piątek, 19 października 2018 r., imieniny Piotra, Pawła, Ziemowita

Aktualności

Trwają działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Na terenie garnizonu mazowieckiego policji trwają działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów.

Mowa o przepisach dotyczących relacji kierujący - pieszy oraz kierujący pojazdem silnikowym - rowerzysta.

- Pomimo ciągłej poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na uwagę zasługuje fakt, że ryzyko utraty życia na naszych drogach przez niechronionych uczestników ruchu drogowego jest dwukrotnie większe niż średnia europejska - informuje st. asp Robert Ziembicki z WRD KWP.

O szansach jakie na drodze ma pieszy i rowerzysta i o tym dlaczego powinniśmy jechać 50km/h przeczytacie na stronie KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 517 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 12.07.2018, 09:55r. Drukuj
Powrót


Lewy 1903 @ 09:30, 14.07.2018

IP: 31.0...127

Niechronieni ? a czyja to wina , to właśnie przedstawiciele policji w TV wielokrotnie opowiadają bez krytycznie o pierwszeństwie pieszych - mylnie bo nie akcentują tego że pierwszeństwo ma pieszy gdy już znajduje się na pasach , a nie gdy zbliża się do nich a wręcz bez jakiejkolwiek ostrożności po prostu wchodzi na nie nie patrząc jaka jest sytuacja na jezdni . Komu jest łatwiej się zatrzymać pieszemu czy pojazdowi gdy nawet będzie poruszał się z ograniczoną prędkością . Trzeba uczulać i wymagać od adeptów na kursach jak i od kierowców przestrzegania przepisów w kierunku bezpieczeństwa pieszych ale też uczyć pieszych zasad bezpieczeństwa na drogach a nie wmawiać w nich że są świętymi krowami .