wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

"Trzej muszkieterowie" w OCK (zdjęcia)

"Trzej muszkieterowie" to tytuł kolejnego spotkania z muzyką w Ostrołęckiem Centrum Kultury. Najmłodsi z ostrołęckich szkół w wielkim skupieniu przysłuchiwali się dźwiękom płynącym z różnych instrumentów. Sala była wypełniona po ostatni fotel.

Tego typu spotkania pozwalają najmłodszym obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Reklama Niezależnie od czasu powstania prezentowanej muzyki i od tematyki koncertów, wszystkie audycje mają charakter kameralny, co zmniejsza dystans pomiędzy sceną a młodą widownią. Gospodarzami spotkań są prelegenci, którzy dzielą się swoją wiedzą muzyczną.

Tym razem młodzi ostrołęczanie obejrzeli widowisko pt. "Trzej muszkieterowie". Klarnet, fagot i fortepian, muzyczni "trzej muszkieterowie" posiadają odmienne właściwości, ale z powodzeniem grają razem, zarówno w duetach jak i w trio. Najmłodszym słuchaczom zaproponowano pełną przygód muzyczną podróż po Europie. Dzięki tej wyprawie dzieci poznały tradycyjne tańce z Francji, Irlandii, mroźnej Skandynawii oraz naszego rodzimego Podhala.

Na scenie wystąpili: Jerzy Matysiak, Piotr Ptak - klarnet, Łukasz Matusiak - fagot, Tomasz Pawłowski i Małgorzata Marczyk - fortepian.

Spotkanie z muzyką odbyło się w środę 16 maja.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z muzyką w OCK

Wyświetleń: 686 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 16.05.2018, 15:30r. Drukuj
Powrót