poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

Kolejna edycja EtnoSakraliów Kurpiowskich

Mieszkańców naszego miasta i powiatu ostrołęckiego czeka prawdziwa muzyczna uczta, a to za sprawą kolejnej edycji EtnoSakraliów Kurpiowskich. Wielkie wydarzenie rozpocznie się 20 maja i potrwa do 3 czerwca. W tegorocznej edycji zaplanowano osiem koncertów.

Ideą organizatorów - Fundacji Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach "Etno-klasyka" - jest zestawianie muzyki ludowej, szczególnie tej związanej z regionem Puszczy Kurpiowskiej z muzyką klasyczną, a także improwizowaną.

Reklama- W tegorocznej edycji zaplanowano osiem koncertów, a także trzy koncerty edukacyjne dla dzieci. Muzyka kurpiowska zabrzmi w zestawieniu z renesansową polifonią wokalną, muzyką kaszubską oraz muzyką organową, a także w różnorodnych aranżacjach - na klawesyn, kwartet wokalny, organowo-perkusyjny duet, aż po etno-jazzowe improwizacje. Poza muzykami wywodzącymi się z Kurpiowszczyzny, wystąpią wybitni młodzi artyści z całego kraju - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, współorganizatora festiwalu.

Organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w niedzielę 20 maja o godz. 18.00 do Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu. Także 20 maja, ale w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce na - "Hommage A Skierkowski".

W niedzielę 27 maja o godz. 16.00 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych odbędzie się koncert kameralny. Także 27 maja o godz. 19.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce rozbrzmi "Łączy nas Niepodległa", koncert muzyki J. Paderewskiego.

ReklamaW środę 30 maja będą edukacyjne mini-koncerty perkusyjne dla dzieci w szkołach podstawowych w Ostrołęce, Kadzidle i Myszyńcu. Także 30 maja o godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do kościoła farnego w Ostrołęce na koncert z cyklu "Jadą goście, jadą...", czyli tradycyjna muzyka Kaszub w Kurpiowskiej Puszczy, "Wskrzeszon z martwych, żyć będę".

W czwartek 31 maja w kościele pw. św. Ducha w Kadzidle o godz. 20.00 rozbrzmi koncert z cyklu "Jadą goście, jadą ...", czyli renesansowa polifonia w prastarej Puszczy Kurpiowskiej.

W piątek 1 czerwca o godz. 20.00 w kościele farnym w Ostrołęce usłyszymy "Zegar bzije ... leco zycia mego momenta". Ostatni koncert w ramach EtnoSakraliów odbędzie się w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lelisie: "Historia tańca".

Szczegóły na stronie www.etnosakralia-kurpiowskie.com.

Odsłon: 1315 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 09:50, 15.05.2018r. Drukuj
Powrót


Narodowiec @ 21:57, 15.05.2018

IP: *.*.70.48

Precz z kościołów z takimi imprezami!

Świątynie to nie filharmonie. Bluźniercy!

Proboszczowie z tych świątyń na Madagaskar!

WE @ 09:35, 16.05.2018

IP: *.*.146.102

Do narodowiec
Pomóc Panu w jakiś sposób....? Znaleźć jakiegoś dobrego lekarza...?
Jestem do usług....

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko