piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: straszone dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 9?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Jestem mamą jednego z dzieci, które uczęszcza do Przedszkola Miejskiego nr 9 w Ostrołęce. Proszę rodziców o zwrócenie uwagi na to, co się tam wyprawia. Długi czas sama ignorowałam sytuację.

Wiele razy coś mnie niepokoiło, ale nie chciałam uchodzić za czepialską i nadwrażliwą matkę.

Reklama Przed rodzicami wszystko przedstawiane jest pięknie - dzieci cudowne, grzeczne, żadne nie płacze itd. A rzeczywistość jest taka, że te dzieci są po prostu straszone. Moje dziecko zaczynając rozmowę o przedszkolu, jąkało się. Dopiero po wizycie z dzieckiem u psychologa dowiedziałam się, że codziennie w przedszkolu płacze, a pani krzyczy i straszy, że mama nie przyjdzie, że mamy już nie będzie mieć, że wyprowadzi dziecko z sali itp. Dużo mogłabym pisać. Uprzedzę od razu komentujących, że skarga trafiła już do odpowiednich instytucji, a tu piszę z nadzieją, że może zwrócę uwagę innych rodziców na ten problem.

Odpowiada Bożena Kalicka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 9:
Współpraca z rodzicami w naszym przedszkolu układa się bardzo dobrze. Zadziwiający jest fakt, że mama dziecka nie szukała pomocy w przedszkolu. Dlaczego nie przyszła do mnie? Jestem zawsze dostępna dla rodziców i służę pomocą w każdej sprawie. Ponadto rodzice mają codzienny kontakt z nauczycielkami podczas przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. Dłuższe rozmowy z rodzicami dotyczące rozwoju dziecka, jego potrzeb i możliwości są organizowane systematycznie raz w miesiącu, jako spotkania konsultacyjne. Ja również na spotkaniach z rodzicami uwrażliwiam i proszę, że jeżeli pojawiłyby się jakiekolwiek problemy, zapytania, czy wątpliwości, proszę o zgłoszenie bezpośrednio do mnie. W dalszym ciągu zapraszam każdego rodzica dziecka uczęszczającego do naszego przedszkola do rozmów w celu ujednolicenia kierunków oddziaływań opiekuńczo - wychowawczych przedszkola i rodziny na dziecko. Uważam, że subiektywna opinia mamy dziecka jest bardzo krzywdząca oceniając przedszkole w podany sposób.

Od redakcji:
O komentarz w sprawie prosiliśmy też Kuratorium Oświaty w Warszawie, które w odpowiedzi informuje, że nie otrzymali żadnej skargi rodzica dziecka z PM nr 9.

- Z uzyskanych od dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 9 informacji wynika, że podjął on działania wyjaśniające, zwracając uwagę nauczycielom na kwestię etyki zawodowej. Kuratorium Oświaty w Warszawie monitoruje wyżej opisaną sytuację - informuje Andrzej Kulmatycki, rzecznik kuratorium.

Wyświetleń: 16050 komentarze: 84
21.06.2018, 14:33r. Drukuj
Powrót


ja @ 15:20, 21.06.2018

IP: 83.6...222

Trzeba szybko iść na policje i zgłosić to. Jako odpowiedzialny rodzic chyba osoba skarżąca nie zostawi tego tylko jako skarga na portalu Moja-Ostroleka bo było by to dużym Brakiem rozsądku angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry angry

do "ja" @ 15:27, 21.06.2018

IP: 31.0...39

Opanuj emocje, co zgłosić - odpowiedzialny rodzić idzie spokojnie wyjaśnić sprawę z panią wychowawczynią lub/i z dyrekcją przedszkola, a nie na MO, z wypiekami. Tyle w temacie

Maria @ 15:34, 21.06.2018

IP: 95.160...0

Od kiedy załatwianie takich problemów zaczyna się na portalu MO. Nawiedzona mamuska.

Mural @ 15:36, 21.06.2018

IP: 89.65...225

Dzieci wychowuje się w domu, do życia w społeczeństwie. Zamieni się pani z paniami przedszkolankami! Po jednym dniu zrozumie pani, jaka to jest praca. Drogie mamy, 500+ itp. pomieszało wam w głowie, co do waszych roszczeń.

WIESŁAW @ 15:47, 21.06.2018

IP: 31.1...111

No Kużwa . Mamuśka nadopiekuńcza . Przy takiej dobrze że dziecko się tylko jąka a nie zaniemówiło . Dawno swoje prowadzałem i inne to czasy były tylko pie .... rznięte mamuśki jak były tak są . Nikt Twojego ani innego dziecka nigdzie nie krzywdzi a czasami jak postraszy to tylko może pomóc Ci opanować humory gówniarza .

Paula @ 15:50, 21.06.2018

IP: 37.47...143

"Uprzedzę od razu komentujących, że skarga trafiła już do odpowiednich instytucji, a tu piszę z nadzieją, że może zwrócę uwagę innych rodziców na ten problem."

Czy wy czytać ze zrozumieniem to potraficie? Mam wątpliwości.

Do Mural: Panie w przedszkolu ŚWIADOMIE (mam nadzieję!) wybrały ten zawód! Jak się nie podoba specyfika zawodu i mali ludzie, z którymi się pracuje, którzy są niedojrzali emocjonalnie, to może pora zmienić zawód i zacząć zbierać ogórki. Te nie płaczą. Przez 5 lat studiów, praktyk, etc. to chyba można się zorientować z czym wiąże się praca z przedszkolakami. A jak dorosła osoba przez 5 długich lat, nie jest w stanie sobie uświadomić, że przedszkolak jest właśnie taki, a nie inny, no to sam sobie odpowiedz, co można o takiej osobie powiedzieć.

NX @ 16:02, 21.06.2018

IP: 176.109...57

Do Paula
Zdanie które napisał(a) Mural słyszałem już od tylu nauczycieli że dawno straciłem rachubę. Ma Pani rację nikt nie wybiera zawodu w ciemno, a jeśli nawet ktoś się pomylił to pracę zawsze można zmienić.

stalker malina @ 16:06, 21.06.2018

IP: 37.47...179

"Akademia Pana Kleksa Dyscyplina" i wszystko jasne....
gówniarz rozpieszczony a w przedszkolu panują pewne zasady!!!
i nonie wierze do psychologa, w takim wieku??? co TO teraz wyrasta to samobójcy sami będą bo maluteńki problem to do mamy i psychologa a jak mamy zabraknie to pętel

do WIESŁAW @ 16:50, 21.06.2018

IP: 94.254...61

Straszenie krzykiem 5-latka, że jego mama już nie przyjdzie, to nie jest krzywdzenie... Weź Wiesiek rozpędź się i walnij o jakąś ścianę, może wróci ci właściwa percepcja.

mała @ 17:06, 21.06.2018

IP: 94.254...156

Miałam przyjemność widzieć i to niejednokrotnie jak jedna z Pań z tego też przedszkola zachowuje się względem dzieci na spacerze, wtedy też stwierdziłam,że moje dziecko nie pójdzie do tego oddziału.. ktoś z takim podejściem nie powinień zajmować się tak młodymi osobami,więc bardzo dobrze,że problem został poruszony...

rozsadny @ 17:20, 21.06.2018

IP: 2a01:110f...967c

Kobieto nie dramatyzuj ogarnij się. Masz problem to idz do opiekunek lub dyrektorki.
Swoją drogą trochę dyscypliny musi być. Panie nie dałby sobie rady gdyby na wszystko dzieciakom pozwolić.

WIESŁAW @ 17:24, 21.06.2018

IP: 31.1...111

Do IP 161 . 61 .No to może odpowiesz mi jak mieliśmy zareagować jak 4-5 latek rzucił się na ziemię w piach bo ojciec nie kupił mu samochodziku na jarmarku ? Podniesiony z ziemi zagroził ojcu że jak wrócą do domu to zadzwoni na policję . Fakt autentyczny . Moja córka też kiedyś chlapnęła w kałużę bo mamusia coś tam jej nie kupiła . Miała też ze 3-5 lat . Pamięta do dziś że nie warto . Oto moja percepcja .

Uczyciel @ 17:28, 21.06.2018

IP: 188.146...122

Chcieliście beztresowe wychowanie to macie wiecie jak dzieci w podstawowce sie zachowuja masakra robia co chca i nic nie mozna poradzic a przydalby sie wpie****dol porzadny czasem a wez i uderz gnojka to masz sad na karku tragedia

Matka @ 17:54, 21.06.2018

IP: 188.146...0

Nigdy nie pozwolilabym na takie traktowanie swojej córki. Przemoc rodzi przemoc. Nauczycielka też może zgłosić problem do rodzica że dziecko zachowuje się tak czy inaczej bo nie każde dziecko jest idealnie wychowane. Na szczęście my mamy już za sobą przedszkole które bardzo miło wspominamy teraz córka chodzi do szkoły i tez ma wspaniałą Panią. Tego życzę każdemu dziecku które rozpoczyna przygodę czy to z przedszkolem czy ze szkołą.

Mama @ 18:00, 21.06.2018

IP: 83.6...229

Nie zgadzam sie. Moje dziecko uczeszcza do tego przedszkola od tego roku i jest zachwycone. Mloda bardzo madra pani, bardzo naturalna o ktora zabiegalam, fajne podejscie, jest dyscyplina ale w pozytywnym slowa znaczeniu, pani zawsze mila, usmiechnieta, udziela rzetelnych infromacji, wiem ze tak jest bo pytam swoje dziecko w domu i potwierdza to co mowila pani. Nie zamienilibysmy na zadne inne przedszkole i inna pania. Rozmawiam z innymi rodzicami z grupy i zdanie takie samo o paniach i przedszkolu. Polecam z calego serca!

PMK @ 18:19, 21.06.2018

IP: 2001:981...163d

Ja chciałbym odwrócić sytuację czy nauczyciele nie powinni zacząć wzywać odpowiednich służb bo zauważyły siniaka lub zdarte kolano u dziecka? Każdy jest człowiekiem i ma dzień lepszy lub gorszy sprawę wyjaśnia się w sposób który rozwiązuje problem a nie określa jednym mianem wszystkie osoby pracujące. Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola jest charakterne i uważam, że jeżeli zasłużyo na skarcenie to tak powinno być. Nadmienię że nie mam problemu z wybuchami paniki w miejscach publicznych i wymuszania od nas czegokolwiek.

do WIESŁAW @ 18:24, 21.06.2018

IP: 37.47...143

I co? Dorosły rozumiem w portki narobił ze strachu? Oj, przestraszył się 4-latka!
Takiemu dziecku najpierw trzeba powiedzieć, że zabawki nie dostanie, a jak się rzuca w piach i nie dociera do niego nic, to pod pachę i do domu. Tak małe dzieci NIE UMIEJĄ panować nad emocjami jak dorośli. To dorośli powinni nauczyć dziecko czym są emocje, jak nad nimi panować, i nie jest to nauka polegająca na jednym wykładzie. To nauka, którą trzeba wpajać LATAMI!! Ludzie, czego wy wymagacie od małego człowieka, który 3/4 swojego życia nie pamięta! Że zacznie zachowywać się jak dystyngowany 30-latek? Niektórym polecam chociaż trochę liznąć jakiejś literatury z dziedziny psychologii dziecka, a później może się wypowiadać. Zachowania dzieci są dogłębnie zbadane, naukowo udowodnione reakcje oraz ich geneza. Może co niektórym prehistoryczne metody wychowawcze zaczną wydawać się niedorzeczne i pozbawione jakiegokolwiek sensu. Bo twierdzenie, że "kiedyś tak było", to żaden argument. To tylko wymówka, pójście na łatwiznę, historia, którą warto odłożyć głęboko w kieszeń. Młody człowiek, to taki sam człowiek jak dorosły, z tymi samymi prawami, z innymi obowiązkami i innymi, niedojrzałymi emocjami. I dopóki dorosły nie zrozumie, że dziecko nie jest emocjonalnie rozwinięte tak samo jak dorosły, i że trzeba do dziecka mówić inaczej niż do kolegi z pracy, to będą się trafiały osoby, które biciem po tyłku będą wymuszały posłuszeństwo. A to nie posłuszeństwo, to strach. To są dwie różne rzeczy.

P.S. nie ma faktów autentycznych-to masło maślane.

Anna - Kurpiowska Panna @ 18:37, 21.06.2018

IP: 159.205...198

Dzień dobry!

Dzieci to zakała ludzkości. Jako konserwatystka uważam, że dziecko od urodzenia powinno być wychowywane w dyscyplinie i moresie.
Dawnej, nieznośny bachor przekładany był przez kolano ojca i otrzymywał kilka siarczystych klapsów na goły tyłek. I to była dobra lekcja wychowania. Teraz nawet na wrzeszczącego bachora nie można nawet krzyknąć, bo kochająca mamusia zrobi z tego aferę.
Mamy tego efekty: rozwydrzona, bez jakichkolwiek hamulców dorastająca gównażeria, dla której nie ma żadnych autorytetów ani zahamowań... Jestem jak najbardziej za karami cielesnymi dla dorastających, niezsocjalizowanych podrostków...

Pozdrawiam...

no @ 18:41, 21.06.2018

IP: 176.109...172

No nareszcie ktoś powiedział to głośno,
Brawo!
Ale to mały kawałek nie milej układanki z tego przedszkola.

xxx @ 18:42, 21.06.2018

IP: 37.248...145

Pod koniec maja z okna I piętra SP nr 10 zauważyłem jak przy ławeczce w środku tego placu na którym się bawią dzieci z przedszkola, jeden z chłopców pięcioletnich lub czteroletnich "dojeżdżał" drugiego w podobnym wieku tzn. tamten poszkodowany leżał na betonowym podłożu , a ten drugi siedział na nim okrakiem i podskakując dociskał go do podłoża przez co ten leżący płacząc i starając się wyswobodzić główką uderzył trzykrotnie dosyć mocno o betonowe podłoże. W odległości około 5-6 metrów od tego miejsca stała i przyglądała się opiekunka dzieci, która w ogóle nie reagowała. Kiedy dziecko się uwolniło i z płaczem podbiegło do opiekunki -nauczycielki ta pani jak gdyby nigdy nic to zignorowała. Ja nie zdążyłem otworzyć okna i zareagować na krzywdę tego dziecka , jednakże brak reakcji nauczyciela oraz jej ignorancja była dla mnie dużym zaskoczeniem, też nie chciałbym aby moje dzieci uczęszczały do takiego przedszkola ( na szczęście mam to już za sobą)

Mural @ 18:45, 21.06.2018

IP: 89.65...225

Paulo, mój komentarz służył jedynie temu, że łatwo wychowywać swoje dziecko/dzieci w domu, przyjmując jednakowy system wychowania. Gorzej jest opiekować się dziećmi z wielu rodzin, gdzie każdy jest inny. I to jest trudne, skoro co rodzina to podejście.
Wielu rodziców nie rozumie tego, że ich dzieci to nie królewny i królewicze również w miejscach publicznych. Przez swoją niedojrzałość nie rozumieją tego dzieci. W klasach 1-3 SzP nie jest lepiej, to kontynuacja przedszkola i domu rodzinnego.
O samym zajściu w sprawie nic nie wiem, jest relacja mamy. Może lepiej zatrudnić nianię, którą łatwiej będzie rozliczać?

Anna - Kurpіowska Panna @ 19:17, 21.06.2018

IP: 178.235...56

Po raz pierwszy zgadzam się z moją chińską podróbką. Priviet, Anna!.

StaryZnajomy. @ 19:40, 21.06.2018

IP: 2a00:f41...da01

Boże co za osly z was. Piszę że zgłosiła to do odpowiednich sluzb a taki jeden osiol z drugim komentuje..... Poprostu chce to naglosnic c. F ę l. Ę

Mural @ 19:55, 21.06.2018

IP: 89.65...225

Cała sprawa przypomina mi sytuacje w przepełnionych klasach szkół państwowych i porównywanie ich do szkół prywatnych: po kilka osób w klasie. W tej sytuacji też rodzice nie mają refleksji nad tym, jak różna jest to praca. Rozliczne choroby dzieci/ADHD, Asperger i inne/, które trafiają wraz z innymi do jednego przedszkola powodują zdenerwowanie rodziców dzieci zdrowych/zagrożenie bezpieczeństwa ich dzieci/. Dyrekcje placówek zasypywane są codziennie takimi sprawami.

hjk @ 19:57, 21.06.2018

IP: 5.60...152

tak zgłosiła, że te organy nic nie wiedzą o żadnej skardze. mi to wygląda na wymyśloną historyjkę jakiejś damulki która nie lubi kogoś kto pracuje w tym przedszkolu

komik @ 20:39, 21.06.2018

IP: 5.184...53

Kobieto , nikt się nie będzie pieścił tam z twoim Bachem ,jest tyle dzieci a zawsze jakiś jeden ma problem , w domu uczyć , w domu uczyć dziecko , takie są efekty jak się z dzieckiem spędza kilka godzin dziennie , wstyd

Matka @ 20:45, 21.06.2018

IP: 178.235...89

Na pewno Praca z dziećmi to ciężki kawałek chleba. Na pewno słowa że mama po ciebie nie przyjdzie nie są odpowiednimi do dziecka które nie osiągnęło dojrzałości emocjonalnej. Ale nie sądzę żeby uniesionym tonem glosu Pani zrobiła krzywdę dziecku. Poza tym jak 25 dzieci krzyczy to jak ta kobieta ma się przebić żeby każde ja usłyszało ? Nie powinno być tu tego typu skarg bo w złym świetle stawia to nie jedna panią A całe przedszkole. A to jest zupełnie niepotrzebne bo jak czytałam wcześniej są tam też dobre Panie. Jeśli sprawa została zgłoszona to po co jeszcze pisać tutaj? Nie zmienia to faktu że każdy rodzic sądzi że jego dziecko jest naj, A w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Dzieci są rozpieszczane obronione przez rodziców nawet w przypadku kiedy powinno ponieść konsekwencje swojego złego zachowania. A niestety później Panie koryguja bo nie są w stanie zapanować nad taka gromada dzieci. Każde inne każde chce każde ma każde coś tam. W przedszkolu są zasady które należy przestrzegać nie dla widzimisie Pani A dla bezpieczeństwa naszych dzieci. A niestety my bo i ja czasem tego nie rozumiemy. Czasem muszą krzyknąć i wyprowadzić do innej sali jako konsekwencja czynów bo nie można tu mówić o karze. Słowa wypowiedziane o nieodebraniu były nie na miejscu. Ale czy to na 100 % Tak było to bym nie wierzyła bo dzieci manipulują rodzicami, kłamią i udają schorzenia po to aby np nie iść do przedszkola zwalajac winę na panią A prawda jest np lenistwo i nie chęć stosowania się do zasad.

mieszkaniec @ 20:53, 21.06.2018

IP: 37.7...7

Panie w przedszkolu nie pracują tam za darmo więc my rodzice nie musimy im się kłaniać w pas zawsze mogą się przekwalifikować jeżeli to taka ciężka praca a dzieci to niech straszą swoje w domu.

yea a @ 20:59, 21.06.2018

IP: 37.248...86

ludzie kochane,
piłkarzyki na widok ciemniejszych sraczki dostają i strzelają do własnej bramki
a wy się "oćców ", ich pasków i rąk jak bochny zapomnieliśta i maci kochanej przytuliska dla równowagi i sióstr braci rodziny pokrzepienia -tam jest ostoja wychowania - wielopokoleniowa rodzina, a nie na belfrów starających się w większości nie powiem, których podj ...ć każdy chce bo zazdrości nie wiedzieć czego, bo inna jest (bo bab tam mnogość) niż ja - matka która nicnierobienie chcę ukryć donosem.
Słabo wychowane dziecię płci obojga chce "piniędz"y za kopanie rybiego "pencheża" i zarobków wysokości budżetu małego afrykańskiego kraiku
abo bandytką się zająć bo hajs się liczy
temat jak te Rzeukńskie wrzucony na ferment dla specuf
aby trolle przedyskutowali wyższość pisowskich świąt nad pełowskimi lub obrotnie,.
Coś im w .. albo z drugiej strony.
Atu nie ma rozmowy z dzieckiem, sanek zimą, grzybów jesienią, plaży latem bo rodzice harują na "toyotę przepiękną" AŻ STRACH.
Weźcie się za OBECNOŚĆ przy dziecku, a od przedszkola i szkoły wymagajcie wsparcia i rady tych co się lepiej (nawet trochę ) znają. bo naprawdę nie brak tam dobrych ludzi.

yea a @ 21:14, 21.06.2018

IP: 37.248...86

Mam świadomość, że dotrze to do inteligentnych emocjonalnie i tych, którzy czytali "To the lighthouse" nawet w przekładzie tongue
A A co Ty na to?

Marta @ 21:47, 21.06.2018

IP: 185.102...179

rozpieszczonka mamuśka pozdroooooo!!! nie podoba się to do prywatnego hajs płacić ;) laughing laughing laughing

Babcia @ 22:13, 21.06.2018

IP: 79.188...129

Bardzo często słyszę od młodych mamusiek , że puszczają dziecko do przedszkola żeby mieć święty spokój, załatwiają nawet lewe zaświadczenia, że pracują. Jak wrócą z pracy , to są zmęczone, najlepiej niech dziecko ogląda bajkę i spać. Czy w domu to mama nie krzyknie, pozwoli wejść dziecku na głowę?. Mam wnuczka i chodzi do przedszkola, niechętnie co prawda, bo wolał by do babci , 8 godzin w przedszkolu, a 4 z rodzicami. Dziecko potrzebuje miłości mamy, a nie Pani z przedszkola .

Babcia @ 22:16, 21.06.2018

IP: 79.188...129

Bardzo często słyszę od młodych mamusiek , że puszczają dziecko do przedszkola żeby mieć święty spokój, załatwiają nawet lewe zaświadczenia, że pracują. Jak wrócą z pracy , to są zmęczone, najlepiej niech dziecko ogląda bajkę i spać. Czy w domu to mama nie krzyknie, pozwoli wejść dziecku na głowę?. Mam wnuczka i chodzi do przedszkola, niechętnie co prawda, bo wolał by do babci , 8 godzin w przedszkolu, a 4 z rodzicami. Dziecko potrzebuje miłości mamy, a nie Pani z przedszkola .

Psychiatra @ 22:24, 21.06.2018

IP: 5.184...98

Leczcie się, ludzie.

nie pamietam imienia @ 22:26, 21.06.2018

IP: 178.42...87

0 szacunku i litości dla osób które krzywdza dzieci.

Mama @ 22:45, 21.06.2018

IP: 37.47...107

Nie zgadzam sie. Moje dziecko uczeszcza do tego przedszkola od tego roku i jest zachwycone. Mloda bardzo madra pani, bardzo naturalna o ktora zabiegalam, fajne podejscie, jest dyscyplina ale w pozytywnym slowa znaczeniu, pani zawsze mila, usmiechnieta, udziela rzetelnych infromacji, wiem ze tak jest bo pytam swoje dziecko w domu i potwierdza to co mowila pani. Nie zamienilibysmy na zadne inne przedszkole i inna pania. Rozmawiam z innymi rodzicami z grupy i zdanie takie samo o paniach i przedszkolu. Polecam z calego serca! - mam na mysli caly rok od wrzesnia oczywiscie.

Ktos @ 22:53, 21.06.2018

IP: 94.254...142

Chodziłem do tego przedszkola w latach '90, jeszcze jak znajdowało się przy klubie "Oczko". Bardzo dobrze wspominam tamtejsze nauczycielki. Z tego co widzę obecnym dyrektorem jest jedna z nich. Bardzo dobrzy ludzie.

PMK @ 23:11, 21.06.2018

IP: 2001:981...1210

Też chodziłem pani nadal uczy odwiedzałem przez lata i teraz kieddy moja córka też wspominamy stare czasy :) jakby to było wczoraj... :) minęło ponad 20 lat...

Zenek @ 23:37, 21.06.2018

IP: 94.254...99

Hmm. Moje dziecko od pewnego czasu (może od pół roku) też zaczęło się przycinać (lekko jąkać), o którą grupę chodzi ???

Anna @ 23:52, 21.06.2018

IP: 188.146...206

Mój syn uczęszcza do tego przedszkola trzeci rok, i jestem bardzo zadowolona. Zrobił ogromne postępy przez ten czas, bardzo chętnie chodzi do przedszkola, i ze smutkiem je codziennie opuszcza. Pozdrawiam wszystkie Panie z grupy Jagódki-wdzięczna mama :)

Popieram Panią @ 05:50, 22.06.2018

IP: 212.33...100

Bardzo dobrze, że nagłaśnia Pani sprawę złego traktowania swojego dziecka. Proszę mi wierzyć, że jest więcej rodziców,którym nie podoba się zachowanie niektórych pań z przedszkola. Tylko każdy siedzi cicho. Może dzięki tej skardze Pani Dyrektor otworzą się oczy. Co do osób, które piszą o tym jak to one by dzieci wychowywała, że ho , ho. To nie o tym jest ta skarga .

xxx @ 06:37, 22.06.2018

IP: 79.184...68

A ja uważam, że dobrze, że Pani opisała tę sytuację. Wszystkie problemy w PM nr 9 są zamiatane pod dywan. Był problem z wszawica, który ciągnął się przez kilka miesięcy, nic nie było z tym robione, dopiero gdy rodzic sanepidem postraszył... A w tamtym roku szkolnym ,dzieci miały dostać zabawki pod choinkę o wartości ok 40 zł a dostały dziadostwo warte może ok 8- 10zł...

Ojciec @ 07:02, 22.06.2018

IP: 188.146...173

Moje dziecko też jakiś czas płakał, ale od początku chodziło chętnie i po krótkiej akcji z płaczem znowu chętnie chodzi. Ale czasem jak widzę rozkapryszone dzieci w szatni i na nic nie wpływających rodziców to powiem szczerze, że sam bym ryknął i na dziecko i na matkę. A drących się rodziców i grożących klapsem nie raz widziałem. Może nie wszystkie Panie są tam idealne, ale zdecydowana większość jest tam przez dzieci i rodziców lubiana tak jak i Pani Dyrektor. Dlatego mieszanie wszystkich z błotem jest nie na miejscu. A co do wszawicy to jak świat światem w takich skupiskach wszy były. Za moich czasów również. A sytuacja dotyczyła nie tylko Pm nr 9, a większości przedszkoli w mieście. I mnie osobiście panie z wiadomych względów dyskretnie o tym poinformowały.

zzz @ 07:14, 22.06.2018

IP: 159.205...57

Tyle jadu wylano na Matkę, która chce bronić swoje dziecko, ale cóż, to tylko wiocha na zadupiu wschodu.

abc @ 07:43, 22.06.2018

IP: 178.235...72

Czyżby na MO była cenzura , gdzie się podziały komentarze z poprzedniego dnia a było ich sporo

abc @ 07:47, 22.06.2018

IP: 178.235...72

Dlaczego zniknęły wszystkie komentarze z dnia poprzedniego

ooo @ 07:51, 22.06.2018

IP: 87.205...232

oj z logiką ktoś się rozminął- kuratorium nie dostało żadnej skargi ale sprawę monitorują? Panie redaktorze miły przeczytaj to, co napisałeś zanim umieścisz artykuł na stronie

Edson @ 07:52, 22.06.2018

IP: 5.60...152

czemu usunieto komentarze?

Seba @ 07:54, 22.06.2018

IP: 80.55...89

a czy rodzice mają etykę? Czy to się kończy na porodówce??Biorą 500+, siedzą niejednokrotnie w domu, a dziecko z przedszkola czy szkoły odbieraliby raz w tygodniu.
Odpowiedzialność najlepiej zwalić na instytucje państwowe. Albo w odwecie opisać w lokalnej prasie. Jeśli ktoś w placówce zawinił- zgłosić. Tak jak powinno się to robić wszędzie, nie tylko w szkole. Ale przedszkole to nie niania, które dajecie swoje jedyne dziecko.

kkkkkk @ 08:16, 22.06.2018

IP: 78.152...126

khnhhh

PMK @ 08:55, 22.06.2018

IP: 2001:981...9fb

Jak widać komuś nie podobały się komentarze i słowa krytyki... Łatwo krytykować zachowanie czyjeś a na swoje nie patrzeć jak dla mnie to jak strzelić sobie w kolano pozdrowienia dla mamy która jest pewnie na podobnym etapie rozwoju emocjonalnego co jej dziecko.

Matka @ 10:06, 22.06.2018

IP: 77.253...191

Potwierdzam to co napisała ta Pani w skardze. Moje dziecko chodziło do tego przedszkola kilka lat temu i była podobna sytuacja. Byłam z tym oczywiście u Pani Dyrektor lecz niestety problem został przez nią zlekceważony. Pani twierdziła , że wyolbrzymiam problem - tylko że to nie jej dziecko moczyło się w nocy i rękami i nogami broniło się przed pójściem do przedszkola. W skutek braku chęci współpracy ze strony Pani Dyrektor przeniosłam dziecko do innego przedszkola. I o dziwo! Wszystkie problemy u dziecka zniknęły jak ręką odjął. Zastanawiające...

x @ 10:52, 22.06.2018

IP: 178.235...212

w czym przeszkadzały te komentarze że zostały usunięte ??/ ja również mam negatywne zdanie na temat tej placówki . coś prawdy było w tych komentarzach i w ty opisie.

Gall @ 11:04, 22.06.2018

IP: 94.254...170

Czemu komentarze zostaly usunięte? ??? A gdy ktoś umrze to komentować mozna w najlepsze!!!!

??? @ 11:19, 22.06.2018

IP: 178.42...91

ooo te wasze super miejskie szkoły i przedszkola!!! tongue

----- @ 11:26, 22.06.2018

IP: 178.42...91

ooo te wasze super miejskie szkoły i przedszkola!!!

0 @ 11:27, 22.06.2018

IP: 178.42...91

ooo

basia @ 14:27, 22.06.2018

IP: 31.0...72

ja nie wyobrażam sobie mówiąc do dziecka że mama po nie nie przyjdzie itp. nie każde dziecko jest rozbrykane wiem to z własnego doświadczenia kiedy to mój syn do dziś jest bardzo skryty i jeśli płakał w przedszkolu to miał ku temu powód. A dowiadywałam się też od innych że nie jednokrotnie siedział przy stoliku i płakał bez reakcji pani. Jako że był chorowity to więcej czasu spędzał w domu niż w przedszkolu więc dałam temu spokój bo myślałam że sprawy nie ma co wyolbrzymiać. Jednak słyszę że nie jest wcale tak pięknie. Ale niestety realia są takie że pracują tam panie przyjęte po znajomości które powinny pracować co najwyżej w mięsnym. A z zachowania przypominają paniusie z innej planety. Może trochę pokory bo to panie są dla dzieci a nie odwrotnie. Pozdrawiam panią E.

matylda @ 15:37, 22.06.2018

IP: 176.109...117

Łatwo kogoś opluć , ale potem cofnąć oskarżenie to już niekoniecznie. Zastanówcie się drodzy niektórzy rodzice bo jestem pewna , że 99 % z Was niejednokrotnie " szantażowało " dziecko zwrotami typu: Bo jak się nie uspokoisz to nic ci nie kupię itp. i jest ok a tu od razu fala krytyki. Ile czasu dziennie poświęcacie swojemu dziecku indywidualnie na rozmowach, zabawach, czytaniu książek , spacerach, nauce samoobsługi a dopiero potem wymagajcie od nauczycieli, wychowawców, którzy takich dzieci w jednej grupie mają 25 i każde jest inne. Czy nikt z was nigdy na swoje dziecko nie krzyknął? Trochę obiektywizmu i szacunku , przed nami wakacje i napewno niejeden rodzic za tym czy innym przedszkolem zatęskni.

Matka @ 16:16, 22.06.2018

IP: 178.235...89

Heheheh Matylda chyba broni koleżanki z pracy. Czy słusznie? Nie wiem. Na pewno napisała prawdę Ale jakby nie tego tyczy się sprawa. Nie winy rodziców A nauczyciela. Krzyknąć A straszyć że mama nie przyjdzie dla mnie jest ogromna różnica. Gdybym ja dowiedziała się o takiej sytuacji z moim dzieckiem ojjj sprawa nie na mo by się ukazała. Nawet rozkapryszone dziecko nie może usłyszeć że mama po niego nie przyjdzie.
Ale rodzice nie szanują nauczycieli wymagają od nich że załatwia za nich robotę zwalaja całe wychowanie na ich barki i nie współpracują A jak jest problem trzeba rozmawiać. Później wychodzą takie kwiatki. Znam sytuacje że dziecko 4 lata będąc w jednym z przedszkoli nie chciało chodzić bo nie czuło siendobrze z dziećmi Ale nie powiedziało tego mamie którą zaczęła nakierowywac nieświadomie dziecko że to wina Pan A typu Pani pewnie krzyczy Tak? Nie pozwoliła ci tej zabawki itd itd dziecko pod wpływem mamy kłamalo. Przepisane do innej placówki wypytywane codziennie o panią i dzieci zrobiło dokładnie to samo Ale doświadczenie nauczycielek nie pozwoliło na takie oskarżenia. Od pierwszego dnia rozmawiały z rodzicami itd

Jooj @ 16:22, 22.06.2018

IP: 188.146...177

Hmm... Z jednej strony matka ma racje. Pani opiekunka nie powinna grozic dziecku typu " mama nie przyjdzie" bo dzieci takie male jeszcze nie sa rozwiniete emocjonalnie. Na jedno dziecko to podziala a drugie jest wrazliwsze i bierze do siebie. Jesli to dziecko z nerwow sie jaka to ma ta pani racje. Jednak nie wykluczam ze dzieci trzeba dyscyplinowac typu siedzenie w lawce lub tym podobne. Nie straszenie nie grozby emocjonalne bo wtedy dziecko nie czuje sie bezpieczne

X @ 16:47, 22.06.2018

IP: 188.146...177

Przewija sie tu watek 500+. A co ma piernik do wiatraka? Rodziny wielodzietne sa fajne. A niby czemu byl czas ze rodzina byla z jednym lub z dwojka dzieci? Jesli ktos mysli ze rodzice majacy troje i wiecej dzieci siedza i sie w luksusy oplywaja to (nie) stety ale sie myli. 500+ daje wiecej mozliwosci w wychowaniu ubierz nakarm lecz najczesciej prywatnie. Dziecko chce zabawke taka jak ma kolega kolezanka. Takie czasy.

Do basia @ 18:29, 22.06.2018

IP: 188.146...137

Racja z tym mięsnym. Jedna z pań nauczycielek pracowała w mięsnym zanim trafiła do przedszkola. Prawdą jest że po znajomości tam pracują. Podam jeden z kilku przykładów. Praca na kuchni potem awans na pomoc nauczyciela i kolejny awans nauczyciel.

WIDZ @ 19:05, 22.06.2018

IP: 109.241...162

Nie rozumiem dlaczego tyle przykrych słów tu pada pod adresem matki .Sprawę nagłośnić do właściwych organów.Same panie nauczycielki /prawdziwe nauczycielki sie nie muszą bronić,ale po co im te pseudo nauczycielki.Jeśli jest to prawda ,zmienić kadrę wyeliminować tępą pseudo wychowawczynie.Na co czekać.Tego nie wolno odpuścić,a jak sie dzieję i jaka jest opieka w przedszkolach to widać.Siedzą sobie panie dyskusja w pełni na ławeczce,a nigdy żadnej incjatywy,zabawy przytulania.No oczywiście jeżeli widzi się rodzica no w tedy tak.Patrzec się nie chce a z tylu okien widac kolejne przedszkole do przeglądu na rogu Kleeberga.Nigdy tam dziecka nie oddam..

xxx @ 19:16, 22.06.2018

IP: 178.235...189

Mama tego dziecka , ma absolutna rację, tez bym tak zrobiła na jej miejscu, a Wy wszyscy komentujacy jakim prawem nazywacie dziecko tak BRZYDKO< nie wstyd Wam, a jak praca jest Pani przedszkolanki, to ona dowiedziała sie dopiero teraz, zgodziła się na to, to powinna wiedziec jak ma opiekowac się moim i każdym innym dzieckiem,, a jak jej ta praca nie odpowiada, to niech siedzi w domu, i na swoje dzieci wrzeszczy, dzieci tam spędzają tyle godzin, i co maja iść z przymusu do przedszkola, a jak Ty mądraliński bys tak chodził do pracy z przymusu, to fajnie by Ci było.Popieram mamę tego dziecka .

WIESŁAW @ 20:01, 22.06.2018

IP: 31.1...111

Wyrazy współczucia dla przedszkolanek i nauczycieli . W przedszkolu , szkole , wojsku , policji , harcerstwie itd są pewne reguły , zachowania , wymagania . Jak się trafi bachor z roszczeniową mamusią to klękajcie narody . Kiedyś moja znajoma miała synka - niejadka i musiała go zostawić pod moją opieką . Po trzech dniach już jadł . Sam słyszałem jak obiecała mu że jak nie zje to znowu trafi do mnie - wolał zjeść u mamusi . Nie powiedział matce jakich metod użyłem .

Ja @ 21:53, 22.06.2018

IP: 2a00:f41...3fb4

Łeb bym jej roz....bi....la gdyby moje dziecko to spotkało

Mama @ 22:20, 22.06.2018

IP: 178.235...65

Nie rozumiem niektórych komentarzy jak można pisać o dziecku bachor . Sami jesteście bachorami nie macie dzieci się nie wypowiadajcie. Moje dziecko chodzi do 7 najlepsze przedszkole w Ostrołęce. Teraz w sierpniu ma dyżur 9 skoro taka sytuacja się zdarza najpierw należy zgłosić się do nauczycielki lub dyrektorki.jezeli to nic nie daje wtedy informować odpowiednie instytucje. Mam nadzieję że matka tego dziecka jest przewrażliwiona i nie będzie takich problemów przez sierpień.

meteor@ @ 22:50, 22.06.2018

IP: 5.184...57

a ja może z innej beczki ,,u nas pod blokiem rozwydrzone dzieciaki biegają do póżnego wieczora bez większego zainteresowania rodziców poprostu rodzice wezmą 500+ a dzieciaki pod blok i gdzieś mają że ich pociechy ,wrzeszczą niszczą zachowują się agresywnie jak dzicz ,,TABESOWSKIE 500+

hvv @ 00:47, 23.06.2018

IP: 84.40...40

szybko dzwońcie do prokuratora generalnego

Ojciec @ 05:20, 23.06.2018

IP: 188.146...173

Grozić dziecku absolutnie nie wolno, zgadzam się z tym(chociaż z 80 % rodziców tak pewnie robi), wyeliminować takich nauczycieli też się zgodzę.ale sam byłem świadkiem, za moim blokiem siedziała piątka dzieci pewnie max. 8-9 latków i takimi kur... mi spali, że tragedia. Od wychowania są rodzice!!! I tylko rodzice. Nie składajcie wszystkiego na placówki. I w 9 jest jedna mama, która notorycznie mówi do swojej córki-nie płacz bo Cię nie odbiorę. Ludzie jeśli jest problem to wyciągnąć konsekwencje, ale nie mieszajcie wszystkich z błotem i nie wybielajcie siebie. Polacy to taki naród, że np.jest przestępca to byście go zlinczowali, krzyczycie że policja nic nie robi, a jak policjant przygrzeje pałą takiemu łobuzowi i media to nagłośnią to wtedy bandzior dobry, a policja bleeee. To takie polskie.

Do Basia @ 08:18, 23.06.2018

IP: 217.96...157

"Racja z tym mięsnym. Jedna z pań nauczycielek pracowała w mięsnym zanim trafiła do przedszkola. Prawdą jest że po znajomości tam pracują. Podam jeden z kilku przykładów. Praca na kuchni potem awans na pomoc nauczyciela i kolejny awans nauczyciel."

To, że pracowała na kuchni, żeby opłacić studia uważasz za coś złego???
Bo ja odwrotnie - nauczyciel musi mieć skończone studia, żeby mieć pracę w tym zawodzie.
Ja też jako młody chłopak zacząłem pracę w dużej firmie jako nikt - żeby zarobić na studia bo rodziców nie było na to stać, skończyłem je, awansowałem, zdobyłem doświadczenie i mam wysokie stanowisko, ale zawsze ktoś ..., kto nie rozumie życia może powiedzieć - ooo - po znajomości bo wcześniej kopał rowy, a teraz jest prezesem oddziału w swoim mieście...

Najgorzej krzyczą ci, którzy myślą, że wszystko się im należy, lub nieudacznicy co spędzali czas na obgadywaniu d. U. Py innym nie robiąc nic, żeby poprawić sobie byt, a teraz najgłośniej krzyczą i plotkują...
Wiem jak zachowują się dzieci jak są w grupie mam dwójkę i czasami mocno przesadzają, żeby się popisać jeden przed drugim - jak bym usłyszał od syna, że się źle zachowywał, a Pani złapała za ucho żeby go po wielu upomnieniach przyprowadzić do porządku to na drugi dzień leciał by jeszcze z kwiatkami Panią przepraszać...

Do przedmówcy @ 09:02, 23.06.2018

IP: 188.146...30

Ooooo jeden z niewielu logicznych komantarzy w tej sprawie. Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

DO PAULA @ 09:39, 23.06.2018

IP: 5.184...36

ZGADZAM SIĘ W 100%. JAK NIE UMIE TAKA PANI PORADZIĆ SOBIE Z GRUPĄ DZIECI TO NIECH ZMIENI PRACE!!! KRZYKIEM I STRASZENIEM NICZEGO NIE ROZWIĄŻE!!! TAKI PROBLEM BĘDZIE NARASTAŁ... A JAK MIAŁA PROBLEMY Z PRZEDSZKOLAKIEM TO POWINNA WEZWAĆ RODZICA I POROZMAWIAĆ...WIDAĆ NIE ZROBIŁA TEGO BO TAK JEST ŁATWIEJ,UDAWAŁO SIĘ DO MOMENTU AŻ KTÓRAŚ MAMA ZAUWAŻYŁA ŻE Z DZIECKIEM DZIEJE SIĘ COŚ NIE TAK I ZAREAGOWAŁA,TO ŻLE??? PYTAM TYCH CO WYPISUJĄ JAK WYCHOWAĆ DZIECI!!! PEWNIE ALBO ICH NIE MAJĄ ALBO WYCHOWUJĄ JAK TA PANI PRZEDSZKOLANKA! Z DZIEĆMI TRZEBA ROZMAWIAĆ... KRZYK TO OZNAKA BEZSILNOŚCI I NASZEJ SŁABOŚCI. KRZYK POWODUJE ŻE DZIECKO W PRZYSZŁOŚCI TEŻ ZACZYNA SIĘ TAK KOMUNIKOWAĆ. CZY MY DOROŚLI LUBIMY NA SIEBIE KRZYCZEĆ? I COŚ DO PANI PRZEDSZKOLANKI- TRAKTUJ DZIECKO TAK JAK SAMA CHCIAŁABYŚ BYĆ TRAKTOWANA...

KTOS @ 09:52, 23.06.2018

IP: 5.184...36

I DODAM JESZCZE ŻE NIE WIERZE ŻE MATKA TEGO DZIECKA NIE ZGŁASZAŁA TEGO PANI DYREKTOR!!! WIDAĆ NIC TO NIE DAŁO. OD TEGO SĄ TAKIE PORTALE,KTOŚ MĄDRY WYMYŚLIŁ UWAGA TVN,SUPER WIZJER,SPRAWA DLA REPORTERÓW. W CZASACH GDZIE RZĄDZĄ ZNAJOMOŚCI CIĘŻKO WYGRAĆ Z GRUBĄ RYBĄ... POWODZENIA ŻYCZĘ!!!

Sk @ 17:53, 23.06.2018

IP: 94.254...248

A więc tego uczą na studiach pedagogicznych ? Zastraszania ? Myślę ze takie dziecko prędzej nabawi się zaburzeń lękowych, co zaowocuje w przyszłości. Dziękuję za informację droga Mamo,sama jestem matką 3latki która od września będzie uczęszczać do przedszkola i nie wyobrażam sobie że jakies babsko w taki sposób chce wpłynąć na moje dziecko! Bardzo dobrze,naglasniajmy sprawę.

PRAWDA @ 18:20, 23.06.2018

IP: 83.6...86

Moze te panie w przedszkolu sobie tylko dorabiaja? kto wie... 25 h tyg to chyba nie tak duzo? I to prawda jedna z pań pracowała przy mięsie, sama robiłam zakupy, niby nic strasznego tylko troche dziwne uczucie jak ją teraz widzę, poza tym inne wcale nie lepsze, też można pisać gdzie wcześniej pracowały ( osobiście robiłam zakupy w różnych miejscach w spożywczaku, z biżuterią, itp... ) a teraz opiekują sie dziećmi. tongue

Grażyna @ 18:43, 23.06.2018

IP: 176.221...78

Jasne pracowała na kuchni żeby opłacić studia :) Pracuje tam po znajomości i tyle a że nie miała papierka to zaczęła na kuchni żeby trzymać miejsce i w między czasie robiła papierek, ale to nie odosobniony przypadek. Niestety takie są realia w średnich szkołach gamonie a potem wielkie panie nauczycielki. Każdy kandydat na nauczyciela powinien przechodzić specjalne badanie przez psychologa czy nadaje się do pracy z dziećmi. Moje dzieci na szczęście opuściły mury tego przedszkola. Ktoś może zapytać dlaczego nie interweniujemy do dyrekcji, dyrekcja wiele razy miała od nas sygnały o zrachowaniach nauczycielek i co? i nic!!!

Pamela @ 20:31, 23.06.2018

IP: 194.50...76

Do Grażyna itp. Sądzę Ciebie wg siebie. Sama pewnie masz pracę po znajomości. Akurat pani, która pracowała jako pomoc jest wychowawcą mojego dziecka. Jest cudownym nauczycielem. Mam z nią jak i drugą panią z tej grupy kontakt na codzień. Więc zanim kogoś ocenisz to go poznaj i wy wszyscy co macie takie samo zdanie. Poza tym dlaczego wszystkich stawiamy pod jedną kreską. Może czas pomyśleć kto zawinił - i wtedy wyciągnąć wnioski żeby nasze dzieci nie trafiły do takiej osoby, a nie wieszać psy na wszystkich. Z własnego kontaktu oceniam to przedszkole na 6. Moje dziecko nigdy nie skarżyło się na żadną z pań. Zgadzam się z tym, że takie zachowania nie powinny mieć miejsca, ale nie oceniajmy wszystkich jednakowo, bo sami byśmy nie chcieli być porównywani do gorszych niż jesteśmy.

Grażyna @ 23:24, 23.06.2018

IP: 31.0...72

do mojej przedmówczyni, wyobraź sobie że pracę mam tylko dzięki ciężkiej pracy i wykształceniu. Studia dzienne to wiele wyrzeczeń i samozaparcia. I pukanie od drzwi do drzwi. Jeśli twoje dziecko nie zgłasza żadnych nieprawidłowości to gratuluję. Ja nie oceniam ludzi z którymi nie miałam doczynienia. Ale mam to już za sobą.

Do Grażyna @ 10:53, 24.06.2018

IP: 188.146...82

Popieram Grażynę. Sama studiowałam dziennie. To co nauczyłam się na dziennych studiach to zaoczne nawet w 1/4 nie uczą tego. Na studiach dziennych obserwowaliśmy zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach, prowadziliśmy zajęcia w różnych placówkach w obecności wykładowcy, nauczyciela, dyrekcji i całej grupy a następnie omawialiśmy zajęcia. Praktyki odbywane w różnych szkołach i przedszkolach na terenie miasta. To jest przygotowanie pedagogiczne. Co to za nauczyciel, który skończył zaoczne studia w Łomży czy też w Pułtusku 😂 Każdy wie jaki tam jest poziom kształcenia.

Roszic @ 13:20, 24.06.2018

IP: 205.201...103

Dlaczego Pani dyrektor kłamie, przecież sprawa była od razu jej zgłoszona.

KTOS @ 13:51, 24.06.2018

IP: 37.47...223

ZAWSZE ŁATWIEJ JEST KŁAMAĆ. MYŚLAŁA ŻE PRZYSZŁA JAKAŚ GŁUPIA MATKA KTÓREJ PRZEJDZIE ZA CHWILE I BEDZIE PO STAREMU... A TU KLAPA...

Roszic @ 16:25, 24.06.2018

IP: 178.235...180

Dlaczego usuwane są komentarze?

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter