piątek, 22 marca 2019 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Ubieram

Aktualności

Dzień Europejski w SP nr 5 (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Nałkowskiej odbył się Dzień Europejski. Każda klasa ze szkoły podstawowej wraz z oddziałami gimnazjalnymi wylosowała państwo europejskie, które atrakcyjnie zostało przedstawione. To już piąta edycja tej kolorowej imprezy.

Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się gwarem, kolorami oraz stoiskami, które przedstawiały wszystkie kraje Europy, łącznie z ich charakterystycznymi miejscami, elementami, kulinariami i mieszkańcami.

Reklama W wydarzenie z wielką ochotą zaangażowały się wszystkie klasy, ale też nauczyciele i rodzice, tworząc dekoracje, przygotowując posiłki i wykonując wspaniałe stroje i kostiumy. Uczniowie włożyli wiele pracy, czasu i wysiłku na to, aby przygotować najpiękniejsze stoiska i konkurować z kolegami w konkursie.

W ramach obchodów dnia europejskiego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym związane z realizowanym w szkole programem "B&N czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony". Tym razem dotyczyło bezpiecznej jazdy rowerem.

Referentem był Marek Karczewski. Pogadanka rozpoczęła się od zadania pytania wszystkim uczestnikom - "Kto z Was nie ma roweru?". Jak się okazało, wszyscy obecni posiadają jednoślady. Następnie w ciekawy sposób przypominał zasady obowiązujące rowerzystów podczas ruchu drogowego oraz jak właściwie przygotować rower do bezpiecznej jazdy. Zaprezentował również dwa typy rowerów i opowiadał o pasji kolarstwa co spotkało się z ogromnym zaciekawieniem uczniów.

Wydarzenie odbyło się w czwartek 10 maja br.

Zobacz zdjęcia:
- Dzień Europejski w SP nr 5
- Spotkanie z Markiem Karczewskim w SP 5

Wyświetleń: 1138 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15.05.2018, 12:49r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Carpexim
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank