środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

Białoruska delegacja w Ostrołęce (zdjęcia)

Fot. Urząd Miasta OstrołękiW Ostrołęce przebywała w weekend delegacja z zaprzyjaźnionego białoruskiego miasta Mosty. - Nawiązana przed osiemnastu laty współpraca będzie w tym roku ukoronowana realizacją transgranicznego projektu wartego ponad dwa i pół miliona euro - zapowiada ratusz.

Realizowane wspólnie przedsięwzięcie nosi nazwę "Utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś)". Ma być ukończone w 2020 r., a jego łączna wartość w Polsce i na Białorusi wyniesie 11 mln 554 tys 453 zł.

Reklama - W jego ramach przewidziane są do realizacji działania infrastrukturalne polegające na zaadaptowaniu dworca PKP w Ostrołęce na potrzeby Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce wraz z remontem placu Dworcowego, dróg dojazdowych oraz przyległego Skweru Kolejarzy. Podobna inwestycja zaplanowana jest w Mostach, które chce przystosować dla potrzeb Multicentrum budynek biblioteki regionalnej. Grupę docelową w projekcie stanowią dzieci i młodzież, ale część modułów przeznaczona będzie także do wykorzystywania przez osoby dorosłe, w tym seniorów, oraz prowadzenia warsztatów i zajęć międzypokoleniowych - czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Partnerskie miasto Mosty reprezentowali: Marina Osipowna Davydik, Siergiej Siergiejewicz Deikało i Tatiana Josifowna Stelmakh. Goście oprócz spotkania w ratuszu odwiedzili także ostrołęckie obiekty oświatowe i sportowe. Wzięli też udział w uroczystej sesji rady miasta z okazji 645 rocznicy nadania Ostrołęce praw miejskich.

Więcej zdjęć z wizyty znajduje się na stronie ostrołęckiego ratusza.

Wyświetleń: 1266 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 15.05.2018, 09:52r. Drukuj
Powrót


Anna - Kurpiowska Panna @ 17:13, 15.05.2018

IP: 77.254...177

Dzień dobry!

Powinniśmy zwrócić się na Wschód, do braci Słowian, czyli na Białoruś i Rosję, a nie pogrążać się w szambie zachodnioeuropejskim...

Pozdrawiam...

BroSzydło z Brzeszcza @ 01:12, 16.05.2018

IP: 188.146...27

Duża baba i Andriej Siergiej Siergiejewicz wpadli do ciemnogrodu zasiać ziarno demokracji pisowskim kurduplom. Demokracje w stylu Łukaszenki. Psisowska łonuca już szczytuje ze szczęścia.