środa, 16 października 2019 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

BRW

Aktualności

Skromny jak prezydent Ostrołęki

Janusz Kotowski, prezydent OstrołękiPrezydentowi Ostrołęki Januszowi Kotowskiemu mieszkańcy miasta z pewnością mogliby wiele zarzucić. Jest jednak cecha, która czyni go w oczach wielu ludzi, człowiekiem dobrym i szlachetnym. To jego skromność. Podkreśla ją na każdym kroku, także sprytnymi sztuczkami.

Prezydent Kotowski w swoich wypowiedziach i działaniach robi wszystko, by pokazać się mieszkańcom z jak najlepszej strony. Przykładów nie trzeba daleko szukać.

Jednym z nich jest chociażby opublikowana ostatnio w Biuletynie Informacji Publicznej odpowiedź na interpelację radnego Łukasza Kulika, który dopytywał o zasady wynagradzania urzędników w miejskim ratuszu. Prezydent co prawda opisał zasady przyznawania nagród, ale listy osób i kwot, o które wnioskował radny, nie udostępnił. Korzystając z okazji, wspomniał o sobie, pomimo iż Kulik w ogóle go o to nie zapytał.

Prezydent stwierdził, że od 2006 r. nie otrzymał żadnej nagrody. O dziwo nie wspomniał o tym, że zarządzanie miastem rozpoczął od dużej podwyżki, dzięki której pomimo bycia prezydentem małego miasta zarabia niemal tyle samo, co zarządzająca Warszawą Hanna Gronkiewicz-Waltz, czyli około 13 tys. zł brutto.

Reklama - Prezydent miasta od roku 2006 nie otrzymał żadnej nagrody czy premii, rada miasta ustaliła wynagrodzenie prezydenta i nigdy w tym czasie nie przyznano prezydentowi żadnej nagrody. Gdy chodzi o pracowników urzędu miasta, już w kadencjach moich poprzedników ustalono z organizacją związkową w urzędzie, że podstawowe nagrody są przyznawane dwa razy w roku - w maju i grudniu - napisał w odpowiedzi prezydent Kotowski.

Zaskakuje także treść oświadczenia majątkowego prezydenta Ostrołęki. Niezgodność szczegółów wykrył znów radny Łukasz Kulik, choć Kotowski twierdzi, że problem tkwi w "terminologii".

W oświadczeniu majątkowym włodarz podał, że dom kupiony od ostrołęckiego przedsiębiorcy ma powierzchnię 115 m kw. Radny Łukasz Kulik podczas jednej z sesji rady miasta stwierdził, że budynek ma powierzchnię 180 m kw. Podkreślił, że w księdze wieczystej widnieje inna informacja niż w oświadczeniu majątkowym.

Reklama - W pana oświadczeniu majątkowym czytamy, że ma pan dom o powierzchni 115 m kw. To jest oświadczenie za 2016 rok. Natomiast w księdze wieczystej pana nieruchomości jest napisane, że posiada pan budynek - dom murowany o pow. użytkowej 180 m kw. Chciałbym, żeby przy okazji dzisiejszej sprawy, wyjaśnił pan tę nieścisłość - dopytywał radny.

Kotowski stwierdził tylko, że jest to różnica w terminologii, nie podając przy przy tym żadnych szczegółów rozbieżności w powierzchni zakupionego domu.

- To jest oczywiście różnica w terminologii, ja mam małą działkę, dom taki jaki jest każdy może zobaczyć, w szeregowej zabudowie - odpowiedział Kotowski.

Prezydent prawdopodobnie podał w oświadczeniu majątkowym powierzchnię zabudowy (115 m kw.), która nie robi takiego wrażenia jak całkowita 180 m kw. Kotowski często korzysta z niedopowiedzeń, lub w ogóle nie odpowiada dopytującym go o szczegóły opozycyjnym radnym. Ale moment, w którym prezydent Kotowski najbardziej nabrał wody w usta, była afera z reklamówką, w której znajdowały się pieniądze aż 45 tys. zł. Prezydent miasta tłumaczył policjantom, że odkładał w ten sposób na telewizor dla dzieci. Opinii publicznej nie złożył żadnych wyjaśnień.

Pensja prezydenta jednak nie taka skromna
W 2010 roku prezydent Janusz Kotowski zarabiał jeszcze 11 tys. 580 zł. W grudniu tego samego roku na jednej z sesji grupa pięciu radnych (Wiesław Szczubełek, Dariusz Maciak, Piotr Antośkiewicz, Dariusz Bralski i Ewa Żebrowska-Rosak) zaproponowała podwyżkę pensji włodarza miasta do 12 tys. 777 zł czyli o 1 tys. 197 zł więcej. Pomysł wyższego wynagrodzenia dla prezydenta został przyjęty zdecydowaną większością głosów.

Okazuje się, że Kotowski zarabia najwyższą możliwą stawkę, porównywalną do tej, którą uzyskuje np. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta Ostrołęki zarobił w 2016 roku - jak podał w oświadczeniu majątkowym - 157 tys. 236 zł, z kolei prezydent Warszawy uzyskała dochód w wysokości 159 tys. 365 zł brutto.

Reklama Wysokie wynagrodzenie ostrołęckiego włodarza może jednak ulec zmianie. Prezes PiS zapowiedział właśnie ustawę, która ma obniżyć pensje wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków, starostów i ich zastępców. Ponadto w Sejmie zostanie złożony projekt obniżenia o 20 proc. pensji posłów i senatorów. Decyzja lidera PiS jest podyktowana przyznaniem przez byłą premier Beatę Szydło ogromnych nagród pieniężnych dla ministrów, a także samej sobie, które wzburzyły opinię publiczną i spowodowały gwałtowny spadek notowań PiS w sondażach. Jarosław Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie przekażą przyznane pieniądze na działalność Caritasu.

Hojny gest premier Beaty Szydło wykorzystali działacze Platformy Obywatelskiej, którzy przygotowali ogólnopolską akcję pod hasłem "Konwój Wstydu". Miała ona na celu rozesłanie do wszystkich okręgów wyborczych mobilnych bilbordów z wizerunkami ministrów Prawa i Sprawiedliwości, którzy otrzymali olbrzymie nagrody finansowe, a z budżetu państwa zrobili sobie łatwe źródło dochodów. Konwój przyjechał też do Ostrołęki, gdzie zorganizowano konferencję prasową, podczas której głośno mówiono o rozpasaniu i niekompetencji obecnej władzy oraz skoku na kasę państwową, jakiego dokonuje PiS.
Wyświetleń: 13611 komentarze: 144
04.06.2018, 12:09r. Drukuj

PROMOCJA





Powrót


Jan Kowalski z Ostrołękięki @ 12:18, 04.06.2018

IP: 2001:620...24

1 mln 200 tys. złotych - czy zwolennicy tego szastania pieniędzmi, zdają sobie sprawę z wysokości tej kwoty, czy może "ciemny lud", do tylu nie potrafi liczyć? To ledwie 10 razy mniej, niż wyniósł koszt przeprawy prześmiesznej - z tego, co pamiętam, na hucznie otwieraną noclegownię, czyli miejsce dla najbardziej potrzebujących, przeznaczono 59 tys. złotych - przepraszam, ale czy tylko mnie przeraża ta kwota wydana na wodotrysk, czy może nagle wadzom, spadł z nieba złoty deszcz?

Pomysł na kampanię wyborczą, która wywali w PiSdu, całe to towarzystwo wzajemnej adoracji, bo jeśli nie to chyba tylko, przejechanie przez Kotowskiego na czerwonym świetle, na przejściu dla pieszych, zakonnicy w mnogiej ciąży oraz ucieczka z miejsca wypadku - przed tym czymś, wystawić transparent/transparenty z podaną kwotą, o którą wadza uszczupliła, ciężko zarobione pieniądze Ostrołęczan - można też dopisać 300 tys. na 5 tablic z rozkładem jazdy autobusów, którymi nigdzie nie można dojechać i 12 mln + koszty rozbiórki, na przeprawę prześmieszną.

P.S.
Ciąża musiałaby być efektem zbiorowego gwałtu, dokonannego przez niemieckich żołdaków, co gwarantowałoby urodzenie się w jej wyniku, wielkich ludzi.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:18, 04.06.2018

IP: 2001:620...24

Dla ludzi pozbawionych wyobraźni, czyli krótko mówiąc dla "ciemnego ludu"...

Metr kwadratowy nowego mieszkania, kosztuje w Ostrołęce 3,7 - 3,8 tys, metr kwadratowy używanego 2.7 - 2,8 tys.

Liczmy więc - za ten gejzer chorych pomysłów, możnaby zakupić 316 nowych mieszkań o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych i prawie 430 mieszkań o tej powierzchni, na rynku wtórnym.

Za tę kasę, możnaby kupić w Ostrołęce lub najbliższej okolicy około 5 gotowych nowych domów o powierzchni około 200 metrów kwadratowych i wybudować ich, łącznie z wykupieniem gruntu, nie mniej niż 8 do 10 - na tyle oskaubała Was, ta władza, urządzając sobie przedwyborcze igrzyska.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:19, 04.06.2018

IP: 2001:620...24

Natomiast, dla miłośników motoryzacji:

Zacznijmy od Astona Martina. Poniżej miliona złotych kosztują tylko „słabsze" wersje modelu Vantage. Pozostałe, czyli Rapide, DB9 i Vanquish są znacznie droższe. No, ale jeśli ktoś chce jeździć takim autem, jak słynny Agent 007 nie powinien żałować kasy.

Zacznijmy od Astona Martina. Poniżej miliona złotych kosztują tylko „słabsze" wersje modelu Vantage. Pozostałe, czyli Rapide, DB9 i Vanquish są znacznie droższe. No, ale jeśli ktoś chce jeździć takim autem, jak słynny Agent 007 nie powinien żałować kasy.

W salonach Audi tylko supersportowe R8 zbliża się ceną do miliona złotych. Znacznie wygodniejsze najnowsze A8 można mieć już za połowę tej sumy.

Wielbiciele brytyjskiej motoryzacji zwrócą zapewne uwagę na Bentleye. To świetny wybór, ale wszystkie modele są kosztowne. Jedynie GT w podstawowej wersji, z silnikiem 4-litrowym V8 można kupić w cenie poniżej miliona zł. Pozostałe: Flying Spur, GT z silnikami W12 i Mulsanne kosztują powyżej miliona złotych, a Mulsanne - znacznie powyżej.

Czy są bogaci wielbiciele Ferrari? Jeśli tak, to niech głęboko sięgają do portfeli, bo milion zł wystarczy tylko na podstawową wersję Californii 30. Pozostałe modele: F12 Berlinetta, FF czy 458 kosztują powyżej miliona zł. Ale za to jakie wrażenia zapewniają.

Tradycjonaliści z zasobnymi portfelami zapewne skierują swoje kroku do salonów Mercedesa. I słusznie, bo znajdą tam 3 modele dla milionerów: CL 65 AMG, SL 65 AMG oraz klasę G w wersji 65 AMG. Który z nich wybrać? Tu jest pewien kłopot, bo każdy z tych modeli ma inne przeznaczenie. CL to luksusowa limuzyna coupe, SL to sportowy kabriolet, a klasa G to najsłynniejsza terenówka Mercedesa. Nie ma wyboru: trzeba kupić wszystkie trzy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:22, 04.06.2018

IP: 2001:620...24

Nie wysilajcie się PiSowskie trolle, nabijaniem postów, żeby oddalić te moje, potrafię korzystać z opcji - kopiuj/wklej, a więc spodziewajcie się częstszych, tego typu, lub takich wpisów.

Nie wiem jak pozostali Ostrołeczanie, ale ja nie chcę, żeby moje podatki szły na przedwyborczy show imć Kotowskiego.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:54, 04.06.2018

IP: 185.220...9

Wynagrodzenie, naszego, niewątpliwie, zapracowanego i rozmodlonego, Prezydenta, na poziomie prezydentów miast o wielokrotnie większych budżetach, ludnośi i obszarze, to tak, jakby czwartoligowy piłkarz "Sczebrzeszynianki Szczebrzeszyn", potykający się o własne nogi, zarabiał tyle ile Ronaldo, Messi, czy Lewandowski - taką sobie wybraliśmy radę i taką mamy - zwróćcie uwagę, na wnioskodawców pomysłu o podniesieniu wynagrodzenia Prezydenta i ich dalsze kariery w strukturach miasta oraz firm, od miasta zależnych.

Dolek @ 13:02, 04.06.2018

IP: 37.248...133

Wy będziecie jeszcze płakać kiedy przyjdzie łożyć kasę na Muzeum Wyklętych. Ja jeszcze się zapytam - jak wygląda rozliczenie finansowe muzeum na Fortach Bema ? Ile osób zwiedziło do tej pory tą placówkę i ile rocznie ja odwiedza ? A fontanna za 1 mln 200 tys złotych to - bez komentarza.

do jw @ 13:05, 04.06.2018

IP: 176.109...210

aleś napłodził !!!!!! musisz być bardzo cięty na władzę czyżby niespełnione ambicje ??? smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile

Jan Kowaslki z Ostrołęki @ 13:16, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Szukanie "drugiego dna", czyżby jakieś własne doświadczenia?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:18, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Czy jeśli złapię złodzieja, to będziesz się zastanawiał, czy nie dlatego, że sam chcialem to ukraść?

kurpiak @ 13:27, 04.06.2018

IP: 79.191...202

przez takich : JK,Anka,Tępiciel ,itp.odechciewa się czytać artykuły na MO - znawcy każdego zagadnienia

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

kurpiak, nigdzie nie ma nakazu czytania, zarówno forum, jak i kometarzy, czyichkolwiek, a więc jeśli je czytasz, to miej pretensje wyłącznie do siebie, a jeśli nie, to skąd masz o nich wyrobione zdanie?

Ja mam w ignorze, zarówno faszystowką onucę, jak i nacjo..., coś tam i mam spokój - nie łażę i mędzę, jak mi ciężko w życiu - trzeba sobie w radzić, a nie czekać, że zrobią to za Ciebie - pomyśl, brachu, to nie boli - powodzenia :)

tępiciel lemingów @ 13:36, 04.06.2018

IP: 37.248...241

Medialne lanie wody. Niech ktoś zgłosi, jeśli to przestępstwo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:45, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Tepy, czy jeśli Twoja kobieta, wyda Twoją roczną pensją, na nową kieckę, to będzie to przestępstwo?

Czy władzę mamy rozliczać tylko z przestępstw, od tego mamy wymiar sprawiedliwości, niech on zbada, czy przestępstwo było, czy też nie, ja, jako mkieszkaniec wiem, że fontanna za 1200 tys. złotych, to zwyczajna fanaberia i przedwyborcza kiełbasa, która może się okazać się niestrawna.

Ile to, po tzw. "audycie", miało trafić spraw do prokuratury, a nastepnie na sądowe wokandy - wtedy, nie krzyczałes, że jeśli przestepstwo, to dlaczego nie zgłoszają, dlaczego nie ma postępowań, dlaczego nie ma w sądach spraw i wyroków?

Z innej beczki @ 13:50, 04.06.2018

IP: 95.49...44

Czy tylko ja mam srakę po jedzeniu z maka?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:53, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Mija trzy lata rządów, a Zorrowa prokuratura nie potrafi udowodnić tego, co ministowie tego rządu, udowadniali w Sejmie?

Jan Pieski z Rozogi @ 13:59, 04.06.2018

IP: 83.28...240

Bede drugim w rozmydlaniu tematu w komentarzach. Polejemy wode ...a co. Wazne zeby uwage skierowac na tory inne i manowce

ja @ 14:03, 04.06.2018

IP: 37.47...84

Jestem ciekawa czy jeśli prezydent podał by do sądu MO za nagonkę miałby szanse to wygrać. Nie mieszkam w Oce więc głosowanie mnie nie dotyczy ale stronniczość tego portalu jest zatrważająca.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:06, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Czyżbyś nie potyrafił, nawet do czterech zliczyć - aż, tak źle z Tobą - w której jesteś grupie, bo chyba nie w starszakach, ani średniakach, bo oni, to juz nawet do 10 potrafią.

ja @ 14:07, 04.06.2018

IP: 37.47...84

A tak poza tym czemu pod artykułami nie ma autora? Ktoś się czegoś wstydzi? Dziennikarze powinni być dumni ze swojej twórczości

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:09, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

ja, potrafisz podać definicję prawną, słowa "nagonka" - przypomnij nam, jaki to miałby być paragraf i czy z KK, czy KC?

Oglądasz czasami TVPiS i inne "niezależne media"?

No i jakie to ma znaczenie, czy mieszkasz, czy nie mieszkasz w Ostrołece, czyżby tam gdzie mieszkasz, Księżyc i Słońce było inne?

mieszkaniec @ 14:11, 04.06.2018

IP: 78.31...114

no iiiiii zaczęła się nagonka zapewne już niedługo wybory wiec coraz czeszcie będziemy widzieć tu opluwanie i wyciąganie paszkwili na całą rodzinę sad angry crying tylko tak należy skomentować nigdy nic dobrego nie zrobiliście dla drugiej osoby dla miasta a tu tak się rozpisujecie

Jan Kowaslki z Ostrołęki @ 14:13, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

ja, a Ty czemu się nie podpisujesz, czyżbyś się czegoś wstydziła? - powinnaś przecież być dumna ze swoich wPiSów.

Tak przy okazji, skoro tu nie mieszkasz i "głosowanie Cię nie intereusje", to co Cię przyniosło, na ten lokalny portal - pytam, tak tylko z czystej ciekawości, bo to wiesz jak bywa, "panną była, dziecko miała, ale z tych rzeczy, to... broń Boże".

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:14, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

mieszaniec, gdzie jest choćby wzmianka o rodzinie?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:18, 04.06.2018

IP: 2a0b:f4c1...6

Cyt.:
"zapewne już niedługo wybory"

A, Ty co, ostatnie dwadzieścia lat, pod lodem przeleżałeś?

tępiciel lemingów @ 14:41, 04.06.2018

IP: 37.248...241

Ale o co chodzi?

Gdyby prezydent źle pracował, to mieszkańcy poprzez RM obniżyliby mu zarobki.

bolek @ 14:48, 04.06.2018

IP: 94.254...238

bardzo trafne porównanie wynagrodzenia HGW z JK ale autor zapomniał albo przeoczył, oczywiście nieświadomie, doliczenia do wynagrodzenia HGW nieruchomości warszawskich , które zakupiła okazyjnie. Amen.

Noo Ja @ 14:52, 04.06.2018

IP: 94.254...229

Zarobki takie jak prezydent Warszawy Hhaha , ale które zarobki te na papierku , czy te z prywatyzacji lub innych wałków ;)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:52, 04.06.2018

IP: 2a00:c98...a10

Tępy, z wyPiSywania głupot, przeszedłeś, do opowiadania bajek - no, cóż, próbuj, może na tym polu sie sprawdzisz, bo na tamtym, zawaliłeś, po całości.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:58, 04.06.2018

IP: 2a00:c98...a10

O, proszę, mamy nową strategię - bolszewicka komisja istaliła, a bolszewickie trolle, z PiS, powtarzają - a, co z Waszym towarzyszem niedoli, Tępym, który przy każdej tego typu okazji, powtarza, żeby miast wyPiSywania na forum, zgłaszać do organów ścigania - Tępy, to jak to jest, zgłaszac, czy nie zgłaszać?

To w końcu, udowodniono coś HWG, czy nie - jest już po wyroku, siedzi?

tępiciel lemingów @ 15:02, 04.06.2018

IP: 37.248...241

Czy to bajka, że to mieszkańcy poprzez RM ustalają zarobki prezydenta?

Ja wolę mieć prezydenta, który ma uznanie RM.

Skromni z PIS @ 15:11, 04.06.2018

IP: 2001:ac8...1054

W minionym tygodniu dziennik "Fakt" napisał, że poseł Stanisław Pięta miał romans i według gazety obiecywał swojej kochance m.in. załatwienie pracy w PKN Orlen. Według "Faktu" Pięta miał poznać tę kobietę podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2017 roku. Poseł, odnosząc się do tych doniesień, ocenił, że jest to atak na jego osobę. W rozmowie z "Super Expressem" podkreślił, że "nie załatwiał" opisanej przez gazetę kobiecie żadnej pracy w Orlenie.

tępiciel lemingów @ 15:45, 04.06.2018

IP: 37.248...241

Skromni z PIS , to w końcu, udowodniono coś posłowi Pięcie, czy nie - jest już po wyroku, siedzi?

Maria @ 15:46, 04.06.2018

IP: 95.160...0

Nierób, ale skromny.

Maria @ 15:47, 04.06.2018

IP: 95.160...0

Nierób, ale skromny.

Rebeliant Remek @ 15:50, 04.06.2018

IP: 188.146...114

Z uwagi na pojawiające się komentarze obrońców chrześcijaństwa i fachowców od leasingu dzisiaj byłem biernym obserwatorem.

Miło poczytać, że w normalności sam nie zostałem 😁

Nie ukrywam, że Jan Kowalski ma u mnie specjalne uznanie. Nie zawsze się zgadzamy, ale kierunek ku rozsądkowi ten sam. Tradycyjnie pozdrawiam myślących.

Farosz @ 16:06, 04.06.2018

IP: 188.146...49

Pytanie z innej beczki, czy to moralne aby dobry katolik, mąż, ojciec dzieciom "rżnął" swoją pracownicę ?

mieszkaniec @ 16:15, 04.06.2018

IP: 78.31...114

do Jan Kowalski z Ostrołęki sory że pytam czy Pan to niema żadnego zajęcia czy jest na etacie portalu i ciągle tu wypisuje te oszczerstwa ,szczucie i tym podobne wpisy ?

Tomek @ 16:48, 04.06.2018

IP: 79.184...48

Dla mnie to chu jem jest Janek

Rebeliant Remek @ 16:57, 04.06.2018

IP: 188.146...114

Farosz. O ile jest to PiSowiec to oczywista oczywistość. Od Pięty w górę.

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 17:05, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

Trolu totalnie POmylonej opozycji,a moze wyprzedal tyle miasta co HGW..?

Do tępiciel lemingów @ 15:45 @ 17:10, 04.06.2018

IP: 5.172...246

Coś jednak jest na rzeczy :
Zatwardziały konserwatysta, który pozował na nieprzejednanego antykomunistę został właśnie "wywalony" z PiS i wszystkich komisji w których zasiadał laughing laughing

Biedny niewinny pięta.... tak go potraktowała swołocz crying

ja @ 17:17, 04.06.2018

IP: 37.47...176

Do Jan Kowalski Dlatego tu zaglądam bo jest to portal z informacjami również z powiatu a poza tym na studiach mam PR i chce zobaczyć w praktyce co to znaczy stronniczość dziennikarzy i publicznych mediów. A poza tym prezentujesz zbyt niski poziom i jesteś zwykłym trolem więc nie mam zamiaru dłużej prowadzić tej dyskusji. pa dzi.waku

Poseł Pięta wyleciał z PIS @ 17:17, 04.06.2018

IP: 31.0...237

"Spotkali się w czasie smoleńskiej rocznicy,
miejscowa dziewczyna z maskotką prawicy.
Za cmok, tuli-tuli i za chędożenie
obiecał jej Staszek robotę w Orlenie.
A gdy znudził go żywot w tym grzesznym szaleństwie,
to kopnął ją w zadek, lecz z błogosławieństwem tongue "

Ja. @ 17:25, 04.06.2018

IP: 31.0...137

To nie może być prawda. Stasiu Pięta to wzór prawicowego katolika.
To musi być wina opozycji.

totalsi @ 17:28, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

Totalna opozycja znowu uruchamia wariant "ulicy i zagranicy". Dotychczasowe działania w tym zakresie nie przyniosły oczekiwanych przez nich skutków, ale refleksji nie widać. Marsze, protesty, awantury w Sejmie i Parlamencie Europejskim, spełzły na niczym. Teraz postanowili więc, zorganizować w Warszawie imprezę z udziałem szefa Europejskiej Partii Ludowej Josepha Daula... tongue laughing

tępiciel lemingów @ 17:54, 04.06.2018

IP: 31.0...92

Poseł Pięta wyleciał z PIS, czy rozmnażanie się to przestępstwo?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:56, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Cyt.:
"Czy to bajka, że to mieszkańcy poprzez RM ustalają zarobki prezydenta?"

Tak, to jest bajka w dodatku, dla takich inteligentów, jak Ty - idąc Twoim tokiem rozumowania, to Polacy, poprzez wybrany parlamet, który wybrał rząd i brosię z Brzeszcy na premiera, ustalili premie dla ministrów.

miaszaniec - odpowiadam - nie mam żadnego zajęcia.

ja, to przedstaw się nam wszystkim, bo przecież Twoje wpisy, powinny być dla Ciebie powodem do dumy, czy może się ich wstydzisz?

Faktycznie, żebym "dorównał" do twego poziomu, to musiałbym posiadać batyskaf, bo bez niego, zejście na dno Rowu Mariańskiego, jest niemożliwe - niżej już się niestety nie da, a szkoda, bo nadal byłbym parę poziomów wyżej.

ja, doskonałym materiałem, powinny być dla Ciebie publiczne media, finansowane z pieniędzy podatników, których dziennikarze, pod wpływem alkoholu, zwalniają, próbujących ich uspokoić policjantów, ze służby, powołując się na swoje wpływy i oczywiście, nadal pracują w TVPiS - to jest dla Ciebie wymarzony materiał, jak za pieniądze podatników, można ich okłamywać, usuwając np. z kurtki rozmówcy, serduszko WOŚP - to jest prywatny portal i każdy, nawet Ty, możesz na nim PiSać, takie głupoty, jakie PiSzesz - niech zgadnę, studiujesz u Pana Rydzyka.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:59, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Tępy, a cos Ty się tak przyczepił do tego "czy to przetępstwo", czy ktoś napisał, że to przestępstwo?

Pytam po raz kolejny, gdzie są te setki aktów oskarżenia, mające być efektem tzw. "audytu" - to były te przestepstwa, o których bajali PiSowscy ministrowie, z mównicy sejmowej, czy ich nie było?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:03, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Tępy, jak to mówiła brosia z Brzeszczy, że wystarczy czego nie robić, żeby dla wszystkich starczyło?

To skąd opłata paliwowa, skąd zapowiadany podatek solidarnościowy, dlaczego brakuje jakichś śmiesznych groszy na niepełnosprawnych, czyżby, zaczęli robić to, o czym brosia z Brzedszcy mówiła, że wystarczy tego nie robić?

Gdzie te miliardy z uszczelnienia podatku VAT?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:09, 04.06.2018

IP: 37.187...86

PiSiory, na nagrody przeznaczyły coś około 2,5 mld, to dokładnie tyle, ile zakładają pozyskać z opłaty paliwowej - czyli, jak się okazało, darowizny dla Caritasu, którą darczyńcy, będą mogli odpisać od podatku, czyli wziąć z kieszeni podatników, kolejne pieniądze - fajnie to wszystko się kręci, nieprawdaż?

Spółki paliowe, w 100% pod kontoloą skarbu państwa chwalą się niebotycznymi zyskami, jak myślicie, czy ma to przełożenie na fakt, że paliwo już przekroczyło 5 zyla, czy nie ma?

No to jaką mamy tę zmianę, dobrą, czy dojną - dorwali się jak horda Hunów, do podziału łupów wojennych i szarpią i szarpią, no ale przecież batiuszka Car, zabrał po 20% - taki, dobry Pan z niego - niech naród wie, że sie o niego dba.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:20, 04.06.2018

IP: 37.187...86

To jest dopiero smiech na sali

- każdy, swoja premię, przekaże na Caritas, a lista i potwierdzenie wpłat zostaną upublicznione".
- czy została już sporzadzona lista z potwietrdzeniem wpłat?
- to jest prywatna sprawa, każdego z ministrów

Uczcie sie kabareciarze, bo PiS, przecież wiecznie rządził nie będzie.

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 18:24, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

dlatego ze to nie byl zaden protest,tylko partyjna ustawka totalnie glupiej opozycji.Tylko rzad nie dal sie wciagnac w spirale rzadan, i totalsi poszli jak niepyszni... tongue
A stracili na tym tylko niepelnosprawni,bo czesc ludzi przestanie przekazywac kase na fundacje...
A tak z ciekawosci,byl w jakims kraju w parlamencie taki protest..?Moze w Niemczech,albo we Francji..?Albo w parlamencie UE..?

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 18:27, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

Ulica i zagranica nie POmaga,to chwytaja sie ostatniej deski ratunku... laughing
No bo ksiegowy siedzi,przyjaciele zawiedli,a kibel sie spalil... laughing
I jak tu zyc.... tongue

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:29, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Jasne, przypnijcie partyjne latki, każdemu, kto upomina sie o swoje - tak najłatwiej - przypomnij sobie wypowiedzi PiSiorów, podzcas takiego samegpo protestu za poprzedniego rządu, ja za to nie przypominam sobie, żeby ktoś z rządu, tak bezcereminioalnie atakował protestujących i tak ich ignorował oraz utrudniał życie - a, co ma do tego, czy cos takiego odbyło się gdziekowliek indziej, jak był poprzedni protest, to te z zadqawaleś te pytania, czy z troska pochylałes sie nad protestującymi, PiSowy hipokryto - 500 zł, na niepełnosprawnego, to, w Twoim robolskim mniemaniu, jest ustawka opozycji?

Gdzie byla brosia z Brzeszczy, która jest podobno wicepremierem od spraw społecznych, podobno gdzieś się dobrze bawiła.

Qwert @ 18:29, 04.06.2018

IP: 5.172...150

Żal mi posła Pięty. Taki prawy i sprawiedliwy i taki spotkał go niesprawiedliwy los. A przecież on pokazał, że jest prawdziwym mężczyzną.
Szkoda tylko, że biskup Janusz nie działa jak prezes PiS i niecna tak bardzo o pijar kościoła , bo wtedy niektóre stanowiska proboszczów zwolniałyby się dzięki gosposiom i daleko by nie trzeba patrzeć.

Jan Kowalski @ 18:35, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Przy okazji, kolejny półmózg, wyskakujący z "totalna opozycją", który nie ma bladego pojęcia, skąd wzięło się to określenie - powtarzam, cytat ze Schetyny:
"Totalne rządy, wymagają tpotalnej opozycji", skoro więc mamy totalna opozycję, to jest ona odpowiedzią na totalne rządy - dociera do Ciebie ten niuansik, czy jesteś na to za głupi?

Czyżbys nie pamiętał, jak PiSiory zwoziły to Warszawy protestujących, w tym tych z Ostrołęki, których wyjazd dofinansowała Rada Miasta - to co wówczas, to nie była ulica?

pamiętasz jak PiSiory, domagały sie sesji PE, bo twierdziły, że PO + PSL, sfałszowało wybory, to wówczas nie była zagranica?

Pamiętasz, jak Pan Rydzyk, zaproszony przez PiSowskich eurodeputowany, opowiadał w Brukseli, że w Polsce panuje totalitaryzm większy niż za komuny - jesteś aż tak głupi, czy aż tak zakłamany, PiSowski propagandzisto?

tępiciel lemingów @ 18:35, 04.06.2018

IP: 194.126...230

I co, zły prezydent? Pracowity, modlący się, nie naśladujący posła Pięty, mający poparcie RM, zero kłopotów z CBA, itp, itd.

Opozycjo, macie lepszego?

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 18:47, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

pytam sie partyjny trolu,co poprzedni rzad dal dla ludzi..?Co dobrego zrobil..?POtrafisz wymienic choc jedna rzecz..?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:48, 04.06.2018

IP: 37.187...86

W tym sęk, że gorszego mieć nie można - Tepy, dlaczego zakładasz, że przyszły prezydent, nie z PiSu, nie będzie miał poparcia RM, albo inaczej, dlaczego sądzisz, że gdyby wygrał PiSior, to będzie to porozumienie miał, bo na wyprzódki z innym PiSowski idi_otą, brexitem, cholera wie, na jakiej podstawie, czynicie takie założenia, czyżby najbliższe wybory samorzadowe, nie obejmowały wyboru nowej rady?

Do tempiciela lemingów @ 18:51, 04.06.2018

IP: 5.172...150

Ja myśle, że nawet sam poseł Pięta nie naśladuje posła Pięty. To wszystko pomówienia.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:56, 04.06.2018

IP: 37.187...86

Dlaczego uważasz, że zamierzam bronić poprzedniego rządu?

do tępiciel lemingów @ 18:56, 04.06.2018

IP: 188.146...89

Twoje słowa: "Gdyby prezydent źle pracował, to mieszkańcy poprzez RM obniżyliby mu zarobki". Ty wiesz co piszesz? Jak rada miasta PiSowska obniżyłaby pensje swojemu mocodawcy?

tępiciel lemingów @ 19:03, 04.06.2018

IP: 194.126...230

Ostry, w tym sęk, że można mieć gorszego. Dlaczego zakładasz, że przyszły prezydent, nie z PiS, będzie miał poparcie RM? Znasz skład przyszłej RM?

do tępiciel lemingów , wiem co piszę, mocodawcą prezydenta jest RM. Tak jest we wszystkich samorządach. Gdyby prezydent źle pracował, to mieszkańcy poprzez RM obniżyliby mu zarobki. Tak dzieje się np. w gminie Rzekuń, tam RG obniżyła pensję wójtowi, bo źle pracował.

. @ 19:07, 04.06.2018

IP: 94.254...67

Tempiciel lemingów, masz ty rozum i godność człowieka?

Kiki @ 19:08, 04.06.2018

IP: 83.6...31

No właśnie. Co zrobił poprzedni rząd? Ile obiecał. A przepraszam podniósł wiek emerytalny. Nie podniósł najniższej krajowej i jest OK. Widzę że niektórym to pasuje. Brak słów. Szybko zapominają niektórzy ze tamci tylko dla bogatych

do Jan Kowalski z Ostrołęki @ @ 19:08, 04.06.2018

IP: 2a01:110f...dffd

bo to jest teraz wlasnie totalna opozycja.ta sama ktora kiedys rzadzila,a teraz drze mordy,ze nie ma demokracji,tylko dlatego ze ludzie pokazali im srodkowy palec.Ta sama,ktora strzelala do gornikow,a teraz krzyczy ze z protestujacymi w sejmie sie zle obchodzono.Ta sama,ktora wywalala ludzi na bruk z reprywatyzowanych kamienic.
Ta ktorej tak bronisz..

tępiciel lemingów @ 19:15, 04.06.2018

IP: 194.126...230

., masz Ty jakiegoś rozumnego i godnego kandydata na prezydenta?

brexit @ 19:24, 04.06.2018

IP: 82.28...1

Portal moja-ostrołeka jak zwykle.A może podacie ile kotów przejechano w gminie Rzekuń od wesela E. Mielnickiej z podzialem na rejestracje WO i WOS.
Że też tak zwani "redaktorzy" nawet nie spróbują od czasu do czasu napisać czegokolwiek noszącego ślady pracy analitycznej.
A o dziennikarstwie śledczym to nawet nie wspomnę.Radny Kulik musiał płacić za publikację artykułu, którego bohaterem też zresztą był prezydent Kotowski.
Ciekawe tylko jaka jest przyczyna tak wzmożonej aktywności portalu w płodzeniu artykułów , będących okazją dla internautów do wylewania pomyj na obecną władzę.
Skoro bohaterem artykułów jest dosyc regularnie prezydent Kotowski to niewykluczone ,że chodzi o wybory prezydenckie.Czyżby portal włączył się w torowanie drogi do drugiej tury któremuś z potencjalnych kandydatów ?
A może jakiś deal został między kandydatami zawarty ?

Nie jestem fanem obecnych lokatorów ostrołęckiego ratusza.Ale ta nagonka przekracza już od jakiegoś czasu granice dobrego smaku.Tak zwyczajnie po ludzku czy nie macie dość?
Nawet nikt się pod tym artykułem nie podpisze-nawet używając pseudonimu.
Żeby to nosiło chociaż znamiona obiektywizmu.

Może jakiś artykulik o powodach dlaczego radny Kleczkowski nie był w stanie nawet nominacji własnej partii uzyskać i przegrał rywalizację z tak przeciętnym -delikatnie mówiąc -politykiem jak dyrektor Popielarz ?

~~Ostr @ 20:04, 04.06.2018

IP: 178.235...138

Kleczkowski czy Kulik duzo im brakuje do Kotowskiego jak dzien do nocy. Glos moj i mojej rodziny i wielu Ostroleczan co wiem ma Kotowski .

xxx @ 20:15, 04.06.2018

IP: 178.235...4

Moj głos też na Kotowskiego, nie ma lepszego

Stefan @ 20:17, 04.06.2018

IP: 188.146...113

Słabo się robi jak jeszcze się słyszy kwiki peowców czyli złodziei którzy wszystko oddaliby merkelowej. Osiem lat niszczyi to co polskie, niech się wreszcie odczepią i jak się nie podoba to do Berlina razem z Trzaskowskim

smoczek wawelski @ 20:28, 04.06.2018

IP: 176.109...101

Chłopy!!!!! Jan Kowalski również ...wypijcie sobie po zimnym piwku, włączcie mecz albo gadajcie lepiej do zamkniętej lodówki jak żona poszła do sąsiadki ??? a tu bezsensownie udzielacie się w tym kwasie przy kompie i nic ....żegnam laughing laughing

Do brecit @ 21:22, 04.06.2018

IP: 31.41...84

Najlepiej ujęta w słowa rzeczywistość. MO przechodzi wszelkie granice kultury i profesjonalizmu dziennikarskiego. Prowokuje nagonkę. A i tak nic nie zmieni bo na mój głos i mojej rodziny może również liczyć obecny Prezydent.
A ci naiwni co liczą że przyjdzie ktoś nowy i w Ostrołęce zacznie płynąć miód w Narwii, włodarz sobie obniży pensję do najniższej krajowej i w ogóle nie będzie myślał o sobie tylko o Waszym bycie a mostów będzie 9 sztuk niech idą już dziś poczytać bajki.
Oby nie było gorzej.
Prezydent powinien pozwać ten portal za nagonkę i nagminne prowokacje do oczerniania i obrażania.

do wyżej @ 21:23, 04.06.2018

IP: 79.185...184

w seminarium duchownym uczą jak umiejętnie naciągać ludzi a Januszek chyba o mało nie został księdzem

tępiciel lemingów @ 21:28, 04.06.2018

IP: 194.126...230

do wyżej, kto to jest Januszek? Kolega z piaskownicy?

Kto uczył autora tego artykułu? Może zamiast atakować obecnego, lepiej przedstawić zalety kontrkandydatów?

lolo @ 21:37, 04.06.2018

IP: 31.0...254

Trzeba przewietrzyć to zapyziałe miasto i wybrać nowe władze, wolne od układów.

asz @ 22:17, 04.06.2018

IP: 83.24...8

Zwracam się do wszystkich, którzy próbują tu merytorycznie dyskutować. Szkoda fatygi! Przecież tu nie chodzi o to. To już kolejny artykuł MO służący grillowaniu Prezydenta JK. Te zarzuty to odgrzewane kotlety, już się nie dobrze robi od tego, ciągle to samo i to samo. Dajecie się wkręcać w tę nagonkę i napuszczanie na ludzi.
w tym wypadku Prezydenta O. Zasada jest prosta - kłamać, kłamać a zawsze się coś przyklei. Nie bronię tu Prezydenta, Tylko nie podoba mi się , że bez przedstawienia jakichkolwiek dowodów wypisujecie tu takie rzeczy.

ketuks @ 22:46, 04.06.2018

IP: 5.184...252

takie rzeczy nie działają, zarobki prezydenta to dla szarej myszki matrix za to przekupstwo programem rozmnażanie+ działa w najlepsze.

ketuks @ 22:50, 04.06.2018

IP: 5.184...252

Dzieci w szkole miały odgadnąć hasło: królowa nauk to Mat..........ka. Zgłasza się Jasio: może Matematyka? NIE! MatkaBoska tongue

tank102 @ 23:09, 04.06.2018

IP: 79.184...76

Zlikwidować samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie.
Wrócić do 49 województw i zarządzania strategicznego na szczeblu centralnym.
I od razu znajdzię się w budżecie co najmniej 20 miliardów złotych.
I LOVE OSTROŁĘKA

brexit @ 23:47, 04.06.2018

IP: 82.28...1

To może ja coś o lewackich pomysłach.

Na forum portalu moja-ostroleka w dziale "Pozostałe" >>>> "Hyde Park" w temacie "Brexit" zamieściłem link do artykułu ze Szwedzkiej gazety Aftonbladet wraz z tłumaczeniem fragmentu tekstu .Jest to krótki wywiad z liderką młodzieżówki szwedzkiej Partii Liberalnej Cecilią Johnson.

Na spotkaniu młodzieżówki Partii Liberalnej w Sztokholmie zaproponowano zalegalizowanie nekrofilii i kazirodztwa.
Rodzeństwo w wieku co najmniej 15 lat po wyrażnieu zgody powinno móc uprawiać ze sobą seks,natomiast seks ze zmarłym byłby dopuszczalny po wyrażeniu przez niego zgody pisemnej za życia.

Liderka młodzieżówki liberalnej opisała postulat jako krok w kierunku postępu..

W Polsce haniebną próbę umieszczenia tematu w spektrum publicznej dyskusji podjął Jan Hartman.
Na blogu profesora pojawił się w wpis, podkreślający, że nie jest zwolennikiem legalizacji związków kazirodczych, ale "warto rozpocząć dyskusję na ten temat".
Wpis został usunięty przez autora po fali zmasowanej krytyki zarówno z lewej jak i prawej strony.

To jest skutek lewackiego prania mózgów.

brexit @ 23:52, 04.06.2018

IP: 82.28...1

tank102 @ 23:09, 04.06.2018
IP: *.*.105.76

"Zlikwidować samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie.
Wrócić do 49 województw i zarządzania strategicznego na szczeblu centralnym.
I od razu znajdzię się w budżecie co najmniej 20 miliardów złotych. "

A ja bym zostawił tylko gminy.I faktycznie z 20-30 miliardów byłoby więcej.
I dodatkowo opuścił niewydolnego trupa jakim jest UE.Byłoby w budżecie dodatkowe kilkadziesiąt miliardów.

Rebeliant Remek @ 05:37, 05.06.2018

IP: 188.146...177

Najlepiej zostaw same PGRy i małorolnych. Unii nie będzie, dopłat nie będzie, ale będziesz miał bimber i darmową cebulę komunisto ze zmywaka.

A Kotowski ze świtą niech lepiej zejdzie ludziom z oczu i modli się żarliwie by nie byli podli jak jego próżniaczy gang. Najprościej pod maską świętoszkowatych półidiotów przez 12 lat szukać winnych swojej niekompetencji i nabijać jeszcze za to kabzę.

Do tego już doszło, że nawet kolejarz o zdrowym, uczciwym robotniczym pysku po latach w gangu katechetów zdewociał i wciska fałszywe gadki jakby z Januszkiem w jednej celi seminarium spał, albo listy apostoła z prezbiterium cytował. Żałosne i obrzydliwe.

Ziomek @ 05:44, 05.06.2018

IP: 178.235...2

I TAK NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA NIŻ PAN KOTOWSKI. MAM NADZIEJE ZE KOLEJNE WYBORY WYGRA. :)

kl @ 05:50, 05.06.2018

IP: 178.235...200

Do ,,Ostr,, - masz rację, na szczęście Kulikowi i Kleczkowskiemu sporo brakuje do twojego idola. Z racji tej ,,różnicy,, głosować będę na KULKA.

brexit @ 06:01, 05.06.2018

IP: 82.28...1

Rebeliant Remek @ 05:37, 05.06.2018

Remuś , a tak z samego rana to niezdrowo pianę z pyska toczyć.
Przeczytaj swoje wypociny , tylko zamiast nazwiska Kotowski wstaw na przykład Kleczkowski, bo emocje Ci wyłączają rozum.To co przeczytałeś z nazwiskiem Kleczkowski ocenisz jako ziejący tępą nienawiścią bełkot pozbawiony argumentów merytorycznych.
I oczywiście za nie przyznaniem środków na projekt obwodnicy Ostrołęki też Kotowski w sejmie głosował, a nie poseł Kania , ówczesny członek PO , a dziś bezpartyjny fachowiec w kolejnej partii.Rezygnacja z budowy elektrowni w Ostrołęce podjęta była przez prezydenta Kotowskiego, a nie przez firmę , której w zarządzie i radzie nadzorczej zasiadały osoby z nadania politycznego PO.To tylko pierwsze przykłądy z brzegu pokazujące ,że znaczna część dzisiejszych problemów miasta wynika z decyzji podejmowanych za kadencji Kondonka przez jego ludzi.

Matka Polka @ 06:43, 05.06.2018

IP: 2a00:f41...9279

Nie chciałabym tych zarobków i pomyj jakimi jest obrzucany nawet jeśli sprawiedliwie. A tak swoją drogą to jeszcze się taki nie urodził co by, wszystkim dogodził. Zastanawiam się jakby to bylo pięknie jakby rządzili Panowie komentujący powyżej. Proszę ujawnijcie się i kandydujcie mój głos poparcia już macie😁......tylko grabie wcześniej spalcie bo jak mówi przysłowie nie ma grabi które grabią od siebie....... bez względu na ugrupowanie partyjne.😬

Rebeliant Remek @ 07:06, 05.06.2018

IP: 188.146...177

6.01. obwodnica, elektrownia, Tusk. Nawet jeśli gang katechetów jest za chudy w uszach by zawalczyć o inwestycje z wykorzystaniem budżetu centralnego, tu warto przypomnieć, ostatnia taka inwestycja to most Madalińskiego za rządów SLD, to kto bronił pozyskiwania środków z UE na inwestycje miejskie? I nie chcę słyszeć o muzeum.

Co do ex posła Kani. Czekam w takim razie na wnioski do budżetu od naszych regionalnych wybrańców. Czartoryskiego, Pawłowicz, Tchórzewskiego w sprawie nowej przeprawy w Ostrołęce i obwodnicy. O ile wiem to nawet gęby nie otworzą, a Morawiecki nawet nie splunie w tą stronę asfaltem. A elektrownia? Muzeum to może oni i sfinansują, ale miliardów na ekonomiczny niewypał nie da nikt😁

normalny @ 07:32, 05.06.2018

IP: 94.254...50

Elektrownia była potrzebna jako hasło . Budowy nie będzie . Nie warto juz czytać tej bandy popleczników, zarówno z jednej jak i drugiej strony > Komentarze podsycają tylko
emocje , a te zmuszaja do dyskusji . Poziom tych dyskusji poza krytyka - denerwujący , ale pewnie o to chodzi . Myślę , że my czytający te wypociny , powinniśmy zajać się czymś innym , bo taka dyskusja uwstecznia

brexit @ 07:47, 05.06.2018

IP: 82.132...230

Elektrownia potrzebna realnie.Czy powstanie nie wiem.Ucieczka od węgla to będzie proces długotrwały.
I trwający pokolenia.Jakieś ekobujdy o wiatraczkach czy panelach to sobie można najwyżej na liście pobożnych życzeń dopisać..Nikogo nie stać w Polsce, żeby do tego dokładać , na samą infrastrukturę po 500 złotych od rodziny miesięcznie przez kilkadziesiąt lat.

Jan Ostrowski @ 08:42, 05.06.2018

IP: 37.47...246

A może wszyscy fachowcy tu dyskutujący podjęli by temat, jak spowodować by władze miasta wreszcie pomyślały o pracowaniu nowej organizacji ruchu w mieście. Każdy widzi, że korki są od rana do nocy. Może zmiana organizacji ruchu by rozładowała chociaż w części tą masakryczną sytuację. Ktoś proponował zmienić kierunek ul. Kilińskiego. A zjazd z mostu byłby obowiązkowy w Joselewicza.
Zapraszam do dyskusji, wspólnie możemy coś zmienić w tym mieście, a nie obrzucać się błotem.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku

Dolek @ 08:58, 05.06.2018

IP: 37.248...96

Proszę bardzo. Od paru lat mówię na tym forum, że zapał i środki zamiast na Muzeum Wyklętych trzeba było przeznaczyć na reorganizację ruchu po drugiej stronie Narwi. Za część tych pieniędzy można było wybudować dwupoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie , które doskonale rozdzieliło by ruch w kierunku Warszawy i Olsztyna co zakończyło by ciągłe korki.

Twister @ 09:00, 05.06.2018

IP: 176.109...166

Ten Jan Kowalski ma dobrego dilera mógłbyś podrzucić jakiś kontakcik

Do ziomek @ 09:38, 05.06.2018

IP: 95.160...0

Ale z ciebie ŚRODEK KAPUSTY

obiektywny mieszkaniec @ 09:54, 05.06.2018

IP: 185.174...37

Szczerze to pan prezydent nie wiele zdziałał przez okres 12 lat. Miasto zaniedbane, zadłuzone, inwestycji brak, inwestorów brak, nowych miejsc pracy brak, ulice w opłakanym stanie, infrastruktura w opłakanym stanie, brak ciągów komunikacyjnych, wyprzedano dobra miejskie, natworzono deficytowych miejsc pracy, do których trzeba dokładać miliony, rozdano dziesiątki milionów nagród, młodzi ludzie wyjeżdzają.

Oczywiście przyklaskują tylko wybrańcy i uprzywilejowani, bo Ci najwięcej stracą, gdy pan Kotowki sromotnie przegra w wyborach, a mieszkańcy na zmianach tylko mogą skorzystać, gdyż gorzej być nie może.

Dolek @ 09:56, 05.06.2018

IP: 37.248...96

Przebudowa skrzyżowania Goworowska i Zenona Żebrowskiego, przebudowa i remont ulicy Granicznej, Ławskiej i Przemysłowej. Część tych ulic jest na terenie Rzekunia ale trzeba się dogadać z tą gminą i w końcu przeorganizować tamtejsze skrzyżowania. Chociażby z tego względu, że pracuje tam wielu Ostrołęczan, na stosunkowo wąskich ulicach odbywa się intensywny ruch ciężarowy i było wiele wypadków drogowych.

tępiciel lemingów @ 10:14, 05.06.2018

IP: 37.248...152

obiektywny mieszkaniec , o miasto przez 12 lat zadbano, widać różnicę, ma nieduże zadłużenie, inwestycje są, inwestorom miasto pomaga, o ulice sukcesywnie się dba, itp.

Brak jest odpowiedniej opozycji, bo mieszkańcy stracą, gdy ją wybierzemy.

do tępiciel lemingów @ 10:14 @ 10:48, 05.06.2018

IP: 185.174...37

Zadbane miasto? Chyba w miejscach gdzie mieszka prezydent, radni oraz zaprzyjeznieni biznesmeni, którym pan Kotowski umarza podatki. Miasto ma takie zadłuzenie, ze nie ma zdolnosci kredytowej i wypuszcza obligacje, które będą spłacać nasze wnuki jak już pana Kotowskiego nie będzie, a większosc z tych pieniedzy poszła na nagrody dla wybrańców, tworzenie fikcyjnych miejsc pracy i szemrane inwestycje o czym mieszkancy już doskonale wiedzą. Nadszedł czas, aby pan Kotowski został rozliczony i pociągnięty do odpowiedzialności, gdy tylko nowy prezydent sprawdzi wszystkie dokumenty dotyczące przetargów, konkursów, marnotrastwa i rozdawnictwa. Wciąż wierzę, że pan Kotowski wraz z innimi odpowie za krzywdy, ktore wyrządził miastu i mieszkancom.

normalny @ 11:42, 05.06.2018

IP: 94.254...42

Może faktycznie , ci co maja coś do powiedzenia i są fachowcami w różnych dziedzinach
niech dyskutują na tematy ważne dla miasta . Da nam to dwie korzyści
1 może władza cos zrozumie zasugeruje się bądz nauczy
2 de...bilizm troli zostanie wystawiony na pośmiewisko a portral ten stanie się potrzebny
Po pewnym czasie powinno nastąpić ujawnienie z imienia i nazwiska , trole zostaną na lodzie i w osamotnieniu

Monika @ 12:09, 05.06.2018

IP: 46.170...1

Jaką wspólną cechę oprócz moralizatorstwa mają prezydent Kotowski i poseł Pięta ????

Anna - Kurpiowska Panna @ 12:35, 05.06.2018

IP: 159.205...56

Do Monika @ 12:09,

Dzień dobry!

Cyt. "Jaką wspólną cechę oprócz moralizatorstwa mają prezydent Kotowski i poseł Pięta ????"

- Obydwaj noszą okulary i mają nieco przerzedzone czuprynki? Zgadłam?

brexit @ 13:41, 05.06.2018

IP: 82.132...104

Zmiana kierunku ruchu na ulicy Kilińskiego nie ma sensu.
Nie rozwiązuje żadnego problemu, a wymusi kilka kolejnych zmian w organizacji ruchu, które poza zamieszaniem do niczego nie doprowadzą.

Jan Ostrowski @ 14:37, 05.06.2018

IP: 37.47...246

Do "brexit".
Gdybyś był tak uprzejmy i wytłumaczył, jakie zamieszanie spowoduje zmiana kierunku na ul. Kilińskiego. Wydaje mi się, że jeśli wyjeżdżający z miasta nie będą musieli ustępować pierwszeństwa wjeżdżającym z mostu, to ruch byłby bardziej płynny. A tak tworzą się korki i całe miasto stoi.

do brexit @ 13:41 @ 14:37, 05.06.2018

IP: 178.42...201

Twoja wypowiedz nie ma sensu. tongue

brexit @ 15:19, 05.06.2018

IP: 82.132...104

Jan Ostrowski @ 14:37,
Piszę z telefonu.Rozwinę jak będę na kompie.

ostrołęczanka @ 15:37, 05.06.2018

IP: 37.248...84

Pan prezydent żali się , że nie otrzymywał nagród ! Zapomniał tylko dodać , ,ze ustawa o Samorządzie Terytorialnym zakazuje włodarzowi i skarbnikowi otrzymywać nagród .w zamian jego z Pisu i z TPO uchwalili Mu wynagrodzenie dwa razy większe niż miał poprzednik . Skromny i wcale nie łasy na KASĘ Ten nasz pracuś oj skromny!!!!!!!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:35, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Tępy, czy ja twierdziłem, że przyszły Prezydent nie dogada się z Radą Miasta - pokaż, gdzie tak napisałem?

Ty i Twój przydu_pas brexit, twierdziliście, że jeśli Prezydent nie będzie z PiSu, to się z RM, nie dogada, a więc pytam, zatem, jak kogoś dobrego, na jakiej podstawie tak twierdzisz - tego, drugiego głu_pka nawet nie pytam, bo on z zasady nie odpowiada, jeśli pytania są dla niego niewygodne - jak już wielokrotnie pisałem, to taki wiecowy PiSowski krzykacz.

tępiciel lemingów @ 17:47, 05.06.2018

IP: 31.0...219

Ostry, na jakiej podstawie twierdzisz, że przyszły prezydent, nie z PiS, dogada się z RM? Znasz przyszłą RM?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:59, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Tępy, pokaż mi, mój wpis, w którym chociażby "półgębkem", wspomniałem coś, dogadywaniu się przyszłego Prezydenta z RM - czekam.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:08, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Tępy, szukasz, czy zaniemówiłeś?

tępiciel lemingów @ 18:19, 05.06.2018

IP: 194.126...230

Ostry,

"Ty i Twój przydu_pas brexit, twierdziliście, że jeśli Prezydent nie będzie z PiSu, to się z RM, nie dogada, a więc pytam, zatem, jak kogoś dobrego,"

Na jakiej podstawie twierdzisz, że przyszły prezydent, nie z PiS, dogada się z RM? Znasz skład przyszłej RM?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:20, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Tępy, czy przynajmniej jest Ci głupio, czy takie kłamstwa, to dla Ciebie norma i codzienność?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:21, 05.06.2018

IP: 176.109...101

A, gdzie tak twierdzę?

tępiciel lemingów @ 18:23, 05.06.2018

IP: 194.126...230

Ostry, tu:

"Ty i Twój przydu_pas brexit, twierdziliście, że jeśli Prezydent nie będzie z PiSu, to się z RM, nie dogada, a więc pytam, zatem, jak kogoś dobrego,"

twierdzisz, że przyszły prezydent, nie z PiS, dogada się z RM. Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:31, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Tępy, czy można w ogóle być głupszym od Ciebie - czy Pytanie do Ciebie i Twojego przydu_pasa, można traktować jako stwierdzenie? - ok, potraktujmy to, jako pytanie retoryczne, niech ocenią czytający.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:45, 05.06.2018

IP: 176.109...101

Czy pytanie o dowód tezy, jest antytezą?

Paweł @ 19:39, 05.06.2018

IP: 5.172...14

Komuch (niedojrzały czerwony) Kulig panaceum na "uzdrowienie" Ostrołęki. Dobry żart subiektywny dziennikarz już wybrał "nowego prezydenta". "Alternatywa" dla Ostrołęki haha

Danina @ 20:11, 05.06.2018

IP: 94.254...156

Dam ci tyle i tyle premii ale połowa dla mnie i tyle co pod stołem..

AntyPOPiS @ 21:22, 05.06.2018

IP: 185.220...8

@Tępiciel lemingów
ŁŻESZ

"o miasto przez 12 lat zadbano, widać różnicę,"

O, tak. Szczególnie przed wyborami o nie dbano.

"ma nieduże zadłużenie,"

Tak nieduże, że musieli obligacje wypuścić.

"inwestycje są,"

Szczególnie w muzem, które przyniesie pracę kilku osobom.
Natomiast miastu nie przyniesie dochodów.

"inwestorom miasto pomaga,"

Co widać po "bujnym" rozkwicie specjalnej strefy ekonomicznej.

"o ulice sukcesywnie się dba,"

Na przykład taką Wiejską już po 50 latach zaczęto remontować.

"Brak jest odpowiedniej opozycji, bo mieszkańcy stracą, gdy ją wybierzemy."

A przy obedcnych samorządowcach zyskujemy?

Odnośnie zadłużenia to znalazłem ciekawe zestawienie na konkurencyjnej stronie zaczynającej się na literkę 'e' (której nazwy nie mogę podać, bo MO uważa ją za SPAM).

Cytuję:
Zadłużenie miasta Ostrołęki z lat poprzednich:

Stan na 31 grudnia 2017 - 102.492.924,90 zł
Stan na 31 grudnia 2016 - 98.878.169,30 zł;
Stan na 31 grudnia 2015 - 102.662.588,86 zł;
Stan na 31 grudnia 2014 - 107.741.099,54 zł;
Stan na 31 grudnia 2013 - 81.623.066,97 zł;
Stan na 31 grudnia 2012 - 79.796.962,12 zł;
Stan na 31 grudnia 2011 - 58.424.311,90 zł;
Stan na 31 grudnia 2010 - 46.808.569,98 zł;
Stan na 31 grudnia 2006 - 29.104.250,00 zł;

tępiciel lemingów @ 21:29, 05.06.2018

IP: 194.126...230

AntyPOPiS , to jest nieduże zadłużenie.

Alo @ 22:09, 05.06.2018

IP: 37.248...239

Miasto zaniedbane, do tego maksymalnie zadłużone przyprawa tymczasowa drogi nie wypadł, przeplacona fontanna i będziemy jeszcze musieli utrzymać nowe muzeum nie wygląda to różowo, powinniśmy zmienić to towarzystwo.

ja @ 22:22, 05.06.2018

IP: 176.109...32

Poza problemem z Kolanem Jarosław ma problem z PIętą!

India @ 22:57, 05.06.2018

IP: 2600:387...9d

A nasz Monisia z Kunina ? To ptys? Zapomiano juz o Monisi z kunina🤣🤣

mieszkaniec @ 23:59, 05.06.2018

IP: 31.41...120

Przepraszam że żyję ale wiecie co za komuny jeżeli taki człowiek na stanowisku kupiłby dom od przedsiębiorcy który wcześniej miał odmowę a potem dostał zgodę na koścciuszki w czasie rozmowy odpowiedni człowiek powiedział by"Wiecie słuchajcie zrezygnujcie ze względu na stan zdrowia a u nas co pisał Kleczkowski artykuł miał nadzieję na CBA i co nic bo nic sie nie dzieje do czasu

Rebeliant Remek @ 01:41, 06.06.2018

IP: 188.146...177

Tępy mówisz, ze małe zadłużenie. Załuska z Rybskim, świeć Panie nad Jego duszą, w jedną czteroletnią kadencję zbudowali małą obwodnicę, pozyskali środki na kanalizację z UE, oddłużyli znacząco miejski budżet po rumianym poprzedniku.

A możesz mi powiedzieć tępy na co przej...ł gang katechetów 70 milionów?

pikador @ 03:26, 06.06.2018

IP: 24.104...6

jakie 70?ostatnio mowiono o 120?!!!!

Co za Porównanie. @ 06:18, 06.06.2018

IP: 83.31...30

180 m kw , a kamienica warta 10 mln zł Hanki za za porównanie.

brexit @ 06:22, 06.06.2018

IP: 82.132...172

Dlaczego zmina kierunku ruchu na ulicy Kilińskiego nic nie zmieni.

1.Zacznijmy od spostrzeżenia ,że oba mosty ,czyli przeprawa zastępcza i nowy most dochodzą do tego samego ronda.
2.Następne spostrzeżenie ogólne : im mniejszy ruch na rondzie tym łatwiej przez nie przejechać.
Logiczną konsekwencją spostrzerzeń 1 i 2 jest : im mniejszy ruch na rondzie generuje nowy most tym łatwiej przejechać przeprawą zastępczą i odwrotnie, im mniejszy ruch generuje przeprawa zastępcza tym łatwiej przejechać nowym mostem.
Wniosek ogólny 1 : przepustowość jednej przeprawy przez most jest odwrotnie proporcjonalna do natężenia ruchu na drugiej.
Sprawdźmy ten wniosek analizując sytuacje skrajne:
gdy ruch generowany przez nowy most ma duże stałe natężęnie, czyli pojazdy jadą nieprzerwanie jeden za drugim to z drugiego mostu praktycznie ciężko się wydostać,i jeżeli jeden z mostów nie generuje ruchu w ogóle to drugim mostem pojazdy będą mogły jechać nieprzerwanie bez korków bez przeszkód.


To teraz zostaje na podstawie objawów ustalić jaka jest przyczyna powstawania korków w mieście w strefach dojazdu do mostów.I następnie zastanowić się co tak naprawdę zmieni się po odwróceniu ruchu na ul.Kilińskiego , i czy to odwrócenie jest w stanie wyeliminować przyczynę.
Rozważymy po kolei trzy przypadki.Są dwie główne przyczyny korków.Przeanalizujemy najpierw jedną i drugą niezależnie , a potem połączenie obu.
Hipoteza a : korki są skutkiem tylko i wyłącznie zbyt dużej liczby pojazdów w Ostrołęce
Hipoteza b : korki są skutkiem tylko i wyłącznie złej organizacji ruchu przy założeniu ,że dwa mosty schodzą się do jednego ronda i tego nie można zmienić
Hipoteza c : korki są skutkiem działania łącznie przyczyn z hipotezy a i hipotezy b

Teraz pora na kolejne wnioski oczywiste.
Korek powstaje gdy liczba samochodów wjeżdżająca na jakiś odcinek traktu ( droga , most....) jest większa niż liczba pojazdów z niego zjeżdżających.
Więc żeby korek rozładować , trzeba albo zmniejszyć liczbę pojazdów wjeżdżających -liczbę pojazdów wjeżdżających na most w jednostce czasu będę nazywał strumieniem wpływającym pojazdów,-albo zwiększyć liczbę pojazdów wyjeżdżających - strumień wypływający pojazdów.
cdn.....

tępiciel lemingów @ 06:31, 06.06.2018

IP: 194.126...230

A weź przestań z tą obwodnicą, kto ich popiera? Kto to jest rumiany?

brexi @ 06:32, 06.06.2018

IP: 82.132...172

Rebeliant Remek @ 01:41, 06.06.2018
*.*.170.177
Tępy mówisz, ze małe zadłużenie. Załuska z Rybskim, świeć Panie nad Jego duszą, w jedną czteroletnią kadencję zbudowali małą obwodnicę, pozyskali środki na kanalizację z UE, oddłużyli znacząco miejski budżet po rumianym poprzedniku. "

Po pierwsze to nie jest obwodnica.
To jest dokładnie semantyczne przeciwieństwo obwodnicy.
Po drugie.Za kadencji prezydenta Załuski zadłużenie wzrosło.
Ty Remuś jesteś takim samym tępym cwe lem jak kaktus vel Jan Kowalski.
Posługiwanie się klamstwem w celu oczernienia innej osoby to najgorszy gatunek podłości i takim łajdakom jak ty i kaktus nie należy się odrobina szacunku.

brexit @ 06:58, 06.06.2018

IP: 82.132...172

Zadłużenie Ostrołęki na przestrzeni ostatnich lat wyglądało następująco:

- Koniec roku 2002 - 28.442.000 zł
- Koniec roku 2006 - 39.456.000 zł

Pytanie na śniadanie @ 07:14, 06.06.2018

IP: 178.42...68

brexit to ten emigrant po zawodówce mieszkający z Arabami i zyjący z zasiłków?

brexit @ 07:33, 06.06.2018

IP: 82.132...172

Poprzedni mój post pokazywał zadłużenie bezwzględne.A teraz bardziej miarodajny obraz.
Zadłużenie na tle innych jednostek samorządu.
"W roku 2006 zadłużenie (jako procent dochodów budżetowych) lokowało nas w grupie 47 miast na 27 pozycji (miejsce 1 to zadłużenie największe), rok później na 25, a w roku 2008 zajęliśmy 35 miejsce (zadłużenie spadło do 14,4% dochodów budżetu). Jeszcze lepiej wygląda tabela obrazująca nowo zaciągnięty dług jako procent wydatków majątkowych. W tej tabeli w roku 2006 zajmowaliśmy 8 pozycję (bardzo wysokie zadłużenie), rok później 46,a na koniec 2008 – 40 pozycja (niskie zadłużenie bieżące - dług stanowił 4,46% wydatków). "
Więc Remuś prawda wygląda inaczej.
To prezydent Kotowski oddłużał miasto po poprzedniku.
😀😀😀😀😀
;😀

A na koniec napiszę , że tak naprawdę to nie o wysokość długu chodzi.Znacznie ważniejsze są inne rzeczy.
I zadłużenie Ostrołęki przez Załuskę było moim zdaniem korzystne- prorozwojowe.

antybrexit @ 08:12, 06.06.2018

IP: 37.47...165

Brexit przestań pisać dyrdymały. Lepiej nic nie pisz i będzie spokój.

lolo @ 08:25, 06.06.2018

IP: 5.172...9

Brexit mała obwodnica jaka by nie była dała jakiś impuls dla rozwoju, patrz liczne prywatne firmy które mają tam zakłady no i poprawiła się komunikacja, natomiast muzeum da pracę dla kilku znajomych których będziemy musieli utrzymać, widzisz różnicę.

Pytanie na śniadanie @ 08:26, 06.06.2018

IP: 178.42...68

Kto ma czas na emigracji siedzieć i całymi dniami wypisywać dyrdymały na MO musi mieć nierówno pod sufitem?

nn @ 08:30, 06.06.2018

IP: 178.42...131

Pozdrowienia od Pana Pupili z "Pekinów" k/st.szpitala. Reszta mieszkańców to nie wążny szczegół.

ściema @ 08:39, 06.06.2018

IP: 46.170...1

Kotowski jest Piętą ostrołęckiego PiSu dlatego układ ostrołęcki stawia na Frydryka.

brexit @ 08:58, 06.06.2018

IP: 82.132...172

Remuś z kaktusem vel Janem Kowalskim z Ostrołęki.
Kiedy sobie miernoty do tych pustych łbów wbijecie, że jesteście zbyt durni , żeby kłamać.
Tak tępe cfele jak wy nie powinny się brać za kłamstwa bo to was przerasta o koński łeb.

brexit @ 09:08, 06.06.2018

IP: 82.132...172

lolo @ 08:25, 06.06.2018
*.*.235.9
Brexit mała obwodnica jaka by nie była dała jakiś impuls dla rozwoju, patrz liczne prywatne firmy które mają tam zakłady no i poprawiła się komunikacja, natomiast muzeum da pracę dla kilku znajomych których będziemy musieli utrzymać, widzisz różnicę."

Przeczytaj mój post, który komentowałeś, ale postaraj się coś z niego zrozumieć.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:29, 06.06.2018

IP: 2604:9a00...23

"Obwodnica", stworzyła drugi przejazd przez Czeczotkę,wcześniej był tylko jeden, a ponadto była warunkiem utworzenia, wówczas specjalnej strefy ekonomicznej, na której skorzystało kilka firm, otwierając tam swoje siedziby - jakby PiSowska swołocz, na czele z przygłupem bexitem, nie krzyczała, że "semantycznie" to nie jest obwodnica, nie zmienia to faktu, że to od tamtego czasy, jedyna inwestycja drogowa w Ostrołęce, która tak dalece zmieniła układ komunikacyjny w mieście, pozostawiając następcom możliwość jej pociągnięcia do ul. Warszawskiej, z wybudowaniem nowego mostu na Narwi, która następcy całkowicie zaprzepaścili, zresztą nie tylko tę.

brexit, napisz nam tu jeszcze, że TIR, to nie ciężarów, Adidasy, to nie powszechnie używana nazwa butów sportowy, tenisówki nie służą do gry w tenisa, a jeep, to nie Jeep - język musi być przede wszystki komunikatywny, co jest dla Ciebie nowością, bo jaki by nie był, to dla Ciebie komunikatywny, nigdy i żaden nie będzie.

Nie było w Ostrołęce, do tej pory rządzących, którzy tak zadłużyliby miast, nic nie robiąc, a miasto utraciłoby zdolność kredytową, która spowodowała rezygnację z zaplanowanych wcześniej działań, co miało miejsce w Ostrołęce.

Zadłużenie jest ogromne, bowiem władza nie stworzyła absolutnie żadnych instrumentów, na pozyskiwanie środków, poza kradzieżą ziemi ościennej gminie, licząc na podatki ze szkodliwej dla Ostrołęczan inwestycji.

Obecna wadza, zadłużała miasto przede wszystkim na cele konsumpcyjne, które nie mają żadnej wartości odtworzeniowej, bo to są, po prostu, przejadane pieniądze.

W rankingach, opracowywanym przez "Wspólnotę", Ostrołęka, niezmiennie plasuje się w czubie miast, o najwyższych wydatkach na administrację i najwyższych dochodach z podatków - jeśli ktoś ma, chociaż o jeden stopień wyższe IQ, od niejakiego brexita, to sam sobie zinterpretuje te dane.

Zadłużenie miasta, nie jest "niewielkie", ale katastrofalnie duże, w dodatku dług miasta, jest rolowany, tzn. zaciągane są zobowiązania po to, żeby spłacić wcześniejsze, a to jest spirala zadłużeniowa.

Ostrołęka sie wyludnia, a więc pula płacących podatki, sukcesywnie się zmniejsza, co przy braku mechanizmów zachęcających inwestorów, jest prostą drogą do budżetowej katastrofy.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:37, 06.06.2018

IP: 2604:9a00...23

W zcasie czterech lat rządów Prezydenta Załuski, wybudowano obwodnicę i zmodernizowano miejską oczyszczalnię ścieków - za jedno i drugie, PiSiory, w kampanii przedwyborczej, odsądzały Pana Załuskę od czci i wiaru, zapowiadając w stosunku do niego, działania prawne - pytam zatem, gdzie sa te działania, czy Panu Załusce postawiono w końcu jakies zarzuty, czy został osądzony i skazany?

To jest właśnie retoryka PiSiej swołoczy - taki sam mechanizm zastosowano w stosunku do rządu PO + PSL - gzdie są te wszystkie działania prawne, miało być tego kilkaset, o których bredzili posłowie PiS z mównicy sejmowej - gdzie one są?

Brosia z Brzeszczy, twierdziła, że, żeby wystarczyło dla wszystkich, wystarczy nie kraść - na niepełnosprawnych zabrakło jakieś grosze, a PiSiory zapowiadają wprowadzenie opłaty paliwowej i podatku solidarnościowego - czy to znaczy, że PiSia władza, zaczęła robić to, czego, wg brosi z Brzeszczy, nie należało robic, żeby wystarczyło?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:49, 06.06.2018

IP: 195.228...176

brexit, czego my się tutaj o Tobie dowiadujemy - korzystasz z "grypsery", czyli z tajnego języka pewnej grupy osadzonych - pytaniem pozostaje tylko to, czy "c_weliłeś", czy byłeś "c_welony", bo jak widać, zagadnienia znasz bardzo dobrze, chyba, że po raz kolejny, używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz.

tępiciel lemingów @ 22:16, 09.06.2018

IP: 178.213...239

A daj spokój z prezydentem Załuską, wyborcy go mieli dość po jednej kadencji.