piątek, 22 czerwca 2018 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Aktualności

Doskonały pomysł na wakacje!

Wakacje zbliżają się milowymi krokami. Najwyższa więc pora, aby podjąć decyzję o tym, gdzie spędzimy urlop i jak dotrzemy do naszego wymarzonego miejsca. Może w tym roku warto wybrać się w podróż kamperem? Ilu ludzi, tyle pomysłów na spędzenie urlopu.

Zwolenników mają leniwe wakacje nad brzegiem basenu pod egzotycznymi palmami, wspinaczki górskie oraz zwiedzanie z przewodnikiem najbardziej znanych zabytków. Różne są też środki transportu, którymi docieramy do naszych wakacyjnych destynacji, jak często biura podróży określają miejsca, w których spędzamy urlop. Samolot, pociąg, autokar - wybór zależy od odległości, zasobności naszej kieszeni oraz upodobań. Jeśli chodzi o te ostatnie, to coraz więcej zwolenników zdobywa podróżowanie kamperem, czyli samochodem kempingowym.

Przygoda z karawaningiem
W Niemczech i Wielkiej Brytanii rocznie rejestruje się kilkaset nowych kamperów, a ich liczba w każdym z tych krajów sięga już setek tysięcy (źródło:www.forbes.pl). Nic więc dziwnego, że dynamicznie rozwija się również rynek usług skierowanych do miłośników i właścicieli tego typu pojazdów. Znajdziemy tam więc firmy sprzedające i wynajmujące kampery, kempingi z miejscami dostosowanymi dla wozów kempingowych, a także warsztaty serwisujące tego typu samochody. Działają tam nawet towarzystwa ubezpieczeniowe, które mają w swojej ofercie specjalne polisy dla właścicieli kamperów. Na przykład w Wielkiej Brytanii jedną z firm specjalizujących się w motorhome insurance jest Motorhome Protect. Być może już wkrótce z podobnych rozwiązań będziemy mogli korzystać również w Polsce, jako że i u nas z roku na rok rośnie liczba kamperów, choć ciągle daleko nam do liderów.

Kamperem w stronę słońca
Pomysł na podróżowanie kamperem narodził się w XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory zmienił się wygląd samochodów kempingowych, liczbę ich zwolenników na całym świecie określa się w milionach, a taki sposób spędzania urlopu zyskał nawet specjalną nazwę - karawaning. Jego miłośnicy reklamują go jako tańszy od innych i wygodniejszy, gdyż nie wymaga wcześniejszych rezerwacji biletów i miejsc w hotelu, a później dostosowywania się do rozkładów jazdy. A gdy w jednym miejscu zepsuje się pogoda, zawsze można wsiąść do kampera i ruszyć w poszukiwaniu lepszej aury.

Kamper to coraz popularniejszy sposób podróżowania podczas wakacji. Każdego roku ktoś decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z karawaningiem, aby w kolejnych latach ją kontynuować. Może w tym roku ty też spróbujesz?

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 3324 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11:31, 12.06.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt