środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

W II LO czytali twórczość Cyprian Kamila Norwida (zdjęcia)

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce przypomniała po raz kolejny o swoim patronie - Cyprianie Kamilu Norwidzie. Fragmenty utworów oraz poezję narodowego wieszcza czytali uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Szkoła od wielu lat wspomina Norwida podczas wielu wydarzeń, imprez, okolicznościowych spotkań i cyklicznych uroczystości.

Reklama Teraz, wzorem minionych lat, społeczność szkolna spotkała się na czytaniu Norwida. Usłyszeć można było utwory wieszcza w interpretacji uczniów oraz m.in. Dariusza Bastka, dyrektora SP nr 4, Dariusza Łukaszewskiego, wójta gminy Kadzidło, Ewy Kotowskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej czy Krzysztofa Jankowskiego, wicedyrektora II LO.

Wydarzeniu przyświecały słowa poety:
"Czyta się (...) w coraz głębszych głębiach, tak że czytanie (...) jest nieskończone".

Cyprian Kamil Norwid to - zdaniem literaturoznawców - jedna z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych postaci polskiej kultury. Uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego wielkiego krytyka. Poeta należał do drugiego pokolenia romantyków, które z dzieciństwa pamiętało nie euforię napoleońską, ale klęskę powstania listopadowego.

To twórca niezwykle barwny, ciekawy, ale też trudny, miejscami enigmatyczny, którego twórczość można odkrywać na wielu różnych płaszczyznach, a także przez jego pryzmat, jego oczami, odczytywać innych twórców romantyzmu.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 12 czerwca.

Zobacz zdjęcia:
Czytanie Norwida w II Liceum Ogólnokształcącym

Wyświetleń: 1151 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.06.2018, 14:10r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK