poniedziałek, 21 maja 2018 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Aktualności

"Trzej muszkieterowie" w OCK (zdjęcia)

"Trzej muszkieterowie" to tytuł kolejnego spotkania z muzyką w Ostrołęckiem Centrum Kultury. Najmłodsi z ostrołęckich szkół w wielkim skupieniu przysłuchiwali się dźwiękom płynącym z różnych instrumentów. Sala była wypełniona po ostatni fotel.

Tego typu spotkania pozwalają najmłodszym obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

ReklamaNiezależnie od czasu powstania prezentowanej muzyki i od tematyki koncertów, wszystkie audycje mają charakter kameralny, co zmniejsza dystans pomiędzy sceną a młodą widownią. Gospodarzami spotkań są prelegenci, którzy dzielą się swoją wiedzą muzyczną.

Tym razem młodzi ostrołęczanie obejrzeli widowisko pt. "Trzej muszkieterowie". Klarnet, fagot i fortepian, muzyczni "trzej muszkieterowie" posiadają odmienne właściwości, ale z powodzeniem grają razem, zarówno w duetach jak i w trio. Najmłodszym słuchaczom zaproponowano pełną przygód muzyczną podróż po Europie. Dzięki tej wyprawie dzieci poznały tradycyjne tańce z Francji, Irlandii, mroźnej Skandynawii oraz naszego rodzimego Podhala.

Na scenie wystąpili: Jerzy Matysiak, Piotr Ptak - klarnet, Łukasz Matusiak - fagot, Tomasz Pawłowski i Małgorzata Marczyk - fortepian.

Spotkanie z muzyką odbyło się w środę 16 maja.

Zobacz zdjęcia:
Spotkanie z muzyką w OCK

Odsłon: 512 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15:30, 16.05.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko