wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Radni gminy Łyse po raz kolejny obradowali (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy w ŁysychRadni gminy Łyse kolejny raz spotkali się w urzędzie, aby wspólnie obradować. Samorządowcy podjęli uchwałę zmieniającą wieloletnią prognozę finansową na lata 2018-2021 oraz budżet gminy na 2018 rok. Tematem dyskusji były inwestycje drogowe oraz rozbudowa sieci wodociągowej.

Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej i budżecie gminy wynikały między innymi z potrzeby zabezpieczenia środków na zakup sprzętu oraz materiałów przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych, w celu wykonania rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Łysych.

Reklama - Gmina Łyse w kwietniu br. ogłosiła przetarg na wykonanie prac. Z uwagi na zbyt duże koszty zlecenia, firmie zewnętrznej zadanie będzie realizowane przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych w ramach prowadzonej działalności - czytamy na stronie urzędu gminy.

W dalszej części obrad rada zobowiązała się udzielić pomocy finansowej powiatowi ostrołęckiemu na dofinansowanie projektu drogowego pn. "Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 2519W Kadzidło-Łyse-Łączki na terenie Gminy Łyse" w kwocie 1 mln 400 tys. zł w 2018 r. oraz w kwocie 590 tys. zł w 2019 r.

Reklama - Realizacja inwestycji, z uwagi na zmianę sposobu finansowania, została podzielona na dwa lata. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną prace na odcinkach drogi w miejscowości Zalas i Wejdo, a także wybudowane rondo w miejscowości Łyse (skrzyżowanie drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki z drogą wojewódzką 647 Dęby-Kolno w dzielnicy Rudne). Powiat ostrołęcki uzyskał dofinansowanie na realizację powyższej inwestycji z budżetu Mazowsza. Zadanie realizowane jest w partnerstwie z gminą Łyse - informuje urząd.

Obrady odbyły się w piątek 11 maja. Więcej zdjęć znajduje się na stronie Urzędu Gminy w Łysych.

Wyświetleń: 1029 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 16.05.2018, 12:48r. Drukuj
Powrót