niedziela, 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Pameli, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: w Rzekuniu znów bałagan (zdjęcia)

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Po raz kolejny mieszkańcy skarżą się na rzekuński urząd oraz gminne służby porządkowe. Na terenie Rzekunia panuje bałagan, śmietnik na parkingu jest przepełniony, a powalone drzewo tarasuje "czarną dróżkę".

- W ostatnim czasie zauważyłam, że nasza gmina zaczyna wyglądać dość słabo pod względem porządkowym.

Reklama Pojawiają się materiały ze zdjęciami dotyczącymi naszej gminy, dlatego postanawiam dorzucić swój kamyczek do tego ogródka. Przepełnione kosze to nie tylko Dzbenin czy Laskowiec, u nas też nie jest lepiej. Wystarczy spojrzeć na parking gminny w pobliżu kościoła. Z kosza aż wylewają się śmieci. Do tego wszędzie wkoło panuje okrutny bałagan. Mieszkańcy idąc do kościoła, na śluby czy pogrzeby i muszą oglądać ten bałagan. Czym zajmują się władze i Zakład Obsługi Gminy? - pyta czytelniczka.

- Niedawno zgłaszałem do pana wójta, że "czarna dróżka" jest zarośnięta po pas. Najpierw obiecał pan, że niezwłocznie zostanie wykoszona, a potem nie działo się nic przez bardzo długi czas. Dopiero po kolejnej interwencji zlecono w gminie koszenie tego odcinka, który nadal jest często uczęszczany. Dlaczego jednak podczas koszenia nikt nie zauważył powalonego drzewa, które tarasuje drogę? Ludzie nie mogą dojechać do domu i muszą jeździć naokoło, bo nie ma komu przeciąć i usunąć tego drzewa. Czy ktoś to robi celowo czy nie potrafi wykonać podstawowych prac?

Od redakcji
Skrzynki skarg czytelników przesłaliśmy do Urzędu Gminy w Rzekuniu. Nasz fotoreporter sprawdził miejsca zgłoszeń. Okazało się, że konar tarasujący "czarną dróżkę" został już usunięty. Parkin nadal jest jednak zaśmiecony.

Fot. czytelnikFot. czytelniczka

Wyświetleń: 3366 komentarze: 62
23.06.2018, 10:35r. Drukuj
Powrót


mieszkaniec rzekunia @ 10:57, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...2a7e

Tak zaniedbanych ulic, chodników i w ogóle całego Rzekunia nie było odkąd Pan wójt
Godzina - wydawało się, że dobry gospodarz naszj gminy objął wladzę. Co się dzieje Panie wójcie, gdzie ten zapał. Jeżeli to utrudnia większość radnych bedacych w opozycji to proszę Panowie zróbcie Wy coś z tym wszechobecnym brudem. Wstyd .

Mieszkaniec @ 12:50, 23.06.2018

IP: 2a00:f41...5eb5

Łatwe były rządy jak pieniądze były po poprzedniku.Kwiaty za 100 tys.skwerek za milion.Dziś wychodzi prawda jak ciężko zagospodarować nawet małe kwoty.
Wydatki będą coraz większe a wpływy coraz miejsze .Jaką przyszłość zgotował nam wójt razem z panem Kazimierzem z Drwęczy
Jaki los czeka naszą gminę

Rzekuniak @ 12:53, 23.06.2018

IP: 31.0...153

Myślę, że tu nie chodzi o jakiekolwiek utrudnienia, tylko wójt zamiast zająć się gminą zajmuje się czymś zupełnie innym np. prowadzeniem kampanii. Wstyd panie wójcie, weź się wreszcie do pracy, żeby ta opozycja mogła też pana pochwalić.

Taaa @ 13:09, 23.06.2018

IP: 94.254...87

Ludzie toć to Wy ten burdel robicie a nie władze gminy. Jakim to .... trzeba być ,zeby mieć własne kosze a wywozic śmieci do lasu lub pod cmentarz

to prawda @ 13:12, 23.06.2018

IP: 188.146...56

Pan Wójt za bardzo skupil sie na strategii wyborczej czyli popisowych występach z Dudą w tle, za mało na wizerunku gminy. Gdzie nie spojrzeć trawa po kolana, zarośnięte pobocza które zwłaszcza na zakrętach stwarzają zagrożenie. Ta dwukadencyjność ma sens, gdyż widoczny jest brak chęci by ludziom żyło się lepiej. Trwa walka Pana Wójta o kolejną kadencję i to nie jest walka o lepszy byt mieszkańców, ale o lepszy własny byt. Jako mieszkanka tej gminy apeluję o zmianę. Potrzebny młody człowiek z chęcią, pomysłem, zaangażowaniem w sprawy mieszkańców. Jeśli faktycznie w wyborach wystartuje Pan Podolak, o którym się wiele mówi w bardzo pozytywnym świetle, to ja oddam swój głos. Jestem apolityczna i nie interesuje mnie kto z czyjej opcji, ale ta gmina aż się prosi o zmianę na stanowisku wójta. Inaczej utoniemy w bałaganie.

mieszkaniec @ 13:47, 23.06.2018

IP: 188.146...39

Dzwoniłem na portal MO żeby zapytać czemu tyle skarg odnośnie Rzekunia zamieszczają. Otrzymałem odpowiedź że zamieszczają te sprawdzone bo skarg na wójta gminy wpływa dziesiątki tygodniowo. Wnioski same się nasuwają: mieszkańcy naprawdę mają dość paraliżu. Wójt tłumaczy że mu na kwiatki na słupach pieniędzy nie dali. Czymże są te kwiatki przy takim ogólnym bałaganie. Ponadto jest to oszczędność, nie trzeba było codziennie podlewać specjalnym pojazdem, który na wodę nie jeździ. A przy tych upałach ludzie trawników nie mogą utrzymać tylko trawa schnie. Dobrze się stało. Przykro tylko że ludzie płacą podatki a wokół brud i brak odpowiedzi wójta gdy się dzwoni do Urzędu. Dlatego ludzie piszą do mediów. W gminie wójta zwykle nie ma, bo w ratuszu siedzi w UM. Pewnie zapadają decyzje co do przejęcia kolejnych ziem. I znów pan Wójt będzie udawał że broni terenów, a poseł Czartoryski chwalił wójta za pomoc w sprawnym przejęciu gminy. A wszystko na szczęście udokumentowane. Pozdrawiam.

eLKa @ 14:06, 23.06.2018

IP: 83.6...195

Zgadzam się z wypowiedzią, że wójta obecnego nie interesowało i nie interesuje lepszy byt mieszkańców. On traktuje tę gminę jak prywatny folwark, liczy się tylko dobro własne. (kasa, działki dla rodziny). Wybrał strategię - zarządzanie przez skłócanie naszej społeczności oraz odizolowywanie od stanowisk dobrych pracowników czy dyrektorów, którzy patrzą i widzą, mają charakter, nie służą jako narzędzia (np. do zwalniania innych zasłużonych pracowników), gdyż w takich przypadkach jest to zawsze krzywda uczyniona osobie, która na to nie zasłużyła. Dzieje się to na naszych oczach. Jak można!!!

Obecny włodarz nie potrafi współpracować, uszanować, chętnie realizować zadania służące poprawie warunków naszego życia i tym się cieszyć.

Uważam, że bałagan jest przede wszystkim w głowie naszego wybranego /to był wielki błąd!/, bo brak wiedzy i kompetencji, brak odpowiedzialności za własne słowa i czyny, brak świadomości, że z nałożonych obowiązków należy wywiązywać się możliwie jak najlepiej a także brak honoru.
To powoduje brak normalnego rozwoju, ogólny chaos, złą atmosferę i nieodpartą potrzebę zmiany osoby na stanowisku wójta. SŁusznie.

Jeśli kandydatem będzie Pan Podolak - chętnie oddam na niego głos. Wróci normalność i szacunek. Obserwuję i widzę zaangażowanie Pana Podolaka, wiedzę i możliwości a głównie hierarchię wartości w głowie.
Człowiek jest najważniejszy! I tak powinno być zawsze.

mieszkaniec Rzekunia @ 14:17, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...b626

Te uwagi dotyczą nie tylko wójta ale również "DEREKTORA ZOG".
Za co ten pal.nt bierze pieniądze?
Czy przynajmniej raz przejechał się ulicami Rzekunia i zobaczył jak pracują jego "babopiołki" i pozostali odpowiedzialni za czystość chodników i ulic ????????

Vvv @ 14:34, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...bec7

Te uwagi to do proboszcza bo parking jest własnością parafii

Vvv @ 14:34, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...bec7

Te uwagi to do proboszcza bo parking jest własnością parafii

Vvvgf @ 14:34, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...bec7

Te uwagi to do proboszcza bo parking jest własnością parafii

Tomek @ 14:38, 23.06.2018

IP: 2a00:f41...51bd

Przecież kosz na zdjęciu nie jest pełen więc to ludzie wyrzucając śmieci obok niego sami narobiło tego bałaganu. Bezsensowny artykuł i oskarżenie.

Mieszkaniec @ 15:10, 23.06.2018

IP: 31.0...70

W Borawem firma która ma siedzibę na terenie gminy
W kórej wójt zamieszkuje urządziła sobie wysypisko śmieci.Czt pan wójt i podległe jemu służby tego nie widzą?Tyle ostatnio się mówi o pożarach dzikich składowisk ,a tu przy drodze powiatowej w środku miejscowości i prawdopodobnie bez stosownych pozwoleń tysiące ton śmieci jest składowane.Czy pan wójt jeżdżąc tą drogę tego nie widzi?,czy może fakt że firma ma siedzibę w gminie w której wójt zamieszkuje ma wpływ na bierność urzędu podległego wójtowi.Mieszkancy mają dość takiego włodarza!

Dodam @ 15:32, 23.06.2018

IP: 83.6...195

Wszyscy widzimy, że wielokrotnie Redakcja pyta - wójt nie odpowiada,
radni pytają - wójt nie udziela informacji a nawet wprowadza w błąd, zakazał też urzędnikom udzielania informacji, nawet radnym, bo to on sam będzie odpowiadał lub wyznaczy pracownika i czas do ew. odpowiedzi - mówił o tym na sesji już dawno, to skandal!, mieszkańcy pytają - wójt nie odpowiada, nawet na wniosek o udostępnienie informacji, zawsze znajdzie przyczynę, fałszywą oczywiście, żeby nie udzielić potrzebnej informacji, liczy tu na niewiedzę mieszkańców. Jednak dwukrotnie przegrał w Sądzie za to nieudzielanie.
Świadczy to o totalnym lekceważeniu nas, swoich chlebodawców.

Skargi tylko pisze gdzie się da, do RIO napisał 26 sztuk (2016-2018) - wszystkie bezzasadne, do wojewody , sprawy sądowe - więc nie ma czasu na zajęcie się normalną pracą.

Skoro czytamy na stronie RIO o ty, że nasz wójt tyle skarg napłodził, bezzasadnych, to my powinniśmy wyciągnąć wniosek - ten człowiek nie może być naszym wójtem!!

Skoro jednocześnie czytamy, że to radni mieli rację, mimo, iż wójt utrudnia im pracę wszechstronnie, to widzimy, że radni z klubu mają wiedzę, pracują dobrze na rzecz naszego środowiska. Oni nadal powinni zostać radnymi w swoich okręgach bo wiedza, doświadczenie, znajomość prawa samorządowego i dobra wola - to podstawa. Nie pozwolą sobą manipulować a ich działanie jest przejrzyste.

Wójt za wszystko obwinia innych a powinien sam siebie.
Taki typ człowieka. Przy aneksji naszych ziem działał sam - skutecznie i sprawnie ale na naszą niekorzyść.

Wszystko wskazuje na to, że zmiana na stanowisku wójta - to konieczność.
Od nas, naszej świadomości i odpowiedzialności, zależy dobra zmiana po wyborach.

do Vvv @ 15:35, 23.06.2018

IP: 188.146...39

Jeśli proboszcz nie dba o parking przy cmentarzu to chyba przyjeciel wójt może mu zwrócić uwagę? Tyle czasu razem spędzają ustalając jak tu owieczki do urn zapędzić to chyba mogą ustalić jak utrzymać porządek. Wszędzie mieszkają ludzie i wszędzie śmiecą, a gmina ma ZOG z dyrektorem Marianem na czele i powinna o porządek dbać tak, jak to jest we wszystkich gminach. Całkowity brak organizacji. Może trzeba Ostrołękę poprosić o pomoc u utrzymaniu czystości? Władze miasta z wdzięczności za dobrą współpracę na szkodę naszej gminy wyślą tu jakieś służby porządkowe. Konkursy poustawiane i domówione więc może o ulice i parkingi czas zadbać.

Xxx @ 16:11, 23.06.2018

IP: 31.2...128

Ludzie pos..rało was juz w tym Rzekuniu. Strach puścić bąka ,bo zaraz ktoś zrobi zdjęcie i wyśle na MO

Kod @ 16:12, 23.06.2018

IP: 83.24...14

To nie jest troska o żadne dobro gminy i mieszkańców. To atak na wójta za to że zrobił w gminie porządek. Przecież to on te kosze postawił. Ci którzy chcą zająć jego miejsce robią dywersję.
Najpierw zdejmują pieniądze na sprzątanie. Samo się przecież nie posprząta a później fotografują co się da. Generalnie w Rzekuniu za Pana Wójta sie zdecydowanie poprawił i wygląd i porządek. Niestety ludzie nie dbają.

Parking akurat nie należy do gminy.

Zapytam radnych z Rzekunia gdzie są KWIATY??? Gdzie są pieniądze na skwer???
Gdzie są pieniądze na czarną dróżkę,??? Gotowe projekty czekają.
Gdzie pieniądze na ośrodek kultury???
Zabraliscie pieniądze a teraz skarzycie się jak małe dzieci na MO.

Wstyd radni.
Wystarczy wójtowi nie przeszkadzać!!!
I będzie wszystko jak trzeba.

Do elKa @ 16:20, 23.06.2018

IP: 94.254...15

Kryśka wróciłaś dawno Ci nie było

Podobno prokuratura Cię namierzyła?
Nie możesz wytrzymać? Musisz wójtowi tyłek obrabiać?

Do elKa @ 16:21, 23.06.2018

IP: 94.254...15

Kryśka wróciłaś dawno Ci nie było

Podobno prokuratura Cię namierzyła?
Nie możesz wytrzymać? Musisz wójtowi tyłek obrabiać?

Do mieszkaniec rzekunia @ 16:32, 23.06.2018

IP: 94.254...178

Gdyby wójt chciał dać pieniądze to było by więcej rąk do pracy a nie 3 kobiety do sprzątania,pielenia i jazdy jako opiekunka w autobusie i nie jeden kosiarz na całą gminę. A jeśli chodzi o parking przed kościołem i cmentarzem to ja się pytam za co bierze pieniądze kościelny?

Do wójta @ 16:50, 23.06.2018

IP: 94.254...76

Gratuluję takiego syfu tu nigdy nie było. Teraz kask bałagan to mieszkańcy winni? Panie wlodarzu złej tancownicy to i wrabek u spódnicy przeszkadza.

Teraz na mieszkańców Pan zwala winę? Źli byli radni, źli i sołtysi, źli pracownicy a teraz mieszkańcy.
My myślimy i tyle w temacie

Do wójta @ 16:52, 23.06.2018

IP: 94.254...76

Droga z tym drzewem też wina mieszkańców? Bo spadło i leży.... tygodniami?

do mieszkaniec rzekunia @ 17:03, 23.06.2018

IP: 83.24...201

Albo nic nie rozumiesz albo ci klub w głowie zamącił

Przecież tro rada uchwala budzet.
Wójt dał środki na ZOG i zatrudnienie ludzi a klub z radnymi z Rzekunia zdjęłi je.

Zrobili to po to aby teraz pisać skargi ze nie ma tego czy tamtego.
Nie wybierać więcej takich miernot etyczno intelektualnych na radnych!

A co do tego mlodego aspiranta do tronu wójta to aż srtach bierze. jeśli ktoś ma takie parcie na stołek to znaczy że jest NIEBEZPIECZNY!!!!

Kto z nim pracował w Żaku to wie że brak kreatywności i potencjału inteligencji.
Studia skończy za tatusia forsę. Dziś chce uchodzić za prawnika?? To kpina jakaś po niedzielnej szkółce bez żadnej aplikacji. Chce sie przypodobać wyborcom co by zrobić taki bajzel jak tatuś w Szkole.
a nawet gorzej bo o stopień niżej w poziomie możliwości intelektualnych.

Wojt niczego nie musi udowadniać. Wszyscy normalni mieszkańcy wiedzą że byłe świetnym dyrektorem gimnazjum a obecnie jest równei dobrym wójtem. Tylko jak ktoś wyżej napisał niech radni przestaną przeszkadzać a zaczna współpracować dla dobra mieszkańców. BO dziś sami piszą że sa tacy dobrzy a chodzi im tylko o to by swojego posadzić na stołku.

do IP .. 164.15 @ 17:10, 23.06.2018

IP: 83.28...100

Na jakiej podstawie zabraniasz innym wypowiadania się w internecie?
Dlaczego straszysz prokuraturą?
Ale dzięki za donos, trzeba się bać. O to Ci chodziło? To jesteś w błędzie.

Kontynuuj swoje dzieło. Możemy rozmawiać o faktach również w prokuraturze.
Nie każdy da się zastraszyć. Prowokujesz do napisania więcej.
Wójt sam sobie obrabia tyłek swoimi niektórymi słowami i czynami. Nie wiadomo mi, żeby powiedział" przepraszam". A powinien w niektórych przypadkach. . Inni piszą prawdę, podają fakty.

I nie pisz - Kryśka czy Maryśka. To niegrzecznie, uważam.
Napisz, jeśli już - Pani Krysia czy Krystyna lub Pani Marysia czy Maria, itp.
Graj w otwarte karty, jeśli potrafisz. Bezpośrednio i na temat będzie łatwiej i skuteczniej.

erni @ 17:16, 23.06.2018

IP: 94.254...45

spójrzcie wieczorem kto przy cmentarzu wyrzuca śmieci

Do wyżej @ 17:26, 23.06.2018

IP: 5.172...221

Weź sobie tego świetnego wojta i przepraw za Narew,a naszych mieszkańców nie szargaj.A wypominanie że za tatusia pieniądze ktos kończy szkołę to nie trafiony zarzut.Za czyje pieniądze Ty skończyłeś ?,za swoje ,czy rodziców?A mieszkańcy mają już dość wójta kory nie jest mieszkańcem tej Gminy, swój walczył by o ziemię którą miasto zabierało.Tak o już jest ,jak nie moje to niech zabierają,ja tu nie mieszkam,ja tylko pracuje.Niech robia co chcą.

Lidka @ 18:37, 23.06.2018

IP: 94.254...227

Ja też uważam, że obecny włodarz już się skończył. Chociaż jak sobie przypomnę jak kazał krawężniki wzdłuż mojej ulicy malować na biało to już wolę jak on nic nie robi!!! Teraz to on tylko o wyborach myśli, reszta to nieistotna proza życia. Panie Podolak, liczę na to, że już w listopadzie nasza gmina wróci do normalności i trzymam za Pana kciuki!

do rzekomego mieszkanca Rzekunia czyli Wójta ... @ 18:49, 23.06.2018

IP: 188.146...127

Panie Wójcie!

Rozumiem że strach przed konkurencją zmusza Pana do podszywania się pod rzekomego mieszkańca Rzekunia.

Rozumiem, że trudno zebrać Panu komitet, bo nikt nie chce z Panem przegrać wyborów i frustracja obnaża Pana okropny charakter.

Rozumiem, że zdenerwował się Pan bo Radni nie chcą być posłuszni i dostrzegli Pana spryt w dbaniu o własną d....ę.

Rozumiem, że nie śpi Pan po nocach bo ma pan świadomość że został nagrany gdy szantażował radnych, gdy straszył że zwolni z pracy ich rodziny, że nie zrobi nic w ich miejscowościach jeśli nie przejdą na Pana stronę i stąd ten atak na Pana Bartka który wygra wybory i wpływu Pan już żadnego na to nie ma.

Rozumiem że jest Pan zły, bo są dowody na ustawianie konkursów i pozbycie się rzekuńskich terenów.

Rozumiem że wspomina Pan czasy gimnazjum gdy panie biernie wykonywały rozkazy ze strachu przed zwolnieniem, pozbawione poczucia własnej wartości, sprowadzone do parteru i szantażowane motywacyjnym.
Na Pana miejscu na tę chorą instytucję którą Pan stworzył, a która na szczęście wygasa nie powoływałabym się nigdy więcej. Ta placówka to przytułek dla zakompleksionych i odartych z godności ludzi.

Rozumiem, że nie ma Pan argumentów żeby atakować Pana Bartka i wyrzuca że studia skończył za pieniądze ojca. A za czyje miał skończyć? Głośno było w Zabrodziu co Pan w domu wyprawiał, gdy syn matury nie zdał. Jakim prawem włazi Pan w czyjeś życie rodzinne? Czy Panu ktoś tu wyrzuca jak Pan swoją żonę traktuje?

Rozumiem, że wpada Pan w szał, gdy sołtysi odmawiają pomocy w wyborach I zrzuca za wszystko winę na radę, pisze skargi do RIO, które uświadamia Pana, że to Pan popełnia błędy.

Ale zupełnie nie rozumiem, że Pan jeszcze widzi jakieś swoje szanse w wyborach. Gdzie człowiek ucho przyłoży, wszedzie ludzie o Panu źle mówią. Może musi Pan wsłuchać się w tłum, ta garstka co Pana otacza kadzi Panu z obawy, by się Pan nie wycofał bo pójdą z torbami. I to Pan musi zrozumieć. Szanse Pana są żadne.

Obiektywny @ 18:58, 23.06.2018

IP: 5.172...148

Pozostawienie obecnego wójta na następną kadencję to zgoda na dalszy rozbiór Gminy.Czy namiestnik Ratusza będzie bronił naszych terenów?

Leon @ 19:10, 23.06.2018

IP: 94.254...22

Nie chcę już wójta, który nie może porozumieć się z radą. To kolejnych 5 lat stagnacji dla gminy. Ja chcę mądrych i wspólnych działań władzy uchwałodawczej i wykonawczej w tej gminie. Chcę wójta pomysłowego i otwartego a nie takiego, który mi rękę ściska i o zdrowie pyta tylko i wyłącznie w roku wyborczym. Akurat na uściśnięciu tej ręki najmniej mi zależy! A o zdrowie zadbam sam, bez fałszywych pytań aby czymkolwiek rozmowę zagaić.

były pracownik gimnazjum @ 19:14, 23.06.2018

IP: 188.146...118

Gdy czytam że obecny wójt był świetnym dyrektorem muszę zabrać głos. Okropny dyrektor przez którego wiele osób musiało odejść z pracy dobrowolnie, niektórych sam próbował się pozbyć stosując różne podłe metody. Wyćwiczył sobie pewną Panią która podglądała nauczycieli w klasach, donosiła mu wszystko. Mścił się dosłownie za wszystko. Ktoś stanął w obronie gnębionego pracownika, tracił etat. Szczerze współczuję pracownikom Urzędu Gminy. Ten człowiek nikogo nie szanuje tylko siebie. Potrafi zbesztać najbliższą osobę i potraktować jak śmiecia. Nie dziwię się że i z Urzędu odchodzą a pracownik chciał zło przepędzić. Niestety, to zło jest zaraźliwe, podobno do dziś atmosfera w tej placówce jest okropna a papier szary nadal w łazienkach.
Za każdym razem gdy gdzieś przeczytam że Godzina był dobrym dyrektorem, zabiorę głos. Nie sposób przemilczeć takich absurdów.

do wyzej @ 19:44, 23.06.2018

IP: 83.24...201

natomiast gdy ja czytam że wszysytko co obecny wójt zrobił to jest żle to zasatnawiam sie o co chodzi.

Tęsknicie za rozkopaną gminą?
za urzedem gdzie nic nikogo nie obchodziło?
za balaganem wszech obecnym
za gospodarka komunalna z żółtego samochodu?

Zapewne chcielibyście objąć to co Pan wójt uporządkował.

Jeśłi chcecie wygrać wybory to nie w sposób taki jak zaczęliście

Oczernianiem nic nie zdziałacie. Tylko odkrywacie cechy własne. Zapewne te które chcecie przypisać innym a najlepiej wójtowi.
Jesteście bezwzględni. Bo nikt przyzwoity nie pisze takich komentarzy z ukrycia.

Pan Godzina był świetnym dyrektorem. Nasze gimnazjum które zorganizował od samego początku było jednym z najlepszych i szkoda że się kończy.

D wyżej @ 20:21, 23.06.2018

IP: 5.172...148

Ty chyba nie widzisz że jest postęp w całym kraju, wszystkie gminy się rozwijają.Mowienie o rozkopanej gminie to świadczy o twoim zacofaniu.Mowienie że osiem lat temu było inaczej ,gorzej , że rozkopane, to brak obiektywnego myślenia.Dzis też jak jedzie się ulicą Ostrowską to rozkopane,i co?,nie kopać ,nie robić?Robienie z wójta cudotwórcy jest twoją głupotą,kraj się rozwija i gmina też,szkoda tylko z wolniej niż inne.A możliwości są ogromne,trzeba tylko żeby wójt był mieszkańcem tej gminy, żeby dobro gminy był ważniejsze niż przypodobanie się Ratuszowi.

Drwęcz @ 20:36, 23.06.2018

IP: 188.146...109

Mam nadzieję że i moja skarga się niedługo ukaże bo mieszkańcy Drwęczy nie mogą znieść smrodu który serwuje wysypisko na trasie Drwęcz - Rzekuń. Interweniowałem wielokrotnie u wójta i radnego ale im ten smród chyba nie przeszkadza. Pamiętam że gdy wójtem był pan Tyszka to nasz radny nawet sanepid sprowadził i na wójta skargi pisał. Dziś hałdy rosną w oczach, smród nie do opisania a reakcji jakiejkolwiek brak.
Czytam że wcześniej było w gminie rozkopane. To nasz radny wtedy przewodniczył i blokował wszystkie inwestycje żeby jego kolega mógł być wójtem. To jego zasługą był zastój bo sesji nie zwoływał ponad rok przed wyborami. Ale dietę brał. Nie przypisywałbym zasług obecnemu, bo sesje są i inwestycji bardzo dużo ale wójt nie chce ich robić.
Wysypisko czuć na kilometr więc i wójt siedząc w gminie musi je czuć.

Slaby wojt @ 20:49, 23.06.2018

IP: 94.254...122

Dla mnie to słaby wójt co chwali się tym co zrobił w 2011 roku. Jak byś nie zauważył już mamy 2018 a w gminie stagnacja i marazm. Co chwilę jakaś afera.

Dla mnie c to jest dziwne że Ty nutę widzisz, że wójt skonfliktowal się już praktycznie ze wszystkimi radnymi, sołtysami, pracownikami a teraz i mieszkańcami. Do Tego kwestia porządku. Przecież w gminie panuje bałagan wszyscy to widzą. Ty nie?
Temu panu już podziekujemy...

do IP.90.201 @ 21:17, 23.06.2018

IP: 188.146...215

Tęsknię za moralnością, za przyjazną atmosferą w gminie, za wójtem będącym wzorem człowieka szlachetnego I wartościowego.

Piszesz o przyzwoitosci? A kto nazywa swych pracowników gnidami? Za chwilę sprawa pani Beaty i zeznania swiadków które obnażą wiele faktów skrzętnie skrywanych przez wójta. Piszesz że internauci pomawiają? Gdyby tak było już dawno wójt pobiegłby do prokuratury. Czemu nie pójdzie? Bo to nie są pomówienia. To stwierdzone fakty które szybko można udowodnić. Sam pomawia radnych, ubliża, szydzi....są nagrania.

konduktorka @ 21:41, 23.06.2018

IP: 91.229...167

Radny Jastrz ebski przez miesiące sesji nie zwoływał jak był przewodniczącym to w Rzekuniu ulica Kościuszki była rozkopana tak robił sprytnie aby Stasia na fotel wójta wysadzić.
Jako dyrektor szkoły w Drweczy to niech wójt przypomni sobie ekscesy z czerwca 1991 jak placówkę opuszczał .Rodzice z Zamościa zaraz po tym zabrali dzieci ze szkoły i przenieśli do Troszyna taki był wspaniały dyrektor i Jego zarządzanie.
Do radnego z Drweczy zapomiałeś jak remont w szkole był prowadzony jak sesji nie zwoływałeś i utrudniałeś dokączenie remontu. A w 2015 jak głos na sesji zabierałeś o zamknięciu szkoły w Drweczy i dalej na stołek się będziesz pchał
Obcy radni zrobili więcej dla Drweczy niż radny Jastrz ebski przez 12 lat swoich rządów

yz @ 22:17, 23.06.2018

IP: 2a01:110f...1383

LUDZIE PARKING PRZYKOŚCIELNY JEST ALE POWTARZAM ALALALALE KOSZ PCK NIE JEST KOŚCIELNE PROSZĘ SKARGI KREOWAĆ DO TEI INSTYTUCJI LUB NIECH ZABIERA TEN KOSZ

rowerzysta @ 23:25, 23.06.2018

IP: 94.232...167

Z Dręczy do Rzekunia tam coś rzeczywiście śmierdzi taką chemią zwłaszcza po deszczu dobrze rano .To przecież tak blisko nowego osiedla na Rzekuniu.Tak dziwne bo raz odór mocny czuć a jak jest sucho w dzień to zapachu nie ma.

wlasnie @ 23:46, 23.06.2018

IP: 95.49...19

Te kosze na odzież to jakiś przekręt. prywatne firmy sie podszywaja pod PCK

z tegoi co wiem sa na wszsytkich gminach staja na terenie gminnym
Tylko wójt z Rzekunia wyrzucił ich z terenu gminy jeslistaja to na drogach powiatowych i terenach prywatnych bo tam władza wójta nie siega.

Tam ktoś pisał o tym że jakiś kanadydat nowy ma być i etyczni moralny i taki dobry.
Jeśłi bedzie sie kierował kryteriami tych co pisżą tu komentarze na wójta to już teraz wiadomo że bedzie to bestia żadna władzy i nic więcej.

do - własnie @ 06:15, 24.06.2018

IP: 83.28...100

Nie ośmieszaj się człowieku.
Wójt wyrzucił ….., jakiś kandydat …..będzie bestia …? Cóż to za wyrażenia!!!!??
To kimże jest ten wójt?? Jego władza sięga....?
Już teraz wiadomo, że sam jesteś żądny władzy, której sprawować nie potrafisz, jak ta bestia o której piszesz. Twoja wypowiedż świadczy o tym, że z główką coś nie tak, delikatnie mówiąc. Tę władzę zastosuj do siebie i udaj się do specjalisty bo widać, że jest to konieczne. Dobrze radzę.

@@@ @ 06:51, 24.06.2018

IP: 178.235...186

ZA PORZĄDEK NA PARKINGU PRZY KOŚCIELE POWINIEN ODPOWIADAĆ PLEBAN. PROSZĘ NIE PRZEKAZYWAĆ KOSZTÓW UTRZYMANIA PORZĄDKU I WYWOZU ŚMIECI NA PARKINGU NA BARKI MIESZKAŃCÓW. PANIE PLEBANIE DO ROBOTY!!

Zenek @ 08:25, 24.06.2018

IP: 178.42...140

Ja pierniczę..

ale tu szambo.

I taki szambo rwie się do władzy.
To jakby poromanowi dać beczkę prochu i zapałki

do Zenka @ 09:51, 24.06.2018

IP: 188.146...111

Przeszkadza Ci że ludzie w XXl w nie chcą siedzieć w brudzie i smrodzie? Może Ty musisz akceptować wszystko bo stołek dostałeś za posłuszeństwo, a ja jestem normalnym obywatelem i nie po to płacę podatki żeby w tym bałaganie tkwić. W części Rzekunia non stop nie palą się lampy, właśnie tu gdzie ten bajzel na zdjęciu, po ciemku łatwiej brudzić. Pytałem radnego z Rzekunia co się dzieje z oświetleniem ulicznym, powiedział że zostało źle zrobione od początku. A oświetlenie robił już obecny wójt. Trudno jako specjaliście mi patrzeć na wykonawstwo inwestycji drogowych i kanalizacyjnych oraz odwodnienia. Partactwo za małe pieniądze. To są rzeczy na których nie można oszczędzać. Czekam na oficjalną listę kandydatów. Obecny nie ma szans więc jeśli radny z Rzekunia wystaruje to zaufam mu bo w rozmowie ze mną wykazał się chęcią pomocy i kulturą.

koleżanka @ 10:01, 24.06.2018

IP: 188.69...126

Osiągnięcia wójta sprzedaż budynku wraz z ludźmi przy ul Turskiego dla swoich mocodawców za 800 tys .Miasto odsprzedaje budynek za 4 ,8 miliona.4 miliony straty dla gminy przynosi decyzja wójta to rok 2013.Ale nie wolno o tym mówić ani pisać .
Radna wójta w podziękowaniu za głosowanie została powołana na dyrektora szkoły w Drweczy w 2017 roku bez konkursu bez odpowiednich kwalifikacji

mieszkaniec Ław @ 10:02, 24.06.2018

IP: 188.146...177

Czy nasz sołtys z Ław to będzie na radnego kandydował? Bo tak ludzie mówią. On co miesiąc kogo innego popiera i kogo innego chwali. Nie chcemy takiej chorągiewki. Czy prócz niego bedzie ktoś jeszcze? Chcemy zmiany wójta więc nie wybierzemy nikogo kto go poprze.

złe decyzje wójta @ 10:25, 24.06.2018

IP: 188.146...49

Cały szereg złych decyzji:
- rozbudowa Urzędu Gminy za miliony który jest niefunkcjonalny a parkingu brak, samochody stoją na ulicach prócz wójta który dla siebie kopertę zrobił,
- rozbudowa gimnazjum w starym baraku zimnym i pełnym wilgoci bo już do remontu,
- wsadzanie niekompetentnych ludzi na stanowiska,
- ściąganie ludzi spoza gminy gdy tu tylu wykształconych bez pracy,
- oddanie ziemi miastu bez wyegzekwowania odpowiednich rekompensat,
- bezinteresowne dofinansowanie miasta do segregowni, brak jakichkolwiek korzyści,
- próby rozbudowy budynku straży w ramach GOKu - czyli kolejna nora bez wyobraźni, poczucia estetyki i braku pragmatyzmu,
- basen w środku pól, pod gołym niebem
- siłownie pod chmurką, zarastają, rdzewieją, nie ma się komu tym zająć,
I można tak jeszcze długo wyliczać ale tyle wystarczy by zrozumieć konieczność zmiany.
(dla myślących)

mieszkaniec Laskowca @ 10:32, 24.06.2018

IP: 188.146...199

U nas też głosu wójt nie dostanie za to co zrobił z naszą sąsiadką. Nowa Wieś też go nie poprze za ziemie. W ogóle nie powinien kandydować. Jego czas już minął. Źle go wykorzystał. Zemsta nie popłaca a rodzi nienawiść. Krzywda wraca.

12345 @ 10:48, 24.06.2018

IP: 188.146...188

Nie zagłosuję na Godzinę bo:
1. Nie potrafi współpracować z ludźmi, instytucjami i przedsiębiorcami,
2. Nie potrafi słuchać potrzeb mieszkańców, robi co uważa sam bez żadnych konsultacji,
3. Wprowadza chore rządy oparte na donosach, podsłuchach i zemście
4. Ocenia ludzi w kategoriach : bezmyślny
zależny
posłuszny
ślepo oddany
pozbawiony realnej oceny sytuacji
pozbawiony własnej godności
przekupny

Powyższe kryteria trzeba spełniać by dostać stołek od pana wójta. Mamy przykładów wiele.
5. Stosuje takie matody w pracy jak szantaż i zastraszanie.
6. Nie potrafi domówić się z nikim, zwłaszcza gdy ktoś wykazuje wyższy poziom....dobiera raczej z nizin intelektualnych.

Dzbenin @ 10:59, 24.06.2018

IP: 188.146...135

Czytam komentarze i zastanawiam się gdzie na tego wójta jeszcze zagłosują bo w Dzbeninie absolutnie nie zwłaszcza po tej szopce z konkursem naszej pani dyrektor. Rzekuń ma dobrego kandydata na wójta i ten wygra bo naszego nikt nie zna. A o Godzinie to w ogóle mowy nie ma. On do drugiej tury nie wejdzie. Stracił wyborców w drugiej kadencji i radnych i sołtysów a bez tego ani rusz.

wyborca @ 11:05, 24.06.2018

IP: 188.146...47

Poznałam Pana Podolaka na kursie komputerowym i uważam że to dobry kandydat. Życzliwy uprzejmy i bardzo zaangażowany w swoją pracę którą widać najbardziej w Lelisie. Tam się cały czas coś dobrego dzieje. Jeśli tak ma pracować jako nasz wójt to ja jestem za. Cieszę się że nareszcie Rzekuń ma odpowiedniego kandydata bo w poprzednich wyborach nie miałam na kogo oddać głosu.

budowlaniec @ 11:10, 24.06.2018

IP: 188.69...126

Bardzo dziwne że za tak niską pensję wójt siedzi na urzędzie .Na budowie można zarobić 4 czy 5 tys a On siedzi pewnie z patryjotyzmu do naszej gminy.Ziemia zabrana pod zabór bez porozumienia z mieszkańcami ale w porozumieniu z wójtem zapewne.

normalny @ 11:15, 24.06.2018

IP: 94.254...63

Ludzie chodzi o wójta , ale ci starzy stażem radni to jest problem . wybory nowego bez zmiany radnych nic tu nie zmieną . wydali kasę zgromadzoną przez Tyszkę i zaczynają się problemy z inwestycjami i utrzymaniem tej gigantomanii salowo- gimnastyczno -kulturalną , bodaj w każdej wsi To jest problem tej gminy

propozycja @ 11:18, 24.06.2018

IP: 188.146...187

Mam propozycję nie do odrzucenia:
kosz zdaje się być pojemny i jest na kółkach proponuję zapakować aroganta i jego mambe bo ktoś musi parasol ewentualnie trzymać..pogoda zmienna.....
chętnych do pomykania z koszem ulicami gminy będzie tylu że co metr może być zmiana...
przejechać z koszem przez wszystkie miejscowości by każdy mógł osobiście "podziękować"...
I przez most...jak najdalej stąd, jak najdalej....a potem już tylko...zapomnieć to co było, by się nigdy nie zdarzyło....

dane @ 14:05, 24.06.2018

IP: 188.146...115

Proszę kierowcę pozostawionych opon w śmietniku przy cmentarzu w Rzekuniu o numerze rejestracyjnych OKO ..56 o ich zagranie, jest nagranie. W przypadku braku odpowiedniej reakcji trafi na pilicje.

Staś @ 15:44, 24.06.2018

IP: 94.254...118

Stasiek odejdź chłopie wstydu oszczędź ........

to ja @ 16:33, 24.06.2018

IP: 31.182...230

tak więc widzisz mały stasiu- moje kolano się zagoiło a w twoim to już gangrena się wdała. Mówiłem nie zadzieraj zemną bo rozwalę ten układ. Tak więc widzisz....MNIE SIĘ UDAŁO. Pakuj swój majdan i jak najdalej od Rzekunia

Soltys @ 18:07, 24.06.2018

IP: 94.254...154

Jeśli za autorytet macie tu sołtysa
To nie dziwne że zalatuje szambem

do sołtys @ 19:01, 24.06.2018

IP: 31.182...230

żal d..upę sciska. Itak trzymać wie chłop co robi i takich więcej

B @ 21:07, 24.06.2018

IP: 31.2...128

Szkoda że autor skargi nie zrobił zdjęcia w dniu zbioru gabarytów ,wtedy skarga bylaby adekwatna

Ten wlodarz @ 22:49, 25.06.2018

IP: 94.254...123

To najgorszy wójt w całym powiecie. Wszędzie bałagan i syf. Gmina zaniedbana jakby gospodarza nie miała

maria @ 14:19, 26.06.2018

IP: 5.184...110

Plac księdza a syf kto robi .Brudasy do kosza nie trafiają

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter