wtorek, 2 marca 2021 r., imieniny Heleny, Henryka, Halszki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": Polonus i MZK przejmą kursy PKS? (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"Pojawiła się szansa na utrzymanie połączeń autobusowych po likwidowanych przewozach realizowanych dotychczas przez spółkę Mobilis. Być może kursy przejmie firma Polonus wraz z miejskim zakładem komunikacji. O sprawie informował "Kurier Mazowiecki".

Wciąż trwają rozmowy w tej sprawie. Zainteresowanie wyraża państwowa firma transportowa Polonus oraz ostrołęcka spółka MZK.

Reklama Jak zapewnia Edyta Korytkowska, wiceprezes Miejskiego zakładu Komunikacji, spółka zarówno kadrowo jak i czasowo jest na takie wyzwanie gotowa. Część kursów może też przejąć firma transportowa Polonus.

Także samorząd zapewnia, że mieszkańcy nie zostaną bez wsparcia i władze uczynią wszystko, aby transport zapewnić.

- Wspólnie z przedstawicielami lokalnych gmin, powiatu i miasta zrobimy wszystko, aby nowy przewoźnik był bezpieczny, pewny, nie ukrywam, że myślimy o przewoźniku państwowym, aby tutaj w regionie się pojawił - mówił dla "Kuriera Mazowieckiego" prezydent Janusz Kotowski.

Reklama Autobusy PKS będą kursowały tylko do końca czerwca br. Decyzja o formie realizacji połączeń na terenie powiatu ostrołęckiego zapadnie najprawdopodobniej w najbliższych dniach.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".
Wyświetleń: 9017 komentarze: -
16.06.2018, 12:31r. Drukuj
Powrót


Reklama

Rolexin
LUSAR
Carpexim

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter