środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Doskonały pomysł na wakacje!

Wakacje zbliżają się milowymi krokami. Najwyższa więc pora, aby podjąć decyzję o tym, gdzie spędzimy urlop i jak dotrzemy do naszego wymarzonego miejsca. Może w tym roku warto wybrać się w podróż kamperem? Ilu ludzi, tyle pomysłów na spędzenie urlopu.

Zwolenników mają leniwe wakacje nad brzegiem basenu pod egzotycznymi palmami, wspinaczki górskie oraz zwiedzanie z przewodnikiem najbardziej znanych zabytków. Różne są też środki transportu, którymi docieramy do naszych wakacyjnych destynacji, jak często biura podróży określają miejsca, w których spędzamy urlop. Samolot, pociąg, autokar - wybór zależy od odległości, zasobności naszej kieszeni oraz upodobań. Jeśli chodzi o te ostatnie, to coraz więcej zwolenników zdobywa podróżowanie kamperem, czyli samochodem kempingowym.

Przygoda z karawaningiem
W Niemczech i Wielkiej Brytanii rocznie rejestruje się kilkaset nowych kamperów, a ich liczba w każdym z tych krajów sięga już setek tysięcy (źródło:www.forbes.pl). Nic więc dziwnego, że dynamicznie rozwija się również rynek usług skierowanych do miłośników i właścicieli tego typu pojazdów. Znajdziemy tam więc firmy sprzedające i wynajmujące kampery, kempingi z miejscami dostosowanymi dla wozów kempingowych, a także warsztaty serwisujące tego typu samochody. Działają tam nawet towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w swojej ofercie specjalne polisy dla właścicieli kamperów. Na przykład w Wielkiej Brytanii jedną z firm specjalizujących się w motorhome insurance jest Motorhome Protect. Być może już wkrótce z podobnych rozwiązań będziemy mogli korzystać również w Polsce, jako że i u nas z roku na rok rośnie liczba kamperów, choć ciągle daleko nam do liderów.

Kamperem w stronę słońca
Pomysł na podróżowanie kamperem narodził się w XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory zmienił się wygląd samochodów kempingowych, liczbę ich zwolenników na całym świecie określa się w milionach, a taki sposób spędzania urlopu zyskał nawet specjalną nazwę - karawaning. Jego miłośnicy reklamują go jako tańszy od innych i wygodniejszy, gdyż nie wymaga wcześniejszych rezerwacji biletów i miejsc w hotelu, a później dostosowywania się do rozkładów jazdy. A gdy w jednym miejscu zepsuje się pogoda, zawsze można wsiąść do kampera i ruszyć w poszukiwaniu lepszej aury.

Kamper to coraz popularniejszy sposób podróżowania podczas wakacji. Każdego roku ktoś decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z karawaningiem, aby w kolejnych latach ją kontynuować. Może w tym roku ty też spróbujesz?

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 3463 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.06.2018, 11:31r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK