niedziela, 21 października 2018 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Aktualności

Poznaj najciekawsze atrakcje Warszawy dla młodzieży!

Warszawa to atrakcje turystyczne niemal na każdym kroku. Według danych Warszawskiej Informacji Turystycznej najczęściej odwiedzane miejsca w stolicy to Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki. Co jeszcze warto odwiedzić w stolicy, szczególnie, jeśli podróżujemy w towarzystwie młodzieży?

O czym szerzej poczytać można na łamach bloga Eko Taxi, Warszawa jest pełna niezwykłych atrakcji dla młodzieży i dorosłych. Są w stolicy takie miejsca, które mogą dostarczyć naprawdę wielu emocji. Oczywiście atrakcje starówki w Warszawie i spacery nad Wisłą to aktywności dla osób w każdym wieku, podobnie jak wizyta w parku trampolin czy lot w tunelu aerodynamicznym. Jakie jeszcze niezwykłe atrakcje dla młodzieży oferuje Warszawa?

Reklama Muzeum Powstania Warszawskiego
Niezwykłe muzeum dokumentujące wydarzenia z 1944 roku. Goście odwiedzający placówkę pozostają pod dużym wrażeniem sposobu prezentacji rekwizytów, dokumentów i zdjęć z użyciem multimediów. Techniki audiowizualne zostały wykorzystane w dużej mierze po to, aby przyciągnąć do Muzeum Powstania Warszawskiego właśnie młodzież. Twórcom ekspozycji zależy na tym, aby opowiedzieć młodym ludziom inspirującą opowieść o walce i codzienności w czasach okupacji, a także o złożonej sytuacji międzynarodowej w tamtych czasach. W muzeum można również poznać historię komunistycznego terroru i losy powstańców w PRL. Cena biletu ulgowego to 16 zł, a normalnego - 20 zł.

Reklama Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego jest fantastycznym miejscem nie tylko ze względu na imponujący księgozbiór - ponad 3 miliony woluminów. Budynek na ulicy Dobrej jest otoczony zielenią, także od góry. Na dachu biblioteki, 16 metrów nad ziemią, znajduje się fantastyczny ogród podzielony na cztery części, według kolorów znajdujących się w nich roślin: złotą, srebrną, karminową i zieloną. Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, z której dachu można oglądać panoramę Warszawy, jest atrakcją zarówno dla młodzieży studenckiej, jak i znawców architektury. Wstęp do BUW jest darmowy.

Reklama Horror House
Kto lubi się bać, po wrażenia może udać się do Horror House - jedynego w swoim rodzaju domu strachów. To pomysł dla osób o mocnych nerwach i wielbicieli horrorów. W Warszawie ta atrakcja dostępna jest w dwóch wersjach tematycznych: "szpital psychiatryczny" oraz "rzeźnia". Co dokładnie dzieje się za drzwiami Horror House - nie wiadomo. Tego dowiedzą się tylko odważni śmiałkowie, chcący poczuć dreszczyk emocji. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, odbywa się według ściśle określonych reguł i na życzenie klienta może zostać w dowolnym momencie przerwana. Cena niezwykłej, przygody dla jednej osoby to 25 zł. Wstęp od 14 roku życia.

Tematyczne kawiarnie - Miau Cafe i How u doin
Atrakcją dla młodzieży w Warszawie z pewnością będą także kawiarnie urządzone według ciekawych konceptów. Miau Cafe to miejsce, w którym popołudniową kawę wypijemy w towarzystwie kotów. Zwierzaki na co dzień przebywają w lokalu i tworzą jego niebanalny klimat. Kolejna niezwykła kawiarnia to How u doin. Jej wnętrze jest inspirowane serialem "Przyjaciele" - lokal przypominana Central Perk znany widzom z ekranów. Możliwość poczucia się jak w serialu to z pewnością bardzo ciekawe przeżycie dla wszystkich fanów "Przyjaciół" - ceną za to doświadczenie jest koszt wybranej pozycji z menu.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 916 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 24.05.2018, 20:10r. Drukuj
Powrót