czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Manewry "Kampinos 2018" z udziałem grupy "Nadzieja" (zdjęcia, wideo)

Fot. Grupa Ratownicza "Nadzieja"Grupa Ratownicza "Nadzieja" uczestniczyła w piątej edycji Ogólnopolskich Manewrów Poszukiwawczo-Ratowniczych "Kampinos 2018". Ćwiczenia zgromadziły 160 uczestników zainteresowanych poszerzaniem wiedzy oraz pogłębianiem doświadczeń w dziedzinie poszukiwań osób zaginionych.

Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji dla uczczenia obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, zorganizowało piątą edycję Ogólnopolskich Manewrów Poszukiwawczo-Ratowniczych "Kampinos 2018". Współorganizatorami szkolenia byli też: Grupa Ratownicza "Nadzieja" wraz z policją, Grupa Ratownictwa PCK w Warszawie, Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego S12, Grupa Poszukiwawcza OSP w Jabłonnej oraz Instytut Nauk Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

ReklamaW ćwiczeniach wzięło udział siedemnastu członków Grupy Ratowniczej "Nadzieja", w tym ratownicy specjalizujący się w poszukiwaniach osób zaginionych i ratownicy medyczni.

- Cieszy mnie fakt, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w ćwiczeniach "Kampinos 2018", tym bardziej, że byliśmy ich współorganizatorem. Fakt, że nasi ratownicy mogą podnosić swoje kwalifikacje przy poszukiwaniach terenowych czy w sztabie dowodzenia kierując działaniami w terenie, wywołuje u mnie uśmiech. Chciałbym abyśmy spotykali się tylko na takich ćwiczeniach, a zdobyta wiedza nie musiała być użyta w realnych działaniach - podsumowuje rat. med. ks. Radosław Kubeł, koordynator Grupy Ratowniczej "Nadzieja".

Jak informują przedstawiciele Komendy Głównej Policji, uczestnicy manewrów podkreślają, że z roku na rok widoczny jest coraz lepszy stopień przygotowania policji oraz innych służb i grup poszukiwawczo-ratowniczych do prowadzenia działań poszukiwawczych w obszarze niezabudowanym. Sprawna koordynacja czynności, czytelny podział zadań na miejscu poszukiwań, odpowiednie przygotowanie techniczne poparte wiedzą i doświadczeniem na tym polu, z pewnością stanowią o sukcesie prowadzonych działań. Wspólne nabywanie doświadczeń w tej dziedzinie, wymiana spostrzeżeń i prowadzone podczas spotkania dyskusje, a także bliższe relacje nawiązane między uczestnikami to dodatkowy atut tego rodzaju inicjatyw. Stanowi on nieocenioną wartość dla przyszłych realizowanych w tym obszarze zadań.

ReklamaW tym roku ćwiczenia zgromadziły 160 uczestników, reprezentujących obok policji, wszystkie podmioty zainteresowane poszerzaniem wiedzy oraz pogłębianiem doświadczeń w dziedzinie poszukiwań osób zaginionych. Wśród nich należy wymienić grupę "Nadzieja" z oddziałami w Ostrołęce, Zambrowie, Białymstoku i centralą w Łomży, Grupy Ratownicze Polskiego Czerwonego Krzyża z: Bydgoszczy, Olsztyna i Trójmiasta, Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z psami, jednostki OSP w Nowym Dworze Mazowieckim, OSP RW w Modlinie, OSP w Łodzi. W manewrach uczestniczyli również policjanci z nieetatowej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z KPP w Nowym Targu i nieetatowej grupy poszukiwawczej z Zielonej Góry.

Ćwiczenia odbyły się w dniach 18-20 maja. Więcej zdjęć znajduje się na stronie grupy "Nadzieja"

Wyświetleń: 783 komentarze: -
09:51, 30.05.2018r. Drukuj




Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com