowali narodziny ,zyda Marksa w katedrze.
...żydokomuniści dziś z biskupami się bratają a to znaczy,że teraz już razem maja wspólnego wroga,nacjonalistów

...ludzie,co wy,jakie zwycięstwo,dla nas wojna z kacapią i szwabią jeszcze się nie zakończyła,nadal walczymy o wolną i niezależną Polskę.

tank102 @ 07:10, 10.05.2018

IP: 79.184...13

Wybory za pasem a elektrowni nowej brak.
Chwała Bogu dzięki temu będziemy żyć.

Rebeliant Remek @ 07:34, 10.05.2018

IP: 188.146...203

Gruby. Za frazesami o wstawaniu z kolan PiS leży na cycach przed biskupami, rabinami, szarańczą zza Buga, w USA Trampkowi robi laskę. A tam gdzie są pieniądze i możliwości jak UE , Rosja biega i jazgocze o zydokomunie jak mały kundel zza płotu.

nepota @ 08:08, 10.05.2018

IP: 46.170...1

Jerzy Grabowski syna Marcina Grabowskiego pączkami karmił i stąd niezwykły awans na dyrektora.
Ludzie karmcie dzieci pączkami a będą żyć jak pączki w maśle.

tępiciel lemingów @ 08:29, 10.05.2018

IP: 5.172...53

tank102,

"Wybory za pasem a elektrowni nowej brak.
Chwała Bogu dzięki temu będziemy żyć."
bez prądu.

ja @ 08:33, 10.05.2018

IP: 37.47...109

Pracuje jeden blok w elektrowni od kilku tygodni i to na wymuszeniu na minimum mocy gdyby nie proszkownia i xella to elektrownia juz by stała wiec po co nam kolejna elektrownia skoro prad bierzemy ze wszystklich stron tylko nie z Polski wassat

tępiciel lemingów @ 08:33, 10.05.2018

IP: 5.172...53

nepota, lepiej dla miasta i okolic karmić pączkami Grabowskiego niż Kleczkowskiego.

tępiciel lemingów @ 08:37, 10.05.2018

IP: 5.172...53

ja, jest potrzebna elektrownia w Ostrołęce żeby nie brać prądu z zagranicy.

nepota @ 08:43, 10.05.2018

IP: 46.170...1

Jerzy Grabowski syna Marcina Grabowskiego pączkami karmił i stąd niezwykły awans na dyrektora.
Ludzie karmcie dzieci pączkami a będą żyć jak pączki w maśle.

Edek @ 08:49, 10.05.2018

IP: 178.235...40

O pół litra powinni się założyć. Wartość zakładu zaproponowana przez Macieja Kleczkowskiego wskazuje, że nie traktuje poważnie swoich spekulacji na temat Elektrowni wassat

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:52, 10.05.2018

IP: 94.254...134

brexit, jeśli do tej pory tego nie dostrzegłeś, to nasze piczucie humoru różni się, jakby to powiefzieć diametralnie - przypominam nieśmiało, że zadałem również drugie pytanie - nie doczytałeś?

Tępy, który parametr użyty przez profesora z AGH, uważasz za fałszywy?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:54, 10.05.2018

IP: 94.254...134

Edek, zakład jest formą dyskusji - równie dobrze, mogliby się założyć o przekonanie - stawka, w tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia.

tępiciel lemingów @ 10:22, 10.05.2018

IP: 5.172...53

Ostry, wszystkie argumenty profesora z AGH uważam za fałszywe, skoro w Ostrołęce jest czynna elektrownia węglowa. Niech profesor to mi wytłumaczy, jakim cudem stara może działać, a nowa nie może.

Rebeliant Remek @ 11:30, 10.05.2018

IP: 188.146...190

Tępy po co ci tłumaczyć, jak i tak nie zrozumiesz😀 Wystarczy, że rozumieją ci bez ubytków w klepkach😀

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 11:31, 10.05.2018

IP: 2a01:110f...5c6b

to po co te wszystkie ekspertyzy,analizy tych najlepszych uczonych i zaprzyjaznionych ekspertow,jak wiadomo ze i tak nie powstanie...?

Do radnego Kleczkowskiego @ 11:51, 10.05.2018

IP: 188.146...245

ZAWISC , ZAWISC I jeszcze raz ZAWISC .
Kleczkowski niech odpowie jesli zostalby prezydentem czy popieral bedzie budowe elektrowni czy bedzie ja torpedowal .
Krotkie pytanie

szary człowiek @ 12:13, 10.05.2018

IP: 46.170...1

Dlaczego dzieci PiSÓW mają się jak pączki w maśle ??

Anna - Kurpiowska Panna @ 12:43, 10.05.2018

IP: 78.10...25

Do, XXX do panienki czy tam Wojtusia @ 21:29,

Dzień dobry!

Cyt. "Nie lub mnie tak bardzo, bo puszczę pawia".

Przykro mi, mój kawalerze, ale wpadłeś w moje sidła. Nie ma - zmiłuj się. Mój żeś ty, mój, najdroższy... Jestem niesłychanie uparta. Takiemu zacnemu kawalerowi jak ty, nigdy nie odpuszczę. Cokolwiek stanie się, musisz być mój, mój, tylko mój... Choćby płonął świat cały - zdobędę cię. Uszczęśliwię cię na wieki...

A na dolegliwości gastryczno-żołądkowe polecam ci, mój najdroższy kawalerze, napar z rumianka, dziurawca lub mięty. (Pij małymi łykami 3 razy dziennie przed posiłkiem). Gdy te łagodne, domowe środki nie pomogą, zalecam Gastrolit lub Ranigast. (Zażywaj według załączonej ulotki).

Pozdrawiam... Życzę dobrego samopoczucia psycho-fizycznego... smile

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:48, 10.05.2018

IP: 176.109...76

Tępy, pytam więc ponownie - co ma wspólnego stara elektrowni, z rentownością nowej - podaj chociaż jedną korelację między nimi?

Jak rozumiem, jesteś lepszym specjalistą od profesora, renomowanej wyższej uczelni, który zawodowo zajmuje się takimi zagadnieniami - no, no - z takim ego, musisz uważać na ostre przedmioty, bo jak pękniesz, to będzie mnóstwo smrodu.


A, skąd niby, jeśli nie z ekspertyz, mielibyśmy wiedzieć, czy coś jest rentowne, czy nie?

tępiciel lemingów @ 14:26, 10.05.2018

IP: 5.172...53

Ostry, pytam ponownie, dlaczego stara elektrownia może działać, a nowa nie może?

Ja w tym temacie mniej wiem niż profesor i dlatego pytam.


Jak rozumiem, jesteś lepszym specjalistą od profesora, renomowanej wyższej uczelni, który zawodowo zajmuje się takimi zagadnieniami - no, no - z takim ego, musisz uważać na ostre przedmioty, bo jak pękniesz, to będzie mnóstwo smrodu.

A, skąd niby, jeśli nie z ekspertyz takiego np. profesora, mielibyśmy wiedzieć, czy coś jest rentowne, czy nie?

To co wiem, jakie są różnice między starą elektrownią a nową:
w nowej będzie mniej pracowników niż w starej oraz mniej węgla będzie spalać na wyprodukowanie kW.

Nowa elektrownia będzie rentowniejsza.

Do tepiciel @ 15:09, 10.05.2018

IP: 176.109...6

Tylko stara juz jest, a na nową trzeba wylozyc kilka miliardów (i to my za to zapłacimy). Taki mały nieistotny szczegół...

brexit @ 16:07, 10.05.2018

IP: 82.132...31

Do tepiciel @ 15:09, 10.05.2018
*.*.48.6
Tylko stara juz jest, a na nową trzeba wylozyc kilka miliardów (i to my za to zapłacimy). Taki mały nieistotny szczegół..."
Taaaaa
Matołom trzeba prosto.
Tak samo jak z elektrownią i z prądem jest z krową i mlekiem.
Jak chceta się bałwany mleka napić to trzeba, albo samemu krowę kupić, albo kupić mleko od kogoś kto kupił krowę.
Nie wiem czy teraz tępy kmiotku dotarło.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:53, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, a kto powiedział, że nowa nie może działać? - w ogóle, nie ma podstaw do tego typu stwierdzeń i nikt tak nie twierdzi - analiza wykazała, że, pomijając wpływ na środowisko, ta inwestycja będzie nieopłacalna - rozumiesz, czy nadal nie?

Nie musisz się znać - przejrzyj sobie wyliczenia, o których piszemy i sobie to sprawdź - jeśli znajdziesz jakąś analizę przeczącą tej, to ją przedstaw - nie swoją, bo Ty jesteś na to, po prostu za głupi, ale jakiegoś autorytetu w tej dziedzinie, który zakwestionowałby tamtą.

brexit, zaproponuj swoim "angielskim" sąsiadom, wybudowanie elektrowni węglowej, to będziesz stamtąd spieprzał, szybciej, niż Ci się wydaje, że potrafisz - ze względu na swoją mentalna emigrację, jesteś ostatnim, który powinien się wypowiadać w temacie czegoś, co będzie zagrażało życiu i zdrowiu Ostrołęczan.

Dolek @ 17:03, 10.05.2018

IP: 37.248...32

Ponad 20 podmiotów zgłosiło się do przetargu PKN Orlen na wykonanie koncepcji technicznej projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Łączna moc inwestycji może wynieść 1200 MW. Obecnie prowadzony jest dialog techniczny z oferentami - podała spółka.

tępiciel lemingów @ 17:55, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, pytam jeszcze raz, dlaczego stara elektrownia działa, a nowa nie powinna powstać? Dlaczego nowa jest nieopłacalna, a stara działa?

Pytam kogoś, kto się na tym zna, niech mi poda powody, różnice między starą i nową elektrownią. Ja podałem dwa powody, że nowa będzie rentowniejsza: mniej załogi i mniej węgla przy tej samej energii wyprodukowanej.

Dolek, i o to chodzi, niech będzie jak najwięcej różnych źródeł prądu.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:04, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, to Ty, tak oczywistych rzeczy nie rozumiesz???

A, co z kosztami budowy i obsługą kredytu na jej zbudowanie - spadnie nam ta kasa z Księżyca?

tępiciel lemingów @ 18:11, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, nie pytam o koszty budowy, pytam o opłacalność eksploatacji, dokładnie o te słowa:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

Jak to jest, że eksploatacja starej elektrowni jest opłacalna, a w przypadku nowej ma być inaczej?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:19, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, udajesz głupszego niż jesteś?

Sprawdź sobie te wyliczenia, bo jak widzę, boisz się tego jak ognia, skoro wyPiSujesz takie głupoty - co, Twoim zdaniem, stanie się z kosztami inwestycji - Ty nie masz bladego pojęcia o podstawach ekonomii - gdzie zapiszesz w biznesplanie, a później w bilansie, koszty powstania inwestycji - to nie są, Twoim zdaniem, koszty wpływające na cenę produktu finalnego - ręce mi opadły, jak można być tak zaślepionym i głupim.

Do brexit @ 18:25, 10.05.2018

IP: 2a00:f41...6e15

A to są tylko dwa wyjścia? Albo moja krowa na kredyt, gdzie trawę będę kupowal od sąsiada, albo mleko od krowy sąsiada?
To ja szukam innej opcji. Mam kozę, ktora też daje mleko i jest tańsza w utrzymaniu.

Zresztą, jak mleko krowie od sąsiada będzie tańsze w skali życia krowy, to wolę takie mleko i kilka złotych w kieszeni 😁

Do brexit @ 18:28, 10.05.2018

IP: 2a00:f41...6e15

A tak na poważnie, to nie neguje budowy tej elektrowni, o ile cena prądu nie wzrośnie nawet o grosz. Jak jest opłacalna to czemu nie.
Jeśli jednak będę musiał do niej dopłacać to jestem na nie.

Niech zapaleni zwolennicy pokuszą się o wyliczenia jej rentowności, uwzględniając koszt jej budowy i eksploatacji i jaki to będzie miało wpływ na klienta końcowego.

tępiciel lemingów @ 18:34, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, udajesz głupszego niż jesteś, tak prostych pytań o swoje słowa nie rozumiesz?


Przedstaw wyliczenia, dlaczego stara elektrownia jest opłacalna, a nowa nie jest.

W tych wyliczeniach nie ma słowa o kosztach budowy:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

Napisz na jakich podstawach piszesz te słowa?

"energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce "

Dlaczego energia wyprodukowana przez nowszy model elektrowni będzie wielokrotnie wyższa niż przez starszy model?

Nie masz bladego pojęcia w tym temacie, o podstawach ekonomii.

Do tepiciel @ 18:37, 10.05.2018

IP: 2a00:f41...ca7a

Dodajesz po prostu koszty jej budowy do całego bilansu.

Kupujesz samochod na kredyt. Co z tego, ze mniej pali jak dodając koszty kredytu w ogolnym rozrachunku wychodzi dużo drożej niz byś kupił starszy model z wiekszym spalaniem za gotówkę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:44, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, czy koszty powstania, są kosztami, które należy uwzględnić w cenie produktu finalnego, czy można je pominąć?

tępiciel lemingów @ 18:49, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, wytłumacz, swoje słowa:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

Jakim cudem się opłaca wożenie węgla do starej elektrowni?

Nie odwracaj futrzaka ogonem o kosztach budowy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:56, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, powołałem się na analizę, tam masz wszystko napisane, "czarno na białym" - zajrzyj do niej - nie bój się, ona Cię nie ugryzie.

Rebeliant Remek @ 18:58, 10.05.2018

IP: 188.146...190

Dajcie już spokój. Tępy już dawno się zawiesił, płyta mu się zacięła, a zwoje popaliły. Szkoda klawiatury.

tępiciel lemingów @ 19:05, 10.05.2018

IP: 5.172...178

Ostry, i co zrozumiałeś z tej analizy profesora? Powtarzasz bezdurno. Zawiesiłeś się na tej analizie, a na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć.

Dlaczego eksploatacja starej elektrowni się opłaca, a nowej nie będzie się opłacać?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:12, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Niniejszym, serdecznie przepraszam, Tępego oraz wszystkich innych, którzy nie wiedzą, że koszty powstania inwestycji, należy uwzględnić przy określaniu ceny produktu finalnego - niestety, uczestnicząc w dyskusji, zakładam, że interlokutor dysponuje przynajmniej fundamentalną wiedza na temat, na który się wypowiada - widocznie Tępy i jemu podobni, dostają wszystko w prezencie (czytaj, za darmola) i dlatego nie wiedzą o kosztach inwestycyjnych, nie wspominając nawet o czymś takim jak kredyt i koszty jego obsługi.

tępiciel lemingów @ 19:16, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, dzięki za to, że się przyznałeś, że nie jesteś Ostry. Piszesz bez sprawdzania trzecią prawdę tego typu:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

Całe te wyliczenia profesora o kosztach eksploatacji nowej elektrowni można o kant tyłka potłuc.

Nowa elektrownia będzie ekonomiczniejsza niż stara.

Anna - Kurpiowska Panna @ 19:22, 10.05.2018

IP: 78.8...85

Najmilsi!

Przepraszam, że wtrącam się wam w tak zajmującą, odkrywczą i merytoryczną dyskusję, ale zajmę wam tylko chwilkę czasu i zniknę, pozwalając wam kontynuować tę szlachetną szermierkę słowną.

Kochani!

Jak zapewne wiecie, od jutrzejszego popołudnia, aż do niedzieli, na stadionie miejskim, odbędzie się szereg imprez kulturalno-gastronomicznych, które to imprezy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych uczestników. (Patrz, prawy górny róg na tej stronie).

Narzekacie robaczki na brak imprez, na wiochę, na nudy, na zastój, marazm i stagnację, więc teraz Pan Prezydent wraz z Radą Miasta wytrącił wam skutecznie oręż krytykanctwa z ręki - jeżeli będziecie marudzić na takie imprezy jak Konwój Kantry czy Fud Trak Festiwal, to wyjdziecie po prostu na pospolitych głupków i niewydarzonych burków.

Tak więc, najmilsi, jeżeli chcecie uchodzić w towarzystwie za ludzi kulturalnych, światowych, obytych w świecie, to od jutra przez trzy kolejne dni, spotykamy się na stadionie miejskim przy ul. Witosa. (Pogoda i dobry humor - zapewnione).

Dziękuję za uwagę i wysłuchanie mnie, oddaję głos miłym dyskutantom i z wypiekami na twarzy obserwuję biernie, pięknie i twórczo rozwijającą się dyskusję pt. Blaski i cienie budowy nowego bloku energetycznego w Ostrołęce... smile


PS. Upraszam szanownych WOS-ów o szczególną ostrożność podczas pobytu w Ostrołęce.
Zaiste, nie chciałabym czytać po zakończeniu ciągu imprez, na Mojej Ostrołęce, że znowu "Folcfagen Golf II na blachach z powiatu, wymusił pierwszeństwo... etc... etc... etc...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:27, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Gdyby thebil, miał świadomość tego, że jest thebilem, to pewnie thebilem by nie był - mój udział w dyskusji z thebilem, uważam za zakończony.

tępiciel lemingów @ 19:30, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, o sobie piszesz. I z tyłkiem w kąt uciekasz.

Nowa elektrownia będzie ekonomiczniejsza niż stara. tak jak Golf pierwszej generacji niż Golf ostatniej generacji.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:39, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tak, proszę Tępego, pod warunkiem, że dostaniesz tego Golfa za darmo, a właściwie, dlaczego Golfa, przecież wielokrotnie ekonomiczniejsza jest Tesla, a więc wszyscy ludzie, ze względów ekonomicznych, powinni poprzesiadać się na Tesle, czemu więc tego nie robią - czyżby ludzie byli aż tak głupi, że tego nie rozumieją i nie chcą oszczędzać swoich pieniędzy?

tępiciel lemingów @ 19:49, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, a Ty znowu o kosztach budowy. Płyta Ci się zacięła?

Ekonomiczniej jest się 'przesiąść" na elektrownię nowej generacji.

brexit @ 19:53, 10.05.2018

IP: 82.28...1

Poniżej cytat z portalu pch24 pl

"Podpisanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447 to największa porażka Rzeczypospolitej Polskiej w ostatnich kilkudziesięciu latach – tak uważają dr Ewa Kurek, Witold Gadowski i Stanisław Michalkiewicz, których portal PCh24 pl poprosił o komentarz w tej sprawie.– 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – mówi w rozmowie z PCh24 pl Stanisław Michalkiewicz.

– Przez cały okres prac nad ustawą 447 polskie władze i największe ośrodki opiniotwórcze milczały w tej sprawie. Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – podkreśla publicysta.

– Zdecydowana większość Polaków albo nie interesuje się nadciągającą grabieżą polskiego majątku, albo wierzy w zapewnienia rządu, że wszystko będzie dobrze i nic złego nam nie grozi. Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród... Zostawię to bez komentarza – podsumowuje Stanisław Michalkiewicz."

brexit @ 19:54, 10.05.2018

IP: 82.28...1

Za portalem pch24 pl

Dr Ewa Kurek

"– Od strony prawnej, powtarzam - dla mnie to wszystko jest nielogiczne! Jak obce państwo może ustanawiać prawo dla innego państwa? Na jakiej podstawie? Dlaczego próbuje je nam siłą narzucić jednocześnie deklarując, że jest naszym sojusznikiem? Na Boga! To nie my zaczęliśmy II Wojnę Światową, to nie my ją prowadziliśmy, to nie my obróciliśmy w popiół i kurz Warszawę i dziesiątki innych polskich miast i miejscowości. To nie my odpowiadamy za śmierć 3 milionów Polaków! To nie my byliśmy beneficjentami II Wojny Światowej – podkreśla historyk.W ocenie dr Kurek państwo polskie powinno zatrudnić najlepszych prawników i przygotować księgi strat dla każdego centymetra kwadratowego naszej ojczyzny i pokazywać światu, jakie ponieśliśmy straty. – Bez tego będziemy skazani na żydowskie krzyki i kolejne roszczenia, do spłacenia których być może już niedługo będą nas wzywać kolejne kraje – alarmuje.Zdaniem historyk, ustawa 447 to efekt działań, jakie przez kilkadziesiąt lat prowadziły polskie władze, wpisywały się w narrację żydowską i uprawiały pedagogikę wstydu. – Przez lata próbowano nas poniżyć, zbudować w nas kompleks, abyśmy oddali wszystko co mamy, tylko i wyłącznie za to, że żyjemy. Powtarzam - robiły to przede wszystkim polskie władze! Nie żydowskie, nie amerykańskie! POLSKIE! To polski rząd sponsorował filmy takie jak „Pokłosie” czy „Ida”, to Telewizja Polska zakupiła prawa do emisji serialu „Nasze Matki, Nasi Ojcowie”, to polskie placówki dyplomatyczne nie reagowały na oskarżanie Polski i Polaków o mordowanie Żydów w „polskich obozach śmierci”, to IPN organizował konferencje z Janem Tomaszem Grossem, to polskie ministerstwa dotowały milionami złotych paszkwile o Polakach - żydowskich katach – podkreśla."

brexit @ 19:55, 10.05.2018

IP: 82.28...1

Zaportalem pch24 pl

dr Ewa Kurek cd.

"- Innym klasycznym przykładem pedagogiki wstydu jest sprawa Jedwabnego. Dopiero teraz widzimy, że wstrzymana 17 lat temu przez rabina Schudricha ekshumacja miała na celu wmówienie Polakom i całemu światu, że byliśmy mordercami i powinniśmy za to zapłacić najlepiej poprzez oddanie wszystkich nieruchomości i ziemi. Pomimo tego, że wielu polskich historyków od lat walczy o przeprowadzenie ekshumacji w Jedwabnem to nadal mamy nad sobą bat w postaci urzędników ministerstwa sprawiedliwości i prokuratury, którzy blokują wszystkie inicjatywy w tej sprawie. Wniosek jest prosty: polskie władze nie słuchają historyków, tylko wolą słuchać kłamców. Niedługo okaże się, że ci drudzy powiedzą: „A teraz macie zapłacić 300 mld dolarów”, to rząd to zrobi. To jest najbardziej przerażające. Pojawia się bowiem pytanie: czy polskie władze są w stanie i czy w ogóle zechcą bronić Rzeczypospolitej i jej obywateli? Dzisiaj nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Wiem jednak jedno: Polacy się budzą i zaczynają walczyć o prawdę. Polacy są coraz bardziej zdeterminowani do obrony ojczyzny i swojej własności. Jestem przekonana, że nie pozwolą rządzącym na robienie jakichkolwiek interesów z Żydami i spłacanie jakichkolwiek nieuzasadnionych roszczeń – podsumowuje dr Kurek."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:57, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, a Ty nadal nie rozumiesz, że koszty budowy, to jest znaczący składnik kalkulacji ceny produktu finalnego - nie będę Ci tłumaczył całek, skoro Ty nie znasz, już nawet, nie tabliczki mnożenia, ale nawet dodawania do 10 - jeśli ktoś jeszcze, na tym forum się z Cibie nie śmieje, to chyba jedynie takim sam, intelektualny pokurcz, jak Ty

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:07, 10.05.2018

IP: 176.109...161

brexit, a Ty znowu wiecujesz na forum.

tępiciel lemingów @ 20:08, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, a Ty znowu o kosztach budowy. Płyta Ci się zacięła?

Aleś Ty "mundry".

A co powiesz na swoje słowa?

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

To są fałszywe obliczenia, bo eksploatacja starej elektrowni jest opłacalna. Jakim cudem nieopłacalna może być eksploatacja nowej elektrowni, w której mniej ludzi pracuje i więcej energii wytwarza z kilograma węgla niż w starej elektrowni?

Po co przytaczać profesorskie bzdury?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:12, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Cyt.:
"Jestem przekonana, że nie pozwolą rządzącym na... spłacanie jakichkolwiek nieuzasadnionych roszczeń – podsumowuje dr Kurek." To podsumowanie, czyni, czytanie całego wcześniejszego tekstu, bo jest ono bezzasadne, bo chyba nikt nie będzie skłonny zwracać, "jakichkolwiek nieuzasadnionych roszczeń", jednocześnie Pani doktor, uważa, że te zasadne należy zwracać - brexit - baranie, Ty nawet na wiec nie potrafisz nic porządnie przygotować.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:18, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, dlatego, że za nową elektrownię trzeba zapłacić, a później spłacać kredyt i jego obsługę - jak mam Ci jaśniej wytłumaczyć, skoro do Ciebie nie docierają podstawowe wiadomości, będące fundamentami ekonomii - przejrzyj tę ekspertyzę, tam masz wszystko czarno na białym, a nie bawisz się, jak ostatni baran, w rozbieranie na czynniki pierwsze, mojego wpisu, którego i tak nie rozumiesz.

tępiciel lemingów @ 20:22, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, przejrzałem tę ekspertyzę:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

To są bzdury, bo eksploatacja starej elektrowni jest opłacalna. A nowej będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:23, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, już wiem - mam genialny pomysł - porozmawiaj sobie na temat inwestycji i kosztów kredytu oraz jego obsługi z tzw. "frankowiczami", oni Ci to bardzo szybko wytłumaczą, na swoich przykładach.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:26, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, guzik przejrzałeś, a nie ekspertyzę, bo w niej jest zawarty koszt budowy inwestycji i obsługi kredytu - jak Ty sobie, w ogóle wyobrażasz sfinansowanie tej inwestycji?

Anna - Kurpiowska Panna @ 20:32, 10.05.2018

IP: 78.8...85

Do brexit @ 19:55,

Cyt. ci drudzy powiedzą: „A teraz macie zapłacić 300 mld dolarów”, to rząd to zrobi.

Nie przejmuj się tak bardzo tymi 300 miliardami dolarów. Jesteśmy stale państwem na dorobku. Nie mamy takiej nadwyżki dolarowej.

Myślę, że jeżeli podarujemy Żydom jakieś kwoty dolarowe, to będzie to nie więcej niż 80-100 miliardów. Pozostałą sumę (ok. 200 miliardów dolarów), podarujemy im w naturze, tzn. oddamy im na wyłączność, polskie lasy, rzeki, jeziora, uzdrowiska, kopalnie, elektrownie, sanatoria... i będzie git.

Pozdrawiam...

tępiciel lemingów @ 20:37, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, gdzie tu piszesz o kosztach budowy:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

To są bzdury, bo eksploatacja starej elektrowni jest opłacalna. A nowej będzie jeszcze bardziej opłacalna. A teraz płyta Ci się zacięła - koszty budowy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:40, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, a czemu miałbym pisać o kosztach budowy, chyba jedynie dla takich analfabetów jak Ty, którzy nie rozumieją, że mają one ogromny wpływ na produkt finalny - gdzie zamierzałeś umieścić koszty inwestycyjne, jeśli nie w cenie produktu finalnego - jak chciałbyś traktować taki koszt, jako niebyły?

Jerzy Brojek @ 20:44, 10.05.2018

IP: 178.235...139

Pozdrawiam wszystkich Państwa komentujących, ale wyróżniam i dziękuję za
komentarz Dolek IP**152.249 o rozwoju Energetyki odnawialnej w Chinach. Nasze
Polaków zapóznienie w tej sferze - wprost poraża. Najgorszy jest BRAK WYOBRAZNI
u rządzących (nie tylko w ekipie stymulowanej przez Pana Jarosława Kaczyńskiego), bo to dotyczyło także poprzedniego rządu PO/PSL. W Świecie buduje się aktualnie
kilkadziesiąt energetycznych bloków jądrowych, oraz OGROMNE farmy elektrowni
wiatrowych i fotowoltaicznych. Istniejące elektrownie spalające węgiel - remontuje się
i modernizuje pod kątem OGRANICZANIA EMISJI TLENKÓW AZOTU i rtęci, ale tylko
tam - gdzie w pobliżu istnieją JESZCZE duże złoża węgla - przeważnie brunatnego.
Zachęcam do częstszych odwiedzin specjalistycznych stron Wikipedii. Polska Energetyka opiera się na jednostkach 200- Megawatowych, charakteryzujących się
sprawnością całkowitą (stosunek mocy elektrycznej netto/ do energii cieplej zawartej w spalanym paliwie ) - OKOŁO 36%. Nowoczesne bloki energetyczne dużej mocy mają tą sprawność na poziomie OKOŁO 45%. Jak niewiele można tu jeszcze "wycisnąć" - policzcie sobie Państwo sami. Od czasów gdy krajową gospodarką
kierował wicepremier prof Grzegorz W Kołodko - nie obserwujemy na tym bardzo
ważnym stanowisku - polityków autentycznie zdolnych i prężnych. Były wicepremier
a obecny premier Mateusz Morawiecki - także nie ma POMYSŁU NA ENERGETYKĘ.
O ile istniejące elektrownie węglowe zabezpieczają nasz bilans energetyczny - o tyle
nie podołamy wymogom U.E. w zakresie OGRANICZANIA EMISJI GAZÓW CIEPLARNIANYCH. Odnośnie smogu trującego Społeczeństwo - zawsze można
tłumaczyć się "intensywnymi działaniami rządu".
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 10 maja 2018roku

tępiciel lemingów @ 20:54, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, no to czemu piszesz bzdury o kosztach eksploatacji, łatwe do obalenia:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

To są bzdury, bo eksploatacja starej elektrowni jest opłacalna. A nowej będzie jeszcze bardziej opłacalna. A teraz płyta Ci się zacięła - dopiero teraz piszesz o kosztach budowy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:58, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, dopiero teraz, bo dopiero teraz zrozumiałem, że jesteś skrajnym analfabetą w tym temacie, skoro uważasz, że koszty inwestycyjne oraz koszty obsługi kredytu, nie wpływają na rentowność przedsiębiorstwa - pytam ponownie, co chciałeś zrobić z tymi kosztami, zapisać po stronie zysków, czy je pominąć?

tępiciel lemingów @ 21:04, 10.05.2018

IP: 194.126...230

No proszę, 11% większa sprawność nowej elektrowni niż starej, pisze ekspert.

W przybliżeniu - zamiast spalać 10 wagonów węgla, w nowej el. spali się 9, przy tej samej wyprodukowanej energii, a ile procent mniej załogi tam będzie? Ile kosztuje wagon węgla? O tyle mniejszy będzie koszt energii z nowej elektrowni. A ile mniejsze będą te koszty z powodu mniejszej załogi?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:10, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Tępy, pytam po raz kolejny - po której stronie biznesplanu, a następnie bilansu, umieścisz koszty budowy oraz obsługi kredytu - przychodów, kosztów czy całkowicie je pominiesz?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:12, 10.05.2018

IP: 176.109...161

Ok, dość tracenia czasu, na próby uczenie bezmózgów podstaw ekonomii.

tępiciel lemingów @ 21:14, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, dlaczego pominąłeś koszty budowy w swoim wpisie?:

"Zarówno bezpośrednio w netcie, jak i na tym forum, są wyliczenia profesora AGH, który nie pozostawił żadnych złudzeń - albo, KWK "Bogdanka", będzie dostarczała do nowej elektrowni węgiel, poniżej kosztów wydobycia, że o transporcie nie wspomnę, labo energia produkowana przez tę elektrownie, będzie wielokrotnie wyższa od obecnie produkowanej w Polsce - który parametr, użyty przez profesora, do tych obliczeń, uważasz za fałszywy - konkretnie."

I ściemniasz o wyższej cenie prądu z nowej elektrowni od prądu ze starej.

tępiciel lemingów @ 21:17, 10.05.2018

IP: 194.126...230

Ostry, dobrze, że się wycofujesz z nauki podstaw ekonomi, nie z tym mózgiem, niewiele nim pojmiesz.

Nowa elektrownia będzie potrzebować mniej paliwa i mniej załogi, ale komu ja to tłumaczę.

brexit @ 23:39, 10.05.2018

IP: 82.28...1

"Do brexit @ 18:28, 10.05.2018
IP: *.*.*.*.*.cab6.eef6.6e15

A tak na poważnie, to nie neguje budowy tej elektrowni, o ile cena prądu nie wzrośnie nawet o grosz. Jak jest opłacalna to czemu nie.
Jeśli jednak będę musiał do niej dopłacać to jestem na nie.

Niech zapaleni zwolennicy pokuszą się o wyliczenia jej rentowności, uwzględniając koszt jej budowy i eksploatacji i jaki to będzie miało wpływ na klienta końcowego."

Energia z elektrowni węglowych jest prawie najtańsza obecnie.Tu nikt , kto ma odrobinę oleju w głowie i nie zapłacono mu za manipulacje i wprowadzanie ludzi w błąd z tym nie polemizuje.Niestety najbardziej zanieczyszcza środowisko.
Ilość energii uzyskiwanej z elektrowni węglowej jest też stabilna i łatwa do sterowania.
To co napisałem powyżej to twarde dane i nie da się ich podważyć, bez względu na to jakim tytułem naukowym posługuje się aktualnie próbujący manipulator.
Oprócz spalania węgla energię uzyskuje się obecnie głównie z wiatru, promieni słonecznych, źródeł geotermalnych, energii potencjalnej wody,spalania biomasy w tym odpadów, rozpadu promieniotwórczego,spalania ropy i gazu.
Widoków na uzyskiwanie energii z reakcji syntezy -proces , który zachodzi w gwiazdach -póki co nie ma.Choć to byłoby naczystsze i praktycznie niewyczerpane źródło energii.Zasoby deuteru i trytu wystarczyłyby na kilka milionów lat.
Głównym celem jaki sobie postawiono jest redukcja emisji dwutlenku węgla.
Aby to osiągnąć trzeba czymś zastąpić w bilansie energię z paliw kopalnych.
Wchodzą w grę.Energia jądrowa ( rozpad) , energia słoneczna, wiatrowa, wodna , geotermalna.
W polskich warunkach odpada energia z elektrowni wodnych.Mamy mało wody i kraj jest nizinny.Odpada energia ze źródeł geotermalnych-niewielkie zasoby.
Zostaje energia jądrowa , wiatru , słoneczna i ze spalania biomasy.
Podstawowy fakt , który musi być brany pod uwagę to brak technologii magazynowania energii elektrycznej.Spalanie biomasy gdy ograniczone będzie do spalania odpadów nie dodaje dwutlenku węgla do bilansu.Wadą elektrowni jądrowej jest duża bezwładność-nie da się jej szybko odłączyć -trwa to około miesiąca.Poza tym zasoby uranu są ograniczone.
Wady energii wiatru i slonecznej to nieprzewidywalność i niemożność dostosowania jej aktualnej produkcji do potrzeb. To powoduje ,że i tak do pokrycia zapotrzebowania gdy nie ma wystarczającego nasłonecznienia i wiatru muszą być elektrownie konwencjonalne w systemie - na przykład węglowe.KOlejna wada - duża zmienność mocy.Powoduje to konieczność budowy infrastruktury kilkukrotnie większej niż średnie potrzeby.Przerabiają ten problem Niemcy.W latach 2013 -obecnie nakłady inwestycyjne z tym związane to około 6000 złotych na rodzinę rocznie.

brexit @ 00:04, 11.05.2018

IP: 82.28...1

Nie wiem ile teraz płaci statystyczna rodzina za prąd miesięcznie w Polsce.Ale samo dostosowanie infrastruktury spowoduje ,że każda rodzina będzie musiała dopłacić rocznie około 6000 złotych więcej za prąd co daje rachunki wyższe o 500 złotych miesięcznie.A to nie jedyne koszty.
Obecnie zresztą koszt wytworzenia energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i wiatru kilkukrotnie przekracza koszt wytworzenia energii elektrycznej z węgla.
Jednak te proporcje szybko w ostatnich latach ulegają zmianie.
Na razie Polska odniosła spore korzyści nie inwestując zbyt dużo w elektrownie wiatrowe i panele fotowoltaiczne.Dzięki temu mamy znacznie nowocześniejsze urządzenia niż Niemcy.I poza tym obyło się bez dokładania horendalnych kwot przez podatników do energii z wiatru i słońca.
Minusem jest to ,że nie uczestniczymy w wyścigu technologicznym.Ale na to i tak nie mielibyśmy szans.Bo kraje UE , które uplasowały w Polsce na najwyższych stanowiskach w państwie swoją agenturę i tak by do tego nie dopuściły.
Polska ma być zapleczem surowcowym , źródłem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu.
Zachód nie pozwoli na rozwinięcie w Polsce technologii , która może być konkurować z zachodnią.W eufemistyczny sposób wyraził to jeden z polityków : że możemy liczyć tylko na ciepłą wodę w kranie.
W polskich warunkach geograficznych ,zakładając ,że obecna tendencja spadku cen energii słonecznej i z wiatru się utrzyma cena energii z tych źródeł zrówna się z ceną energii ze spalania węgla za około 10 lat.
Podany przez kogoś przykład Chin jest kompletnie nietrafiony.Chinom opłaca się na tym etapie inwestować w panele i wiatraki , a Polsce nie.
Chiny są zarówno producentem wiatraków jak i paneli.Więc one, aby uzyskać dominującą pozycję jako producent tych urządzeń muszą wykorzystać efekt skali , więc muszą dużo produkować.Przepłącając teraz znacznie za prąd z paneli inwestują w swój przemysł wysokich technologii.
Polska swojego przemysłu nie ma więc przepłacanie teraz za panele jest pozbawione sensu-bo przynosi to korzyści tylko producentom paneli , a ich nie ma w Polsce więc finansujemy przepłacając tylko firmy należące do obcego kapitału.

brexit @ 06:18, 11.05.2018

IP: 82.28...1

Gdyby decydował wolny rynek to nikt ze względu na wysoką cenę prądu z OZE (wiatraki, panele) by nie kupił.Skoro nikt by nie kupił to żadna firma nie zaiwestowałaby w te technologie.
Dlatego, żeby rozwinąć OZE rządy wielu państw , w tym władze eurokołochozu zaburzyły wolny rynek kilkadziesiąt lat temu.Postanowiono ,że rządy ,czyli tak naprawdę podatnicy z tych krajów . bo rządy peiniędze które wydają zabierają wcześniej obywatelom ( rządy nie mają własnych pieniędzy) będą przepłacać za energię z OZE.
Stworzono preferencyjne warunki finansowe, inwestycyjne i organizacyjne dla OZE -kosztem podatków płaconych przez producentów energii ze źródeł konwencjonalnych.
Skutkiem tych decyzji jest obecny stan rynku energii w UE.
Jest regulowany rynek dla OZE i wolny rynek dla elektrowni konwencjonalnych.
Na tych dwóch rynkach rządzą inne prawa.
UE gwarantuje ceny energii dla OZE przez 15 lat -wiadomo więc ,że jak się wybuduje farmę wiatrową czy panele fotowoltaiczne, że stracić się na tym nie da.

Natomiast nikt nie gwarantuje cen dla elektrowni konwencjonalnych.
Więc inwestorzy chcąc uniknąc ryzyka inwestują w OZE a nie w elektrownie konwencjonale.
Druga sprawa to rynek mocy,Możliwość finansowania z tego rynku iwestycji ograniczono przegłosowując w PE limit emisji dwutlenku węgla na kilowatogodzinę.
Poziom 550 jest niemożliwy do spełnienia dla elektrowni węglowych.
Decyzje administracyjne , a nie prawa rynku decydują ,że trudno jest znaleźć źródła finansowania dla elektrowni węglowych bo są one dyskryminowane.

do pracowników ratusza @ 07:46, 11.05.2018

IP: 46.170...1

Uwielbiam kiedy internauta napisze jedno, celne zdanie a potem pissowskie trolle dwoją się i troją żeby przykryć prawdę i zarobić na premię.

Maniek @ 08:33, 11.05.2018

IP: 195.35...58

Czy artykuł o pączku jest tak istotny, żeby wisiał na 1 stronie przez 3 dni, czy może po prostu chodzi o promocję Kleczkowskiego ???

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:35, 11.05.2018

IP: 94.254...223

No, to mamy kolejny samozwańczy autorytet w dziedzinie, o której nie ma bladego pojęcia - brexit, pochwal się, jakim tytułem naukowym możesz się pochwalić i wskaż błędne założenia analizy człowieka, z tytułem naukowym, który jest autorytetem w tej dziedzinie.
Przy okazji czeksm na odpowiedź, jakież to "kłody pod nogi" rzucał poprzedni rząd władzom miasta - wiecowy krzykaczu.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:49, 11.05.2018

IP: 94.254...45

Maniek, tak jest bardzo istotny, bowiem tyczy zdrowia i życia Ostrołęczan - co może być ważniejszego, Twoja paranoja?

Jerzy Brojek @ 09:40, 11.05.2018

IP: 178.235...140

do brexit - pozdrawiam i dziękuję. Podniósł Pan jako jedyny - kwestię problemów z
regulacją mocy wielkich bloków energetycznych (szczególnie jądrowych). One rzeczywiście są, jak również to, że elektrownie fotowoltaiczne produkują energię
tylko przy naświetleniu słonecznym. Ten mądrzejszy od nas "Zachód" od dawna
R E A L I Z U J E tzw "MAGAZYNY ENERGII.". Jedyne co udało się ( Ludzkości )
DOTYCHCZAS wymyślić - to WYKORZYSTANIE do tego celu ELEKTROWNI WODNYCH PRZEPOMPOWYCH. Wklepując to hasło - dowiadujemy się - co dzieje się w tym zakresie w Świecie. Że szczególnie w górach Skandynawii ( a mniej w Alpach), gdzie bez potrzeby wywłaszczania buduje się takie "wodne magazyny energii" - łącząc je z krajami macierzystymi - PODMORSKIMI KABLAMI PRĄDU STAŁEGO (minimalizując straty na przesyle). Że eksperymentuje się z wykorzystywaniem nieczynnych KOPALNI - traktując podziemne przestrzenie - jako "dolny zbiornik elektrowni wodnej przepompowej".To o czym rozważamy - niestety
nie mieści się w umysłach decydentów Polskiej Gospodarki - zarówno Pana Jarosława Kaczyńskiego, jak i premiera Mateusz Morawieckiego, i to jest polskie
nieszczęście. Niemcy i Chińczycy twierdzą - że po PRZEKROCZENIU PEWNEGO
PROGU WIELKOŚCI - Energetyka odnawialna (OZE ) może już KONKUROWAĆ Z
tradycyjną WĘGLOWĄ. Nikt nie wyliczał też w rachunku ciągnionym - STRAT DLA
ZDROWIA i PRZYSZŁOŚCI P L A N E T Y - POWODOWANYCH SPALANIEM PALIW K O P A L N Y C H. Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 11 maja 2018 r

Wo @ 11:45, 11.05.2018

IP: 188.146...180

Do wybitnych specjalistów tego forum. Elektrownia to obiekt strategiczny którego nie mierzy się wyłącznie w kategoriach opłacalności, bilansu ekonomicznego itd.

Anna - Kurpiowska Panna @ 12:02, 11.05.2018

IP: 87.205...93

Do do pracowników ratusza @ 07:46,

Cyt. "Uwielbiam kiedy internauta napisze jedno, celne zdanie a potem pissowskie trolle dwoją się i troją żeby przykryć prawdę i zarobić na premię".

Dzień dobry!

Masz zupełną rację. Niestety, jednak z postępowania trolli pisowskich wynika niespodziewana dla nas konkluzja. Otóż, w PiSie- wbrew utartej opinii nie płacą dużo pieniędzy, skoro PiS-owcy muszą dorabiać jako płatne trolle... Życie PiS-owca nie jest więc, wbrew pozorom, usłane różami, lecz przeciwnie - ma sporo kolców.

Pozdrawiam...

Anna - Kurpiowska Panna @ 12:13, 11.05.2018

IP: 87.205...93

Do Maniek @ 08:33,

Cyt. "Czy artykuł o pączku jest tak istotny, żeby wisiał na 1 stronie przez 3 dni, czy może po prostu chodzi o promocję Kleczkowskiego ???"

Dzień dobry!

Myślę, że mylisz się srodze. Sprawa jest zdecydowanie bardziej złożona i perfidna. Tutaj wcale nie chodzi "o promocję Kleczkowskiego", lecz o promocję i kryptoreklamę którejś z ostrołęckich cukierni. (Jestem już na tropie, który z pracowników redakcji Mojej Ostrołęki, ciągle zajada się pączkami, (zapewne darmowymi). Jest więc opłacany lub związany z zakładem produkującym te kuliste, lukrowane, słodkie pyszności)...

Pozdrawiam...

Jerzy Brojek @ 13:31, 11.05.2018

IP: 178.235...206

do Wo - pozdrawiam i przyznaję rację.Do obiektów strategicznych należą TAKŻE
wiadukty, duże przeprawy przez rzeki, węzły kolejowe i drogowe, pasy startowe lotnisk, stacje uzdatniania wody, stacje energetyczne ( nie tylko elektrownie), fabryki zbrojeniowe,rafinerie paliw i rejonowe składnice (paliw), linie energetyczne najwyższych napięć, ZAPORY NA DUŻYCH ZBIORNIKACH WODY, etc,etc,etc,etc,etc. Już rządy II Rzeczypospolitej budując Centralny Okręg Przemysłowy ( COP ) - rozproszyły poszczególne fabryki. Po punktowych zniszczeniach dokonanych przez
"dywanowe naloty" a szczególnie po doświadczeniach Hiroszimy i Nagasaki - wszyscy
doceniają pozytywy ROZPROSZENIA ( deglomeracji ). TAKŻE wszyscy zdają sobie sprawę, że SKUPIENIE PRODUKCJI energii elektrycznej w dużych elektrowniach -
jest POTENCJALNYM ZAGROŻENIEM, choćby ze strony terrorystów. ENERGETYKA ROZPROSZONA ( wiatraki, panele fotowoltaiczne, biogazownie ) jest najbardziej na nie ODPORNA, tak jak rozproszone MIESZKALNICTWO - NA EPIDEMIE. Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 11 maja 2018 roku
.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:35, 11.05.2018

IP: 94.254...62

Do wybitnego specjalisty tego forum, czyli "Wo" - jak rozumiem, dla Ciebie, jako konsumenta, ceny energii elektrycznej w Polsce, która jest składnikiem kosztotwórczym, w 99, 99%, wytwarzanych dóbr, to mało znaczący margines i rząd w imię "strategicznych interesów", może sobie szastać pieniędzmi obywateli?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:50, 11.05.2018

IP: 94.254...2

Poza tym, ktoś tu chyba, zatrzymał się na czasach II Wojny Światowej, w kwestii możliwości niszczenia celów i obiektów strategicznych, o których pisze się w internecie, a więc dla potencjalnego agresora, nie jest to w obecnych czasach, żaden problem, bowiem cała Polska, jest w zasięgu rakiet taktycznych Rosji i tylko rozwiązania typu baterie do zwalczania rakiet, jak np. Patrioty, są próbą rozwiązania problemu.

brexit @ 19:07, 11.05.2018

IP: 82.28...1

Jerzy Brojek @ 09:40, 11.05.2018
IP: *.*.177.140

do brexit - pozdrawiam i dziękuję. Podniósł Pan jako jedyny - kwestię problemów z
regulacją mocy wielkich bloków energetycznych (szczególnie jądrowych). One rzeczywiście są, jak również to, że elektrownie fotowoltaiczne produkują energię
tylko przy naświetleniu słonecznym. Ten mądrzejszy od nas "Zachód" od dawna
R E A L I Z U J E tzw "MAGAZYNY ENERGII.". Jedyne co udało się ( Ludzkości )
DOTYCHCZAS wymyślić - to WYKORZYSTANIE do tego celu ELEKTROWNI WODNYCH PRZEPOMPOWYCH."

Ja już kilkukrotnie pisałem o elektrowniach szczytowo -pompowych na tym portalu.
Tylko w Polsce nie ma dla ich budowy warunków.Obecnie jest sześć.
Polska jest krajem nizinnym i nie ma dużych zasobów wody.Elektrownie szczytowo-pompowe to nie jest dobre rozwiązanie w przypadku Polski- po prostu będą za mało energii przechowywać.Elektrownie szczytowo-pompowe to elektrownie wodne.
Normalne elektrownie wodne zamieniają na energię elektryczną energię potencjalną wody.Zgodnie ze wzorem, którego za moich czasów uczono w podstawówce.
E = mgh.Gdzie m to masa , a h wysokość, g przyspieszenie ziemskie.
Więc widać ,ze aby zmagazynować dużą ilość energii trzeba dużą ilość wody podnieść wysoko-mówiąc kolokwialnie.Polska jest krajem nizinnym., więc nie ma dużych spadków.Odpada więc duża wysokość.Zostaje duża masa wody.Ale gdy jest płasko to aby zbiornik zawierał dużą ilość wody musi mieć dużą powierzchnię.
Jak ktoś chce się dowiedzieć, ajkie problemy w tym wcale niemałe dla środowiska generuje elektrownia wodna we Włocławku to niech zajrzy do Wikipedii.
Już nie wdając się w szczegóły techniczne-jak będą konkretne pytania to wyjaśnię- elelktrownie szczytowo-pompowe w polskich warunkach nie są rozwiązaniem.
Ze względów strategicznych musimy używać węgla.Dla osób , które tego nie rozumieją pytanie.
Ile trwałaby dziś wojna z Niemcami , gdyby Polska kupowała cały prąd od Niemiec?
Zobaczcie na trawniki jak tylko psy się tam załatwiają.Co byłoby gdyby po wyłączeniu nam przez Niemcy prądu nie było z dwa dni wody.50 tysięczne miasto waliłoby kupy na trawniki.O tym ,że nie byłoby wody pitnejj nie wspomnę.Benzyny zresztą też.
Podzielam zdanie pana Brojka, że najlepsze są systemy rozproszone.Ale na razie to pieśń przyszłości.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:24, 11.05.2018

IP: 185.166...57

brexit, a niby dlaczego Polska miałaby kupować prąd od Niemiec i dlaczego, nasz sojusznik w NATO, miałby nas atakować - sam wymyślasz te bzdury?

brexit @ 20:50, 11.05.2018

IP: 82.28...1

Na razie jesteśmyw NATO, Niemcy też.35 lat temu nie byliśmy, a Niemcy byli.I nikt przy zdrowych zmysłach nie prognozował w 1981 roku, że za 10 lat rozwiązany zostanie ZSRR.Jeszcze pięć lat temu mało kto prognozował stoczenie się Szwecji w okolicach roku 2030 do grona krajów trzeciego świata.Dziś to oficjalna prognoza ONZ.5 lat temu nikomu nie przyszedłby do głowy brexit.Nie mamy z Niemcami zbieżnych interesów geopolitycznych.Mało tego.Te interesy są wyjątkowo rozbieżne.
To właśnie dlatego w tysiącletniej historii praktycznie cały czas tli się jakiś konflikt.


Poza tym jaki to nasz sojusznik.Nie rozśmieszaj mnie.Prowadzili przeciw nam wojnę ekonomiczną , którą zresztą wygrali.Teraz jesteśmy państwem neokolonialnym.
Już kupujemy prąd od Niemiec,Mało tego ,ze kupujemy,Ten prąd , który MUSIMY od Niemiec kupować generuje w Polsce problemy.
Jak nie zbudujemy elektrowni w tym węglowych to prąd będziemy kupować od Niemiec, bo tak naprawdę do tego ta cała chora polityka EU prowadzi.
Zachód doi kraje Europy środkowo wschodniej.Ja rozumiem ,że ty jesteś typową ofiarą topornej proeuropejskiej i lewackiej propagandy.Więc podejrzewam ,że nawet nie rozumiesz niczego z tego co teraz czytasz, ale nic na to nie poradzę.
Dobra dosyć, nie mam więcej czasu na tłumaczenie oczywistych oczywistosci dyżurnemu portalowemu jełopowi.

brexit @ 21:05, 11.05.2018

IP: 82.28...1

Jednym z ostatnich krajów , który miałby powód zaatakować Polskę jest Rosja matołku.Więcej mamy spornych geopolitycznych spraw z San Escobar
laughing laughing laughing
niż z Rosją.Przy obecnym układzie geopolitycznym jest to naturalny sojusznik Polski.To dlatego tak Was na Rosję szczują.
"Polityka zagraniczna" PiS -piszę w cudzysłowiu bo to koło polityki zagranicznej nawet nie stało- to jest totalna głupota, albo zdrada stanu.

A tak w ogóle to Polacy nie zasługują na własne państwo jak dalej będą tak się zachowywać-i jak się nie obudzą to go mieli nie będą.Po wymownej bierności rządu poskojęzycznych szbesgojów z Warszawy w związku z próbą rozboju dokonywanej na Polsce przez organizacje żydowskie przemysłu holokaustu i ich wspólników czyli USraela , rząd PiS powinien być zmieciony z powierzchni Ziemi przez masowe protesty społeczne.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:07, 12.05.2018

IP: 94.254...95

brexit, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, sądzę, że nie - ale to, co wypisujesz, oprócz tego, że jest kompletnym bełkotem - to nie są żadne poglądy, to jest stan umysłu, zwany w psychiatrii paranoją - ktoś musiał Cię, bardzo skrzywdzić.

O szczegóły Twojego idiotycznego wpis nawet nie będę dopytywał, bo nie jest Twoim zwyczajem odpowiadać na pytania - prawdopodobnie jest to spowodowane, nadmiarem argumentów.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:28, 12.05.2018

IP: 94.254...195

Wrogiem jest sojusznik, a przyjacielem ten, który ma Polskę wpisaną do swej doktryny wojennej, bynajmniej nie po stronie przyjaciół i rakiety taktyczne wymierzone w strategiczne cele na terytorium Polski - Pan, to jesteś głąb, Pan daleko zajdziesz.

brexit @ 10:27, 12.05.2018

IP: 82.28...1

Popatrz jak kończą sojusznicy USA.
Iran,Irak,Talibowie z Afganistanu,Jugosławia , która w latach 70 -tych XX wieku miała wśród krajów komunistycznych wyjątkowe relacje z USA i zachodem .
Ten Twój niby sojusznik czyli USrael sprzedał nas już zresztą wcześniej.Jałta matole.
Teraz zrobili to jeszcze raz.To nie jest żaden sojusz jak ci do łba wtłukła toporna propaganda.Jesteśmy neokolonią , którą się doi i tyle.
Popatrz sobie matole , co się działo rok temu w Turcji.Chociaż domyślem się, że nie jesteś w stanie bo ograniczony jesteś do informacji w języku polskim.
.Oba kraje w NATO.Turcja negocjuje zakup rakiet w Rosji.Bo się chce zabezpieczyć przed swoim największym sojusznikiem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:08, 12.05.2018

IP: 94.254...242

NATO, to nie USA - a, jakie miałyby być podstawy, ewentualnego sojuszu Rosja - wiernopoddaństwo?
Naumiałeś się słówka "neokolonializm" i bluzgasz nim na prawo i lewi, nie rozumiejąc, co to określenie oznacza.
Bredziłeś coś o prądzie z Niemiec - wskaż źródła tych bredni, opowiadałeś o jakichś specjalistach wiszących Szwecji przejście do grona krajów III świata - skąd Ty to bierzesz, z jakiejś pralni mózgów?
USA sprzedała nas w Jałcie, ano sprzedało, ake do spółki z kim i dlaczego, ten kto nas kupił, ma być lepszy od tych, którzy nas sprzedali w obliczyć możliwości zakończenia najokrutniejszej z wojen - zastanawiałeś się nad alternatywą, czy jesteś na to za głupi?