poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

Białoruska delegacja w Ostrołęce (zdjęcia)

Fot. Urząd Miasta OstrołękiW Ostrołęce przebywała w weekend delegacja z zaprzyjaźnionego białoruskiego miasta Mosty. - Nawiązana przed osiemnastu laty współpraca będzie w tym roku ukoronowana realizacją transgranicznego projektu wartego ponad dwa i pół miliona euro - zapowiada ratusz.

Realizowane wspólnie przedsięwzięcie nosi nazwę "Utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś)". Ma być ukończone w 2020 r., a jego łączna wartość w Polsce i na Białorusi wyniesie 11 mln 554 tys 453 zł.

Reklama- W jego ramach przewidziane są do realizacji działania infrastrukturalne polegające na zaadaptowaniu dworca PKP w Ostrołęce na potrzeby Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce wraz z remontem placu Dworcowego, dróg dojazdowych oraz przyległego Skweru Kolejarzy. Podobna inwestycja zaplanowana jest w Mostach, które chce przystosować dla potrzeb Multicentrum budynek biblioteki regionalnej. Grupę docelową w projekcie stanowią dzieci i młodzież, ale część modułów przeznaczona będzie także do wykorzystywania przez osoby dorosłe, w tym seniorów, oraz prowadzenia warsztatów i zajęć międzypokoleniowych - czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Partnerskie miasto Mosty reprezentowali: Marina Osipowna Davydik, Siergiej Siergiejewicz Deikało i Tatiana Josifowna Stelmakh. Goście oprócz spotkania w ratuszu odwiedzili także ostrołęckie obiekty oświatowe i sportowe. Wzięli też udział w uroczystej sesji rady miasta z okazji 645 rocznicy nadania Ostrołęce praw miejskich.

Więcej zdjęć z wizyty znajduje się na stronie ostrołęckiego ratusza.

Odsłon: 1014 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 09:52, 15.05.2018r. Drukuj
Powrót


Anna - Kurpiowska Panna @ 17:13, 15.05.2018

IP: *.*.109.177

Dzień dobry!

Powinniśmy zwrócić się na Wschód, do braci Słowian, czyli na Białoruś i Rosję, a nie pogrążać się w szambie zachodnioeuropejskim...

Pozdrawiam...

BroSzydło z Brzeszcza @ 01:12, 16.05.2018

IP: *.*.39.27

Duża baba i Andriej Siergiej Siergiejewicz wpadli do ciemnogrodu zasiać ziarno demokracji pisowskim kurduplom. Demokracje w stylu Łukaszenki. Psisowska łonuca już szczytuje ze szczęścia.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko