sobota, 16 lutego 2019 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Aktualności

Policja apeluje: uważajmy komu otwieramy drzwi

Ostrołęcka policja apeluje o zachowanie ostrożności w trakcie kontaktu z osobami oferującymi bezpośrednią sprzedaż produktów. Oszuści ciągle zmieniają legendy, aby uwiarygodnić swoją osobę w oczach ludzi, których chcą oszukać i okraść.

W kontaktach z osobami obcymi kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.

Reklama - Pamiętajmy, że ci przestępcy działają przede wszystkim w ciągu dnia i do zrealizowania swojego czynu potrzebują obecności domowników w ich mieszkaniu. Ich działanie oparte jest na udawaniu kogoś kim nie są lub podawaniu fałszywego celu swojego przybycia. Podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji, administracji osiedla, spółdzielni mieszkaniowej, akwizytorów czy też osoby sprzedające produkty w okazjonalnej cenie - wyjaśnia asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Każdorazowo, gdy pracownik administracji zapuka do naszych drzwi, możemy poprosić go, aby zaczekał chwile pod drzwiami, a w tym czasie możemy wykonać telefon do swojej spółdzielni z zapytaniem czy wysyłany był do nas ich pracownik. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości osoby, zawsze możemy umówić się na inny termin.

Reklama - Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem oferowanych produktów, umówmy się na inny termin. Wybierzmy taki, w którym ktoś z rodziny lub sąsiadów podczas takiej wizyty będzie razem z nami obecny w mieszkaniu. Jeżeli sprzedawca jest uczciwy i będzie chciał zawrzeć transakcję, na pewno przyjdzie w innym terminie - mówi oficer prasowy.

Zawsze można zadzwonić do funkcjonariuszy policji pod numerami tel. 997 lub 112, informując o swoich podejrzeniach i poprosić o pomoc. Każde zgłoszenie jest bardzo dokładnie sprawdzane. Rozmawiajmy też z seniorami o takich zagrożeniach.

Wyświetleń: 1051 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11.07.2018, 09:07r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Toyota
SubWay
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Hydraulika
KurpiaArte
NestBank
ŻAK