poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

Radni gminy Łyse po raz kolejny obradowali (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy w ŁysychRadni gminy Łyse kolejny raz spotkali się w urzędzie, aby wspólnie obradować. Samorządowcy podjęli uchwałę zmieniającą wieloletnią prognozę finansową na lata 2018-2021 oraz budżet gminy na 2018 rok. Tematem dyskusji były inwestycje drogowe oraz rozbudowa sieci wodociągowej.

Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej i budżecie gminy wynikały między innymi z potrzeby zabezpieczenia środków na zakup sprzętu oraz materiałów przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych, w celu wykonania rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Łysych.

Reklama- Gmina Łyse w kwietniu br. ogłosiła przetarg na wykonanie prac. Z uwagi na zbyt duże koszty zlecenia, firmie zewnętrznej zadanie będzie realizowane przez Gminną Jednostkę Usług Komunalnych w ramach prowadzonej działalności - czytamy na stronie urzędu gminy.

W dalszej części obrad rada zobowiązała się udzielić pomocy finansowej powiatowi ostrołęckiemu na dofinansowanie projektu drogowego pn. "Rozbudowa i przebudowa drogi powiatowej nr 2519W Kadzidło-Łyse-Łączki na terenie Gminy Łyse" w kwocie 1 mln 400 tys. zł w 2018 r. oraz w kwocie 590 tys. zł w 2019 r.

Reklama- Realizacja inwestycji, z uwagi na zmianę sposobu finansowania, została podzielona na dwa lata. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną prace na odcinkach drogi w miejscowości Zalas i Wejdo, a także wybudowane rondo w miejscowości Łyse (skrzyżowanie drogi powiatowej Kadzidło-Łyse-Łączki z drogą wojewódzką 647 Dęby-Kolno w dzielnicy Rudne). Powiat ostrołęcki uzyskał dofinansowanie na realizację powyższej inwestycji z budżetu Mazowsza. Zadanie realizowane jest w partnerstwie z gminą Łyse - informuje urząd.

Obrady odbyły się w piątek 11 maja. Więcej zdjęć znajduje się na stronie Urzędu Gminy w Łysych.

Odsłon: 782 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12:48, 16.05.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko