czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

300 złotych dla każdego ucznia. Kiedy i gdzie złożyć wniosek?

Fot. men.gov.plŚwiadczenie dla uczniów z tytułu programu "Dobry start" wynosi 300 zł. Na podstawie wytycznych, pieniądze raz w roku otrzyma rodzina na każde uczące się dziecko w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Wnioski można składać od 1 lipca br.

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci, do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia.

ReklamaŚwiadczenie przysługuje:
- rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych - raz w roku na dziecko,
- osobom uczącym się - (oznacza to osobę pełnoletnią uczącą się w szkole, niepozostającą na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony oraz osobę usamodzielnianą, o której mowa w ustawie).

Świadczenie przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:
- przez dziecko lub osobę uczącą się 20 roku życia,
- przez dziecko lub osobę uczącą się 24 roku życia - w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

ReklamaPieniądze te przysługują także w przypadku:
- ukończenia 20 roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 20 rok życia,
- ukończenia 24 roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 24 rok życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

ReklamaWnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus". Chodzi tu o urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko. Na terenie miasta Ostrołęki taką jednostką jest: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce przy ul. Hallera 12.

Wniosek będzie można złożyć od 1 lipca do 30 listopada danego roku online na stronie Ministerstwa Rodziny oraz przez bankowość elektroniczną. Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia danego roku do 30 listopada danego roku.

Więcej informacji na ten temat na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wyświetleń: 8447 komentarze: -
09:38, 13.06.2018r. Drukuj




Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com