środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Premiera "Kroplówki pełnej światła" Joanny Brodowskiej (zdjęcia)

Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce wypełniła się miłośnikami i pasjonatami literatury, a także przyjaciółmi i fanami twórczości Joanny Brodowskiej - ostrołęckiej pisarki i poetki. Podczas spotkania zaprezentowano debiutancką książkę autorki pt. "Kroplówka pełna światła".

Joanna Brodowska to z wykształcenia ekonomista, pedagog i terapeuta. Autorka bajek, opowiadań, wierszy i tekstów piosenek.

Reklama Tworzy i prowadzi zajęcia edukacyjno-literackie i bajkoterapeutyczne w przedszkolach i szkołach podstawowych pod nazwą Autorskie Spotkania Edukacyjne. Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz kwiatów złożonych na ręce pani Joanny.

- Wyobraźnia Joanny Brodowskiej, autorki terapeutycznych bajek dla dzieci, zaowocowała debiutanckim tomikiem poezji "Kroplówka pełna i światła". Tomik nie ma w sobie jednak nic z bajkowego świata dziecięcej beztroski. Wiersze nabrzmiałe są dojrzałością. Jak przyznaje autorka "niewiele trzeba, aby zagnieść wiersz". Eksperymentuje z architekturą wiersza. Język skrzy się różnorodnością. Naturalizm miesza się tu z liryzmem, realizm z fantazją, groteska z powagą. Poetka "idąc za trumną pełną chorych pomysłów" afirmuje życie i światło. Docenia swoją kobiecość. Jej poezja emanuje erotyką, tajemnicą, niedopowiedzeniem, namiętnością życia. Ważna jest dla niej też "męskość, która staje się architektem jej kobiecości". Jej poezja "wdaje się w szczegóły". A napięcie egzystencjalne sprawia, że czytelnik z łatwością nawiązuje z nią pełen ciekawości, intymny dialog - niezwykle trafnie pisała o książce Maria Rochowicz.

Reklama Debiutancką książkę wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy wsparciu samorządu Ostrołęki. Podczas spotkania można było zakupić książkę wraz z autografem autorki.

Wydarzenie odbyło się 12 czerwca br. w MBP.

Zobacz zdjęcia:
Premiera książki Joanny Brodowskiej pt. "Kroplówka pełna światła"

Wyświetleń: 1274 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 13.06.2018, 14:14r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
ŻAK