środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Film i pogadanka z młodzieżą na temat uzależnień (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceW Ostrołęckim Centrum Kultury zostały przeprowadzone kolejne działania skierowane do młodzieży. Dotyczyły one przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków i dopalaczy. Uczniowie obejrzeli na ten temat film oraz wzięli udział w pogadance.

Mając świadomość tego, że aby dotrzeć do młodego człowieka stale trzeba szukać nowych, czasem niekonwencjonalnych rozwiązań, ostrołęcka komenda policji wspólnie ze Urzędem Miasta w Ostrołęce zaprosiła w poniedziałek młodzież z terenu naszego miasta na projekcję filmu "Najlepszy". Seans pokazał co narkotyki potrafią zrobić z człowiekiem, jego psychiką i jak niszczą im życie, ale również był przestrogą i motywacją dla ludzi, którzy walczą z własnymi słabościami.

Reklama - Oprócz projekcji filmu przeprowadzono też pogadankę z uczestnikami szkolenia. Prowadził ją policjant wydziału prewencji, który omówił działania podejmowane przez ostrołęckich funkcjonariuszy na rzecz przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom oraz wpływie jaki młody człowiek ma na swoich rówieśników. Poruszone zostały także aspekty dotyczące regulacji prawnej nieletnich oraz osób dorosłych - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Głos zabrał również Mariusz Kowarski z Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Lipiance oraz terapeuta w ośrodku w Ostrołęce, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym. Terapeuta omówił proces wyjścia z nałogu, a także trudności z tym związane.

Reklama Pomysłodawcą działań był wydział prewencji ostrołęckiej komendy, na czele z jego naczelnikiem podkom. Piotrem Góralczykiem. W akcję byli także zaangażowani policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii oraz dzielnicowi.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 11 czerwca.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się na stronie KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 781 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.06.2018, 09:09r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK