piątek, 22 czerwca 2018 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Aktualności

W II LO czytali twórczość Cyprian Kamila Norwida (zdjęcia)

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce przypomniała po raz kolejny o swoim patronie - Cyprianie Kamilu Norwidzie. Fragmenty utworów oraz poezję narodowego wieszcza czytali uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

Szkoła od wielu lat wspomina Norwida podczas wielu wydarzeń, imprez, okolicznościowych spotkań i cyklicznych uroczystości.

ReklamaTeraz, wzorem minionych lat, społeczność szkolna spotkała się na czytaniu Norwida. Usłyszeć można było utwory wieszcza w interpretacji uczniów oraz m.in. Dariusza Bastka, dyrektora SP nr 4, Dariusza Łukaszewskiego, wójta gminy Kadzidło, Ewy Kotowskiej z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej czy Krzysztofa Jankowskiego, wicedyrektora II LO.

Wydarzeniu przyświecały słowa poety:
"Czyta się (...) w coraz głębszych głębiach, tak że czytanie (...) jest nieskończone".

Cyprian Kamil Norwid to - zdaniem literaturoznawców - jedna z najoryginalniejszych i najwszechstronniejszych postaci polskiej kultury. Uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego wielkiego krytyka. Poeta należał do drugiego pokolenia romantyków, które z dzieciństwa pamiętało nie euforię napoleońską, ale klęskę powstania listopadowego.

To twórca niezwykle barwny, ciekawy, ale też trudny, miejscami enigmatyczny, którego twórczość można odkrywać na wielu różnych płaszczyznach, a także przez jego pryzmat, jego oczami, odczytywać innych twórców romantyzmu.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 12 czerwca.

Zobacz zdjęcia:
Czytanie Norwida w II Liceum Ogólnokształcącym

Odsłon: 1003 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14:10, 12.06.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt