piątek, 22 czerwca 2018 r., imieniny Pauliny, Flawiusza, Agenora

Aktualności

Premiera "Kroplówki pełnej światła" Joanny Brodowskiej (zdjęcia)

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce wypełniła się miłośnikami i pasjonatami literatury, a także przyjaciółmi i fanami twórczości Joanny Brodowskiej - ostrołęckiej pisarki i poetki. Podczas spotkania zaprezentowano debiutancką książkę autorki pt. "Kroplówka pełna światła".

Joanna Brodowska to z wykształcenia ekonomista, pedagog i terapeuta. Autorka bajek, opowiadań, wierszy i tekstów piosenek.

ReklamaTworzy i prowadzi zajęcia edukacyjno-literackie i bajkoterapeutyczne w przedszkolach i szkołach podstawowych pod nazwą Autorskie Spotkania Edukacyjne. Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz kwiatów złożonych na ręce pani Joanny.

- Wyobraźnia Joanny Brodowskiej, autorki terapeutycznych bajek dla dzieci, zaowocowała debiutanckim tomikiem poezji "Kroplówka pełna i światła". Tomik nie ma w sobie jednak nic z bajkowego świata dziecięcej beztroski. Wiersze nabrzmiałe są dojrzałością. Jak przyznaje autorka "niewiele trzeba, aby zagnieść wiersz". Eksperymentuje z architekturą wiersza. Język skrzy się różnorodnością. Naturalizm miesza się tu z liryzmem, realizm z fantazją, groteska z powagą. Poetka "idąc za trumną pełną chorych pomysłów" afirmuje życie i światło. Docenia swoją kobiecość. Jej poezja emanuje erotyką, tajemnicą, niedopowiedzeniem, namiętnością życia. Ważna jest dla niej też "męskość, która staje się architektem jej kobiecości". Jej poezja "wdaje się w szczegóły". A napięcie egzystencjalne sprawia, że czytelnik z łatwością nawiązuje z nią pełen ciekawości, intymny dialog - niezwykle trafnie pisała o książce Maria Rochowicz.

ReklamaDebiutancką książkę wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy wsparciu samorządu Ostrołęki. Podczas spotkania można było zakupić książkę wraz z autografem autorki.

Wydarzenie odbyło się 12 czerwca br. w MBP.

Zobacz zdjęcia:
Premiera książki Joanny Brodowskiej pt. "Kroplówka pełna światła"

Odsłon: 1101 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14:14, 13.06.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
Kucharski
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt