piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Ubieram

Aktualności

Kolejna edycja EtnoSakraliów Kurpiowskich

Mieszkańców naszego miasta i powiatu ostrołęckiego czeka prawdziwa muzyczna uczta, a to za sprawą kolejnej edycji EtnoSakraliów Kurpiowskich. Wielkie wydarzenie rozpocznie się 20 maja i potrwa do 3 czerwca. W tegorocznej edycji zaplanowano osiem koncertów.

Ideą organizatorów - Fundacji Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach "Etno-klasyka" - jest zestawianie muzyki ludowej, szczególnie tej związanej z regionem Puszczy Kurpiowskiej z muzyką klasyczną, a także improwizowaną.

Reklama - W tegorocznej edycji zaplanowano osiem koncertów, a także trzy koncerty edukacyjne dla dzieci. Muzyka kurpiowska zabrzmi w zestawieniu z renesansową polifonią wokalną, muzyką kaszubską oraz muzyką organową, a także w różnorodnych aranżacjach - na klawesyn, kwartet wokalny, organowo-perkusyjny duet, aż po etno-jazzowe improwizacje. Poza muzykami wywodzącymi się z Kurpiowszczyzny, wystąpią wybitni młodzi artyści z całego kraju - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, współorganizatora festiwalu.

Organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w niedzielę 20 maja o godz. 18.00 do Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu. Także 20 maja, ale w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce na - "Hommage A Skierkowski".

W niedzielę 27 maja o godz. 16.00 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych odbędzie się koncert kameralny. Także 27 maja o godz. 19.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce rozbrzmi "Łączy nas Niepodległa", koncert muzyki J. Paderewskiego.

Reklama W środę 30 maja będą edukacyjne mini-koncerty perkusyjne dla dzieci w szkołach podstawowych w Ostrołęce, Kadzidle i Myszyńcu. Także 30 maja o godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do kościoła farnego w Ostrołęce na koncert z cyklu "Jadą goście, jadą...", czyli tradycyjna muzyka Kaszub w Kurpiowskiej Puszczy, "Wskrzeszon z martwych, żyć będę".

W czwartek 31 maja w kościele pw. św. Ducha w Kadzidle o godz. 20.00 rozbrzmi koncert z cyklu "Jadą goście, jadą ...", czyli renesansowa polifonia w prastarej Puszczy Kurpiowskiej.

W piątek 1 czerwca o godz. 20.00 w kościele farnym w Ostrołęce usłyszymy "Zegar bzije ... leco zycia mego momenta". Ostatni koncert w ramach EtnoSakraliów odbędzie się w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lelisie: "Historia tańca".

Szczegóły na stronie www.etnosakralia-kurpiowskie.com.

Wyświetleń: 2306 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 15.05.2018, 09:50r. Drukuj
Powrót


Narodowiec @ 21:57, 15.05.2018

IP: 77.115...48

Precz z kościołów z takimi imprezami!

Świątynie to nie filharmonie. Bluźniercy!

Proboszczowie z tych świątyń na Madagaskar!

WE @ 09:35, 16.05.2018

IP: 79.189...102

Do narodowiec
Pomóc Panu w jakiś sposób....? Znaleźć jakiegoś dobrego lekarza...?
Jestem do usług....

Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank