środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Trwa rozminowywanie terenu pod budowę nowej elektrowni (zdjęcia, wideo z lotu ptaka)

Od kilku tygodni w miejscu przeznaczonym pod budowę nowej elektrowni trwają prace saperskie. Specjaliści rozminowują teren, usuwają niewybuchy oraz znalezioną amunicję.

W czwartek 12 lipca br. podpisano umowę z generalnym wykonawcą budowy ostrołęckiej elektrowni, a więc konsorcjum GE Power i Alstom Power System.

Reklama Podpisanie dokumentu nie jest jednak równoznaczne z wyrażeniem zgody na wydanie polecenia rozpoczęcia robót (ang. NTP). Umożliwiło jednak uruchomienie prac przygotowawczych, których koszty do czasu wydania NTP mają nie przekroczyć 4 procent ceny objętej umową, czyli ok. 240 mln złotych.

Obecnie na działce przeznaczonej pod budowę nowego bloku węglowego trwają prace saperskie. Specjaliści usuwają niewybuchy oraz znalezioną amunicję.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy ostrołęckiej elektrowni, po zakończeniu wszystkich czynności związanych z przygotowaniem terenu, plac inwestycji zostanie przekazany generalnemu wykonawcy.

Reklama - Wszystkie prace na terenie inwestycji Elektrownia Ostrołęka C, w tym prace związane z oczyszczaniem terenu są prowadzone zgodnie z wszelkimi wymogami oraz regulacjami związanymi z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa przy wykonywaniu tego typu czynności przewidzianymi przez przepisy obowiązującego prawa. Po zakończeniu prac, procedur oraz czynności związanych z przygotowaniem terenu plac inwestycji zostanie przekazany generalnemu wykonawcy - informuje Bartłomiej Nowaczyński, rzecznik prasowy ostrołęckiej elektrowni.

Zobacz zdjęcia:
Teren budowy nowej elektrowni w Ostrołęce

Wyświetleń: 9258 komentarze: 106 Wrzuć na Facebooka 19.07.2018, 11:02r. Drukuj
Powrót


Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:09, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Cyt.:
"Agencja EuroRating obniżyła rating kredytowy (z BBB do BBB-) dla Energi. Zmieniono też perspektywę z negatywnej na stabilną."

"Powód niższej oceny? Podpisanie przez spółkę (wraz z Eneą) kontraktu na budowę nowego bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka. Oznacza to uruchomienie prac przygotowawczych przez wykonawcę, za które inwestorzy będą musieli zapłacić łącznie ok. 240 mln zł. To 4 proc. wartości całej inwestycji.

Według EuroRating podpisane zlecenie na realizację pierwszego etapu kontraktu potwierdza, że konsorcjum spółek państwowych nie zamierza rezygnować z kontrowersyjnego projektu bloku węglowego na 1 tys. MW. Kolejny, finalny etap kontraktu (polecenie rozpoczęcia prac – NTP) ma zostać zawarty w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze przed grudniową aukcją na wsparcie dla wytwórców energii w postaci długoterminowego kontraktu w ramach tzw. rynku mocy.

Wiąże się to z istotnym ryzykiem konieczności realizacji projektu, który w horyzoncie długoterminowym może okazać się trwale nierentowny (w szczególności, jeżeli utrzyma się wzrostowa tendencja cen uprawnień do emisji CO2 przy jednoczesnym dalszym spadku kosztów energii generowanej przez OZE). Może się zatem okazać, że obie spółki nie tylko będą musiały ponosić przez kilka lat wysokie nakłady na budowę nowej elektrowni, lecz również po jej uruchomieniu zmuszone będą do dopłacania do jej funkcjonowania.... cdn.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:10, 19.07.2018

IP: 176.109...118

...EuroRating podkreśla, że realizacja przez Energę inwestycji o łącznej wartości 6 mld zł (z czego gdański koncern ma pokryć połowę) będzie dla spółki oznaczać konieczność zaciągnięcia wysokich dodatkowych zobowiązań finansowych. „Tymczasem Energa już w poprzednich latach systematycznie zwiększała zadłużenie i w ciągu ostatnich kilku kwartałów jej dług oprocentowany oscylował wokół najwyższych w historii spółki poziomów ok. 7,5-8 mld zł" – czytamy w ocenie agencji. W rezultacie jej obecną strukturę finansowania EuroRating ocenia już jako stosunkowo słabą, a kolejny duży wydatek (finansowany najprawdopodobniej w większości poprzez wzrost zadłużenia) wpłynie na jej dalsze pogorszenie.

Agencja zwraca uwagę na fakt, że budowa nowego bloku energetycznego ma trwać aż pięć lat i przez tak długi czas Energa nie będzie uzyskiwała przychodów i przepływów operacyjnych z ponoszonych na ten cel nakładów inwestycyjnych. Oznacza to, że przynajmniej przez kilka lat dalszemu pogorszeniu ulegać będzie obrotowość aktywów spółki, a także że spadnie jej zdolność do generowania dodatnich wolnych przepływów pieniężnych, co w efekcie pogorszy profil kredytowy przedsiębiorstwa.

Jednocześnie agencja tłumaczy, że zmiana perspektywy ratingu na stabilną wynika z wysokiego prawdopodobieństwa dokapitalizowanie spółki celowej przez agendy rządowe (chęć finansowania tej inwestycji deklarował już wstępnie Polski Fundusz Rozwoju), a także udzielenia pod finansowanie projektu kredytów przez kontrolowane przez państwo banki..

EuroRating zaznacza jednak, że ewentualny niepowodzenie przy realizacji scenariusza bazowego (zakładającego uzyskanie dla nowego bloku w Ostrołęce długoterminowego rządowego wsparcia w ramach rynku mocy oraz dofinansowania jego budowy przez państwowe instytucje) oznaczać może dalszą obniżkę ratingu kredytowego Energi."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:10, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Kto jeszcze ma Wam powiedzieć, cytując klasyka "nie idźcie tą drogą!!!"

Gielda @ 11:47, 19.07.2018

IP: 176.109...113

A na gieldzie Energa po 8.55.. Jeszcze 2 tyg temu byla prawie zlotowke droższa...

buraczek @ 11:48, 19.07.2018

IP: 46.169...210

Masz strasznie rozbudowane EGO i wznosi się ponad ciebie Janie Kowalski.

Krzysztof @ 11:49, 19.07.2018

IP: 83.15...138

A ile podrożeją akcje jak elektrownia będzie oddana do użytku? 20, 30, 100 %

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:35, 19.07.2018

IP: 176.109...118

buraczek - no cóż, nawet nick sobie dobrałeś odpowiedni.

Krzysztof, pokaż mi, poważnego inwestora giełdowego, który inwestuje w perspektywie 5 - 6 lat znasz takiego - znasz inwestora, który na tyle lat zamroziłby kapitał?

Inwestorzy stracili dzisiaj, na spółce skarbu państwa i guzik ich obchodzi, co będzie za 5 - 6 lat.

Jeśli, zgodnie z przewidywaniami inwestycja będzie nierentowna, a póki co nikt nie podważył wyliczeń eksperckiego zespołu, kierowanego przez doświadczonego profesora AGH w tej dziedzinie, to na czym opierasz swoje przekonania?

Przeczytaj tekst - inwestycja będzie nierentowna, to niby czym miałby być spowodowany wzrost notowań Energii na giełdzie - z czego Energa pokryje straty?

Leo @ 12:49, 19.07.2018

IP: 178.183...92

U corki mojej bylej nauczycielki oraz u corki znajomej mojej mamy rozpoznano niedawno stwardnienie rozsiane. Wiek 40-45 lat. Niestety, choroba jest juz w taki stadium, ze widac jak powlocza nogami.
Dodam, ze pochodze z miasta oddalonego o kilkadziesiat kilometrow od nieslawnej ostatnio kopalni i elektrowni Belchatow. W samym tylko roku 2016, a dziala bodajze od 1975, elektrownia wyemitowala do atmosfery prawie 3 tony rteci. Innych substancji toksycznych autorzy artykulow nie podaja, co nie znaczy, ze ich nie ma. Gdy dodamy do kolekcji jeszcze np. kadm, czy olow, to bedziemy miec prawdziwszy obraz sytuacji.
Wcale nie jestem taki pewien, czy te kobiety choruja na stwardnienie rozsiane. Mogly zostac blednie zdiagnozowane. Ponoc w ekstremalnych przypadkach zatrucie rtecia moze zamanifestowac sie w postaci chorob neurologicznych typu Parkinson, stwardnienie rozsiane, czy nawet padaczka. Poprosilem mame, aby zasugerowala im badanie na obecnosc metali ciezkich. Jestem przekonany, ze nie przekaze mojej sugestii, bo nie wierzy w to, co mowie…. „lekarz wie lepiej”. No, ale…….. intencje mialem dobre, informacja poszla w eter. Wyslalem jej rowniez artykul o zatruwaniu srodowiska przez „Belchatow”. Zasugerowalem, aby przeczytala znajomym. Watpie, czy do niej dotrze, ale zrobilem, co moglem.

olo @ 13:01, 19.07.2018

IP: 2a01:110f...93cb

Bardzo dobrze... wink

Wert @ 13:01, 19.07.2018

IP: 188.146...195

A mi się zdaje, że kwik tych wszystkich ekologów o elektrownie jest opłacany przez największego truciciela Europy i sponsora Platformy Obywatelskiej- NIEMCY.
Nie budujmyy elektrowni. Prąd kupimy po zawyzonej cenie od Niemiec, którzy chcą palić polski węgiel, ale w swoich elektrowniach.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:03, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Leo, w takich przypadkach, warto skorzystać z diagnozy innych lekarzy - wiem, że Ty to wiesz, ale może pod tym kątem byś porozmawiał z mamą, żeby je przekonała do wizyty u innego lekarza - przecież to chodzi o ich zdrowie i życie - lekarz, zwyczajnie, po ludzku, może się mylić.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:07, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Wert, nie wiem co Ci się zdaje, może butelki do skupu - nie musisz mieć skończonych wyższych studiów, chociaż jeśli masz to tym lepiej, żeby przeczytać tę analizę, w której podane są wszystkie czynniki - może będziesz tym, który tę analizę podważy, a nie "któremu się zdaje" - spróbuj - o wynikach poinformuj.

Wujek DobraRada @ 13:24, 19.07.2018

IP: 170.61...1

Ludzie krowy będa zsiadłe mleko dawac , kury znosić kamienie beda .
A dzieci wasze jakac sie zaczna i moczyć w nocy takie bedzie skarzenie srodowiska .
Przyjdą w nocy i zabiora pieniadze ze skarpet na budowe tej elektrowni ..
Ludzie ratujta sie uciekajta z Ostrołęki Noc bedzie jasna a dzien ciemny .

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:31, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Czytajcie wpisy takie jak powyżej - to są argumenty, za budową tej elektrowni - "trafne i rzeczowe" - więcej na forum "Wujków DobraRada", może przy ich udziale, reszta przejrzy wreszcie na oczy i zrozumie, że nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie mieszkańców, ta idi(o)tyczna inwestycja, nie ma, absolutnie żadnego uzasadnienia, od zdrowia mieszkańców poczynając, poprzez jej nierentowność, aż po brak podmiotów zainteresowanych ich finansowaniem - po przeciwnej stronie, mamy argumenty "Wujków DobraRada" - brawo, więcej takich laughing

hi hi @ 13:33, 19.07.2018

IP: 83.28...208

do Wert @ 13:01

Prostym niewykształconym ludziom wszystko wmówią, dlatego poproś kogoś, aby wytłumaczył ci o czym piszą w poniższym tekscie opartym na analizach polskich niezależnych instytucji.


Umowa na budowę nowego bloku w Ostrołęce nie rozwiązuje podstawowego problemu – wciąż nie ma finansowania inwestycji wartej 6 mld zł. Za to jest determinacja żeby zacząć budowę przed wyborami samorządowymi niezależnie od wyniku aukcji na rynku mocy.

Szczegóły podpisanego 12 lipca kontraktu są oczywiście nieznane. Wiadomo, że konsorcjum GE ma zbudować nowy blok o mocy ok. 1000 MW za ponad 6 mld zł brutto. Nie wiadomo za to, czy umowa zawiera jakiekolwiek postanowienia na wypadek niemożności sfinansowania budowy bądź kompletnej nieopłacalności przedsięwzięcia, jeśli Ostrołęka C nie wygra aukcji na rynku mocy.
Przy okazji uroczystości przypomniano zestaw argumentów, które jakoby przemawiają za budową elektrowni Ostrołęka, a które wielokrotnie już analizowaliśmy.

Przytoczmy tutaj dwa najważniejsze gwoli przypomnienia.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju?

Brak jest jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby tę tezę. Wręcz przeciwnie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne w 2014 informując Najwyższą Izbę Kontroli stwierdzały, że postanowione wówczas zaniechanie planowanej budowy w niczym bezpieczeństwu nie zagraża. Zaś w piśmie z 2016 r. PSE informowały, że stare bloki elektrowni Ostrołęka przestaną być przywoływane do przymusowej pracy dla potrzeb systemu po uruchomieniu linii 400 KV do Olsztyna. Oznacza to, że z punktu widzenia bilansowania sieci jakakolwiek jednostka będzie tam zbędna.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla synchronizacji Polski z krajami bałtyckimi.

Opublikowane dokumenty, zarówno PSE, jak operatora litewskiego LitGrid a także analizy Komisji Europejskiej, absolutnie nic jednak nie mówią o konieczności budowy tam jakiejkolwiek jednostki wytwórczej.

Monika @ 13:33, 19.07.2018

IP: 79.184...113

Po co elektrownia w Ostrołęce skoro jest w Berlinie!!!

KonstantyBadziewił @ 13:38, 19.07.2018

IP: 170.61...1

Pewnie Niemiecki prad lepszy zagraniczny . A w Ostołece ludzie pracy nie potrzebują .

hi hi @ 13:40, 19.07.2018

IP: 83.28...208

W Berlinie nie będą mogli w radzie zarzadu elektrowni zasiadać wybrańcy partyjnii. tongue

brexit @ 13:41, 19.07.2018

IP: 82.132...164

A u znajomej brata ,mojej ostatecznej ciotki wujka , to ktoś znał podobno gościa , który miał mieć mieszkanie w pobliżu elektrowni, i domek letniskowy na posesji za miastem.Miał dwa psy i jednego trzymał w domu, a drugiego na działce.I ten mieszkający dalej od elektrowni bez problemu się przyczynił, ten co mieszkał przy elektrowni nie mógł.Miał na imię Reksio i był psem.

Wredny_Zbyszek @ 13:43, 19.07.2018

IP: 2a00:f41...4954

Najlepiej jak to mówią polskojęzyczni "wygaszać" i sprzedawać wszystko co polskie.

xxx @ 13:46, 19.07.2018

IP: 83.28...93

Przez trzy lata " dobra zmiana" nie potrafiła " rozminować" omawianej działki, wobec powyższego strach pomyśleć, ile czasu będzie trwała realizacja tego projektu? wassat

hi hi @ 13:46, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Jakie polskie? laughing

Pieniądze Polaków trafią do zagranicznych firm amerykańskich-francuskich-rosyjskich, które z polskich robotników zrobią niewolników za minimalne krajowe lub ściągną Ukraińców, a na dodatek będą truć innych biednych Polaków mieszkańców Ostrołęki i okolic latami, aby tylko cwaniacy polityczni ugrali coś dla siebie. Obietnice wyborcze złożone Polakom w wyborach poszły już w zapomnienie. Liczą się stołki, premie i nagrody, dorabianie obcego kapitału i ściąganie imigrantów, a wszystko za pieniądze pracujących Polaków.

do xxx @ 13:46 @ 13:49, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Powinni wysłać specjalistów z WOT tych co przysiegali w Ostrołęce laughing do rozminowywania są w sam raz i dostają 500+, więc wojsko + do roboty laughing

Do Krzysztof @ 14:16, 19.07.2018

IP: 176.109...113

Całkiem możliwe. Teraz przez 6 lat budowy zejdzie do 4zl lub nizej (obnizony rating, kredyty, wieksze zadluzenie) i 20% się podniosą to daje aż 4,80. No, nawet jak 100% to aż 8zl będzie. Jeszcze kilka lat temu byly za ponad 20 :)

Liberał @ 14:27, 19.07.2018

IP: 2a01:110f...958f

Janie Kowalski - a Ty nie na Ciamajdanie pod Sejmem? 😂😂😂

brexit @ 14:27, 19.07.2018

IP: 82.132...164

"Redakcję" MO powinni kilka razy po tym polu przegnać.

Głos z Berlina @ 14:59, 19.07.2018

IP: 94.254...237

Polaczki, nie stawiajcie tej elektrowni, bo to bardzo szkodliwe. Będziecie chorować i będzie 1000 zgonów jak ją włączą.
A w zamian okazyjnie proponujemy wam wiatraki i baterie słoneczne.
Spokojnie, my was nie oszukamy :)

hi hi @ 15:07, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Głos z Berlina @ 14:59

90% produkcji paneli fotowoltaicznych jest w Chinach tongue laughing

W Polsce produkuje je polska firma pod Warszawą AGROM GRUP wassat

To są polskie miejsca pracy, polskie firmy, które płacą podatki w Polsce. wassat

I co głupio WAM mąciciele tongue laughing

UB @ 15:49, 19.07.2018

IP: 95.49...116

Panie Janie, panie Janie... Nie masz co robić, że kilkanaście razy dziennie wchodzisz na MO?
Bez urazy i z całym szacunkiem tongue

tępiciel lemingów @ 16:02, 19.07.2018

IP: 188.146...228

hi hi, ile kosztują panele foto o mocy 1000MW wraz z montażem?

Energetyk @ 16:49, 19.07.2018

IP: 94.254...143

Po co nam ta elektrownia. Nikomu nie jest do niczego potrzebna. Nawet przy najnowszych zastosowanych technologiach to i tak bedą to tony CO2, SO2, NOx cząstek stałych, metali ciężkich. Do tego hałas i wiele innych uciążliwości. Lepiej pobudować jakiś zakład przetwórczy w którym ludzie znajdą zatrudnienie.
Myślcie o swoich rodzinach, dzieciach co im zostawicie poza smrodem i zanieczyszczonym powietrzem.

hi hi @ 17:13, 19.07.2018

IP: 83.28...208

do tępiciel lemingów @ 16:02

Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Termin niebezpiecznie się zbliża a polski sektor Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) od dwóch lat znajduje się w kryzysie. Ostatnie wydarzenia wzbudzają optymizm, ale stracony czas trudno będzie nadrobić. tongue

Mniej niz zakupiona od Amerykanów i Francózów elektrownia oraz węgiel z Rosji

Teraz przyszedł czas na polskie zakłady pracy, niech PIS zainwestuje w fabrykę paneli fotowoltaicznych w Ostrołece (takie istnieją w Piasecznie od ponad 15 lat), będą miejsca pracy i pieniadze zostaną w Polsce. Ludzie znajdą pracę, będą mniej zachorowań spowodowanych emisjami z elektrowni węglowej, mniej pogrzebów, mniej aptek, znachorów i mniejsze kolejki do lekarzy, mniej cierpienia dla mieszkańców Ostrołeki i okolic.

hi hi @ 17:14, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Miało być Francuzów wink tongue

Do wert @ 17:16, 19.07.2018

IP: 2a00:f41...20bc

Przestań pier.dolic głupoty jak reszta oszołomów w Niemczech mają już spore nadwyżki energii odnawialnej za 10 lat podobnie jak Finlandia czy Norwegia w du.pie będą mieli gaz od ruskich czy węgiel. Jak by nie patrzeć ktoś tam myśli nie tak jak u nas , rozumiem jak by w Ostrołęce chcieli postawić elektrownię ekologiczną itp ale nie podnieta że przybędzie nam następny truciciel ... po skończonej budowie będzie w h..j bezrobotnych i zatrudnienie o połowę mniejsze niż teraz no i bardziej zanieczyszczone powietrze

do tępiciel lemingów @ @ 17:18, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Jakby się nie opłacało to by u nas nie budowali wink

W miniony piątek w siedzibie władz miasta prezydent Janusz Kotowski i wiceprezes zarządu Energa Wytwarzanie S.A. Adam Galanek podpisali list intencyjny o budowie instalacji fotowoltaicznej. Wcześniej pismo sygnował Prezes Zarządu Energi Wytwarzanie S.A. Piotr Meler. Elektrownia słoneczna o mocy do 1 MW powstanie przy ulicy generała Tomasza Turskiego.

To kolejna inwestycja spółki w naszym mieście. Tym razem solary produkujące „zieloną energię” staną na działce leżącej na obszarze Ostrołęckiej Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą one mogły wytwarzać do 1 megawata ekologicznej energii. Do podjęcia inwestycji niezbędne są korekty w planie zagospodarowania przestrzennego, nad czym samorząd obecnie pracuje. Jeśli zmiany wejdą w życie w możliwie szybkim czasie, prace przy budowie instalacji mogą ruszyć jeszcze w bieżącym roku. wassat

A jak Ci się nie podoba fotowoltaika to odłąćz się od prądu. tongue laughing

tępiciel lemingów @ 17:27, 19.07.2018

IP: 188.146...132

do tępiciel lemingów @ , czy ja jestem przeciwko jakiejś elektrowni? Popieram budowę każdej.

1 MW to super, jeszcze potrzeba 999 sztuk takich elektrowni, by było tyle ile ma mieć nowa węglowa.

do tępiciel lemingów @ @ 17:35, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Polska to wielki kraj, wielkich ludzi, więc nie ma problemu, abyśmy zostali największym producentem fotowoltaiki w UE, wystarczy pobudować zakłady pracy dla Polaków, stworzyć miejsca pracy dla młodych ludzi, wykształcić nowe pokolenia Polaków, a nie skupować przestarzałe technologie i surowce u innych. tongue i truć ludność pozostawiająć ich bez pomocy lekarskiej.

Przyszedł czas na Polskę, przestańcie dorabiać cudzoziemców lukrytawnymi kontraktami. wink

tępiciel lemingów @ 17:37, 19.07.2018

IP: 188.146...132

do tępiciel lemingów @ , buduj elektrownie nie węglowe.

do tępiciel lemingów @ @ 17:41, 19.07.2018

IP: 83.28...208

To rząd ma budować za pieniadze Polaków dla Polaków, a nie dla garstki wybrańców. tongue

do energetyk @ 17:48, 19.07.2018

IP: 94.254...238

jak jesteś taki fifarafa obeznany to powiedz na jakim ciśnieniu pracował kolektor na starej
a jak nie wiesz, bo żaden z ciebie energetyk to nie kalaj imienia tego zawodu

do IP: *.*.165.238 @ 17:55, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Napisz ile osób pracujacych w elektrowni zmarło na raka lub schorzenia płuc czy dróg oddechowych? Ile jest owdowiałych kobiet i dzieci? Skoro pracujesz w elektrowni to wiesz? sad

do IP: *.*.165.238 @ 17:59, 19.07.2018

IP: 178.213...243

0,4

brexit @ 18:14, 19.07.2018

IP: 82.28...1

"Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:35, 19.07.2018
IP: *.*.50.118

buraczek - no cóż, nawet nick sobie dobrałeś odpowiedni.

Krzysztof, pokaż mi, poważnego inwestora giełdowego, który inwestuje w perspektywie 5 - 6 lat znasz takiego - znasz inwestora, który na tyle lat zamroziłby kapitał? "


Berkshire Hathaway, fundusz Buffetta, akcje banku Wells Fargo kupił w 1990 roku i trzyma je... do dzisiaj, czyli ponad 20 lat. Zwrot z tej inwestycji w 2014 roku wynosił dokładnie 9417 procent!

Warren Buffet to jeden z najbogatszych ludzi na świecie.
Najbogatsi Ludzie Świata 2018 :

"Na trzeciej pozycji znalazł się słynny inwestor giełdowy Warren Buffett, którego majątek wzrósł o 8,4 mld dol. do 84 mld dol. Jego wehikuł inwestycyjny Berkshire Hathaway mógł się pochwalić inwestycjami w Apple czy Bank of America."

Ty już Icek Szlangbaum z Tel-Awiwu , oj przejęzyczenie powinno być Jan Kowalski z Ostrołęki udowodniłeś wystarczająco dużo razy ,że jesteś największym idiotą na tym portalu.Nie musisz więcej.Naprawdę.

brexit @ 18:27, 19.07.2018

IP: 82.28...1

Do wert @ 17:16, 19.07.2018
IP: *.*.*.*.*.7645.35c9.20bc

Przestań pier.dolic głupoty jak reszta oszołomów w Niemczech mają już spore nadwyżki energii odnawialnej za 10 lat podobnie jak Finlandia czy Norwegia w du.pie będą mieli gaz od ruskich czy węgiel. "

Następny matoł.Jeżeli już skończyłeś gimnazjum to pora tam wrócić.Bo Twoja wiedza jest żałosna.

"W publicznym komunikacie wydanym przez grupę regionalnych organizacji wchodzących w skład ogólnokrajowego zrzeszenia Verfnunftkraft w dniu 2 lutego 2017 r. wskazano m.in.: Energiewende napotyka mroźną rzeczywistość - "zimna flauta" ujawnia katastrofę.

W okresie niskich temperatur i bezwietrznej pogody od 16 do 26 stycznia 2017 r. udział 26 tysięcy turbin wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych o powierzchni 400 milionów metrów kwadratowych w dostawach prądu w Niemczech wynosił praktycznie zero.

Ta całkowita porażka "filarów energetyki", jak Sigmar Gabriel z SPD (do niedawna minister gospodarki, obecnie minister spraw zagranicznych) nazywa źródła energii zależne od zjawisk pogodowych i subwencji publicznych, nie była zdarzeniem chwilowym, lecz stanem, który utrzymywał się przez dziesięć dni.

Sytuacja pogodowa zmusiła niemieckich producentów energii elektrycznej do wykorzystania wszelkich dostępnych elektrowni konwencjonalnych w celu zachowania stabilności sieci energetycznej. Gdyby nie moc wytwórcza konwencjonalnych elektrowni oraz możliwość importu niezależnej od pogody energii z elektrowni jądrowych i węglowych (np. z Czech i z Francji), ciągłość dostaw prądu w Niemczech byłaby skrajnie zagrożona. Katastrofalne konsekwencje, jakie mogłoby z tego wyniknąć, przedstawiono w publikacji Bundestagu pt. "Gefährdung und Verletzbarkeit moderner Gesellschaften - am Beispiel eines großräumigen und langandauernden Ausfalls der Strom-versorgung" (Ryzyko i zagrożenia dla nowoczesnego społeczeństwa - na przykładzie rozległej i długotrwałej przerwy w dostawie energii elektrycznej) z 2011 r."

brexit @ 18:53, 19.07.2018

IP: 82.28...1

Do wszystkich tępych kmiotów i manipulatorów.
Wbijcie sobie do tępych łbów najlepiej młotkiem,że na każdą infrastrukturę wytwarzającą 1 kW mocy z OZE musicie zbudować infrastrukturę wytwarzającą 1 kW mocy w elektrowniach konwencjonalnych i jądrowych.Dokładnie tyle samo.

I jak nawet będą takie dni,że 100 % energii będziecie wytwarzać z paneli i wiatraczków to i tak jełopy będziecie musieli zbudować elektrownie konwencjonalne lub jądrowe mające taką samą moc.
NIE MA INNEJ OPCJI M A TO Ł K I.
Tylko ,że będziecie płacić elektrowniom konwencjonalnym za bezczynność, a dokładnie za gotowość.Gdy elektrownia węglowa w Ostrołęce powstanie i gdy postawicie tyle paneli ,że będzie ją można wyłączyć na jakiś czas to i tak za ten przestój będziecie musieli zapłacić.Więc i tak będziecie musieli te elektrownie zbudować i tak, oraz będziecie musieli za ich gotowość płacić.
Więc budując wiatraczki i panele i tak będziecie musieli zbudować elektrownie konwencjonalne.
Więc będziecie mieli podwójne koszty: paneli i wiatraczków i elektrowni konwencjonalnych.INACZEJ SIĘ JEŁOPY NIE DA.
A jak chcecie mieć same wiatraczki, to przy braku wiatru i w pochmurne dni będziecie chodzić s r a ć za stodołę.Bo nie będzie w domu ani prądu, ani bieżącej wody.
Jak ktoś chodzi po trawnikach w Ostrołęce to widzi ile jest na nich psich odchodów.
Jak wyłączą Wam prąd , to będziecie wszyscy robić na trawniki i wieczorem będziecie się bali na nie wejść, żeby się załatwić.
Będzie sto razy więcej kup niż teraz i w dodatku wszędzie się będzie walał papier toaletowy.
A i myć się też nie będziecie mieli czym przez kilkanaście dni.Jak będzie to zima to w domach będzie zimno, a jak lato to jedzenie z zamrażarek szlag trafi.
Benzyny też nie będzie można zatankować.Więc jak się Wam wydaje ,że pojedziecie do rodziny na wieś, żeby jakoś tam przeczekać w cieple z pieca na węgiel to jesteście w błędzie.

Do brexit @ 19:01, 19.07.2018

IP: 2a00:f41...deb6

Większego matoła niż ten co ci się odbija w lustrze to nie ma

do IP: *.*.*.*.*.28a3.f8c0.deb6 @ 19:08, 19.07.2018

IP: 178.213...243

najśmieszniejsze jest to ,że on ma racje

hi hi @ 19:31, 19.07.2018

IP: 83.28...208

Najwięcej do powiedzenia w temacie ma emigrant bez szkoły, który uciekł z Polski, błąkał si po wszystkich slamsach UE, a teraz siedzi na zasiłku z muzłumanami w UK laughing tongue

Ekspert energetyczny wink

grzes @ 19:47, 19.07.2018

IP: 95.49...207

A te miny tam sa? Czy rozminowuje sie profilaktycznie bo jest tam...kasa do wizięcia?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:48, 19.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, czy inwestorzy o których raczyłeś naPiSać, działali na GPW, na której pakiet akcji, wystawia Energa?

Ja już nie ma siły, prostować tych Twoich bredni, opowiadanych na forum, o którym masz jak najgorsze zdanie - namawiałeś innych do bojkotu tego forum, jaki więc dajesz przykład, nadaj na nim bredząc - przytaczając tytuł jednego z odcinków serialu "Dom" - "Co Ty tu jeszcze robisz - człowieku?".

UB, a jaką mamy pewność, że Ty tu nie siedzisz od rana do wieczora, pisząc pod różnymi nickami - czy ja Ci organizuję czas - Twój czas, Twoja sprawa, mój - moja - możemy się tak umówić?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:23, 19.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, naPiSz, w którym miejscu, ktoś proponuje zastąpienie elektrowni zasilanych kopalnymi źródłami energii - OZE.

Sam stawiasz, wydumane przez siebie tezy, a następnie sam je obalasz - nie znudziło Ci się?

Cyt.:
"Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł."

Rozumiesz, PiSowski manipulatorze - 15% do 2020 roku.

Asa @ 20:32, 19.07.2018

IP: 178.235...127

Wszystko ładnie a co z ludźmi którzy tam mieszkają nie mają nic do powiedzenia

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:36, 19.07.2018

IP: 176.109...118

Asa, dla rządu, który miał "słuchać zwykłych ludzi" - nie mają.

brexit @ 20:54, 19.07.2018

IP: 82.28...1

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:23, 19.07.2018
IP: *.*.50.118

brexit, PiSowska pacynko, naPiSz, w którym miejscu, ktoś proponuje zastąpienie elektrowni zasilanych kopalnymi źródłami energii - OZE."


Ty sam to matołku proponujesz w tym samym w dodatku poście:
Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:23, 19.07.2018
IP: *.*.50.118

"Polska zobowiązała się, że do 2020 r. 15 proc. energii w krajowym mixie energetycznym będzie pochodziło z odnawialnych źródeł."

Skoro 15 % ma pochodzić do 2020 roku ze źródeł odnawialnych , to znaczy ,ze wcześniej nie pochodziło.Więc to znaczy, że proponujesz aby Polska zastąpiła 15 % energii z paliw kopalnych energią ze źródeł odnawialnych.

Dobra dosyć dyskusji z de bi lem , który sam nie ma pojęcie co pisze.
Icek Szlangbaum z Tel-Awiwu, oj znowu pomyłka oczywiście Jan Kowalski z Ostrołęki.
Niech Ci siostra oddziałowa rękawy znowu zawiąże.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:05, 19.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, chcesz nam powiedzieć, ze obecnie udział OZE, w energii elektrycznej produkowanej w Polsce wynosi - 0% (słwonie/: zero) - bowiem tylko w takim przypadku, wzrost do 15%, musiałby wynosić 15% - arytmetyka na poziomie, max 5 klasy szkoły podstawowej.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:13, 19.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, nie "o 15%", tylko "do 15%" - co Ty, buty zdjąłeś, że Cię tak odurzyło?

brexit @ 21:25, 19.07.2018

IP: 82.28...1

"Niezależnie od sytuacji braku produkcji, katastrofalne skutki może mieć także nadmierna aktywność systemów wiatrowych i solarnych. Niemiecki system dostaw energii jest coraz bliższy awarii spowodowanej przez wichury. Przy nadmiernej produkcji prądu z wiatru i słońca jednostki OZE muszą być w ostateczności odłączane od sieci. Niemniej jednak niezrealizowana produkcja farm wiatrowych jest obowiązkowo wynagradzana kosztem milionów euro.

Jeszcze poważniejsze zagrożenia dla stabilności sieci wynikają z faktu, że niedługo elektrownie konwencjonalne mają przestać pełnić rolę bufora, stabilizującego energię OZE wprowadzaną do sieci na zasadzie pierwszeństwa. Szerszą analizę procesów zachodzących w systemie dostaw energii elektrycznej na początku 2017 r., a także konsekwencji z ich wynikających zawiera dokument:

www vernunftkraft de/kaltflaute, w którym napisano:

"Sytuacja faktyczna wskazuje, że dalsza ekspansja zależnych od pogody systemów wytwarzania energii doprowadzi do załamania się dostaw energii.
Jako krajowe zrzeszenie ponad 630 inicjatyw obywatelskich, zrzeszających świadomych i opowiadających się za rozsądną polityką energetyczną obywateli z całego terytorium Niemiec, stwierdzamy, co następuje: Nie czas już na przyczynkowe debaty o rozdziale opłat sieciowych czy podobnych marginalnych kwestiach. Wobec katastrofalnego kierunku, w którym zmierza cały kraj, potrzebą chwili jest eliminacja fundamentalnego błędu. W związku z tym dalsza ekspansja produkcji energii uzależnionej od warunków pogodowych musi zostać natychmiast zatrzymana".

I to by było na tyle dyżurne matołki i popłuczyny niemieckiej agentury.

Wert @ 21:54, 19.07.2018

IP: 188.146...195

Co do mojego wykształcenia to mam wyższe, z kierunku konstrukcji budowlanych, z uprawnieniami.
Polska ma zbyt mało słonecznych dni na panele słoneczne. Na ekologii interes robią Niemcy. To czemu Niemcy mieli w planach wykupić polskie kopalnie? Polska ma być skansenem Europy, bez zakładów przemysłowych, gospodarki.
Norwegia robi kasę na ekologii, ale i fazie, topie, która końcowo również szkodzi.
Nie budujmy elektrowni, bo Niemcy chcą byśmy byli u nich na robotach, kiedyś przymusowych, dziś dobrowolnych.
8 na 10 elektrowni, które najbardziej zanieczyszczaja stoi w Niemczech. Czemu ich nie zamknęli jeszcze?

tępiciel lemingów @ 21:58, 19.07.2018

IP: 188.146...175

Ludzie, nie chcecie elektrowni, to się odłączcie od prądu, przecież to wzrost poboru energii elektrycznej spowodował decyzję o budowie elektrowni. Zmaleje popyt na prąd to nie będą budować elektrowni, a nawet zamkną istniejące. Moc odbierana musi mieć pokrycie w mocy wytwarzanej. I to w elektrowniach konwencjonalnych.

Dziękuję władzy, że chce zapewnić mi ciągłość dostaw prądu.

gosc @ 22:01, 19.07.2018

IP: 157.25...130

a ja się pytam na co poszło ostatnio ponad 200baniek jak karczowali las pod elektrownię i przygotowanie terenu pod inwestycję, drugie pytanie czemu ten teren był cały czas ochraniany przez ekipę w przyczepie cempingowej?

brexit @ 23:15, 19.07.2018

IP: 82.28...1

Wert @ 21:54, 19.07.2018
IP: *.*.45.195

Co do mojego wykształcenia to mam wyższe, z kierunku konstrukcji budowlanych, z uprawnieniami.
Polska ma zbyt mało słonecznych dni na panele słoneczne. Na ekologii interes robią Niemcy. To czemu Niemcy mieli w planach wykupić polskie kopalnie? Polska ma być skansenem Europy, bez zakładów przemysłowych, gospodarki.
Norwegia robi kasę na ekologii, ale i fazie, topie, która końcowo również szkodzi.
Nie budujmy elektrowni, bo Niemcy chcą byśmy byli u nich na robotach, kiedyś przymusowych, dziś dobrowolnych.
8 na 10 elektrowni, które najbardziej zanieczyszczaja stoi w Niemczech. Czemu ich nie zamknęli jeszcze?"

Nie mogą ich zamknąć.To ,że zamyka się na świecie elektrownie węglowe to mit.
Wydobycie węgla na świecie rośnie.

Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) poinformowała, iż w 2017 r. globalna produkcja węgla kamiennego wyniosła 7 mld ton i w relacji do 2016 r. wzrosła o 200 mln ton. Co istotne - zdaniem ekspertów z IEA do 2040 r. wydobycie tego surowca powinno nadal rosnąć i nic nie wskazuje na to, aby węgiel miał spaść z podium najczęściej wykorzystywanych nośników energii (po gazie i ropie naftowej)

Raport można sobie przeczytać na ich stronie.
A Niemcy chcą zamknąć elektrownie , ale tylko nasze.A ta goownoburza na tym portalu to głównie dlatego.W sumie dziwić może, że na takim portalu jak ten prowadzona jest akcja dezinformacyjna.Poziom pozostawia wiele do życzenia, ale zawsze, manipulują na potęgę.Kilka w sumie osób pod różnymi nickami.
Chyba ,że lokalne matołectwo jest wybitnie nadgorliwe.Większość to pożyteczni idioci, ale są też tu osobnicy wykonujący prace na zlecenie w zamian za osobiste korzyści.

. @ 07:40, 20.07.2018

IP: 94.254...11

W ogóle trzeba być niezłym jeleniem, by w XXI wieku wierzyć tym wszystkim szemranym fundacjom.
Te pościele i garnki z pokazów też kupujecie?

do Wert @ 21:54 @ 07:41, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Twoja wiedza kopiuj wklej jest zbyt wybiórcza. Sytuacja Niemiec nie ma nic wspólnego z sytuacją Polski, gdyż Niemcy to największa gospodarka w UE i mają kilkakrotnie większe zapotrzebowanie na energię niż Polska. Na dodatek pozamykali elektrownie atomowe, więc musieli po otwierać węglowe.

W Polsce nie ma problemu z brakiem energii. Już teraz elektrownia Ostrołęka B musi często pracować na bardzo niskiej mocy, więc nowa jest potrzebna tylko politykom, aby wygrać wybory, gdyż mamy prądu wystarczającą, a brakuje nam dywersyfikacji źródeł energii. Jak odetną nas od węgla to wówczas będzie brak prądu, bo od wiatru, słońca nikt nas odciąć nie może, a węgiel nie jest wieczny.

Przy okazji uroczystości podpisania umowy o budowę przypomniano zestaw argumentów, które jakoby przemawiają za budową elektrowni Ostrołęka, a które wielokrotnie już analizowaliśmy.

Przytoczmy tutaj dwa najważniejsze gwoli przypomnienia.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju?

Brak jest jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby tę tezę. Wręcz przeciwnie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne w 2014 informując Najwyższą Izbę Kontroli stwierdzały, że postanowione wówczas zaniechanie planowanej budowy w niczym bezpieczeństwu nie zagraża. Zaś w piśmie z 2016 r. PSE informowały, że stare bloki elektrowni Ostrołęka przestaną być przywoływane do przymusowej pracy dla potrzeb systemu po uruchomieniu linii 400 KV do Olsztyna. Oznacza to, że z punktu widzenia bilansowania sieci jakakolwiek jednostka będzie tam zbędna.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla synchronizacji Polski z krajami bałtyckimi.

Opublikowane dokumenty, zarówno PSE, jak operatora litewskiego LitGrid a także analizy Komisji Europejskiej, absolutnie nic jednak nie mówią o konieczności budowy tam jakiejkolwiek jednostki wytwórczej.

. @ 07:46, 20.07.2018

IP: 94.254...11

A i jeszcze jedno - dla naiwniaków.
Pewnie dziwią was starsi ludzie oszukani przez „policjantów”? Wy jesteście jeszcze lepsi. Wy wierzycie każdemu kto się poda za byle ekologa. Tyle, że tych „policjantów” z czasem wsadzają do pierdla, a ci „ekologowie” robią sobie biznesy

tępiciel lemingów @ 08:01, 20.07.2018

IP: 188.146...11

do Wert @ 21:54 w Polsce są problemy z brakiem energii. El. w Ostrołęce była budowana w latach 70 tych u.w., jest największa w rejonie północno wschodniej Polski, od tego czasu wzrosła tu liczba ludności więc i pobór prądu wzrósł.

do IP: *.*.161.11 @ 08:04, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Największe biznesy to robią Ci co siedzą w spółkach skarbu państwa i trują innych Polaków. Wystarczy zrobić referendum ilu mieszkańców chce być trutych przez kolejne 50 lat? Czy ktoś z elektrowni pomógł rodzinom zmarłych i chorych? Czy elektrownia zadbała, aby mieszkańcy mieli najlepszą opiekę lekarską w okolicy? Czy mieszkańcy mogą korzystać z dodatkowych darmowych badań na schorzenia i choroby występujące w regionach zagrożonych przez elektrownie? Czy elektrownia wypłaciła odszkodowania poszkodowanym rodzinom?

Powtarzam, wszystkie niezależne polskie instytucje stwierdziły, że ta elektrownia nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Tym bardziej, że moc elektrowni to niecały 1% w skali kraju. I jest to ostatnia elektrownia węglowa, gdyż nikt nie chce finansować przestarzałych technologi, od których świat odchodzi. Większość największych gospodarek przestawia się na najnowocześniejsze elektrownie atomowe wspomagane przez OZE.

do tępiciel lemingów @ 08:01 @ 08:08, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Napisz publiczni, że NIK i PSE kłamie, a w sądzie poznamy kto stoi za nikim tępiciel lemingów

do tępiciel lemingów @ 08:12, 20.07.2018

IP: 83.28...59

To PSE przydziela moc. Jak nie przydzieli elektrowni Ostrołęka to będziecie mogli z robić w niej nowe muzeum, bo nikt prądu z elektrowni nie odbierze.

tępiciel lemingów wyjedz na Śląsk do Bełchatowa, a prądu ci nie zabraknie i może stołek ci przydzielą, tam mają większe nagrody i premie za sukcesy tongue

brexit @ 08:38, 20.07.2018

IP: 82.132...222

?
do Wert @ 21:54 @ 07:41, 20.07.2018*.*.105.59

Niemcy to największa gospodarka w UE i mają kilkakrotnie większe zapotrzebowanie na energię niż Polska. Na dodatek pozamykali elektrownie atomowe, więc musieli po otwierać węglowe. "

Ten sam bałwan kilka postów później pisze :
do IP: *.*.161.11 @ 08:04, 20.07.2018*.*.105.59Większość największych gospodarek przestawia się na najnowocześniejsze elektrownie atomowe wspomagane przez OZE."

do brexit @ 08:38 @ 08:46, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Niemcy to wyjątek tongue, zrobili głupotę odchodząc od atomu pod naciskiem opinii publicznej wink Wygnańcu specjalisto od kopiuj wklej napisz prawdę. W tej chwili jest budowana rekordowa liczba elektrowni atomowych i OZE na całym świecie. W slamsach UK o tym nie mówią? laughing

Nie boli cię, że zdemaskowany zostałeś jako bezdomny we Francji i na wyspach, bez możliwości powrotu do Polski za przekręty laughing

do brexit @ 08:38 @ 08:59, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Język Polski to największe dobro jakie mamy

Naucz czytać się ze zrozumieniem: większość to nie wszystkie tongue

większość "większa liczebnie część danej grupy" wink

Interpretacja prostego tekstu pozostawia wiele do życzenia. wassat wink

Proszę nadrobić zaległości jak chcesz uchodzić za dobrego Polaka, slamsy i obcowanie z Muzułmanami ci nie służą wink

tępiciel lemingów @ 10:00, 20.07.2018

IP: 188.146...126

do tępiciel lemingów @ , gdy PSE nie będzie miała prądu z elektrowni to g... Ci przydzieli a nie moc. Dlaczego każesz wyjeżdżać mieszkańcom naszego regionu? Bo chcemy mieć pewność zasilania tutaj? To raczej Ty wyjedź tam gdzie nie ma elektrowni i prądu.

Elektrownia w Ostrołęce jest od kilku pokoleń, i od powstania pierwszej ludzi przybyło w mieście i okolicach kilkakrotnie. Ludziom widocznie potrzebna jest elektrownia, bo chcą prądu.

PS. Zabierz tych, którym nie podoba się elektrownia w Ostrołęce. Jedźcie np. w Bieszczady. Tam dostaniesz stołek, nagrody i premie za sukcesy w walce z elektrycznością.

"tępiciel lemingów wyjedz na Śląsk do Bełchatowa, a prądu ci nie zabraknie i może stołek ci przydzielą, tam mają większe nagrody i premie za sukcesy"

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:05, 20.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSowska pacynko, a Ty nadal obalasz tezę, której nikt nie stawia, w dodatku czynisz to na portalu, co do którego masz jak najgorsze zdanie i z którego, nawoływałeś, żeby zrezygnować - "Co Ty tu jeszcze robisz człowieku?"

Nadal nie znalazł się nikt, który przy pomocy liczb, podważył którąkolwiek z opinii, stwierdzającej, że ta inwestycja jest nikomu, do niczego nie potrzebna, a będzie przyczyną chorób i zgonów okolicznej ludności - na tym się skupcie, przedstawiciele "ciemnego ludu", a nie na potarzaniu PiSowskigo przekazu dnia - ćwiczcie swoje szare komórki, dopóki nie jest za późno.

Poczytajcie sobie, jakie zdanie, temat obecnej i ewentualnie przyszłej elektrowni ma NIK i PSE.

do kłamczuszka @ 10:11, 20.07.2018

IP: 83.28...59

tępiciel lemingów @

My nie chcemy elektrowni węglowej, każda inna może powstać atomowa, gazowa, OZE. Takie nowoczesne rozwiązania proponuje rząd w innych regionach Polski, a nam wciskają ostatniego starocia, zatruwającego środowisko.

Chcesz węglową to spadaj na Śląsk, skoro uzależniłeś się od wdychania metali ciężkich i innych świństw. Pozwól mieszkańcom odetchnąć i wyzdrowieć.

Faktów nie zakłamiecie, gdyż pochodzą z najwyższych instytucji państwowych.


Przytoczmy tutaj dwa najważniejsze gwoli przypomnienia.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla bezpieczeństwa energetycznego kraju?

Brak jest jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby tę tezę. Wręcz przeciwnie, Polskie Sieci Elektroenergetyczne w 2014 informując Najwyższą Izbę Kontroli stwierdzały, że postanowione wówczas zaniechanie planowanej budowy w niczym bezpieczeństwu nie zagraża. Zaś w piśmie z 2016 r. PSE informowały, że stare bloki elektrowni Ostrołęka przestaną być przywoływane do przymusowej pracy dla potrzeb systemu po uruchomieniu linii 400 KV do Olsztyna. Oznacza to, że z punktu widzenia bilansowania sieci jakakolwiek jednostka będzie tam zbędna.

Czy nowy blok w Ostrołęce jest niezbędny dla synchronizacji Polski z krajami bałtyckimi.

Opublikowane dokumenty, zarówno PSE, jak operatora litewskiego LitGrid a także analizy Komisji Europejskiej, absolutnie nic jednak nie mówią o konieczności budowy tam jakiejkolwiek jednostki wytwórczej.

Ostrołęka zasługuje na czystą energię. Młodzi ludzie na wykształcenie, na polskie fabryki, zbudowane z polskich podzespołów, polskie miejsca pracy. A nie sponsorujecie zagraniczne fabryki w USA i Francji oraz surowce z Rosji za pieniądze Polaków. Teraz przyszedł czas na polskie.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:21, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, dlaczego z taką pieczołowitością, udowadniasz nam swoje zacofanie?
Świadomość ludzi w latach budowy elektrowni, w czasach kiedy źródłem informacji była PZPR-owska propaganda, porównujesz do czasów współczesnych?

Chcesz powiedzieć, że dzisiaj, gdyby jej nie było, to powstała by Nowa Huta?

Zarówno Tobie, jak i całemu PiSowi, marzy się powrót do gospodarki nakazowo - rozdzielczej oraz do stanu rzeczy - jeden przywódca, jedna partia, jeden rząd, jeden parlament, jeden wymiar sprawiedliwości - zachowujecie się, jak polityczni chuligani, nie licząc się z nikim i z niczym, a po Tobie argumenty spływają, jak woda po kaczce - czy mieszkańcy miast, w których nie ma elektrowni narzekają na brak prądu?

Postaraj się czytać opinie i analizy mądrzejszych od siebie, co nie jest specjalnie trudne, bowiem głupszych od Ciebie trudno byłoby znaleźć - zawsze możesz wejść w rzeczową polemikę z analizami, przedstawionymi na tym forum.

do kłamczuszka @ 10:21, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Jakby się nie opłacało to by u nas nie budowali OZE

W miniony piątek w siedzibie władz miasta prezydent Janusz Kotowski i wiceprezes zarządu Energa Wytwarzanie S.A. Adam Galanek podpisali list intencyjny o budowie instalacji fotowoltaicznej. Wcześniej pismo sygnował Prezes Zarządu Energi Wytwarzanie S.A. Piotr Meler. Elektrownia słoneczna o mocy do 1 MW powstanie przy ulicy generała Tomasza Turskiego.

To kolejna inwestycja spółki w naszym mieście. Tym razem solary produkujące „zieloną energię” staną na działce leżącej na obszarze Ostrołęckiej Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będą one mogły wytwarzać do 1 megawata ekologicznej energii. Do podjęcia inwestycji niezbędne są korekty w planie zagospodarowania przestrzennego, nad czym samorząd obecnie pracuje. Jeśli zmiany wejdą w życie w możliwie szybkim czasie, prace przy budowie instalacji mogą ruszyć jeszcze w bieżącym roku.

A jak Ci się nie podoba fotowoltaika to odłącz się od prądu. tongue

do tępiciel lemingów @ @ 10:36, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Przeszkadza Ci, że wszystko co niezbędne do instalacji fotowoltaicznej może zostać wyprodukowane w Polsce w 100%? że powstaną miejsca pracy dla Polaków?
że możemy zostać europejską potęgą w produkcji paneli fotowoltaicznych i OZE?

Lepiej niech miejsca pracy otrzymają Amerykanie, Francuzi i Rosjanie, bo turbiny i wszystkie urządzenia, surowce oraz serwis będą od nich? angry

tępiciel lemingów @ 10:37, 20.07.2018

IP: 188.146...126

do kłamczuszka, dlaczego kłamiesz, że elektrownia w Ostrołęce jest niepotrzebna? Gdyby tak było, to już by ją zamknięto, i nie myślano by o budowie nowej. Linia 400 kV do Olsztyna ma dostarczać prąd w ten region, bo tam nie ma elektrowni. Dlaczego kłamiesz, że ma być odwrotnie?

Chcesz elektrowni atomowej w Ostrołęce?
Za co ją pobudują, skoro na węglową podobno jest ciężko zebrać kasę?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:39, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, kto by zamknął, kto by nie myślał?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:47, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, stwierdzenie brzmi "nie jest konieczna", a nie "jest niepotrzebna" - PiSowska niemoto - mały PiSowski manipulatorku, dla "ciemnej masy", która nie rozumie, co się do niej mówi.

do tępiciel lemingów @ 10:37 @ 10:55, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Przepraszam, ale to Najwyższa Izba Kontroli oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne napisały w swoich raportach, że w Ostrołęce nie ma potrzeby budować elektrowni PSE gwarantuje odpowiednią moc dla regiony dzięki linii 400KV. Uważasz, że najważniejsze instytucje w Polsce okłamują Polaków? wassat laughing

Wróć do kopania dołów melioracyjnych, a nie martw się o energetykę w Polsce. Od tego mamy specjalistów z PSE oraz NIK, do zasilania podobnych miast np. Łomży i innych nie budują trucicieli, a prąd mają tongue

Wiadomość dnia: Jak nie wybudują w Ostrołęce truciciela to będziemy bez światła laughing laughing Na każdym zadupiu w Polsce mają prąd, a do elektrowni po kilkaset kilometrów. Człowieku idź się leczyć, bo masz poważne zaburzenia neurologiczne spowodowane wdychaniem metali ciężkich. laughing laughing

tępiciel lemingów @ 11:07, 20.07.2018

IP: 188.146...126

do tępiciel lemingów @ 10:37 , dlaczego elektrownia w Ostrołęce jeszcze działa?

tępiciel lemingów @ 11:12, 20.07.2018

IP: 188.146...126

"PSE gwarantuje odpowiednią moc dla regiony dzięki linii 400KV."

Elektrownia w Ostrołęce gwarantuje odpowiednią moc w regionie Olsztyna dzięki linii 400 kV.

Przecież w regionie Olsztyna nie ma elektrowni.

do tępiciel lemingów @ @ 11:22, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Przeczytaj raport NIK. Elektrownia może działać nawet do 2045 roku, bo już stoi i nie będzie trzeba jej zamykać w 2025. Została zmodernizowana za pieniądze Polaków i ma utrzymać miejsca pracy, a do tego czasu powstanie tyle polskich elektrowni OZE, że będzie można już zamknąć. tongue I Polakom zostanie 6 miliardów złotych na inne polskie inwestycje, polskie zakłady i polskie miejsca pracy. Po co budować nowe zagraniczne jak nasze polskie stare działa na minimalnej mocy? wassat

Czyli po 2045 roku możesz się zbierać na Śląsk tam światła ci nie zabraknie tongue wink nasz specjalisto od polityki, melioracji i energetyki. tongue laughing

tępiciel lemingów @ 11:44, 20.07.2018

IP: 188.146...126

do tępiciel lemingów @ , zaklinasz rzeczywistość, el. konwencjonalne będą potrzebne.

Czyli już możesz się pakować i wyjeżdżać w Bieszczady walczyć z elektrycznością.

do kłamczuszka @ 11:44, 20.07.2018

IP: 83.28...59

do tępiciel lemingów @ 11:12

"Przecież w regionie Olsztyna nie ma elektrowni."

Jak to? wassat I oni mają światło i prąd? wassat Niesprawiedliwe!!! angry

Inni również nie mają elektrowni węglowych i mają światło i prąd, więc to jest możliwe? Eureka tępicielu wytłumacz jak to jest możliwe? wassat laughing

Oj pogubiłeś się w tych twoich kłamstwach, wink laughing

OZE w Ostrołęce budują i jednak opłaca się, najważniejsze instytucje w Polsce NIK i PSE w raportach podają, iż nic bezpieczeństwu energetycznemu nie zagraża, a ty twierdzisz, że Ostrołęka zostanie bez światła i prądu, a zasiadający w radzie elektrowni bez premii i nagród? Twierdzisz, że lepiej zlikwidować starą polską niedawno zmodernizowaną za pieniądze Polaków elektrownie, aby wybudować nową zagraniczną amerykańsko-francuskąi zwolnić większą cześć załogi starej elektrowni, bo nowa ma 1/3 etatów. No i najważniejsze dać przyzwolenie na dalsze zatruwanie ludzi, zwierząt, środowiska, ziemi, roślin, wód metalami ciężkimi i innymi świństwami. Nie zapewniając mieszkańcom Ostrołęki i okolic specjalistycznej, wykwalifikowanej, bezpłatnej opieki lekarskiej dla osób zatrutych emisjami toksycznymi z nowej ostatniej w Polsce elektrowni węglowej, która będzie działać przez 50 lat? Czy ty przypadkiem nie jesteś z PIS i nie startujesz do wyborów? wassat wink Chyba nie?, bo byś mieszkańcom, swoim sąsiadom, znajomym, kolegom, ba rodzinie, dzieciom, wnukom takiej gehenny ekologicznej nie zafundował, dlaczego? Jeżeli masz wpływ na władze, a widać, że raczej tak to nie sprowadzaj tego nieszczęścia na swoich najbliższych.

Bardzo proszę nie budujcie tej elektrowni. crying

tępiciel lemingów @ 11:50, 20.07.2018

IP: 188.146...126

Po to są linie energetyczne, by prąd dochodził tam gdzie nie ma elektrowni. Z Olsztyna nie popłynie prąd do Ostrołęki, bo nie ma tam elektrowni. Gdy nie będzie elektrowni nigdzie, to i prądu nie będzie.

do tępiciel lemingów @ 11:44, @ 11:54, 20.07.2018

IP: 83.28...59

W Bieszczadach mają prąd i światło tongue Naprawdę uwierz mi. wink

Warmia i Mazury również tongue , Kurpie też będą miały bez elektrowni węglowej, bez 280 wagonów węgla przyjeżdżających ze Śląska codziennie, bez milionów ton popiołów, metali ciężkich i innych szkodliwych substancji, bez tragedii rodzinnych, zgonów i chorób najbliższych osób, bez wyczekiwania w kolejkach u lekarzy szukając ratunku, bez dorabiania aptek i znachorów, bez cierpienia i łez.

Apel do PIS @ 12:24, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Rządzący z PIS nie budujcie tej elektrowni węglowej w Ostrołęce w inny przypadku moja cała rodzina i znajomi do końca swoich dni, będą głosować w wyborach samorządowych i państwowych przeciw władzom PIS.
Niestety nie ma nic cenniejszego jak życie i zdrowie ludzi zwłaszcza tych nam najbliższych i ukochanych.

tępiciel lemingów @ 12:26, 20.07.2018

IP: 188.146...131

do tępiciel lemingów @ 11:44, dlaczego jeszcze działa elektrownia w Ostrołęce?

do tępiciel lemingów @ 12:26 @ 12:37, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Bo została zmodernizowana za miliony złotych pracujących Polaków? i nie opłaca się zamykać teraz starej i budować nowej aż do 2045 roku? zwalniać 2/3 złogi? wassat
Najlepiej wystosuj pismo do specjalistów z PSE lub NIK i podziel się na MO. wink smile

saper @ 12:39, 20.07.2018

IP: 188.146...30

Ale tytuł! Rozminowywanie tereny ha ha! Z tego co wiem to oni raczej pamiątek szukają po ułanach, a co znajdą to do kieszeni. Tak na marginesie to znowu prze, maja sprzęt i uprawnienia, za darmo by zrobili tongue

saper @ 12:44, 20.07.2018

IP: 188.146...30

Złośliwosć przedmiotów martwych, miało być Tak na marginesie to znowu przewałka na kasę, chłopaki z Ostrołęki bu to zrobili za darmo, maja sprzet i uprawnienia :)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:51, 20.07.2018

IP: 176.109...118

brexit, PiSiowska pacynko, no dalej, udowadniaj sobie, że nie da się zastąpić konwencjonalnych elektrowni, OZE, bo chyba poza Tobą nikt na taki pomysł nie wpadł.

Przy czym, konwencjonalne, to także jądrowe - nie zapominaj o tym.

Zarówno NIK, jak i przede wszystkim PSE, wyraźnie stwierdziły, że nie ma zagrożenia dla płynności dostaw energii elektrycznej, bez Ostrołęki C, która nie ma, absolutnie żadnego uzasadnienia, dla swego istnienia, ani formalnego (patrz stanowisko NIK oraz PSE), ani ekonomicznego (patrz analiza zespołu przy ADG, pod kierownictwem profesora - jednego z najlepszych w tej dziedzinie, specjalistów w Polsce, Jana Popczyka), ani środowiskowego, patrz analizy organizacji pozarządowych - kto więc i dlaczego forsuje jej powstanie?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:13, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Czy ktoś chce Ostrołękę za coś ukarać, jak niegdyś komuniści Kraków, za niepomyślne dla nich wyniki referendum ludowe z 1946 roku?

Czy ktokolwiek, wyobraża sobie dzisiaj decyzję o budowie Nowej Huty?

To już jakoś można było próbować uzasadnić decyzję poprzedniego rządu, gdzie, na manifestację przeciw któremu, Rada Miasta dofinansowała wyjazd, no ale poprzedni rząd, po utopieniu 200 mln złotych, się z decyzji wycofał, o co więc chodzi rządowi PiS - czym mu zawiniła Ostrołęka, że chce ją tak pokarać?

tępiciel lemingów @ 18:08, 20.07.2018

IP: 188.146...206

do tępiciel lemingów @ 12:26 ,

dlaczego elektrownia została zmodernizowana skoro:

"Powtarzam, wszystkie niezależne polskie instytucje stwierdziły, że ta elektrownia nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Tym bardziej, że moc elektrowni to niecały 1% w skali kraju. I jest to ostatnia elektrownia węglowa, gdyż nikt nie chce finansować przestarzałych technologi, od których świat odchodzi. "

Gdyby nie była potrzebna elektrownia w Ostrołęce to by jej nie modernizowano i nie myślano by o budowie nowej, nie budowanoby nowych lepszych linii przesyłowych.

ha ha ha @ 18:19, 20.07.2018

IP: 83.28...59

tępiciel lemingów @ własnego zdania nie umie po polsku napisać, ciągle tylko dlaczego i kopiuj -wklej. Skąd ten beton wziął się? Nic do niego nie dociera, a po za kopaniem dołów melioracyjnych nic nie umie. Porażka.

do tępiciel lemingów @ @ 18:47, 20.07.2018

IP: 83.28...59

Przestrzegano mnie, ale nie przypuszczałem, że człowieku masz problemy psychiatryczne i mentalność 3 letniego dziecka. Unikam wszelkich dyskusji, ale jezeli chodzie o dobro społeczne i zdrowie najbliższych nie można pozostać obojętnym, dlatego będę w wyborach głosował przeciwko tym, którzy na mieszkańców chcą sciągnąc śmierć, choroby, ból i łzy. Nie zamierzam wiecej dyskutować z osobami upośledzonymi umysłowo. Proponuje, aby każdy postąpił zgodnie z własnym sumieniem. My wybieramy życie. Chcesz truć ludzi? - zobaczymy ile osób w wyborach będzie głosować przeciwko powstaniu elektrowni.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:58, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Tępy, powtarzam po raz kolejny - jest różnica między "nie, niezbędną", a "niepotrzebną", której nie potrafisz zrozumieć, tak jak nie potrafisz zrozumieć różnicy między "może", a "musi", tak jak nie potrafisz zrozumieć fundamentów demokracji - jesteś, jak to Twoi partyjni towarzysze powiadają, złogiem komunistycznym, nawet jeśli nie w kwestii bycia nim w czasach przed 89 rokiem, to na pewno mentalnie dzisiaj, złogiem który nie widzi różnicy między latami 70-tymi, a teraźniejszością.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:02, 20.07.2018

IP: 176.109...118

@up - Tępy robi bardzo dobrą robotę, jako pożyteczny idi(o)ta, daje świadectwo irracjonalności, partii, dla niepoznaki nazwanej Prawo i Sprawiedliwości, które z prawem i sprawiedliwością, mają wspólnego tyle, ile facet o imieniu Alfons, z zawodem, na który to imię mogłoby wskazywać.

Nie wystarczy się nazwać "prawym i sprawiedliwym", trzeba nim, po prostu być.

Wczoraj na ul. Kilińskiego widziałem Passata na WMA, którego kierowca, na pokrywie bagażnika, przykleił sobie nalepkę "Nie czytam Gazety Wyborczej i nie oglądam TVN" - to, mniej więcej, ten sam poziom.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:26, 20.07.2018

IP: 176.109...118

Cyt.:
"Od kilku tygodni w miejscu przeznaczonym pod budowę nowej elektrowni trwają prace saperskie. Specjaliści rozminowują teren, usuwają niewybuchy oraz znalezioną amunicję."

Czy redakcja, mogłaby się dowiedzieć, żołnierze jakiej jednostki saperskiej, prowadzą te prace, bo to chyba żadna tajemnica - ilekroć były informacje o znalezionych na terenie miasta niewypałach/niewybuchach, była również informacja, jaka jednostka uczestniczyła w jej rozminowywaniu.

tępiciel lemingów @ 08:38, 21.07.2018

IP: 188.146...147

do tępiciel lemingów @ , piszesz i piszesz, i nie potrafisz wyjaśnić, dlaczego jeszcze działa elektrownia w Ostrołęce? Tylko z chęci "trucia ludzi"?

do tępiciel lemingów @ @ 09:17, 21.07.2018

IP: 83.28...239

Wyjaśnione zostało kilkanaście razy. Kto chciał to zrozumiał. Ty nie zrozumiesz. tongue wink , więc uważam dalszą dyskusję na jaki kolwiek temaz z tępiciel lemingów @ za bezowocną. wink

Ja @ 18:34, 21.07.2018

IP: 31.41...187

Janie Kowalski gdzie ty pracujesz bo widze ze nigdzie bo pod kazdym info twoje kom. Ja musze pracowac na takich jak ty nierobow. Prosze o kontrole moze ma slaby wzrok i ma rente a czyta i pisze caly czas.

Swetru @ 00:26, 23.07.2018

IP: 83.24...156

Po ch****ę nam Elektrownie przecież w Niemce mają 😎

Marek @ 06:54, 23.07.2018

IP: 94.254...23

Ludzie a może wiecie jaka firma saperska sprawdza teren pod budowę